30-06 springfield

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8669 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Barnes-Americka vyroba-cela strela je urobena z medennej liatiny, v spicke ma dierku ktora ma umoznovat rozlozenia sa strely! Velmi presna AVSAK po pouziti v 7x57, 7mmRemMag a v 7x61 na raticovej zveri a pod. som zistil ze sa tato strela preukazuje velmi negativne! Neviem z akeho dovodu ale sa roztiahla hned na lopatke a zostala pod kozou! Medzi kamosmi sme vsetko na vsetkom strelili na 4 kusy vysokej a bohuzial sme dohladali len jeden! Nadalej Federal nabili jednostrely do brokovnice strelou barnes a vysledky boli takmer tak iste nez v gulovnici!!! Ked som zavolal do firmy Barnes zacali tam kluckovat a hlavna otazka bola na aku vzdialenost sme strielali! Ked sa nad tym zmyslis tuna by nemalo zalezat na vzdialenosti pre poriadny ucinok streli!!!Podla mna --NEDOPORUCUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8675 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Stefan,zaujimave....s Barnesom v kal. .30-06 (fabr.strelivo Sellier&Bellot 11,7g) som ulovil par kusov diviacej vo vzdialenostiach do 150 metrov-bez nejakych problemov,vzdy doslo k priestrelu,zver odchadzala cca. do tych 20-30 metrov od nastrelu,poskodenie diviny obvykle...Mozes prosim nejako preformulovat tu vetu o vete Federale?Nerozumiem,co si nou chcel povedat.Diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8679 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Venujem sa balistike uz dlhe roky a v podstate som v spolkoch nie len polovnickych ale aj v kluboch prebijacov nabojov. Vykon Barnes strely ma a tak isto aj kolegov ktory sa na tieto vykony divaju skutocne objektivne prekvapily. Vysledky som dokonca aj odfotografoval, pretoze som bol z tejto zalezitosti doslovne vyvaleny.Co sa tyka naboja Federal:pouzivam na lovenie vysokej apod. poloautomat /brok Remington Mod.1100 s drazkovanou hlavnou ,optikou Leupold 3-10, ktory nalozi strely do terca na 5cm/100m. Najpresnejsi naboj v pouziti je Federal Sabot. Federal vyrabal naboje svojou strelou Sabot, pred par rokmi som potreboval naboje a bez vsimania som si kupil 10 karabic nabojov a az vtedy som si vsimol ze boli nabite strelou Barnes Sabot. Po vyskusani tohto naboja som bol spokojny s presnostou , avsak mi stale hucali skusenosti s touto vyrobou v pouziti v gulovnici.
<br/>No na pokracovanie mi pri love nadbehol jelen virginsky cca vahove priemer 70kg. Prva strela padla klasicky na komoru, zver pokracovala utekom, druha strela ani nic nenaznacila. Odbehnuty kus sa poasi 100m otocil a padol. Ked som zacal vyhadzovat vsimol som si ze stehno bolo zlomene, avsak postiahnuti koze som nasiel strelu 100% roztiahnutu ako sa dalo ocakavat ale lezala len na kosti-teda ziadny pokracujuci prestrel-Tak isto ako to bolo s gulovnicou.Po konstatovani nad tymto vykonom sme dosli k teoretickemu uzaveru ze je mozne ze na kratke vzdialenosti tato strela nedostane dostatocnu rychlost (co prakticky je kravina) na vytlak energie potrebnej na poriadny prestrel. Tato otazka je do dnes neodpovedana, nema to ziadny zmysel podla zakonov fyziky. Kedze je k dispozicci dost streliva inych vyrobsov ktore pracuju bez problemov, som prestal pouzivat Barnes strely a ako som uz podotkol, nedoporucujem jeho system. Viem ze su tieto vyrobky ospievane v celom svete, ale moje osobne skusenosti su ine. Ak by to bola skutocne odpoved vzdialenosti je to k nicomu, pretoze ako vsetci vieme zver sa nam nevzdvyha vzdy len v optimalnej vzdialenosti!!:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8720 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Stefan,ak to spravne chapem,problem bol aj po pouziti strely Barnes ako v brokovom,tak aj v gulovom naboji? Hm,nejak mi to nejde do hlavy-skocim kupit skatulu Barnesov bud XLC alebo Triple Shock,a najdem nejakeho ochotneho diviaka,potom aj jelena.A dam vediet ako sa mi darilo....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8722 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
...ako som uz podotkol, sam neviem co sa stalo je mozne ze to ma nieco spolocneho s &quot;tvrdostou&quot; zveri vs. vzdialenosti., nrezabudzaj ze tato strele je kompletne cela len z jednej liatiny, a nema obsah olova! Ako som uz podotkol, mam pristup k vsetkym druhom striel a jednoducho po tejto skusenosti sa vo mne vypracovala antipatiak firme Barnes.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8795 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 30-06 springfield
Okrem iných vecí ma vo Vašom článku, v následných polemikách a výmene skúseností, /najmä so štefanom49/, zaujali postrehy a diskusie okolo strely BarnesXLC.
