Strelivo

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5041 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
Johny:Pokiaľ viem, tak písmenko S znamená, že je to náboj zosilený teda v skutočnosti má 8,2mm. Takže aj 8x57JRS A 8x57JR je rozdiel v priemere strely o tie dva mm, lebo inak normalne má tuším 8x57 - 7,98mm. Teda použitie náboja JRS do JR je hazardovanie s vlastným zdravím, aby nedošlo k deštrukcií zbrane. Mám taký dojem, že opačne použitie možné je. Ale tam zasa tá guľa je volnejšia a tak je asi aj zvýšená nepresnosť. Je to smola s tým tvojím guľovým dvojákom. Neviem ako by som to riešil. Najlepšie je použitie takého náboja ktorý tam originál patrí. Zdravím ťa a neriskuj!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5042 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Strelivo
Akela , ja mam 8x60s . poznam ludi co tam laduju 8x57 do tej zbrane a je to s financnych dovodov . 8x60S vide 100sk naboj . ja mam iba origos naboje ine tam nedam .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5043 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
Johny, asi bude nevýhoda aj mierne odlišná balistika jednej a druhej ráže. Zaujímalo by ma ako nastavoval zbrojár ten sústrel oboch hlavní. Jedným strelivom JRS? S pánom bohom, dobre, že sa mu nič nestalo. Podla katalógu S&B úsťová energia 8x57JR-3201J
<br/>8x57JRS-3347-3600J.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5044 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Kto naozaj nemá na to aby si na rok kúpil 20 orig. kusov streliva, nech nepoľuje. Veď to je hrôza!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5045 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
To bude mať Johny veľký problém a naschodnejšia cesta aj keď peniaze naviac, vymeniť tu JR hlaveň za JRS. Ak to tak nechá veľké problémy do budúcna a to nielen balistické /prakticky to nenastrelí/ ale aj rozdielne náboje, neustály stres kde čo vopcháš, aký náboj do ktorej hlavne. neviem si to predstaviť v pohone keď treba rýchlo opakovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5046 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
Alebo, fakt skúsiť strielať z tej JRS, JR kové náboje. Neviem čo to bude robiť na presnosť. Súhlasím s tebou Ivan. Najlepšia cesta by bola vymeniť tú JR za JRS. Lenže nová hlaveň stojí okolo 7-8 000sk. Znova rozletovať hlavňový zväzok, osadiť novú a spraviť sústrel. Lišty, mieridlá a nový brunír. Poviem ťi je to pomaly ako výroba od začiatku. Asi by ma porazilo. A to že to v skúšobni zistili aspoň svedčí o tom, že to tam neflákajú a vykonávajú si robotu poctivo. Všetká česť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5048 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Ono to bude nanič z JRS strieľať JR náboje, či už presnosťou ale časom ten volný, tenší náboj poškodí samotnú hlaveň. Nech Johny uvedie aký to má sústrel, Podľa mňa to zbrojár urobil dobre a celkom mal aj dobrý výsledok ale nábojmi JRS v oboch hlavniach z nevedomosti o chybe, len je to zdraviu nebezpečné. Tá hlaveň JR tie JRS vydrží chvíľu ale ..... Aj keď si myslím, že dobrý odborník to mal zistiť, tie rozdiely tam isto boli už aspoň pri streľbe. A tá výmena hlavne za rovnakú si myslím nie je najschodnejšia ale jediná rozumná voľba. Ak tam bude použíať pre každú hlaveň rozdielne náboje teda to nech už tak, neviem či to nenastrelí k spokojnosti aspoň čiastočnej, veď pri dvojakoch je veľké umenie urobiť prijateľný rozptyl keď je všetko v poriadku a nie pri rozdielnych hlavniachi, aj keď sa síce robia guľové kozlice Bergstuzc ale tam je to o niečom inom. Želám mu hodne zdaru a pevné nervy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5050 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo
Johny to jsi hlavně kupoval sám jestli ne tak je to problém zbrojíře a jeho dodavatele ne a jak je možný že to zbrojíř nepoznal když ten dvoják nastřeloval ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5054 od leica
Odpoveď od leica na tému Strelivo
ak máš nábojnice tak sa to dá vždy prebiť, to by sa určite dalo preverím to, napíš mi presne o aký kaliber a akú gramáž by si chcel na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5055 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Bral ich zbrojar priamo z Brna. Nastreloval to nabjmi JRS a nic nespozoroval. Sustrel na 50 m 2 cm. Na hlavni je vyiskrene vyrobcom 8x57JRS. Chlapi v Dubnici, aj ked zistili ze je to 8x57JR to takisto tlakovali nabojmi JRS, hlaven to prezila bez poskodenia. Takze vystavili certifikat na 8x57JRS/8x57JRS. Keby moj puskar nebol seriozny a nepovedal mi to, nikdy v zivote to nezistim. Stastie v nestasti je ze je to lava hlaven, ktora sa nebude tak casto pouzivat ako prava. Tak ja neviem co mam robit, puskar mi hovori ze to je OK a myslim si ze ani v Dubnici by nevystavili certifikat keby nieco hrozilo. Ale nemam z toho dobry pocit. Vymenit hlaven znamena robit vsetko od zaciatku ... Snad by stalo za to napisat vyrobcovi ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5056 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Strelivo
Johny moj nazor je taky bud si na to casom zvyknes a prestane ta to mrziet alebo ta to bude tolko skriet ze tu flintu predas ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5057 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo
kdyby byl puškař seriozní tak ti takovou zbraň do ruky nedá a pořád mi nejde do hlavy proč jsi ji převzal a zaplatil a už vůbec nechápu že státní zkušebna na takovou zbraň dala doklad je tam asi pěkný bordel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5075 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Hodím Ti tam dnes email. Ja som totiž nevedel zohnať nikoho, kto by mal fidlátka na prebíjanie mojho kalibru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5135 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Aky je váš názor - je lepšia do 308W strela 9,7 TIG alebo skôr ťažšia 11,7 Norma Oryx?
<br/>Skúste 308smičkári a 30-06stkári. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5160 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému Strelivo
Tak to nie je lahká odpoveď. Záleží na ako ďaleko a na čo.Ešte by som pridal - Lapua Mega 9,72g a 12g a jedno kladivo od Sako - Hamerhead 13g, napríklad do pohonu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5161 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Sako 13g je na spoločné výborný, ten strieľam, kde kupuješ tie Lapua?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5164 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Neviete domovskú stránku na Speer Nitrex? Nejako sa mi nedarí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5166 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Strelivo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5174 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
V 308 som upredňostnoval ťažšie strely a to konkrétne 11,7g Nosler alebo 10,7g CDP. No strieľal som aj tebou uvedené strely a lepšie mi z toho vychádzala TIG, jej kvalita vyvažovala aj ten hmotnostný rozdiel. TIG je u mňa strela č. 1 a v súčastnosti ju strieľam v kalibry 8x64S. No výberom Normy Oryx tiež nič nepokazíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5185 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému Strelivo
Zásobuje ma kamárát,väčšinou zvonku.Boli dostať aj v RIMI v Žiline, ale majú v 308 LAPUA už iba celoplášte FMJ 8g.Megu maju iba v 6,5x55SE.Vraj už ani nebudú. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 125 návštevníkov a žiadni členovia on-line