30-06 springfield

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14506 od miros
Odpoveď od miros na tému 30-06 springfield
chokito ak na spolocne na diviakov je to uplne jedno len 30-06 podla mna je razantnejsia rozdiel je len v tom ze JRS bude kozlica alebo dvojak pripadne bixa a 30-06 pravde podobne solo gula aj ked zozenes to aj v kozlici ale co sa tyka kalibru tak na spolocne je to v podstate na tu beznu vzdialenost jedno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14507 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Ak do zlamovacej zbrane, vzal by som náboj s okrajom, teda 8mičku. Aj keď bežne komorujú do zlamovačiek aj 30-06, ale náboj bez Rka mi nejako do tých klasických zbraní - zlamovacích nesedí. 8mička má aj dobrý zastavovací účinok a je relatívne šetrná k divine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14508 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 30-06 springfield
Jednoznacne zober osmicku. Ci do solo gule (8*57JS), alebo do kozlic (8*57JRS). Otec ma CZ 550 Springfielda a ja mam osmicku na kozlici. Strelba je s mojou kozlicou o poznanie lepsia uz len napr, kvoli tomu, ze ma mensi spatny raz. K divine je samozrejme osmicka setrnejsia, lepsi zastavovaci ucinok, ale to do velkej mieri zavisi od pouziteho sduhu streliva...no to tu uz bolo rozoberane nespocetne krat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14562 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 30-06 springfield
O 30-06 možno povedať,že patrí do skupiny silného kalibru,aj výkonu. Výkon a balistic-ké hodnoty sú vzhľadom na veľkosť vývrtu skutočne vynikajúce.Tento kaliber si získal dôveru poľovníkov poľujúcich zväčša vysokú a čiernu zver.Preto i pri neúspešnom výstrele nikto nehľadá chybu v nedostatku smrtiacej energie, kde táto presahuje hranicu 300m. Razancia tohto kalibru sa priaznivo prejaví menším odklonom strely od jej zámern.dráhy a to aj v prípade nárazu na prekážku, teda je vhodná pri streľbe v húšti-
<br/>nách. Po zásahu zver dobre farbí. Výhrady voči tomuto kalibru sú použitie na slabšiu zver,najmä srnčiu a vnímanie či jemnosti výstrelu. Streľba z tohoto kalibru sa môže z hľadiska biol.bezpečn. počítať ako slabší útok na ľudské zdravie. Moment výstrelu so všetkými sprievodnými znakmi/dynamika,akustika,frekvencia/, je veľmi nepríjemný. Pri streľbe na zver si to až tak neuvedomujeme, ale pri nastreľovaní zbrane, kde sa musíme sústrediť, to pociťujeme až veľmi. Pre poľovníkov, ktorí strieľajú menej a skoro vždy si uvedomia pocit spätného úderu, je používanie tohto kalibra doslova navhodné.
<br/>Poľoval som s priateľom, ktorý vlastnil 7,62x63. Vždy mi hovoril,že je to zbraň profesio-
<br/>nálnych lovcov a nemusí pri tom chovať ani psa na dohľadávanie. Videl som ho v akcii väčšinou pri spol.poľovačkách asi v 20-30 prípadoch a jeho slová sa naplnili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14563 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 30-06 springfield
Bol to ale chlap silnej telesnej konšt, váha asi 95 kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14568 od miros
Odpoveď od miros na tému 30-06 springfield
jarry9 nic v zlom ale tento pokec mas z ktoreho roku? (1975- 1985 PaR) doslovne si to preklepal co ? (Streľba z tohoto kalibru sa môže z hľadiska biol.bezpečn. počítať ako slabší útok na ľudské zdravie. Moment výstrelu so všetkými sprievodnými znakmi/dynamika,akustika,frekvencia/, je veľmi nepríjemný. Pri streľbe ) boze toto je blbost mam 73 kg a vôbec to takto na mna nefungovalo. Ono je to hodne o tom aka je tam pazba a gumenna bodka. 30-06 nie je strasiak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14570 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 30-06 springfield
Vačšinou sa do takýchto debát nepúšťam a prejdem ich len s ľahkým úsmevom na perách, ale Jarry9 nic v zlom toto si opajcol s knižky Poľovnícke strelectvo od T.Krivjanského str. 103.
