30-06 springfield

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9495 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
kedze mas nejake skusenosti s interbondom mam na teba otazku, ak sa ti niekedy podarilo najst strelu - či neboli z nej poolamovane fragmenty presne po vonkajsi prelis alebo drzala cela deformovana strela pokope ako oryx? viedel som nejake foto interbonda kde z neho ostala len druha 1/2 , dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9498 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
kolesart: neviem ako to myslíš s poolamovaním po vonkajší prelis -InterBond nemá vonkajší prelis.
<br/>Strelu som získal jednu-klasický hríb-diviak do hlavy. (Ešte jedn fragment- len kúsok plášťa -aj s vrstvičkou olova -rana do lebky diviaka).
<br/>U cca 35ks priestrel (diviaky,vysoká,muflónčia)-z toho mi vychádza že strela resp. plášť fragmentuje veľmi zriedka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9513 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
sorry moja chyba opacne myslel som tym vnutorny nie vonkajsi (ine myslym ine pisem)- miesto kde prechadza plast do suvislej hrubsej steny. To len ja s kamosom co testujeme strely pracovne nespravne medzi sebou volame toto miesto prelis. a co presnost. skusal si nieco do papiera? zatial viem ze SST sa dokaze pri trocha stasti pri prebijani vyrovnat HPBT ale nie je to zas ranivostou to co by som si presne podla mojej chuti predstavoval

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9514 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
este question: na ake vzdialenosti najcastejsie lovis?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9517 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
kolesart: Čo sa týka presnosti strely, myslím že pre poľovnícke účely je to nezmysel riešiť -tá strela možno nedokáže spraviť na 300m rozptyl 5 rán- 12mm (ako Lapua- Scenar) ale keby to bolo na 300m hoci 50mm - bolo by to málo? Ja som na terč nastrieľal rozptyl štyroch rán na 50m cca 1cm. Mne to stačí. Lovím najčastejšie na vzdialenosť okolo 50m. (Priateľ pred pár dňami s 30-06 a InterBondom ulovil diviaka á 80kg na 240m - priestrel -pričom strela prešla aj cez ramennú kosť).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9536 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
vyr mohol si uz dopisat ak si vedel ...v akej vahe bol ten interbond, v akom rozsahu bola devastacia organov ked to chytilo klb. Inak pekny vstrel na 240 - odbehol alebo padol?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9539 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Bola to 165GR strela (ja používam 150GR). Diviak odbehol 20m (mal zasiahnuté aj srdce(prestrelená bola kosť nie kåb)).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9546 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Mam dilemu ,ktore Hirt.Nos.Part. budu lepsie pre moju ZKK600,30-06, 10.7g 785m/s,,10,7g 820m/s alebo 11,7g 810m/s?,teraz pouzivam RWS Tug 11,7g 840m/s.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9549 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
... Bude lepsia ta strela ktora bude najpresnejsia---cize zober flintu a naboje na strelnicu a vyskusaj! Pozri sa na rozdiele medzi druhmi striel tuna na fotogalerii , Stefan49, strelivo!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9551 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
No jo doktore, tak neviem ci ti ide o presnost alebo ranivost ktore je v tomto pripade pre teba v beznych loveckych vzialdenostiach bezpredmetna. O ustovkach a hlavne najbeznejsich tebou lovenych dopadovkach by si mal takto uvazovat vzhladom na tu ktoru konstrukciu strely. Pre makksie typy ako napr. SBT od sierry mozu byt mensie ale pri rychlych kalibroch bez uvahy nad priemerom strely by som isiel do tvrdsiych konstrukcii ak odmyslim imbecilnu koncepciu a umelo vykvaseny reklamny marketing barnesa XLC a nejdem do extremov. Partition a bondovane strely prip. konstruckie solid base prip. scirocco su vynikajuce kompromisy ktore existuju hoc niekto tvrdi opak. Je pravdou ako niekto niekde poznacil ze riadena deformacia neexistuje ale tieto konstrukcie minimalizuju minimalne o 30% nepredvidatelne situacie ktore sposobuju problemy s kvalitnou ranivostou. Preto ti to pisem ze v 3006-tke sa vecami ktore pises nemusis vobec trapit halvne ak tam mas naladovany partition. ak mas &quot;vercajk&quot; na to aby si katoval diviaky na 400m kludne si mozes zvolit aj toho najpomalsieho kona. hoc pravdou je ze (ak by si sa longrange) venoval pravidelne - pod VO=800 -820 m/s by si nemal ist. myslym tym od 300 metrov hore. Takze hoc sa ti to bude zdat na hlavu postavene (zameraj sa na fabricke strelivo co najviac vyhovuje tvojej zbrani) kup od kazdeho vyrobcu po krabicke (nie je to stratena investicia - naopak) casom zistis aj sam....inak hirtenberg. predava aj po 10 kusov...a zameraj sa na presnost ktora vyhovuje v danom strelive tvojej zbrani. Ak by ta to casom omrzelo a mal si pocit handicapu ze ti nieco zvazuje ruky a potrebujes strelivo na mieru, zacni s reloadingom - pre sprigu mas komplet sety od kazdeho vyznamnejsieho vyrobcu. Uvidis je to uplne nova rovina a chyti ta to za srdce...potom len vyber najtazsiu strelu co vyhovuje tvojmu stupaniu (konstrukciu strely necham na teba) najdi v manuale max. navazku....zniz ju o pol. grainu a tam zacni po pol grainu znizovat a vyrob po min. 3 serie po 5 nabojov. 