Strelivo

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4732 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
neviem mozno mas pravdu ale podla mna je predsa len trosku rozdiel ked mas gramaz pri 4 70 34g a pri 3,9 76 50g tam je uz tych brokov kus viac....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4733 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Ale ja som nepovedal, že v tom nie je rozdiel veď aj je v tej gramáži a množstve brokov, ale asi si nepochopil to čo som chcel uviesť v príspevkoch. Uspešnosť strelby nespočíva v množstve brokov v náboji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4734 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
neviem mne sa zda ze ked ich je viac tak idu na hustejsie a mozes strielat na dalej...nie moc ale da sa...cize na vacsie vzdialenosti si uspesnejsi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4737 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Strelivo
Rukověť loveckého střelectví od Z.Faktora-K.Lankaša-SZN.Praha r.v 1982
<br/>Všetko o zbraniach--určite sú aj novšie,a v slovenčine.Já by som neriskoval.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4748 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
To že idú hustejšie, nezávisí ani tak od množstva, lebo ak máš slabe krytie pri 76mm, tak si na tom horšie ako pri 70mm ktorá má lepšie krytie, resp. závisí to od zahrdlenia zbrane a jej kvality. To môžeš ovplyvniť napr. pri zbrani s výmenými čokmi. Už sa nebudem opakovať, posledný raz ti uvádzam, že množstvo brokov ešte nezaručuje úspešnosť strelby. Prečítaj si ešte raz môj príspevok zo včera o 11.59, lebo stále opakuješ to isté. No keď chceš tej svojej verzie sa drž, si mierne mimo, stále to nechápeš čo sa ti snažím vysvetliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4806 od leica
Odpoveď od leica na tému Strelivo
koľko by si tých celoplášťov chcel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4815 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Neverím, že nejaké máš! Ale keby boli, tak podľa ceny 40-60ks. Vieš o nejakých? Hlavne by ma zaujímal výrobca a gramáž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4825 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
mozno preto ze so 70 som nemal az take dobre skusenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4827 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
A s 76mm máš dobré skúsenosti ? To že nemáš dobré skúsenosti zo 70mm podľa mňa nie je v tom, že je to 70mm ale v úplne niečom inom, nejdem sa už opakovať kde môže byť chyba, len okrajovo /zbraň, strelivo, tvoje schopnosti, zručnosti a skúsenosti, vzdialenosť streľby a pod./ Je veľa iných borcov, majstrov streľby či už skúsených poľovníkov čo strieľajú 70mm a výsledky športové alebo lovecké su vynikajúce. Z tohoto vyplýva, že Ty ani zo 76mm moc toho nemáš, resp. ani tu to nie je OK !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4830 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
Ivan Ti dobre radí. Tým že tých brokov je tam viac a tym padom snad aj o trosku väcsie tlaky, následne rýchlosť zhluku brokov atd sa Ti az tak nezlepsuje moznost presneho zasahu, skor moznost lepsieho účinku v cieli ako pises (o par viac brokov odovzdá svoju energiu a snád su o cosi ale naozaj o malo hustejsie), ale ak Ti mozem poradit, chod na strelnicu, zober si so sebou niekoľko velkych baliacich papierov, alebo kartonov s nakreslenym kruhom priemeru 75 cm a jasne vyznačenym stredom a z 35m / 20m / obetuj par ran strelivom, ktore sa chystas castejsie pouzivat. Jeden papier, jedna rana. Sam uvidis, ake prekvapenia zazijes - neprimerane rozhadzovanie brokov, nesustrel hlavni o desiatky centimetrov, hluche miesta v strede zasahov apod..
