30-06 springfield

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8837 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
stefan 49: ešte jednu poznámku k tvojmu tvrdeniu-"Cela sranda nema ziadny vplyv na presnotu alebo ine balisticke kvality streliva-len ma pomahat v obmedzovani potreby cistenia hlavne".
<br/>Neviem čo máš na mysli balistickými kvalitami streliva -ja viem že každá max.navážka pre molykované strely je vačšia ako pre strely obyčajné a teda aj max. rýchlosť molykovanej strely je vždy vačšia. Je to teda jedna z ciest ako bez rizika zvýšiť max. rýchlosť strely (za čím sa veľa ľudí rado naháňa)(pekné porovnanie v praxi je rozdiel v navážkach a rýchlostiach napr. pri strele SCENAR a SILVER JACKET SCENAR).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8839 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Podla vsetkeho co som sa osobne docital-tak ako som uz podotkol spomenute povlaky nemaju Ziadny podstatny vplyv na presnost,rychlost alebo dodanu energiu v pouziti na strele. Ak by sa nieco ukazovalo tak by to bolo z praktickej stranky otazkove a statisticky nepodstatne!
<br/>Neviem kde dostavas svoje vedomosti ale podla toho co pocuvam ja rychlost strely zdvihnes jedine zvysenym tlakom, cize pomalsie horiacim prachom a jeho objemu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8846 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
stefan49: tu sú údaj napr. z prebíjacích tabuliek VihtaVuori
<br/>Cal hmotnost strely typ prach [r]max.load[/r] rýchlost
<br/>.308W 155Gr Scenar N150 46,8 Gr 818m/s
<br/>.308W 155Gr Scenar Silver Jacket N150 47,1 Gr 867m/s
<br/>
<br/>takýchto príkladov je tam viac -t.j. pri Scenar Silver Jacket (molykovaná strela) možeš použiť vyššiu navážku (bez toho aby si prekročil max. tlak) t.j. máš rovnakú ale rýchlejšiu strelu (s rovnakým prachom).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8847 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Zacinaju sa tu preukazovat otazky mladostnej neskusenosti! Bude ase najlepsie tuto diskuziu zastavit aspon z par dovodov:
<br/>
<br/>1. Sme v teme 30-06Springfield a vobec sa neudrziavame temy! Neviem ako sme sa dostali z otazok na 30-06 do prebijania strely s moly povlakom!
<br/>
<br/>2. VihtaVouri tabulky maju urcite pravdu avsak ani tu nevidim podstatny rozdiel v praktickej rychlosti--dokonca ani nie 50m/s.Mas dobry postreh, avsak si si nevsimol ze hoci prach je ten isty a samy ze pouzivas rozlicne vahy?
<br/>
<br/>Rad by som ti poradil sa venovat cim najviacej kniham a pod. v ktorych sa naozaj dodatocne docitas ze su k dispozicie nekonecne moznosti manipulovat rychlost strely v tychto parametroch.
<br/>Vo svete existuje vela druhv prebijacich tabuliek, ktore sa stale menia, pretoze sa stale menia druhy a kvalita prachu---takze nezakotvi hned na jednom pusnom prachu!
<br/>
<br/>V tomto prave lezi krasa prebijania, mozes si tvorit svoje strelivo dovtedy pokym si nenajdes co ti vyhovuje.
<br/>
<br/>3; Ak sa nemylim sam si podotkol ze druh tychto striel osobne nepouzivas takze neviem kde si dostal tak vysoke skusenosti s jej vykonom. V buducnosti nezabudzaj ze uplne statistiky potrebuju stale len a len SKUSANIE A SKUSENOSTI!
<br/>
<br/>Drzim ti palce, lovu a strelbe zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8853 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
stefan49:
<br/>1. k strelam s molykom sme sa dostali preto lebo Ty si tvrdil že Barnes XLC je molykovaná -napriek tomu že výrobca píše že tomu tak nieje. (či máš pravdu Ty alebo výrobca neviem ale zdalo sa mi objektívne to tu napísať.)
<br/>2. príklad z tabuliek VihtaVuori -To že je tam použitá rozdielna navážka (rovnakého) prachu som si samozrejme všimol -a odkaz znel -MOLYKOVANÁ STRELA UMOŽŇUJE POUŽIŤ VYŠŠIE NAVÁŽKY ROVNAKÉHO PRACHU AKO NEMOLYKOVANÁ
<br/>3. Týmto k téme XLC versus MOLY versus NEMOLY končím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8917 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Cital som to na nejakej reloaderskej stranke a tak mi to utkvelo v pamati.Barnes u seba hlasa ze to nie je moly-OK beriem.Bude to nieco podobne zlozenim,avsak marketing to oznacuje inak...
