30-06 springfield

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14944 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Ja použivam RWS TUG 11,7g. Strieľal som na srnca cca 120 m a divina nebola poškodená ako to bolo keď som použival SB. Vstrel bol ako by niekto presne vykrojil kruh a na druhej strane to bolo primer asi tak10 mm. Na jeleň som strieľal asi 150 m a výsledok bol ten istý. V obidvoch prípadoch strela preletela cez rebrá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14958 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému 30-06 springfield
moj oco ma tu pusku a kazde zviera co strielal tak lahlo na prvu ranu vyborna puska len dost kope ked vystrelite s nej ale ked streli tak na zviera tak na druhej strane ma dost rozbite ake naboje by ste my do nej odporucali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14979 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Prečítaj si príspevok, ktorý je pod tvojím odo mňa. RWS TUG ( nový názov RWS UNI ) 11,7 g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14990 od ivakbystrik
Odpoveď od ivakbystrik na tému 30-06 springfield
Nerozumiem potom prečo všetci vravia že na srnčiu je vhodný TIG a EVO na vysokú keĎ TIg je mekší a teda sa viac deformuje s čím je jasná večia devastácia diviny alebo to nieje také strašné ako to opisujú ostatný mayk skús mi s tým pôcť, som rád že máš praktické skúsenosti testoval si aj TIG treba račej mieriť trochu do zadu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15023 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Zrejme ide otých ktorí majú viacej pušiek a ku každe používajú iné strelivo. Ja mám otestované dve strely český SB a RWS. O RWS TUG ( UNI ) strele veľmi dobre vystihol Dr. Hanak na www.myslivost.cz sekcia tuším strelectvo. TUG je trdý náboj pre srnčiu zver a preto sa ne defornuje tak výrayze ako mäkšší TIG, - správa sa ako skoro celoplášť. Preto až tak neničí divinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15029 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Česke streli SB je mäkké a preto rozbíja a znehodnocuje divinu. čo sa tíka balestiky RWS má plochšiu dráhu ako SB. Keď som si nastreľoval 30 06 s RWS a potom som dal SB rozdiel bol oproti RWS -20 až -15 cm na 150 m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15030 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému 30-06 springfield
S časti máš pravdu, no podrážanie zveriny a jej znehodnocovanie majá na svedomí rýchlosť strely ako aj to, že strely nedržia po kope a fragmentujú aj napriek tomu, že ich princíp nie je frgmentácia ako napríklad H-mantel od RWS. K tig môžem uviesť, že je to vyníkajúca strela u mňa č. 1, mám ju vyskúšanú vo viacerých kalibroch a je to taktiež jedna zo striel čo minimálne poškodzujú zverinu. Pri tig aj v kalibry kde vykazuje výšie úsťové rýchlostri npr. .30-06 strela sa rýchlo rozkladá tým značne odovzáva energiu v tele zvery, kde aj značne zmení svoju rýchlosť, pričom drži po kope a tak nedochádza k poškodzovniu zveriny vo zvýšenej miere. Týmto ti chcem uviesť, že poškodzovanie zveriny vo zvýšenej miere nie je " mäkými strelami ".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15031 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Ja som používal SB a tá strela je mäkkšie ako RWS TIG a SB sa rozkladá veľmi a tým dochádza k znehodnotení diviny. Preto som prešiel na RWS TUG a som veľmi spokojný pretože u nás vo väčšej miere poľuje na jeleniu a diviačiu zver

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15036 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému 30-06 springfield
Tvoj prechod od SB na RWS shvaľujem strela TUG je tiež výborná o niečo tvrdšia ako TUG. SB a RWS su diametrálne rozdielne výroby či už do kvality alebo konštrukcie striel a neznamená, že keď strela SP od SB je mäkšia ako TIG, že bude menej poškodzovať zverinu. Inak poškodzovanie zveriny ovplyvňuje veľmi veľa faktorov a debata by bola nekonečná, a poškodenie pri akejkoľlvek strele bude nejaké vždy a aj pri tej nejlepšej strele ak dopadne, resp. narazí na kosť bude poskodenie vačšie. Nakoniec aj pri iných strelách ktoré sa ti budú zdať vynikajúce a s týmito budeš spokojný,i s času na čas bude situácia kedy poškodenie bude iné ako si zvyknutý. Terminálna balistika nie je exaktná veda a niekedy je nevyspitateľná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15042 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 30-06 springfield
Rozdiely v posunoch zásahov na terči pri dvoch rozličných typoch nábojov, striel,... na nastrelenie na jeden typ je nie v tom že má niektorý plochšiu balistickú dráhu ako druhý... Dokonca to v prípade guľových nábojov nie je ani o tom, že rýchlejší musí ísť ´zákonite´ vyššie... to platí možno na 95% u malorážky. U guľových striel má vplyv najmä to kde má strela ťažisko, aký je jej tvar; a to potom má /okrem ešte ďalších iných vplyvov/ za dôsledok to, ako rotuje okolo osi, aký tvar opisuje špička letiacej strely, ako sa odvaľuje po ´vzdušnej´ opore.. Je okolo toho hotová veda.. ale jednoduché pravidlo z toho nevyvodíš...:{:(:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15044 od rudolf39
