8x57 JS

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48312 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému 8x57 JS
zuzanka prepač:-o:-o:-o:-oospravedlnujem sa,len sa chcem opytat mam 8x57 model98 Brno doteraz strielam Belotmi 12,7 g začina mi to rozhazovat ,pretože ked som dal ERWESKY aj ked 30 r. stare tak šli presne čo by som tam mal nabit:D dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48315 od kzuzana
Odpoveď od kzuzana na tému 8x57 JS
ak to správne chápem bellot začína rozhadzovať. Ono si treba priznať že naša stará dobrá munička sa kvalitou veľmi pokazila a na žive ju u nás asi drží iba ich samotné meno a starší polovníci... Keď ti idú presne RWS tak strielaj tie. Ja mám tiež 8x57 a je veľmi staručký vlastne prešiel celý front. začal mi českým rozhadzovať a zver mi odbiehala. Strieľam RWS ID klasic.;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48316 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Zuzana nazdar som rád že si tu po dlhšom čase zavítala opäť:):):)tak nech sa vam vo kšefte darí je to dobre strelivo:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48317 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému 8x57 JS
ved ta moja je tiež prerobena z vojenske odstrelovačky ,ale nedam na nu dopusti a dik za radu len kde ich kupit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48320 od kzuzana
Odpoveď od kzuzana na tému 8x57 JS
Myslíš RWS..........napr. : www.kruty.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48321 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému 8x57 JS
zuzanka dik:),poviem johnymu:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48328 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 8x57 JS
:) tak toto je agresivny marketing v praxi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48333 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 8x57 JS
ahoj..možem sa spýtat,kolko Ti rozhadzovala tvoja 8x57...? a aký máš presne typ...dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48334 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
ID classic od RWS je blato. Aj v 8smičke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48340 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 8x57 JS
servus Akela,
<br/>
<br/>Nefungovali tie ID spolahlivo ? Napis prosim Ta nieco blizsie. Ja som zaciatkom sezony kupil EVO (7X64) vtedy som rozmyslal aj nad ID. Predsa len mas uz co to odstrielane tak budem vdacny za nazor. Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48341 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
TIG resp, ID som používal v 7x57 aj 308win a naposledy som ich testoval v 8x57JS. Presnosť je tradične dobrá, ale ani v jednom z uvedených kal. mi neprestreľovali zver. Úplne najhoršie to bolo u 308WIN. Do 8x57JS som ich predsa len skúsil, mysliac, že ťažšia guľa - výrazne oproti 308smičke to dokáže. Bol to omyl a aj strela sa nedeformovala podľa mojich a tiež &quot;katalógových predstáv&quot;. A tak som skončil ako aj v predchádzajúcich prípadoch u Norma Oryx. Podľa môjho názoru je lepšie ak strela časť energie odnesie, ale zver prestrelí. Tento rok zatiaľ 7 diviakov, jeden bol s 243win - strela KJG všetky bez dohľadávky. Ja som v osmičke našiel ideálny kaliber. V poslednej dobe prešla časť kamošov najmä 243, 308, 30-06 a 300WM na strelivo Federal a iné už ani nechcú. Veľmi dobrý pomer cena a výkon. Možno v lete skúsim jedno balenie - robia trošku ľahšiu strelu v osmičke a potom napíšem. Ešte mám veľmi dobré skúsenosti so strelivom Sako v 308 a syn v 300WM a kamoš v 270 WIN.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48342 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 8x57 JS
Sedem diviakov tento rok ? Nie ze by som ti nedoprial ale nejakeho by si mohol poslat aj mne pred hlaven :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48343 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Musíš napísať aj kamošom, čo ma občas zavolajú. Také šťastie ako tento rok som ešte nikdy nemal. 2x albín. Inak k tomu ID, občas sa vyzliekol s plášťa a doslova sa rozsypal a za tie peniaze to naozaj nestojí, za polovičnú cenu máš Normu a aj Sako, resp. za oveľa nižšiu Federal. Aj EVO je šialene predražené, ale krásne nafotené, žltá špička a podobné vtákoviny, na to nás poľovníkov vždy dostanú, až po prvé skúsenosti. Niektorí EVO chvália, iní zatracujú. Musíš si to overiť v praxi, nie v každom kal. sadne. Kamoš ho má v 7x64 a je spokojný, syn ho mal v 300WM a už by ho nechcel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48345 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 8x57 JS
Ano pekne si to opísal... tá žltá špička :D uvidím ako sa to bude správať, keď už je to tak pekný náboj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48346 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 8x57 JS
Mam v 308 KS TIG TUG TMS nejake este neviem ake od RWS a hlavne to neskutocne bondovane EVO a prave to posledne je taky hnoj co do presnosti a do ranivosti ze srbsky ci chrvatsky IGMAN ci kto to robi je oproti tomu spickove strelivo co mi lieta 15mm na 150m z krabice ......som civel jak prasa po prvej rane ked som pozeral na terc..... padli 3 prasata v kukurici na fleku ...tomu co robil image reklamu na na to zasrate predrazene EVO by som nabuchal celu krabicu do rici. Uz mi to RWS ide posledne 2 roky na nervy...typicky skopcaci co spravia v reklame na jogurt pletovu masku. Teraz pouzivam federal premium 180grain (supy jak z 3006), winch. power point 150 grain....no problem, kazdy jeden power point co som vypalil po zvery neletel nadarmo..opakujem kazdy jeden a to som niektore zasahy odsral na zadnu komoru.