<br/>Ze to nenechava rezidua v hlavni-to moze Barnes tvrdit tomu,co zere seno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8918 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
K teme 30-06: Marcel,pamatas sa na ten Scenar,co sme strielali u nas na strelnici?Pred par dnami som s nim strelil macku na 215 m....samozrejme z dobre zafixovanej polohy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8919 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
lovec_1: Tak vidíš a jeden by si myslel že rana na mačku nemôže byť poľovnícky zážitok. Gratulujem, taká rana zvykne ostať dlho v pamäti. Hold- dobrá strela v dobrých rukách. Hlavne tie hodiny strávené na strelnici asi nie sú bezúčelné.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9463 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Priklanam sa k nazoru,ze je to predimenzovany kaliber na nasu pol.zver,ale kedze som ho zdedil poapusovinemohol som si vybrat.Po prvych vystreloch som ho chcel predat(znacka na cele)ale po case som si zvykol,upravil pazbu na moju dlzku na puskohlad som nasadil gumu a strielam dodnes.K tomu poskodzovaniu diviny-prve roky som strielal s S&amp;B no a to aj nalezite vyzeralo(moc velky rozklad projektilu),Presiel som na RWS TUG 11,7-neporovnatelny rozdiel,len je to dost o peniazoch,ale co dnes nie je?Striela niekto 30-06 Nosler Partition?Robia aj niake strely okolo 11,7?Diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9468 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
Doktor kym som cital tvoj prispevok prve co ma napadlo sa ta opytat ci si skusal partition ale vidim ze mas prehlad. Moj osobny nazor je ze by mohol byt (v tejto razi som s nim nestrielal) absolutne totalne bezproblemovy a hlavne co s ranivosti tyka super naboj o ktorom to s najvacsou pravdepodobnostou predpokladam po kazdej stranke. Ked soms nim bol MAX. spokojny v 308 a 7x64 - ktora je slabsia tak v 3006 to bude bez debaty. A myslim ze by si mal byt aj ohladom ceny na tom lepsie ako s RWS. Rovnako som si myslel ze RWS je najvymakanejsia ale cim dalej tym viac zistujem ze v jednoduchosti je sila a tam je RWS niekedy v niektorych konstrukciach zbytocne komplikovany co nie je umerne vysledku. aj s novym EVO neviem co konkretne chceli dosiahnut. je to taky falosny tig a tug ktore su podla mna aj tak premyslenejsie. Noslera osadzuje skoro kazdy vyznamnejsi vyrobca. Cenniky neviem musis si to preverit sam, ale v tejto tebou pozadovanej vahe by ho mal mat federal, hirtenb.,norma...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9469 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
inak 3006 je super. sam si sa
<br/>presvedčilo tom ze netreba zbrklo pocuvat okolie a dat na jeho rady

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9474 od balistik
Odpoveď od balistik na tému 30-06 springfield
ja osobne pouzivam na vysoku,ciernu a skodnu streli zn.S&amp;B ale pri provom ulovku srnca som zistil ze je to na taku lahku zver doslova nepouzitelna strel (obrovsky znicena divina).Potom mi jeden kolega polovnika daroval 3ks streliva nz NORMA VULCAN a snimi som strelil srnca na komoru a neveril som vlasnim ocial velkost vstrelu bol len o malinko vecsi ako velkost vystrelu a rovnako vybornu pracu predviedla ked som snim strelil jelena od tej dobi pouzivam vilucne len tieto streli aj ked su o nieco drahsie ako klasicke S&amp;B ktore nosim stale zo sebou ak by sa mi ukazala liska ci tulavi pes. Gulovnicu mam iz18 a tu je mozne velmi rychlo a hlavne potihu prebit.... 30-06 je kaliber s ktorim som zacal polovat a mienim snim aj skoncit netuzim uz po ziadnom inom cal.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9475 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Diky za prispevok,to ,ze ho laboruje viacej vyrobcov som sa dozvedel az od Teba.Myslim ,ze pre mna na polovacku by mohol stacit aj ten Hirtenberger.Ja s nim nebudem strielat prebory a rozptyl bude mat urcite do 5cm na 100m,a to mne bohato staci.U nas je dost hornaty revir(MT) takze na vacsie vzdialenosti sa striela malokedy a to skor na vysoku a to je dost velky &quot;terc&quot;Federal je aky vyrobca?Moc nemam prehlad,pretoze som vela nespekuloval so strelivom,zatial RWS vyhovuje az cez hlavu.Na akej stranke by som sa mohol dozvediet ceny?