<br/>Mam kamosa, zo 16-ky striela ako maly boh 28-30g náplne a magnumy z 12-ky /70 42,5g náplne mu lietaju panu bohu do okien.. Bud mu nesadla puska, alebo sa este nedozvedel ako mu ktora hlaven striela...:P
<br/>A moze sa Ti stat, ze 3,5mm budu super a 4,0-4,5mm v rovnakej gramazi, od toho isteho vyrobcu, na rovnakú vzdialenost Ti uz budú zver &quot;obchadzat&quot;... Opakujem, vyskúšaj to najpr do terca, papiera 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4832 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
No to máš veľkú pravdu. Moja ZP-čka 16/16 strieľa výborne s malými brokmi a potom s veľmi hrubými-SG. Tam strieľa na 50m vždy 7 brokov v kruhu s priemerom 30cm. Ale 4, 4,5m a 5,1mm mi rozhadzuje tak, že na 35m nájdem v papieri s rozmermi 50x70 možno 2 broky. Takže na líšku je moja zbraň skoro nepoužiteľná:(.(kvoli líškam som ju kupoval!) Ale zdása mi, že po tlakovkách má krytie výrazne horšie, ako pred nimi. Je možné, že majú tlakové skúšky nejaký vplyv na hrdlenie a krytie hlavní?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4834 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
To neviem, skor som sa so sťažnosťami na zhoršenie rozptylu po tlakovkách stretol pri malokalibrovkách, resp. gulovniciach... 8o
<br/>Ale to asi majiteľom len vymietlo hrdzu co uz strelam zavadzala...:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4880 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
ja to pisem len preto ye som mal problem s 4.5 70 nad 30m a teray s 4 76 a 3.9 76 nemam problen aj kusok nad 50 a na strelnici som uz bol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4901 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Strelivo
Jednou mi jeden starší prodavač zbraní a střeliva říkal.Každá flinta(myslel tím brokovnici) potřebuje svůj patron a svůj brok. V jeho případě to byla ruská kozlice 16-tka a do ní Red and Black 3,5 mm. To prý měl vyzkoušený, co se týče krytí, střelby na větší vzdálenost.... Věc druhá je vědět, &quot;kam to posadit&quot;:] Samozřejmě kdyby šel na sluky(jako že nejspíš ne) tak nebude střílet 3,5mm, ale jinak jak říkali staří nimrodi, &quot;Osmička brok po celý rok&quot;;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4914 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Vcera som si kupil dve krabice 4mm 76 magnum s 53g naplnou tak som zvedavy ... ale ako dobre hovori ivan, je to hlavne o strelcovi ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4920 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Včera som kupoval do Rem223 strelivo Norma. Uvidel som tam aj Prvi partizan za 300 sk. S Normou som dal na 100m s oporou rozptyl 3cm. Norma 700 sk. Kupil som toho &quot;partizana&quot; len zo zvedavosti - som zvedavý, aký bude mať rozptyl v porovnaní s Normou. A nakoľko väčšina ľudí haní tieto náboje, skúsim s ním aj niečo odloviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4922 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
No ja som mal partizany do 30-30 a zo strechy auta na 50m (tak nastreľujem) som robil dvojstrely ... potom som dal SB a uz to rozhodilo. Na zver som vsak partizanom nikdy nestrielal ale co sa tyka presnosti mam o nich dobru mienku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4924 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
V sobotu idem na strelnicu, potom sa ozvem. Mám veľmi, veľmi solventného známeho, ktorý má 15 zbraní, najhorší asi Blaser. vyskúšal všetko dostupné strelivo. Naposledy kupil práve toho Blasera v 30-06 a povedal mi že strieľa Prvi partizan. Skoro som odpadol. Že mu výborne ostáva zver v ohni. Poznámka - on to potom nederie, ide mu len o trofej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4925 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
K danej problematike by som snáď ešte mohol uviesť, že ja osobne nemám nič proti 76mm, teda magnumom ako by sa na prvý pohľad zdalo a ani proti tým čo ich používajú len som chcel uviesť že uspešnosť streľby oplyvňuje veľa iných dôležitejších faktorov, ktoré som viac krát zopakoval a výroba magnum kalibrov či už brokvých alebo guľových, je len komerčný ťah zbrojoviek na ktorý sa dajú &quot;nachytať&quot; hlavne tzv. rýchlokvasený polovníci lebšie by bolo uviesť strelci, lovci alebo mladí začínajúci poľovníci, ktorých to ohúri a myslia si, že magnum z nich spraví 100% uspešných a bude za nich eliminovať tie rozhodujúce fatktory, teda že magnum náboj všetko vyrieši, kde však opak býva pravdou, veď často tým vzbudzujú obavu ostaných účastníkov na spoločných poľovačkách a pod., alebo priestor v smere streľby /zastavané časti obci, turisti a pod./, veď u nás je opodstanený lov, teda pravá poľovačka do 200m. už aj vzhľadom k ohrozeniu druhých, posúdenia chovnoti zvery a pod., kdežto magnum guľový náboj do 200m, je prakticky nevyužitý, teda jeho využite prichádza pri ťäžšej zvery a to na vzdialenosti nadpriemerné, ako sú naše zauívané napr. africké lovy atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4926 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Pre toho kto vie strieľať brokovnicou stačí aj 20-ka. Treba ju len dostať do líca, oka a byť rýchly. Najmä ak máš stavača je to v pohode. A ak nemáš tak vyškolené bažanty ako u nás, že väčšina vyletí 40m pred tebou. Skôr sa dostaneš k srnčej ako k bažantovi. Banda prefíkaná!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.143 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 4538 návštevníkov a žiadni členovia on-line