<br/>
<br/>Tie hore menovane TIG TUG a ostatny hnoj este mam pohodeny v krabici pod postelou mam z kazdeho po 5-7 kusov ak niekto chce predam za ludsky penaz pre vlastne ucely. Uz o tej znacke nechcem pocut..hnoj jeden predrazeny vymalovany

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48347 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 8x57 JS
Riadne si nasratý :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48350 od kzuzana
Odpoveď od kzuzana na tému 8x57 JS
vieš ono dnes každý výrobca valí výrobky na kvantitu a nepozerá na kvalitu. Najprv začnú s kvalitou , keď je dobrá odozva idú na kvantitu a kvalita ďaleko zaostáva. Jednoducho zarobiť zakiaľ to ide.Čo sa týka EVO nie sú určené na európsku zver. Tento systém zbraní a streliva je obrovská pavučina na Slovesku ale aj vo svete: pre a proti. Nie je možné to tu rozpisovať bolo by to na niekoľko strán. Som zástankyňou zbraní s poctivého železa ale valia sa k nám zbrane s Turecka za pár šupov hovorím im jednorázové a České zbrojovky s poctivej ocele sú v ťahu. Toto isté platí aj o strelive. No na Slovensku je veľká móda: čo neletí od 900 m/s nie je náboj.Týmto začína problém so strelami samotnými a ich správaním či účinkom ako takým.Väčšinou pri takomto probléme každý mení typ strely a dvíha výkon.Posledným hitom je monolit . Čo tak znížiť výkon a použiť SP strelu.Klasický ogivál. Aha veľká balistická krivka- s tým sa musíte zmieriť. Neviem či ste podrobnejšie študovali vojnu vo Vietname ale tam mali M16 veľké problémi a to nielen k rozkladu streli po náraze na trávu či iný malý predmet ale aj samotnom zásahu nepriateľa. Rýchlosť bola tak vysoká , že po zásahu bola reakcia nepriateľa oneskorená a ten ešte zvládal zeškodniť nepriateľa s kal.7,62x39 kým si uvedomyl zásah. Otázka - nemyslíte si že toto je to isté? Ten kto napríklad vlastní kal.: 45-70Gov so strelov SP a rýchlosťou 580m/s váhou cca 19,5g takýto problém nemá aspoň som na žiadnej stránke nespozorovala že by sa sťažoval.Strieľa do 100M a bez podliatin , či ďalekého odbiehania zveri. Toto je môj názor k strelivu samotnému . Budem Vám vďačná ak si odpustíte nepríjemné pripomienky , názory beriem, urážky nie.Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48351 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému 8x57 JS
uplne suhlasim, dnes sa stalo modou strielat zver od 200 do 300 m a potom sa všetky uhyny čo sa najdu zvaluju na vlkou a medvedou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48353 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 8x57 JS
mozno som sa trochu rozohnil ale ked si uvedomim ako niekto robi reklamu sracke a nazyva to tortou len aby z toho nieco mal tak mojim akym takym ubohym bojom proti tomu moze byt napisanie vlastnych poznatkov aby tomu nenaletel dalsi naivnik ako ja tak ze si to skratka aspon nekupi...na to je forum nie? a tomu nikto tu nezabrani...a tym aspon nejak bojovat proti luzerskej reklame. To ze tu je RWS cez 15 rokov a ma stale krasnu vymakanu reklamu neznamena ze sa nezmenil v kvalite...aj Pavol Hamel je tu cez 30 rokov a stale sa snazi zit z Medulienky zere to niekto este? Takze je to trochu OT lebo tema je 8X57 ale spominalo sa EVO....ak otvorim az na strelnici krabicku s EVO (samozrejme moja chyba, pretoze RWSke som veril) a zistim ze dve strely z 20tich sa volne otacaju v hlizni tak sorry...tak aku maju vlastne vystupnu kontrolu ak vobec nejaku maju ...akoze RWS ....&quot;lider na trhu&quot;...308W nie je magnum ale 40kg prasa na 100m na pozvanie neprestrelit a nedohladat je riadny prieser ne? No potom zvaluj vinu na strelivo co krabicka stoji cez 1000sk....samozrejme ze si to posral podla hostitelov ty...moze sa to zdat neobjektivne ale ak moja zbran na 150m (moja konstata vzdialenosti pre urcenie presnosti) robi s loveckym komercnym strelivom: WInPOwerPoint,Fed.HIshock,LapuaScenar, rozptyl od O,3mm - 2,8cm a EWO 5cm!!!!! tak....tak uz neviem...mozno som trafil na zlu sarzu alebo seriu...ale moze si to potom RWS za tieto prachy a reklamu vobec dovolit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48354 od kzuzana
Odpoveď od kzuzana na tému 8x57 JS
vieš tá reklama o sračke nazývaná aj tortou neplatí len o strelive ale aj o zbraniach. Ach naše Super Brno a podobne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 598 návštevníkov a žiadni členovia on-line