(viacej vyrobcov)Momentalne som sluzobne odcestovany z SR.tak mam len NET k info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9476 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Ja Ti na to poviem len tolko na margo tych S&amp;B,nie sme taky bohaty ,aby sme si kupovali lacne veci.Tie Vulkany su asi lepsia volba.No co sa tyka tych S&amp;B vo vrecku-ja som to tak tiez robil zo zaciatku,pretoze mi ich bolo luto vyhodit, no moc som si stym nepomohol.Vacsinou som aj ja prebijal na lisky asi tak na 150m a viac,no skoro nikdy som netrafil,pretoze tie SELIERY maju pravdepodobne inu balistiku ako RWS na ktore mam nastrelenu zbran.Tak som ich vystrielal a teraz s &quot;tazkym &quot;srdcom vysijem po liske aj s tym 11.7 TUG-&quot;&quot;&quot;&quot;no aspon dobre farbi:):):)&quot;&quot;&quot; Inak na ten 30-06 som uz tiez zvyknuty,ale poskulujem po 308&quot;W(menej kope)Inak mam este otazku,hodi sa mi montaz soZEEIS 4*32 na Meoptu 6*42 alebo 7*50?neviem presne aky maju priemer tubusu Zeeis 22mm?dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9478 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
doktor,Federal je amricky vyrobca.Konkretne so strelou Nosler Partition robi viacero laboracii.Najsilnejsia je oznacena HE-High Energy,so strelou 11,7g a ustovou rychlostou 877 m/s.Jedna z najvykonnejsich laboracii na trhu.Podla mna prilis silna(ked ako pises aj RWS ta &quot;kope&quot;).Ale robia aj laboraciu s nizsou rychlostou-823 m/s,ta uplne postacuje.Cenu neviem,ale videl som ich v Pol.potrebach v Zelenci pri Trnave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9481 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému 30-06 springfield
Nepisal som ,ze RWS kope,ale ,ze 308&quot; kope menej nez 30-06.Este porozmyslam o tom Feder.,ale asi vyskusam asi HIRTenberger-ten je u nas dostupnejsi.Niekde som cital,ze tahsie a pomalsie strely su setrnejsie k divine tak skusim asi nieco pomalsie.Raz som rozoberal srnu po 222REM a keby som to nevidel tak neuverim ako taky maly projektil moze znehodnotit maso,na vstrele som vyhodil celu stranu rebier a na druhej podobne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9484 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
kolesart: EVO je strela s prilepeným jadrom k pláštu (tak ako InterBond) a je to reakcia RWS na skutočnosť že takéto strely ponúkajú ako posledné novinky viacerý výrobcovia - snažia sa nezaostať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9490 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
1/3 robi crepinovy efekt a to nie je nic nove ako tepla voda vo vodovode a co to vlastne ma nove priniest? to mozem strielat uplne potom s niecim inym a lacnejsim za takuto robotu...Kalsika je overena a to znamena ze ak niekto nechce spekulovat alebo nema cas prip. zaujem tak zvoli skratka najednoduchsi poloplast o prislusnej vahe a priemere a nemoze s nim absolutne nic pokaslat - samozrejme myslim tym jednoduchy ale kvalitny soft - nic take aby sa to rozpadlo na kusky. aj vulkan je v podstate len poloplast s inym dizajnom na spici. ci tam je hruda olova, prelis alebo polymerovy spic je jedno zacne deformaciu tak ci tak podstatna je hrubka plasta a jeho sposob uzamknutia jadra - interlock, bonded, solid base, sciricco, slam. staci si len vybrat. Som totalne saklopevne presvedceny ze v smere vyvoja striel a ich konstrukcie (pointa loveckych striel) uz nie je co vymysliet a vsetko sa len vracia v inej podobe s inou reklamou, vetko tu uz bolo...Doktor, osobne kvoli rychlejsej dostupnosti by som volil hirt, prip. normu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9493 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
kolesart: myslím že snahou RWS bolo uviesť na trh strelu rovnakých parametrov ako Hornady -Interbond, Nosler -Accubond....atď o ktorých si sám povedal v otázke-strelivo &quot;co sa zaujimam teraz najintenzivnejsie - hornady interbond - deformacia bude optimalna a jadro bude drzat s plastom za kazdych okolnosti&quot;
<br/>Či to je alebo nie je teplá voda neviem, iba som reagoval na tvoju otázku &quot; s novym EVO neviem co konkretne chceli dosiahnut.&quot;
<br/>Nič viac som tým nechcel povedať.
<br/>P.S. InterBond používam do .308 už dlho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9494 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 30-06 springfield
jasne v pohode, poukazoval som v tom na RWS kde uz davno operuju s Tmantel prip. Hmantel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.151 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 172 návštevníkov a žiadni členovia on-line