30-06 springfield

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8317 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému 30-06 springfield
Mal si na mysli asi PTS, to sú ale strely s plastickým hrotom, inak to isté robí aj Hornady, len Česi nezískali povolenie používať rovnaký názov. Kamarát ich používa do 7x64 a dosť sa trhajú, pri nastrelovaní náhodou trafil burinu 10 m pred terčom a bolo to
<br/> ako po zásahu brokovnicou. Pritom sa jednalo o ťažšiu strelu, ktorá by sa nemala až tak rozkladať. :( Ale v každom prípade treba vyskúšať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8318 od kurt
Odpoveď od kurt na tému 30-06 springfield
Tie Hornady sú dobré akurát tak na škodnú. Pri zásahu na ktorúkoľvek časť tela to už nemá šancu rozchodiť. Ak dobre trafíš mačku tak ju to buď roztrhne na polovicu, alebo stiahne z kože, alebo iné svinstvo. Boh vás chráň použiť to na raticovú zver. ten kus už bude dobrý iba ako žrádlo pre psa. Ale na škodnú skvelý - ak nechcete kožušinu.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8319 od kurt
Odpoveď od kurt na tému 30-06 springfield
Aby som nezabudol, písal som o kalibri 7x64.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8328 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Strelami HORNADY INTERBOND 9,7g s červenou plastovou špičkou som ulovil niekoľko desiatok kusov zveri (diviaky, vysoká). Strela sa správa výborne - nerozkladá sa - v 95% prípadov sa jednalo o priestrel - strelivo nemám najmenší dovod meniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8329 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Ešte aby ma niekto nechytal za slovíčka- strela sa samozrejme rozkladá - nerozkladaním som mal na mysli fakt že sa netriešti. Plášť je prilepený k jadru. (Jednalo sa o 308W tak že strela je zhodná s 30-06.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8333 od jurajdan
Odpoveď od jurajdan na tému 30-06 springfield
Čítal som vaše debaty o Hornadoch . Nemôžem s Vami až tak súhlasiť . Ja používam Hornady SST , 180 greinov. Strielam s nimi aj škodnú. Skúsenosť mám takú, že cez líšku to iba prebehlo ,ale neroztrhalo ju .Srnčie strelené na komoru zostalo v ohni , skoro žiadna podliatina, to bol výstrel ako 10 Sk. Diviak mal výstrel väčší,ale neodišiel viac ako 10 krokov. To su moje skúsenosti s Hornadami.Srieľam kalibrom 308 Win.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8341 od Branec
Odpoveď od Branec na tému 30-06 springfield
a čo strela Barnes ? máte niekto aj s tým skúsenosti ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8396 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Moj nazor na .30-06 je zhruba nasledovny: Zo zaciatku som pouzival tak,ako vacsina mojich znamych strelivo S&amp;B,so strelou 11,7 HPC,alebo ak chcete cesky DHK.Mal som na puske Edenberg 3-12x50 s cerv.bodkou,kupeny v Hubertlove.Sluzilo mi to dobre,sprvu som hlavne chodil na spolocne na diviakov,tam ta presnost nebola tak kriticky dolezita.Na 100 metrov to bolo tych 5-8cm,niekedy rana uletela aj viac.Po case som v snahe zistit ako presne sa da strielat zmenil optiku na Meoptu,este stale so strelivom S&amp;B.Vysledky ostali podobne,takze doslo na najslabsie ohnivko celku-strelivo.Skusil som S&amp;B so strelou Barnes XLC 11,7g.O nieco sa to zlepsilo,aj diviaky padali ochotnejsie...Zlom nastal v momente,ked mi kamarat-prebijac predal prebijane strelivo so strelou Lapua Mega 9,7g.Pre mna dovtedy nepochopitelna presnost,na 100 metrov 2-2,5-3cm rozptyly.Tak ma to chytilo,ze som ho parkrat navstivil,a s jeho laskavou pomocou som si nieco ukuchtil aj sam.Dnes mam doma komplet vybavu na prebijanie,a po skrinkach naskladane plechovky s prachom a skatule s kvantami rozlicnych striel.Ako sa hovori trening robi majstra,a tak po istom case nemam problem na strelnici urobit s loveckym strelivom rozptyl na 300 metrov do 6 cm a s tercovymi strelami je to este o nejaky ten centimetrik menej...