3 rany nemaju vypovednu hodnotu nevies ci si strhol alebo si fakt tak dobry. Po piatej sa uvidi ci si to psychicky neuniesol a mas tam vsetkych 5 v sebe. Ale ak mi na toto kasles a chces odpoved tak ja osobne by som zobral bud: 10,7g s Vo=820m/s alebo tu najtazsi 11,7 gramovy knedlik s 810-tkou. Inak si vsimni ze RWS vytaca svoje laborky dost do maxima. Hornady oblbuje a nazval to lilght magnum ale on na to isiel opacne a komprimuje a to mam pocit ze je casovana bomba co taprekvapi v najhorsej chvili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9573 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Pozrel som si tie fotky,no a najhorsi rozptyl tam maju akurat tie noslery.aky tp bol vyrobca?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9586 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Rucne prebite,.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9597 od Kulovnice
Odpoveď od Kulovnice na tému 30-06 springfield
Dobrý den.Vlastním kulovnici Cz 550 ráže 30-06 sprg.Zdá se mi však zbytečně silná(srnčí,černá,vysoká).Zamlouvala by se mi ráž 7x64.Je mezi těmito rážemy rozdíl vzhledem ke zpětnému rázu a hlavně rozbíjení srnčí zvěřiny????Přemýšlím o výměně 30-06 za 7x64.Používám a i nadále používat budu střelivo od SB.Na srnčí v 30-06 používám střelu Match-king(dutinka).Výstřel je výborný,ale zvěř nebarví a často odbíhá(dosled se psem).Proto bych raději lovil poloplášťovou střelou(7x64)?..Má cenu ráž měnit?Kupoval ybch novou CZ 550.Co si myslíte o kvalitě těchto zbraní?Děkuji..Lovu zdar!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9606 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
V tvojom pripade nema vyznam vymenit 30-06 za 7x64.Zmysluplnejsie bude kupit radsej poriadne (kvalitne) strelivo.Strielat srnciu MatchKingom je takmer to iste ako celoplastom-cize uplne nevhodne,kto ti to preboha poradil-ved Sierra MK je tercova strela,nie lovecka.Rozdiel v spatnom raze nie je nijak zasadny pri pouzivani fabrickej municie.
<br/>
<br/>Sucasnu 30-06 si pokojne nechaj a zameraj sa na kupenie kvalitneho streliva-do tvojho kalibru je extremne siroky vyber striel,urcite si najdes tu &quot;svoju&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9608 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Ja som mal ten isty problem s 3006,osobne som zazil strelenie jelena(200kg)strelouS&amp;B11,7g poloplast.,na komoru jelen zaznacil(zdvihol predok,otocil sa)a podme v nohy.na nastrele ziadna farba ani striz,tak sme ostali chvilu smutny:{,po hodine hladania sme ho nasli,vstrel krasne do stredu za lopatku(Chytil rebro)gula rozbita a vo vnutry &quot;asi&quot;4litre krvi.Odvtedy strelivo S&amp;B nepouzivam a to nebolo jediny krat kedy mi gula nepresla.Pouzivam dvojjadrove strelivo,ktore vo vacsine pripadov zarucuje,ze projektil prejde skrz a zver pekne farbi.Myslim si ze RWS Tug a TIG,alebo Nosler Partition by Ti urcite viacej ucaroval no je trochu drahsie ale stoji to za to ne-dohladavanie a ne-rozbite maso.Myslim si,ze vymenou zbrane nic nevyriesis.Ja som si dal upravit pazbu na mieru,nalepil gumenu &quot;bodku&quot;a hned som bol spokojnejsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9610 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
&quot;Používám a i nadále používat budu střelivo od SB.&quot; -no a tam je ten pes zakopaný:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9611 od mildo
Odpoveď od mildo na tému 30-06 springfield
rozhodne 30-06 je predimenzovana na nase pomery, to je iste...
<br/>o kalibry si mal rozmyslat pred kupou zbrane nie po :) 7x64 o omnoho vhodnejsia do naseho prostredia... ja mam tiez 7x64 nemozem nan dopustit.
<br/>teraz je uz pozde plakat nad rozliatym mliekom, a jedine co ti mozem poradit, tak ako hovoria vsetci, a to kupovat kvalitne strelivo
<br/>
<br/>lovu zdar maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9613 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Chcem sa opravit,chcel som s tym povedat,ze zver nefarbila nie ze po strele odbehla,to sa moze stat aj pri zpominanych lepsich strelach.Neostava mi nic ine,ako zazelat Ti vela prijemnych zazitkov pri &quot;loveni s S&amp;B&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9619 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Neprestavam sa cudovat,ze ludom sa nadarmo tisice krat opakuje,ze nie je podstatne ci 10 alebo 11g strela vyletela zo 63 alebo 64mm nabojnice :{ ;/
<br/>
<br/> ....Ale ze jedinymi rozhodujucimi faktormi su: konstrukcia strely a jej dopadova rychlost,a vhodna hmotnost strely na ten ktory druh zveri....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9620 od kovboj
Odpoveď od kovboj na tému 30-06 springfield
Vlastním taktiež 30-06-ku a nedám na ňu dopustiť. Nesúhlasím s tým, že je predimenzovaná. Pokiaľ Vám puška strieľa presne a nerobíte chyby(aj vo výbere streliva) je to vždy pekný zážitok. Mal som problém s presnosťou pri 11,7g od SB a zistil som každá strela ide inam. Začal som používať Lapua Mega 12g sú podstatne presnejšie. Minulý spln som bol na diviakov a omylom som nabil jeden zabudnutý 11,7g SB potom, čo mi diviaci prišli asi 5 minút po usadení sa na posede. Lanštiak padol po zásahu na komoru.
<br/>Niekedy asi netreba príliš špekulovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.159 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 115 návštevníkov a žiadni členovia on-line