<br/>V príslušnej téme tohto fóra sa veľa nenapísalo, tak ak Vás môžem poprosiť o zodpovedanie niektorých otázok týkajúcich sa práve tohto streliva.
<br/>1.) Je pravda že po jeho strieľaní je nutné pri čistení hlavne používať špeciálne čistiace prostriedky na odstránenie zvyškov teflónu, ktorým je vraj strela BarnesXLC potiahnutá?
<br/>2.) Podarilo sa Vám po ulovení zveri týmto nábojom nejaký z tela zveri aj zdeformovaný nájsť a vybrať?
<br/>3.) Ako ste boli spokojný s presnosťou tejto strely na strelnici..?
<br/>4.) Či sa Vám po použití tejto strely niekedy stalo, že hoci ste boli presvedčený o svojej správnej/presnej/ streľbe, tak zver sa nepodarilo dohľadať..?
<br/>Vďaka za Vaše postrehy na túto tému a prípadné odpovede na moje otázky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8796 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Basky: so strelou nemám žiadne skúsenosti ale chcem len povedať že v tvojej otázke -informácia o tom či je na strelnici táto strela pre niekoho výborná alebo nevyhovujúca je pre teba ÚPLNE zbytočná lebo dôležité je to ako poletí z tvojej zbrane -dve zbrane aj rovnakého kalibru aj rovnakého výrobcu nemusia strieľať rovnakým strelivom ani približne rovnako.
<br/>K strele Barnes si môžeš prečítať jeden názor tu: www.myslivost.cz/poradny/strelecka/detailDotaz.asp?id=1552

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8797 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 30-06 springfield
Dík, práve pred chvíľkou som ho čítal aj ja..;)
<br/>
<br/>Ale aj tak ma zaujíma lovcov_1 názor aj na túto otázku, hoci som si vedomý že Tvoja pripomienka je tiež pravdivá/po technickej stránke/. To či je pre mňa ÚPLNE zbytočná, nechaj kľudne na mňa.. ;););)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8798 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Basky:
<br/>1: Nie, nepotrebujes specialne cistiace prostriedky n a cistenie po pouziti tejto strely. Nebudem sa pustat do chemickeho zlozenia z ohladu potiahnutia strely, avsak v tychto pripadoch sa najviacej pouziva Molibdium disulfate ( necham to vam prelozit), ktoreho krytie prakticky obmedzuje trenia sa mede a olova do drazok hlavne, takze hlaven sa menej &quot;zahadze&quot;. Prave naopak sa radilo aby nechavala v hlavni.nanos tohto materialu
<br/> (aby sa &quot;nabudoval &quot; po viacerom pouziti. Teoreticky sa tu tvrdilo ze pouzitie tychto materialov pomaha v cisteni hlavne a vlastne ze obmedzuje potrebnost cistenia. Tieto pristupy sa velmi zacinali pouzivat okolo 10-15 rokov, avsak co vidim osobne dnes si to prakticky kazdy prestava vsimat.
<br/>
<br/>2: Ano , ako som podotkol, nasiel som v spomenutych dvoch kusoch strelu, ak mas zaujem posli mi svoju email adresu a s radostov ti poslem fotografiu strely v otazke.
<br/>
<br/>3: Presnost strely je bez akejkolvek otazky VYNIKAJUCA!
<br/>
<br/>4: Ako som podotkol, strielali sme viacery-gulovnice pri pouziti boli vsetky 7mm (7x57, 7mmRemMag a 7x61 Sharp&amp;Hart), znovu na strelnici to padalo bez vynimky do 1-1.5cm/100m. Brokovnica 12Ga, na strelnici okolo 7-7.5cm/100m.
<br/>
<br/>Co ma do dnes trapi je ze 3 zo strelenych kusov (30-100m), z broku snad 15m nenaznacili absolutne nic. Dva kusy som prakticky nemusel dohladavat , avsak bohuzial co som tu videl ma velmi netesilo.
<br/>
<br/>Skus, mozno budes mat ine skusenosti ako ja--aspon dufam!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8799 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Strela Barnes XLC nie je potiahnutá Molykom a podľa výrobcu nie je potrebné hlaveň čistiť ničím špeciálnym

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8800 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Podla toho kde si--Je k dispozicii strela cista, a tak isto aj s Moly! Dokonca si mozes zohnat len spray ktorym si tu strelu mozes nastriekat pre jej prenabytim!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8802 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
Barnes XLC-strela je potiahnuta vrstvou disulfidu molybdenu.Hlaven nie je nutne castejsie cistit,ako v pripade bezneho streliva,ALE iba za podmienky,ze nepretrzite strielas iba XLC.Akonahle pouzijes &quot;nemolykovanu&quot; strelu,je potrebne hlaven ocistit dokonale od nanosu pretoze na beznu strelu to bude mat vplyv ako keby si vystrelil s nakonzervovanej,naolejovanej hlavne.To znamena v najlepsom pripade citelne zmeneny rozptyl smerom k horsiemu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8805 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 30-06 springfield
1,Vycistit dokonale hlaven po pouziti molykovanych striel je celkom zabavne (50 ran s Nosler Ballistic Silvertip CT-strela s potahom moly)Pouzil som nejaku specialitu od firmy Hoppe´s.