<br/>Sezonu mam rozdelenu asi takto: Od maja do zaciatku jelenej sezony pouzivam lahsie strely v rozmedzi 9,7-10,9 g rozlicnych konstrukcii od rozlicnych vyrobcov(predpokladam strelbu na srnciu na otvorenych priestoroch,a zaroven postaci vaha strely aj na male kusy diviacej).Od zaciatku jelenej sezony do zaciatku spol.polovaciek na diviaciu pouzivam strely v rozmedzi 11,7-13g.Na spolocne pouzivam vylucne 14,3g strely,ktore sa vyznacuju dobrou stabilitou pri strelbe cez prekazky(kriky a pod.)
<br/>
<br/>Niektorym znamym sa to nezda,ze vraj si treba zvyknut na jednu strelu a tu pouzivat stale.To ale podla mna je mozne len ak by som lovil ten isty druh zveri v rovnakych podmienkach.S tym suvisi viacero veci:Obvykle sa za to do mna navazaju polovnici,ktorym fin.situacia nedovoluje pouzivat kvalitne strelivo a uz vobec nie praktizovat taku variabilitu ako to robim ja.Do istej miery to suvisi s tym,ako som tu tusim niekde v inej teme cital,ze dlhe roky poznali slov.polovnici v jednom kalibri iba 1-2 druhy striel,a tak kalibru prisuduli vlastnosti na tomto zaklade(...Springfield je silny,rozbija,podlieva...a pod.).Je toho samozrejme tymto smerom este viac,ale mohlo by to viest ku kontraproduktivnym hadkam....
<br/>
<br/>Na zaver len tolko-prebijanie mi poskytuje tak siroke moznosti,ze so svojim kalibrom viem pokryt poziadavku ulovenia akejkolvek zveri,okrem najtazsej africkej.V kalibri .30-06 je mozne pouzit hmotnostne spektrum striel od 7,13 do 14,3 a v extremnom pripade az do 15,55 gramu.Balistika lahkych striel sa polahky rovna a moze prevysit napr. .223Rem. a tazke strely je mozne postavit zaroven ovela silnejsim kalibrom ako napr. .300WinMag. Aj ked samozrejme je cielom najst optimum.Maxima sa hladaju lahko...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8399 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Pokiaľ sa nejedná o výrobné tajomstvo :D rád sa dozviem tvoje najúspešnejšie laborácie-kamarát má 30-06 a prebíja ale na 6cm na 300m sa nedostal -bude to chcieť určite vyskúšať. Vopred ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8402 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Samozrejme,nehodlam si to zobrat do hrobu...:D Nech sa paci: Nabojnica Winchester,zapalka PMC LR,Accurate 4350 55,5grs.,strela LAPUA LockBase 170grs.,COL.: 83,25mm
<br/>Rozptyl so troch sedemranovych poloziek-za objektivny beriem ten najhorsi: 52mm
<br/>
<br/>Strielane s hlavne,ktora ma twist 11&quot;.Vietor 0 m/s,teplota 26°C.
<br/>
<br/>S loveckou strelou:
<br/>Nabojnica S&amp;B,zapalka CCI LR 200,Accurate 4350 59,0grs.,strela Hornady SST 165grs.,COL:83,65mm
<br/>Rozptyl: 63mm
<br/>Poveternostne pdomienky podobne...
