30-06 springfield

pred 18 rokmi 2 týždnami #7037 od milu
30-06 springfield bolo vytvorené milu
Nakoľko je tento kaliber u nás dosť rozšírený, zaslúži si novú tému ,poznatky, skusenosti atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7043 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému 30-06 springfield
ja by som prispel ranivosťou tejto ráže.
<br/>srnčia zver: ešte sa mi nestalo že by srnčia nezostala v ohni......zlomí sa ako keby ju trafilo papekom po hlave
<br/>diviačia zver: vysoká rýchlosť, silná ranivosť.....vynikajúce aj na veľké kusy, ale musím povedať že veľmi poškodzuje zverinu (u srnčej ešte viac)
<br/>jelenia zver: ako sa hovorí keď sa jeleň strelí napečeň, tak neodbehne....naučil som sa to a preto mi všetka jelenia izostala v ohni, i keď kjej bolo málo....až na jeden prípad kedy som trafil tŕň stavca nad pečeňou.....
<br/>líška: nemusím ani hovoriť...teda hlavne u mladých líšok a na bližšie vzdialenosti ich nebolo možné odovzdať na monitoring...
<br/>inak som s touto rážou veľmi spokojný, lebo je to veľmi účinná a pohotová zbraň (i keď o vyššej hmotnosti)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7046 od milu
Odpoveď od milu na tému 30-06 springfield
Ake strelivo použivaš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7051 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému 30-06 springfield
caute chlapi mam 12 rokov a starky ma 30-06 spr. 7,62/63 a strelili sme uz stym vela zveri a ked trafite tam kde mate tak zostane v okamzite ohni .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7053 od astronom
Odpoveď od astronom na tému 30-06 springfield
Lesníček a môže zver zostať v ohni aj ne-okamžite?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7054 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému 30-06 springfield
a este by som chcel povedat ako Malinowskij spomenul znehodnotenie zveriny mas v tom pravdu ale ide podla mna o naboj lebo strelilisme srnca 9,g strelou a neznehodnotilo zverinu ale v opacnom pripade ked sme strelili srnca 11,2 g strelou dost znehodnotilo zverinu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7055 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému 30-06 springfield
Astronom strelili sme uz jelena na srdce a bolo cisto prestrelene a odisiel este asi 20 m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7060 od palo29d
Odpoveď od palo29d na tému 30-06 springfield
Páni aj ja som majitelom ZKK600 30-06 strielam s nou aj srnčiu aj diviačiu zver pridavam sa k nazoru že je to dobrá raž a musím aj priznať,že u srnčej rozbija ale nieje to až take najhoršie ja som s týmto kalibrom spokojný a hned mi sadol do ruky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7061 od eso
Odpoveď od eso na tému 30-06 springfield
Ja som tiež majiteľom 30-06. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že ide o veľmi dobrú ráž. Slušná rýchlosť, dobrá ranivosť, vysoká dopadová energia, presnosť. Strelivo používam SB 11,7g poloplášť, 9,7 so strižnou hranou nepoužívam, lebo mám skúsenosť s väčším poškodením zveriny a nemá takú dobrú ranivosť ako 11,7čka. Na srnčiu a na líšky používam RWS celoplášť . Malý vstrel, malý výstrel - dobrá ranivosť a nepokazí kožušinu, a u srnčej ani zverinu. Srnčia po celoplášti síce odbieha, ale len na nejakých 30m. Čo sa týka jelenej a diviačej zveri - zatial som nemal problém s dohľadávkou /musím zaklopať/, všetko ostalo v ohni, pár kusov so zásahom na srdce mi odbehlo - ale to je bežný prejav zásahu na srdce.
