30-06 springfield

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9632 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
kovboj,gratulujem k vyberu streliva.Lapua Mega je jeden z najlepsich poloplastov klasickej konstrukcie,sam ho pouzivam vo vsetkych vahach,v ktorych sa vyraba.Ak sa mi podari,pridam do galerie fotku 9,7g Megy,ktoru som vybral z jelena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9641 od Kulovnice
Odpoveď od Kulovnice na tému 30-06 springfield
..A kdyby jste si z těchto dvou ráži mohli vybrat..Kterou by jste pro použití:srnčí černá..minimálně vysoká, volili a proč????..p.s.Mohu vyměnit 30-06 za novou 7x64 s minimalním doplatkem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9644 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Vidim,ze ta asi nepresvedcime,ked tak velmi chces,tak si ju kup,zastrielaj si z nej a sam potom uvidis ci si spravil dobre,alebo nie.Potom napis ci si spokojny.Ja mam tiez dilemu ci vymenim 30-06 za 308W,asi treba niekedy zmenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9646 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Povedz,aky zasadny rozdiel ocakavas od tej 7x64 oproti .30-06...????? Maju podobne hmotnosti striel,podobne rychlosti.....Ak si tym len chces sam pred sebou zdovodnit vymenu pusky za takmer taku istu,tak nech sa paci.Ale racionalny argument nie je ziadny.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9649 od dany
Odpoveď od dany na tému 30-06 springfield
Kde v SR(kontakt) sa da kupit strelivo Norma Oryx 13g alebo Lapua Mega 13g, kaliber 30-06, cena?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9652 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30-06 springfield
Of.import.Normy pre SR - Artemis - Oto Krnáč, Komárno, tel. pred.: 035 7713239.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9656 od michal19
Odpoveď od michal19 na tému 30-06 springfield
Poľoval som s obidvoma zbraňami a na 100% by som si ako univerzálnejšiu s tých dvoch zvolil 7x64.Výhody? Obrovský výber streliva / ale to istotne aj u 30-06 /, podľa mňa oveľa príjemnejší výstrel a vynikajúca balistika. Posledné 2 roky som odpoľoval s Vulkanom od Normy, pričom som bol maximálne spokojný. Je to len môj subjektívny názor, ale 30-06 už nikdy nechcem, jednoducho mi tá ráž nesadne./ To radšej 8x57JS, alebo 9,3x62 /.Ale opakujem ešte raz. je to môj subjektívny názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9661 od peterbujnacek
Odpoveď od peterbujnacek na tému 30-06 springfield
S touto zbranou 30 06 mam 15rocne skusenosti.Nedam nanu dopustit.Do nasich vyssich poloh je neodcenitelna,proste super.Minimalne dohladavky.Strelivo ktore pouzivam S&B.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9662 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30-06 springfield
Každá líška si svoj chvost chváli!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9685 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Cimbalik nevieš prosím Ťa dovozcu Lapua, hľadám 13 gr. do 300WM a nejako sa neviem k tomu dopracovať. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9692 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 30-06 springfield
Bohužiaľ neviem, distribuoval ich Ing. Fedor zo Zvolena, ale podľa jeho slov, kvôli veľmi nepresným a zdåhavým dodávkam prešiel úplne na Sako a teraz drží len to. 13 g Hammerhead je vraj tiež výborný, porovnateľný s Megou. Podotýkam, že to nie je moja skúsenoť, lebo ja používam Normu a RWS, ale pomaly, ale isto prechádzam úplne na Normu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9735 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému 30-06 springfield
Slovakia Lapua distributor. Magic Trading Corp.sro D. Kovaca 7/262 SK-031 05 Liptovsky Mikulas SLOVAKIA, Tel. +421-44-5526419 Fax: +421-44-5526837
<br/>PS&quot; skus sa spytat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9736 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 30-06 springfield
Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9753 od balistik
Odpoveď od balistik na tému 30-06 springfield
no vies problem bude v tom ze ked si nastrielas optiku na cca 150m na streli zn RWS tak nemozes tak isto srielat so strelami zn S&amp;B lebo kazda strela ma inu balistiku.Ja mam puskohlad nastielany na 150m na streli zn Norma-VULCAN a ak prebijem na S&amp;B ked chcem vytrelit na lisku tak jedin vtedy ak mozem bezpecne namierit cez mechanicke mieridla aj ked to nikdy neni 100% presnost este sa mi nestalo ze by som minul ciel ale zase nestrielam na vecsiu vzdialenost ako 50m. ak je uz alebo este nizka vyditelnost tak strielam aj tymi kvalitnejsimi(drahsimi) nabojmi. Skodnu treba tlmit a nehladiet pri tom na cenu naboja.(Jedna pochodzka 3 macki a 1 ;iska vsetko zo strelami Norma) PS: cena jedneho naboja je cca 55sk za kus a nelutujem ani koruna za naboj ktori som vystrelil po macke alebo inej skodnej ci uzitkovej zveri!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9756 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
no aspon si zatrenujes, niekto neobetuje ani to

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14481 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému 30-06 springfield
Prajem pekný večer!
<br/>Zaujímalo by ma aké máte skúsenosti s použitím strely SBT Game King od S&amp;B. Ja momentálne poľujem so strelou 9,7 gramu -SPCE od toho istého výrobcu. Pri dobrom zásahu som nezaznamenal nijaké extrémne poškodenie diviny . Pri poslednom kuse vysokej som pri zásahu srdca zistil dosť veľké podliatiny na druhej lopatke. K priestrelu nedošlo - projektil bol pod kožou. Ďakujem !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14487 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Osobne som s GameKingom bol velmi spokojny,ale to bola vlastna laboracia s 13,0g strelou.Na fabricke strelivo pocut protichodne nazory,ale to boli vacsinou majitelia sedmiciek.Strela samotna je dobra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14494 od jageRR
Odpoveď od jageRR na tému 30-06 springfield
čaves!
<br/>Ja mám 308W.používam SBT 2160 to isté ako 30-06.Všetko som prestrelil,dobre farbí...
<br/>Ja som spokojný!!!
<br/>Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14503 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému 30-06 springfield
Spomenutú strelu používa aj môj brat, ale podľa jedného názoru sa nedá riadiť. ;)
<br/>On s ňou má len dobré skúsenosti. Väčšinou priestrel a doré značenie, zver málokedy odbieha.
<br/>Ako som spomínal pri dobrom zásahu som nemal problém ani s SPCE 9,7 g.
<br/>Napríklad posledný srnec : vzdialenosť asi 70 m, zadná komora - poškodenie skoro žiadné - na strane vstrelu 1 rebro, výstrel - priemer asi 2 cm. Zver ostala v ohni.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14505 od chokito
Odpoveď od chokito na tému 30-06 springfield
Dobrý večer,nemá náhodou voľakto skúsenosti s rážom 8x57 JRS,alebo porovnanie s 30-06?Chcem zaobstarať flintu na hon diviakov príp.spoločné poľovačky a neviem sa rozhodnúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 261 návštevníkov a žiadni členovia on-line