30-06 springfield

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60133 od erian
Odpoveď od erian na tému 30-06 springfield
Asi pred dvoma tyzdnami som si zaobstaral naboje Norma zo strelou Nosler Accubond 11.7g. Uz sa mi podarilo strelit diviaka, asi 150 Kg. Strielal som na cca 25m. Strela zasiahla lopatku a nasledne chrbticu. Diviak ostal samozrejme v ohni. Lopatka sa mi zdala byt dost podliata, ale zo zretelom na vahu diviaka a velmi kratku vzdialenost to bolo celkom prijatelne. No nezaznamenal som priestrel. Na druhej strane uz som mal dost vela kalibrov. V pociatku som mal aj springfielda a teraz som sa k nemu znova vratil. Inak v 308Win som pouzival naboje Blaser CDP a to bola naozaj nekompromisna kvalita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62655 od dodi080
Odpoveď od dodi080 na tému 30-06 springfield
Aké mate skúsenosti s GECO PLUS ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63348 od Omak
Odpoveď od Omak na tému 30-06 springfield
Nič lepšieho ako Federal Power Shock som za posledné tri roky do 30.06 nevidel! Vychádzam zo skúseností kolegu (aj za mojej prítomnosti) pri ulovení niekoľkých desiatok ks zveri od líšok, cez vysokú, po 200 kg kance. Škody, že ich nevyrábajú do 8x57JS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63363 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
.....vyrabaju. Predava sa aj u nas, skus napr. v Zelenci pri Trnave u Jedlicku (0905 248 478).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63368 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Aj u Frana v NR ich mali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63414 od Omak
Odpoveď od Omak na tému 30-06 springfield
Ďakujem, páni, nebol som tu dlhšiu dobu, tak čítam až teraz.... Som zvedavý, či pochodím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63416 od Omak
Odpoveď od Omak na tému 30-06 springfield
Volal som Jedličku, ale sú 11 gramové, fujaru mám nastrelenú na 12,7g Norma Oryx, tak špekulujem... Ale dík za radu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #63740 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 30-06 springfield
Strieľal som Federal PowerShock v Springfielde, ale daj bacha - PowerShock, VitalShock sú len isté ´kategórie´ streliva tohto výrobcu, nie konkrétne druhy náboja. V PowerShocku som už mal/strieľal 2 rozličné strely, ľahkú i ťažkú, musíš si všímať bližšiu klasifikáciu strely na krabičke. Niekde som to už videl rozpísané /asi na ich stránke/- ktoré druhy striel kalibrujú v línii PowerShock - ak si dobre pamatám, tak to boli jednoduchšie, lacnejšie strely, by som povedal poloplášťové klasiky, ale rozličných hmotnostných kategórií.. Vo VitalShocku to boli už strely viacjadrové, s riadeným rozkladom apod.ale taktiež viac druhov. A samozrejme, za drahšie.. A čo sa týka toho, že doteraz si mal nastrelené na ... 12,7g strelu, na to sa kľudne vyprdni, lebo kúpiš si napríklad inú strelu hoci aj toho istého výrobcu a hmotnosti tiež 12,7g /napr. celoplášť na šport.a cvičnú streľbu../ a nástrel budeš mať pravdepodobne výrazne inde.. A kúpiš si iné náboje, iného výrobcu i gramáže... a nástrely oboch si môžu byť výrazne blízke. Treba to vyskúšať na strelnici. Posudzovať to teoreticky si môžu dovoliť len tí najväčší machri v prebíjaní, s mnohoročnými skúsenosťami a možno ani tí to nerobia, radšej to odskúšajú, lebo sú si vedomí koľko rozličných prvkov má na to vplyv..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #63743 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Zdravím, používa niekto z Vás do 30 06 náboje SAKO Hammerhead 11,7g. Aká je je to strela, šetrnosť k divine, kopanie pušky a atď

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 8 mesiacmi #63747 od Omak
Odpoveď od Omak na tému 30-06 springfield
Vďaka, ostávam pri Oryxoch, zase mám na pár kusoch srnčej a čiernej potvrdené, že je to veľmi dobrá voľba - padajú a nie sú nie sú rozbité. Ja na viac ako 150 m flintu ani nedvíham, maximálne tak z posedu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63781 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Zdravím, to nikto nepoužíva tieto náboje SAKO Hammerhead 11,7g????;/:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63783 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 30-06 springfield
1. Aká je to strela máš tu:
<br/>
<br/>www.sako.fi/cartrid_bullettypes.php
<br/>
<br/>V skratke obyčajný poloplášť, olovené jadro, tombakový plášť s premenlivou hrúbkou, bonding (spojenie jadra s plášťom) prevedený mechanicky jednou hlbokou horizontálnou drážkou po obvodne strely. Tvar strely podobný napr. starým RWS TM, tj. hrot strely je veľký polgulatý.
<br/>
<br/>2. Kopanie pušky je individuálna záležitosť závislá od laborácie, hmotnosti zbrane, pažby atd a v neposlednom rade tvojej psychiky. Takže spravidla by to malo &quot;kopať&quot; tak ako každá obdobná 30-06.
<br/>
<br/>Pokiaľ máš na mysli originálnu továrenskú produkciu Sako základné balsitické údaje sú na stránke Sako. Aby si nemusel hľadať základné údaje máš tu :
<br/>
<br/>Weight: 11,7 g
<br/>Velocity: 835,0 m/s
<br/>BC: 0,387
<br/>
<br/>Range VelocityEnergy
<br/>[m][m/s][J]
<br/>08354079
<br/>507973711
<br/>1007593370
<br/>1507223052
<br/>2006872757
<br/>2506522484
<br/>3006182232
<br/>3505852000
<br/>4005531786
<br/>
<br/>
<br/>3. Pojem &quot;šetrnosť k divine&quot; je tak trochu poľovnícka latina. Exaktný popis správania sa strely z hľadiska jej ranivých účinkov v zasiahnutom objekte a jej objektívneho porovnania s inými strelami je trošku niekde mimo tohto fóra.
<br/>Takže z hľadiska informácie o &quot;šetrnosti k divine&quot; pre tvoje potreby sa to chová ako klasický poloplášť vždy závislý od umiestnenia zásahu. Používal som túto strelu v 308 Win (11,7 g aj 13,0 g), vlastná laborácia strelené diviačie, srnčie, dančie, muflončie, chová sa to ako klasický poloplášť, z 98 - 99 % do vzdialenosti cca 150 m pri ranách komora/plúca/vyššia komora vždy priestrel. Zver v ohni, popr, max 15-20 m od nástrelu. Obdobné výsledky dosiahneš aj s Vulcanom, Oryxom, PMC SPS, RWS TM, Nosler Partition ...
<br/>
<br/>Nejakú diskusiu máš napr. tu :
<br/>
<br/>www.lovuzdar.sk/diskusia/3600/strelivo-s...ad-a-superhammerhead

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63784 od mayk
Odpoveď od mayk na tému 30-06 springfield
Ďakujem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 2 týždnami #63874 od minik
Odpoveď od minik na tému 30-06 springfield
zdravim chcem sa spytat ci ma niekdo skusenosti so strelivom sako arrowheadll 11,7g

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 395 návštevníkov a žiadni členovia on-line