Strelivo

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6788 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
S takym niečim sa oficialne (snad, - ak to nahodou uz nepatri medzi zakazane strelivo) da ist len na lisku a tulaveho psa, prip.vlka. Na vsetko ostatne je to bud neprimerane, alebo nepovolene... Účel takeho projektilu si viem predstavit, chce sa tym pravdepodobne dosiahnut aby velke broky ktorych je v takom náboji nie vela sa po ceste nerozisli az tak daleko od seba, ako broky nespojene. Ale naco to komu je, veď presnost pri viacerych vystreloch tam nemoze byt takmer ziadna. Raz to pojde tam, raz inam. Podla toho ako nepravidelne je takato napln ulozena v nabojnici a ktorym smerom sa to zacne "roztahovat" v momente opustenia hlavne...
<br/>Jager133, ak to nahodou dakedy vyskusas, doporucujem iba na strelnici, daj prosim Ta vediet, ako to bolo s rozptylom, ci som sa velmi mylil v odhade. Vdaka.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6789 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Súhlasím a ak by som bol na tej strelnici, chcem stáť tesne za strelcom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6790 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
:):):):):):):):):):):):) moja reč :]:]:]:]:] :x alebo este o dva kroky vzadsie...:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6806 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Strelivo
Behunky spojené drôtikom dokáže z modernej úženej brokovnice vystreliť len samovrah!!! Podľa mňa. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6832 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Strelivo
Chlapi, chcel som len vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ako som napísal našiel som ponuku na takúto náplň v starom katalógu, ak sa to predávalo, asi sa tým aj strieľalo. Pre zaujímavosť, vyskúšam to ( behúny dám do plastového kontajnera ), a vôbec si nemyslím, že mám samovražedné sklony. Vystreliť takýto náboj ináč ako do terča na strelnici by ma nenapadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6833 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
Tvoje úmysly sú chvályhodné, nemám už nič proti tomu čo si napísal.
<br/> Starý Apa o strieľaní s olovom - brokmi spojených ocelovym lankom nič nespomínali...:D:D
<br/>Ja mam skúsenosť akurát s br.nábojom, ktorý mal miesto klasických brokov naládované guľaté deravé rybárske olovká. Divne to svišťalo, pískalo, ale inak nič zvláštne. Rozptyl som nesledoval...:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6867 od fera
Odpoveď od fera na tému Strelivo
Český SB (www.sellier-bellot.cz/cesky/lovecke-kulo...-se-strelami-pts.php) má lovecké střelivo označené jako PST. Jedná se o obchodní název pro střely Hornady GR STT. Máte stím někdo zkušenost ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6878 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
fera: Ak sa jedná o strelu Hornady- tak jej názov je SST (GR je skratka váhovej jednotky grain -napr. ak si teda našiel napr. 150 GR SST je to strela SST hmotnosti 9,7g (150GR). Strela má pomerne slušné balistické vlastnosti. Ako sa správa ku zverine osobne neviem. Strelu sme laborovali do prebíjaného streliva a priateľ mi potvrdil že je to strela dobrá. (Z hľadiska konštrukcie však existujú i kvalitnešie).
<br/>Na strele je škrtenie (interlock), ktoré by malo zabrániť prílišnému rozkladu strely. Jadro strely je jednoduché.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6956 od fera
Odpoveď od fera na tému Strelivo
Dík za odpověď. Mám ještě jeden dotaz.Chtěl bych zkusit si přebít pár nábojů 5,6x50Magnum a to střelou Siera Game King 65 grainů(4,21gr), prach Vectan Tubal 2000 nebo spíš Accurare 2015. Nevím ale kde sehnat přebíjecí matrici 5,6x50Magnum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6957 od Mak
Odpoveď od Mak na tému Strelivo
Chcel by som dat prebit do 8x60S strely Norma Vulkan. Kde by som mohol zohnat samotne strelivo. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6962 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
fera: S požiadavkou na matrice sa obráť sa na firmu, ktorá dováža RCBS (príp. iné).(hľadaj na webe -napr:www.gunshop.cz) Kôli pár nábojom je to však zbytočne vysoká investícia. (máš ostatné vybavenie?) Ja som matrice kupoval z Rakúska. V Čechách je však situácie výrazne lepšia, myslím že v Prahe je k zohnaniu všetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6963 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
mak: ak si chcel povedať kde sa dajú zohnať samotné strely tak nemám osobnú skúsenosť lebo všetko nakupujeme v Rakúsku ale na stránkach Normy je ako zastúpenie uvedené:
<br/>Artemis - Krnác Oto
<br/>Pivnicná c.2
<br/>946 57 Svätý Peter
<br/>Phone: +421 35 7713-239
<br/>Telefax +421 35 7682-262
<br/>E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>Daj vedieť ako si pochodil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6964 od Mak
Odpoveď od Mak na tému Strelivo
Vyr. Dakujem, napisal som mail. Ak sa ozvu, napisem ti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7258 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Vyr a Cimbalik - vy ste 308smičkári, poraďte nejaké dobré strelivo na čiernu a jeleniu. Srnčiu vynecháme. Špeciálne ma zaujíma Váš názor na RWS TIG 9,7 gr. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #7280 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
Akela: Nakoľko TIG 9,7g nestrieľam, nemôžem ho hodnostiť z osobnej skúsenosti. Priatelia, ktorým sme to prebíjali, si nesťažovali -je to určite veľmi kvalitná strela, ktorá urobí čo sa od nej očakáva.