Odpoveď od rudolf39 na tému 30-06 springfield
mayk to zalezi aku gramas pouzivas ja strielam SB 11,7 poloplas a som nadmerne spokojni ci je to srncie alebo jelen vystrel je do 5cm vsetko zalezi ci zasiahnes kost tato gramas ma ucinky az nad 50kg srncia odbieha do 50m vsetka zver super znaci ma mensiu nevihodu ked zver sikmo stoji gula neprebija dovnutra ale smieka sa po rebrach ale v SB jedna vydarena strela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15089 od ivakbystrik
Odpoveď od ivakbystrik na tému 30-06 springfield
Má niekdo skúsenosti v tomto kalibri so strelov tig a evo. Počul som že pri tig treba mieriť račej mierne do zadu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15123 od KnotRadim
Odpoveď od KnotRadim na tému 30-06 springfield
Zdrávím kolegy z SK, vidím jak tu debatujete o uvedené ráží, tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo z vás loví náboji od PMP Teilmantel, 14,26 g, je u tohoto náboje dobrá balistika a hlavně mě zaujal ta váha. Na www.myslivost.cz, jsem Dr. Hanákovi vznesl dotaz a už mi odpověděl, ale velmi málo. Nikde jsem kromě tabulek v katalogu Ketneru nenašel literaturu. Kdyby tu někdo věděl víc, byl bych rád za informace. Jinak 20 ks stojí kolem 20,50 eur a jedná se o poloplášť, ale nevím jak tvrdý. myslivosti zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19528 od malinovsky
Odpoveď od malinovsky na tému 30-06 springfield
Já jsem nastřelil Evo 11,7g na letošní sezonu, v tuto chvíli mám uloveny 2ks černé 4ks srnčí, 2 lišky a 6 koček. Rána má příjemný měkký vývin, velmi dobrá balistika, u srnčí zvěře při zásahu kosti trochu větší výstřelový kanál cca 3-5 cm, u lišek a koček totální devastace. Černá při zásahu padla v ohni, znehodnocení zvěřiny skoro minimální. Doposud mám zkušenost s SB poloplášť-4 roky, HP nosler partition-2 roky, Norma vulkan-4 roky. V tomto srovnání tahle kulička nemá chybu, ikdyž vulkan byl taky velmi dobrý. V tuhle chvíli je asi zbytečné dělat nějaké závěry, uvidíme po zimě, až budu mít naloveno trochu tvrdší zvěře, pak teprve napíšu kvalitní hodnocení. Jinak pro info, jedna patrona stojí v Čechách cca 60 Kč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26027 od palok5
Odpoveď od palok5 na tému 30-06 springfield
Ma niekto skusenosř so strelivom Prvi partizan 11,7 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26029 od petob
Odpoveď od petob na tému 30-06 springfield
Kamarát s tím strelil tento rok päť diviakov. Dohladávať nemusel. Jeden bol na 275 krokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26310 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 30-06 springfield
ohladne streliva prvy partizan, je to po balistickej stranke celkom vydarenu pokus kamaratov srbov, ale ako kazde plus ma aj svoj minus a tou je pri tomto strelive, zapalka naboja isto niektory s vas vedia ze v tychto nabojoch je ortutova zapalka respektive s vysokym podielom ortute, a neprajem vam vidiet hlaven po dvoch vystreloch,pomaha az aceton a pol hodin drhnutie,
<br/>ja vlastnim 30.06 uz asi 10 rokov, a do teraz som úpouzival SB 11,7g ale po neblahych skusenostiach pri dostrelovani jelena na 70M ked mu tato strela ostala, na rebrach rosprasknuta(mohlo ist o chybny kus) som presiel na strely LAPUA MEGA v hmotnosti 13g a pani moze te si byt isty ze to je super strelivo, apsolutny priestrel pri kazdej zver,strela ostava v kuse az do 95percent, a neroby skodu na divine, do 30.06 by som odporucal strelivo tasie 11,7a vysie, a druhy LAPUA ,NORMA ORYX,RWS, a za zmienku stoji aj zo par americkych vyrobcov.SB a prvy partizan je len lacna nahrada, a zober koklo krat vystrelis do roka na zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26319 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 30-06 springfield
Nazdar.Ten kanal pri srncej a na kost si asi trosku zredukoval.3 až 5cm.Nechcel si zacat 5cm a +?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27227 od astronom
Odpoveď od astronom na tému 30-06 springfield
škoda, že si fakt niektorí prispievatelia nedajú aspoň toľko námahy že nazrú na najbližších pár strán. Potom tu máme takýto chaos :( .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27310 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému 30-06 springfield
Ahoj. Máte niekto skúsenosti so strelami Barnes TSX alebo MRX / Federal/? Teraz som pozeral, že RWS robí aj 13g UNI Classic, to musí byť slušné palivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 280 návštevníkov a žiadni členovia on-line