<br/>
<br/>2,Nie,pokial som skusal ceske SB s Barnesom XLC vzdy doslo k priestrelu.Teraz cakam na strely Barnes Triple Shock 168 a 200grs.,vysledok oznamim
<br/>
<br/>3,Neviem,ceske SB som vtedy neskusal.Predpokladam vsak,ze pri spravnej laboracii budu &quot;posluchat&quot;....
<br/>
<br/>4,Zver strelenu s ceskymi SB so strelou Barnes XLC som vzdy nasiel,cca. do tych 30 metrov od nastrelu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8808 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8809 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Lovec:Nejako mi tie informácie nesedia. Na stránke Barnesu je napísané- XLC is NOT molybdenum..Predpokladám že Moly=Molyko=Molybden disulfit
<br/>Odkiaľ máš že XLC je potiahnuté molykom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8811 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
stefan49: neviem ako to je tam u Vás ani aké spraye používaš ale myslím že strela Barnes XLC je strela modrej farby potiahnutá niečím čo výrobca označil ako XLC. Táto látka sa nanáša na strely vo výrobe striekaní na každú strelu zvlášť a potom sa sušia v infračervenej peci. Výrobca tvrdí že vďaka tejto technológii sa XLC neošúcha -ako je to bežné u molyka -preto sa hlaveň nezanáša ani látkou XLC (na rozdiel od moly) ani meďou. Na www.barnesbullets.com/prodxlc-bullet.php nájdeš napísané :
<br/>[r] XLC is NOT molybdenum, and will not leave a coating residue in the bore.
<br/>[/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8831 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
Kedze sa material XLC neosucha alebo neotrie do hlavne kam sa po vystrele strati? Neosuchat sa mpze jedine vo vrecku, avsak vsetci vieme ze drazky sa ZARYJU do strely, takze tvrdenie &quot;neosuchanosti&quot; mi pripada trochu blbe. Co natom zyskas?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8832 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
Stefan 49: za obsahovú stránku www.barnesbullets.com nezodpovedám a preto ak ti pripadá blbé tvrdenie o tom že sa XLC neotiera, doporučujem sa obrátiť priamo na nich.
<br/>Výrobca tvrdí že tým (XLC) získaš -zníženie trenia medzi strelou a hlavňou -t.j. nižší tlak -t.j. možeš zvýšiť bez rizika rýchlosť strely- hlaveň sa pri tom nezanesie.
<br/>Na stránke to máš všetko uvedené. O tom či je to všetko pravda alebo nie a aké významné sú pre prax tieto výhody nebudem špekulovať lebo na to nemám ani dosť informácií a ani ma to nezaujíma-nakoľko sa takúto strelu nechystám používať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8835 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 30-06 springfield
...Ved prave preto, ja mam tych informacii dost a tak isto aj dost skusenosti s tymito povlakmi striel, ktore mimochodom sa pouzivaju dnes vo velkom aj u inych vyrobcoch.
<br/>
<br/>Cela sranda nema ziadny vplyv na presnotu alebo ine balisticke kvality streliva-len ma pomahat v obmedzovani potreby cistenia hlavne, kedze Moly a pod. maju nanasat povlak aj zo strely na hlaven, teda tu vznika &quot;suche mastenie&quot; a olovo/med sa memamasa zo strely na hlaven.
<br/>
<br/>Co vlastne firma pise je v poriadku, avsak z praktickej stranky pre potrebu strelectva to nema ziadny vyznam!
<br/>Zamysli sa nad tym ze by si musel vystrielat naozaj hromadu streliva (bez cistenia) pokym sa ti zacne prejavovat nepresnost, priemerny strelec to az tak daleko nerobi a aj keby sa stalo--cistenie zbrane patri k polovnictvu-Nemyslis?
<br/>
<br/>Kazda firma ti opise len pozitivne zalezitosti k ich vyrobkom, nikto ti nenepise ze tam nieco skripe! Nezbudni na to ze reklamy sa tocia okolo &quot;oblbovania&quot; verejnosti, lebo rozumna hlava im na to len raz naleti!;):D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8836 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 30-06 springfield
stefan 49: či sa to, čo Barnes označuje ako XLC, používa vo veľkom u iných výrobcov neviem -ja nepoznám žiadneho iného (za predpokladu že budeme vychádzať z tvrdenia že &quot;XLC is NOT MOLYBDENUM&quot;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 161 návštevníkov a žiadni členovia on-line