<br/>Daj vediet,ako to pojde,ale myslim,ze s 10&quot; twistom sa to bude lisit,11&quot; pouzivaju len skandinavske firmy,inak je standart podla normy 10&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8403 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
A este som zabudol,momentalne prechadzam na prachy od Vectanu a Vihtavuori,takze predpokladam este iste zlepsenie.Accurate zostane na polovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8428 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
lovec_1: Tak asi počkám čo vymyslíš s Vihtou, lebo toho máme dosť. U nás sa to ani na 300m nedá vyskúšať -iba v širšom okolí. ;/
<br/>Odkiaľ si?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8446 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Som zo Šale...tu mame 300 metrovu strelnicu.Zrovna vcera som skusal jednu laboraciu s VV N560 a 12,3g strelou,na 100m som isiel v pohode pod dva centimetre,ale k 300vke som sa uz nedostal,bolo preukrutne teplo,a nebudem strielat,ak sa nemozem plne sustredit.Myslim si ale ze aj na 300 to bude pekny rozptyl,je to strela s BT,a take mi sedia.Ked to bude dobre fungovat,napisem ti laboraciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8455 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
lovec_1: Tak to sa niekedy určite prídeme pozrieť - z Piešťan to nie je až tak strašne ďaleko. Wihtu máme v celej palete - on láduje 550-ku - ale používa Nosler a ľahšie strely. Inak u ťažších striel s BT sme mali dosť veľké problémy nájsť laboráciu - napr. u 300WSM
<br/>Aj strely zaškrcuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8456 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Vyr:Budem velmi rad,ak sa stretneme a budem moct pokecat s niekym,koho to skutocne bavi a aj to sam robi...Rad by som opacil aj tu .300vku WSM,ak by to bolo mozne.Strely nezaskrcujem,nejako som sa s kamaratom zhodol,ze vykon naboja k tomu nenuti(napr. 300Weath.Mag. fabr.strelivo nie je krimpovane,a pritom je ovela vykonnejsie)a ma to aj dopad na presnost,ale je to len moja skusenost.Ak budes mat chut a cas,mozeme dohodnut nejaku strelecke seansu...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8459 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
lovec_1 : 300WSM bola jedného známeho a myslím že už je predaná. Čo sa týka škrtenia, ja osobne to nepoužívam. Nie sme žiadny experti -skôr začiatočníci-a informácií je dosť málo -tak si človek rád vypočuje skúsenosti íných. Myslím že priateľa budú tvoje skúsenosti s 30-06 veľmi zaujímať. (Máme možnosť doniesť merač rýchlosti ak by si mal záujem si zmerať strelivo.)
<br/>Ak to nie je problém pošli nejaký telefón na môj E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8471 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Chronometer mam svoj,dakujem za ponuku.Posielam ti moje cislo na mail.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8526 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Vyr: Pridete zajtra? Tvoje cislo mi neostalo v pamati mobilu.Daj mi prosim ta vediet,ako to vyzera.Diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8607 od palix
Odpoveď od palix na tému 30-06 springfield
no ja som neni polovnik ale co pocujem a tak uz som drzal v ruke spr.30-06 je to kaliber podobny ako 764 sa mi sda ze o nieco inaksi ale zauimave je to ze ked strelite 764ostane mala dierka po gulke ale ked strelite30-06 bude tam riadna spust a velka diera .takze to maa svoju silu:-p;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8611 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
palix: Z celeho tvojho prispevku je pravda iba to,ze .30-06 ma silu.Ostatne,ak dovolis,uvediem trosku do realnejsej roviny.Kalibre 7x64 a .30-06 su si podobne dlzkou nabojnice a aj v priemere strely sa lisia len desatinkami milimetra.V Springfielde je mozne pouzit sirsie vahove rozpatie striel,az do 14,3g.V 7x64 je maximalna hmotnost strely na hranici 11,35g.(Jedine tusim firma Berger robi strelu pre kaliber .284-t.j. 7mm o vahe 11,7g).Tvoje konstatovanie,ze po 7x64 ostava len mala dierka,a po .30-06 spust a velka diera,moze celkom lahko platit aj opacne (a aj plati).Pretoze na terminalny ucinok vobec nema vplyv s akeho kalibra bola strela vystrelena.Jedinymi rozhodujucimi faktormi toho,aka bude diera velka a aka spust po nej ostane je konstrukcia strely a jej dopadova rychlost.Od toho sa potom odvija to,ako rychlo zver zhasne,a ako bude poskodena divina.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.179 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line