<br/>Z mojej strany - spokojnosť. Ale musím podotknúť, že nie je dôležitý len kaliber, druh používaného streliva - ale hlavne presná streľba a v konkrétnej situácii rozumné zváženie streľby a miesta zásahu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7064 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému 30-06 springfield
All: poškodenie zveriny sa dá ovplyvniť výberom streliva. U SB v cal 30-06 je rozbíjanie diviny typické, strely nedržia po kope a majú nevyrovnaný výkon. Ja v .30-06 používam srely H-mantel RWS a Nosler od Hirtenberger a vyníkajúca ranivosť, presnoť a poškodenie zveriny nijak zvláštne oproti iným kalibrom. Srnčiu s tým nestrieľam, veď to nie je kaliber na to predurčený aj keď sa dá, no potom sa nevyhneme tým lamentáciám o poškodenej zverine. Na vysokú, diviaču, danieliu a muflóniu zver výborný, teda stredne ťažku a ťažku, resp. tvrdšiu zver na zásah výborný kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7068 od astronom
Odpoveď od astronom na tému 30-06 springfield
Lesníček, ja som strelil sprinfieldom jelenča na srdce a odbehlo na 70 krokov. Tá moja poznámka bola len takou slovnou hračkou.
<br/>Bežne používam strely 11,7g. Ale strelil som jeleňa 140 kg (vyvrhnutého a bez hlavy) 9,5g SB. Rana bola na komoru (obojstranný priestrel pľúc tese)e zo vzdialenosti cca 40m. Odbehol dolu kopcom ani nie 20 metrov. Účinok strely (ako na týchto fórach už bolo spomenuté) ovplyvňuje mnoho faktorov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7081 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému 30-06 springfield
aby som ešte k tomu strelivu: SB 11,7g poloplášť....
<br/>a používam aj 9g Boxery (aj tie SB) a fakt je tam ničenie zveriny väčšie.....
<br/>inak ešte niečo pre eso: vieš nie každý si môže dovoliť 2 guľovnice, hlavne keď má klasické zloženie: malorážka, brokovnica a guľovnica....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7113 od eso
Odpoveď od eso na tému 30-06 springfield
Maršal, môj zbrojný park je: guľovnica, malokalibrovka, broková dvojka. Neviem, kde si zobral, že mám dve guľovnice. Ale nič sa nedeje. Veľmi zvažujem, že si kúpim na sezónu nový Rem.223 - 527Cz. Tak potom budem mať dve, ale to je vo hviezdach.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7140 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému 30-06 springfield
astonom pytal si sa ci zver môze zostat aj ne-okamzite v ohni tak ti poviem ked zver ostane v ohni tak ostane na mieste kde ho zasiahla strela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7141 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému 30-06 springfield
a prosim ta nevolaj ma lesnicek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7144 od astronom
Odpoveď od astronom na tému 30-06 springfield
LESNÍK -prepáč za to oslovenie, dovolil som si tú zdrobneninu s ohľadom na tvoj vek. Keď budeš starší pochopíš možno moju narážku ohľadom slovného spojenia &quot;okamžite zostane v ohni &quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7182 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Keď si kúpiš ČZ 527 kal. 223 urobíš si ohromnú radosť. Aj ja som kúpil, strieľam Normu a na 100m sa zmestím do 2 cm. Srnčiu do 200m bez korekcie. Už som ho pred rokmi mal, ale musel som ho predať kvôli financiám a teraz ho mám späť. Nový ma stál 19000,- + dural montáž 1 500. Normu kupujem za 650,- Sk. Mám na tom 6x42 Meoptu, kríž č. 4 z posedu skvelá zbraň. Aj na na posliedku, 2,7 kg žiadny spätný ráz, bezhlučná poistka, krásne drevo - známy mi ju vyberal v Martine z 8mich 223 - hlavne sa mi jednalo o nástrel i keď veľmi tomu neverím, ale čo ak ... Donedávna nerobil RWS náboje do 223 ale už to pochopil. Podľa odborníkov 223 postupne vytláča 222.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7183 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Dúfam že mi všetci odpustia, že som v tejto téme spomenul 223, nechal som sa uniesť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7189 od dusan11
Odpoveď od dusan11 na tému 30-06 springfield
Ja som z 30-06 začínal poľovať ale mi nejako nesadol , vyskúšal som toho dosť ale zatiaľ som najviac spokojný s 308 Win., podľa mňa je to zlatá stredná cesta , zatiaľ sňou poľujem posledných 5 rokov a som veľmi spokojný , používam iba strelivo Lapua.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7197 od eso
Odpoveď od eso na tému 30-06 springfield
Akela díky za nasmerovanie. Určite ju na sezúnu kúpim. A tú radosť si teda urobím!!!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 193 návštevníkov a žiadni členovia on-line