<br/>Z vlastných skúseností viem, že 30-06 nekope o nič viacej ako napr. 8x57 JS, 7*64 a pod. Vnímanie spätného rázu, záleží predovšetkým na psychike strelca, ak sa bojíš tak ťa kopne aj 223 Rem. Osobne si myslím, že vela záleží na celkovej hmotnosti zbrane a jej tažisku, tvare pažby, popr. či tám máš nejakú gumennú botku alebo nie. A k tej biologickej bezpečnosti - mám 80 kg, strielal som 416 Rigby, CZ 550 Magnum a nebolo to nič hrozné, okrem väčšej kopy do ramena ako z guľovnice bežnejšieho kalibru. Asi toľko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14571 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 30-06 springfield
Sorry, že sa opakujem ale nevšimol som si že niečo v podobnom duchu napísal predomnou aj Miros.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14575 od mirob
Odpoveď od mirob na tému 30-06 springfield
ako prvú zbraň som mal 7x64 (98-ku Brno) a znej sa mi zdala rana príšerná...kúpil som si 308-ku (550-ku Lux) a to bolo v pohode...s kamarátom sme sa zhodli že to bolo v zbrani (98-ka sa mi zdala ako drúk a vôbec mi nesedela...) alebo len to čo sa tu píše ,že to bola moja prvá zbraň a bál som sa jej...raz som si vystrelil z 50 BMG a nebolo to hrozné..strašne veľa je o psychike....minule som strielal po dlhom čase na strelnici krytej a prekvapila ma rana z malorážky :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14577 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Aha,aha...teraz mi je uz jasnejsie,kde beries tie nezmysli na ktore som reagoval v teme 5,6x52R....skus iny okruh autorov;):] a nezabudni,ze nie je nad prakticke,a najlepsie vlastne skusenosti.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14580 od eso
Odpoveď od eso na tému 30-06 springfield
Niekedy je to tu fakt úsmevné v tomto fóre. Baviť sa tu o - slabšom útoku na ľudské zdravie- ohľadne spätného rázu:D:D:D Kto sa bojí chytiť zbraň do rúk, je jedno aký kaliber - tak sorry, ale mal by sa na strelectvo vykašľať. Takýto strelecký posero je nebezpečný sám pre seba a ešte aj pre okolie a zver. Treba mu vyrobiť prak a nech sa realizuje.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14581 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému 30-06 springfield
Nepatril tento príspevok do temy ,, Na rozveselenie ,, ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14589 od tibo
Odpoveď od tibo na tému 30-06 springfield
Mám 46,5kg,no ešte ma nenapadla myšlienka,že 30-06 príliš búcha a ohrozuje zdravie!
<br/>To 100ks brokových minimagnum bol iný špás.....;):]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14596 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 30-06 springfield
JARRY 9 - ja mám guľový dvoják kaliber 8x57 IRS/8x57IRS . Ako skončila poľovnícka sezóna som na PN :D celý dobitý

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14599 od majod
Odpoveď od majod na tému 30-06 springfield
Igor ak porovnavaš 7*64 a3006 a nevidíš žiadny rozdiel asi by si mal isť na strelnicu najprv to vyskusať a potom pisať do fora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14600 od johny
Odpoveď od johny na tému 30-06 springfield
Chlapci vymením všetky svoje zbrane za jediného šetrného horneta ... bojím sa o seba ... :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14605 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 30-06 springfield
Áno, máš pravdu, veď som to aj naznačil vo Fóre 7x64, kde som uviedol aj autorov.
<br/>Dobrá pažba,gum. botka a iné zariadenie samozrejme znižujú spätný náraz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14607 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 30-06 springfield
Teória a prax so sebou veľmi úzko súvisia. Nemám vo zvyku po prečítaní jednej knihy robiť uzávery a už tobôž nie verejné. Ale po prečítaní viacerých odb. autorov na rovnakú tému a po úpraktických skúsenostiach si myslím, že človek môže vyjadriť svoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14611 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Nemas pravdu.Nezavisi to od kalibru,v nasom pripade celkom podobnych,ale od vahy zbrane,tvaru pazby,botky a samozrejme pouziteho streliva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14612 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Vyjadrením nazoru mas na mysli opisanych par riadkov polovnickej latiny?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.250 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 501 návštevníkov a žiadni členovia on-line