8x57 JS

pred 17 rokmi 2 týždnami #16031 od Peter33
8x57 JS bolo vytvorené Peter33
Čo hovoríte na tento kaliber, prosím poraďte či sa hodí ako univerzálny kaliber do lesného revíru s vysokou, muflóňou, čiernou a srnčou zverou. A ešte aj aké druhy streliva sú vhodné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16033 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 8x57 JS
univerzalny kaliber neexistuje . ale je to vyborny kaliber . na zver aku si vymenoval ako usity . zo strelivom od RWS - dopellkern nic nepokazis . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16034 od vik
Odpoveď od vik na tému 8x57 JS
Peter, pozri si lepšie fórum, sú tu už dve založené takého témy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16038 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 8x57 JS
Vik ja sa necudujem ze sa zakladaju nove temy je to tu uz neprehladne aj ja mam problem sa obcas vyznat a vratit k starsim temam ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16890 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
Pre Jaro : pouzivas doppelkern, skusal si aj ine RWS ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16896 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 8x57 JS
Bear mam aj H- mantel ale len krabicku a neskusal som ju este .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17064 od macek
Odpoveď od macek na tému 8x57 JS
Jardo,,,,,,, nie že neprehľadné....... ale si lenívy ,,prelistovať,, celé fórum, či už náhodou téma nie je založená.......... ;):-p;):-p;):-p;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17067 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 8x57 JS
Aj toto je bohovsky dobrý príspevok, čo mi k názvu témy, resp. v tematike ako takej bohovsky rozšíril obzor...:-p /;)/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17078 od macek
Odpoveď od macek na tému 8x57 JS
Nebuď smutný z toho....... klikni www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...e=post&topic=417 [/] TU dúfam, že ti došlo čo som chcel svojím prechádzajúcim príspevkom povedať....... ;):-p;):-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17079 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 8x57 JS
Slavo leniveho mas v nohaviciach :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17082 od macek
Odpoveď od macek na tému 8x57 JS
No Jardo napisal by som ti niečo ale nepatrí to tu......... BASKY by už bol z toho smutný načisto......... :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19977 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému 8x57 JS
peter polujem s týmto kalibrom .možem ti ho doporučit.ked vystreliš z tejto flinty,vždy si si istý,že je to ok.používam RWS tig.13g.budeš prekvapený ako po dobrom výstrele budeš už v optike vidiet,že nič neodbieha.jasné,že sú prípady kde zver ide od nastrelu pokial má v cievach krv=zotrvačnost.vačšinou slabši kusy-srnčia ale do 20 m.ja si idem zaostarat novu pušku a rozhodujem sa 8x57 alebo 7x64,-lebo ju každý ospevuje,tak som zvedavý.a ty náhodov nemaš skusenosti so sedmičkou?zdravim ta

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20140 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 8x57 JS
Čaves ja vlastním ZKK 600 7x64 a používam ešte náboje z maďarske firmy MFS. Tieto náboje sa už nevyrábajú nakoľko firma sa špecializovala na pištolové náboje. Tieto náboje sú o dosť rýchlejšie ako české SB. A čo to spravý? Zver prejde ešte asi takých 20 - 50m viac nie ale niekedy vôbec neznačí až po 10m. Už z nich nemám len pár dopolujem a prejdem ako väčšina na najlacnejšie čo budú na trhu. Niekedy ani zver nenaznačí zásah. Ja osobne by som chcel radšej niečo pomalšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20146 od miso
Odpoveď od miso na tému 8x57 JS
smutné je, že ako vravíš ty aj "väčšina" poľovníkov kupuje to najlacnejšie strelivo čo nájdu na trhu.....Hlavné, že to lieta, nie?;/ Aj keď našťastie v poslednom čase čoraz častejšie stretávam poľovníkov,ktorí pochopili, že kvalitné a dobré strelivo je skoro 50% úspechu pri streľbe na zver...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20156 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému 8x57 JS
Bohužiaľ toto je pravda aj keď ja som len raz netrafil s týmto strelivom a to srnu na 10m. Uvidím ako sa bude chovať SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20163 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 8x57 JS
Bohužiaľ máš pravdu. Veľa ľudí si vôbec neuvedomuje, že ako pri autách pneumatiky, tak pri zbraniach použité strelivo, je jedným z najrozhodujúcejších súčastí použitého celku. Radšej prepije za večer v krčme 500 korún, ako by dal za kvalitné strelivo 1100-1500 korún, čo mu vydrží určite viac ako ten jeden večer (prípadne ešte druhodňová opica).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20189 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 8x57 JS
Cimbi mas 150% pravdu.Pekne prirovnanie.Na pneu a strelive nesetrim.Do solovky 7mmRem.mag-Norma 9,7g Scirocco. a do 7x65R RWS TIG 10,5g.Este ani raz-zatial som nemusel dohladavat.Zatial hovorim.Tu 7x65R mam po otcovi-ten poloval v čiernobalockych horach a tiez nikdy nedohladaval.A vtedy len SB so striž.hranou.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20249 od lovecW27O
Odpoveď od lovecW27O na tému 8x57 JS
...nemohol by si nieco blizsie o norme S... 9.7g v cal. 7 RM, co to robi s vysokou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20252 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 8x57 JS
Pri strelbe na daniela ma trosku prekvapila-ziadny priestrel.Rozlozila sa na plucach.A jelena to prestrelilo ako maslo.Daniel spravil 3kroky a jelen ani jeden.Diviaky zatial vzdy na mieste.Scirocco ma hrubsi plast.Nejake negativne skusenosti zatial nemam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20353 od lovecW27O
Odpoveď od lovecW27O na tému 8x57 JS
... ako najdalej si najcastejsie strielal, 7RM pouzivam vylucne v zime, ked napadne sneh a strielam na vacsie vzdialenosti, zatial D...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 992 návštevníkov a žiadni členovia on-line