<br/>Za veľmi kvalitnú strelu považujem tiež Nosler Partition.
<br/>Ja používam strely Hornady InterBond 9,7g a nemám zatiaľ ani jeden dôvod meniť.
<br/>(Z hľadiska presnosti -hoci to nezvykne byť z poľovníckeho hľadiska celkom podstané -nie každej zbrani vyhovuje každé strelivo a to bez ohľadu na značku.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #7287 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Zatiaľ som bol najspokojnejší, či presnosť alebo ranivý účinok, s RWS HMK, teraz používam Norma Vulkan, tak isto bez výhrad. Menej som bol spokojný s Federal High Energy strela Nosler Partition - kde ranivosť vynikajúca, ale presnosť v porovnaní s tými dvomi horšia, možno je to tým, že je to pre .308 Win. predimenzované strelivo, čo môže ísť na úkor presnosti = rozptylu. SaB, ktoré som ako všetci, tiež používal pred rokom ´99 nehodnotím. Všeobecne o strelive SaB mám zlú mienku, bez ohľadu na kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7509 od leica
Odpoveď od leica na tému Strelivo
Niekde som práve čítal že v 308 sú najpresnejšie 180 gr. strely, majú vraj najmenší rozptyl, no a značka bude asi najlepšia tá ktorá bola navrhnutá v krajine kde používajú palec a nie mm, i ked i nemecké strelivo je výborné...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7579 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Johny:Aky druh streliva pouzivas do svojho Marlina kal 30 30 Win.
<br/>Ake mas s nim skusenosti napr. spolocne polovacky alebo individualny lov.
<br/>Je to takmer identicky kaliber ako 308W mozes to porovnat napr. s tou 308W. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7597 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Janko na toto ti odpovie CIMBALIK, ktory ma s marlinom podstatne viac skusenosti a moze porovnat aj oba kalibre, lebo ma aj 308ku. Ja mam marlina necely rok a este mam par nabojov SB, potom ale prejdem na Hornady. Jedine, co ti viem povedat zo svojej skusenosti je, ze som strelil jelena na 80 metrov na komoru (srdce som nezasiahol) a odbehol len 30 metrov. Strela ostala na výstrelovej strane pod kozou. V tomto mi to veľmi pripomína 8x57S ktorú mám. Ale zdalo sa mi, ze podliatiny boli vacsie ako pri osmicke, aj ked to nebolo nic hrozne, predsa len osmicka je setrnejsia. Ale to je jediny kus raticovej, ktory som z marlinom strelil, inak len 5 lisok. CIMBALIK, prosim ta odpis jankovi, aj ja si to rad precitam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7607 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Johny dakujem pekne aj zato. Teraz rozmyslam nad kupou novej pusky a poskuloval som po tej 308W ale nasiel som toho marlina a ten sa mi zda byt na spolocnych polovackach a hlavne v pohone obratnejsi ako klasicka gulovnica neviem mozno sa mylim.
<br/>Jednu gulovicu uz mam presnejsie gulobrok 7*57 a teraz by som chcel nieco silnejsie nieze by som nebol spokojny s tym co mam ale chcem vyskusat nieco nove.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.158 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 110 návštevníkov a žiadni členovia on-line