8x57 JS

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48478 od MieN
Odpoveď od MieN na tému 8x57 JS
Predpoklam, že hovoríš o Bergerovi ... Akú má hmotnosť a na akú úsťovku bol laborovaný? V 300WM bude asi dosť vysoká a to by mohla byť spolu s nižšou hmotnosťou asi jedna z príčin povedzme vyššej citlivosti na prekážky. Odkloní sa ale všetko viac či menej, ťažko povedať či 7-8cm je v tomto prípade veľa alebo málo. Každá situácia je iná ...Diviak v ohni, predpokladám...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48521 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 8x57 JS
Je tam strela myslím 12,0g a ústovka ak si dobre pamatám okolo 900m/s. Lovec01 to vie presne. Ale v stredu ma Berger sklamal, lanštiak na mesiaci, okolo 50-60m, založené presne na komoru a nič. Približne 3m to letelo cez trávu. Pleslo to ale do zeme. Asi ich budem používať len od neskorej jesene a teraz prejdem zase na Sako 14,3g Hammerhead.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48868 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Musím súhlasit z Akelom.Skušal som Vulkan do 8x57JS a nebol som spokojný.správa sa ako celoplášt je síce šetrny k divine ale vsetká krv zostáva vo vnútry tela a hlavne srnčia aj po komorovej rane mi odbiehala,preto sa vraciam k osvedčnému SAKO Hammer Head....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48886 od kurt
Odpoveď od kurt na tému 8x57 JS
Zatiaľ s tým mám strelenú len jednu lanštiačku, takže nejdem robiť závery, ale tá rana bola presne taká ako hovoria chlapi. Strelená na chrbticu, dierka, dierka, dva stavce rozflákané, žiadne podliatiny. Z mäsa sa nemusí temer nič vyhodiť, ale keby som trafil na pečeň, tak ju nenájdem, ani keby som sa rozkrájal. Na nástrele ani farba ani striž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48955 od pepco
Odpoveď od pepco na tému 8x57 JS
neda mi aby som nenapisal svoju skusenost s 8x57JS
<br/>predajca mi vrelo doporucil RWS Dk-Doppelkern 11,7g
<br/>po vystrielani krabice zaver-RWS DK NIKDY VIAC...posledny pripad ma doslova nastval...srnec streleny na 70m po rane asi 10cm za lopatku neznacil, videl som len ako sa pri nom zaprasilo, a skludom odbehol do krikov asi 30m a stratil sa mi...siel som pozriet kde vbiehal, a lezal tam zhasnuty...vstrel velkosti 2centu, vystrel 1evry:D
<br/>to uz je na mna moc...ta strela sa na srncej rozklada, kamarat s mojou flintou strelil srnca, vstrel za lopatku, gula sa rozbila, jeden kus vyletel pred stehnom, druhy medzi zadne behy...
<br/>viete si predstavit bachor :(
<br/>uz je doma 40ks norma oryx 12,7g, som zvedavy co to bude robit...
<br/>zaver je, ze DK uz nikdy...
<br/>ak mate skusenosti s Dk napiste....lovu zdar;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49175 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému 8x57 JS
Neviete mi poradit kde by som mohol kupit strelivo do 8x57js strelu nosler partition?Alebo kto ho laboruje?Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49186 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 8x57 JS
v 8x57JS sa mi nieco mari ze Winchester ??? v 8x57JRS urcite Hirtenberger s 13g strelou, do SR dovaza Dynax. do CR Supra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49194 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Tak ako ti napísal Martin 203 robí ich Hinterberger jedine 200grain.radsej si kup strely tie ta vyjdu na 42 eur za 50ks a daj si ich prebit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49411 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému 8x57 JS
Zdravím všetkých.
<br/>Neviete niekto aký prach a akú navážku používa S&amp;B pri strelách 8mm SPCE 12,7g ???
<br/>Prípadne má niekto osvedčenú laboráciu na túto strelu - hlaveň 55 cm ??
<br/>ďakujem za info

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50192 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Včera som strelil jelenicu, vzdialenosť do 150m šikmo zozadu, rana na pečeň, strela preletela pozdåžne a ostala pod kožou na lopatke. Jelenica odskákala pár metrov a zhasla. Strela Norma Oryx. Prvýkrát som našiel strelu Oryx v tele zveri - doposiaľ vždy kus prestrelený. Tak krásny &quot;hríbik&quot; som nevidel ani v katalógu, fakt radosť pozrieť, Tak som ho vzal a pre zaujímavosť som ho odniesol do lekárne známej, aby ho presne odvážili. Zostatková hmotnosť strely pôvodne vážiacej 12,7 gr. bola 12,16 gr. Do osmičky veľmi dobrá voľba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50205 od lubi
Odpoveď od lubi na tému 8x57 JS
pouzivas oryx vseobecne?mislim aj na ciernu v pohone?aj na mensie kusi?podel sa o svoje skusenosti snami,ranivost na inich kusoch spravanie sa streli atd....vopred ti dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50206 od belson
Odpoveď od belson na tému 8x57 JS
Lovu zdar! No...vzhľadom k &quot;cestovnej dåžke&quot; v mäkkom tkanive ma ten hríbik u Oryxu (vrátane takmer ideálnej retencie) ani tak neprekvapuje. Skôr by ma zaujímala nejaká analýza tých prestrelených kusov v spojení so skutočnosťou, že si doteraz každý kus dohľadal bez psa (tvoja poznámka na vedľajšom vlákne u 270 Win). T.j. druhy zveri, vzdialenosti nástrelu, značenie a hlavne charakteristika strelného kanála, farbenie a vzdialenosti dohľadávky. Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50218 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Používam Oryx už &quot;roky&quot; v rôznych kalibroch, ale nie na spoločné poľovačky na čiernu. Tam strieľam TIG, pretože je mäkší a z minulých dôb mi ostala nejaká zásoba, ktorá pomaly končí. Potom prejdem pri spoločných pravdepodobne na Federal ak ho p. Fraňo zoženie na sklad.
<br/>Inak ho používam na vysokú a aj menšieho diviaka, pokiaľ som nemal 243 používal som ho aj na srnčiu. Nebol problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50219 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
No nejakú špeci štatistiku si nevediem, takže aspoň stručne, už som to tu niekde písal. Doposiaľ vždy priestrel aj nad 100m aj u 150kg diviaka. Zver vysoká a srnčia značí &quot;klasicky&quot; podľa druhu zásahu. Mal som samozrejme aj zásahy na ktoré nie som hrdý za tie roky sa pritrafí, ale aj po zásahu na mäkko som zver vždy našiel, úniková vzdialenosť do 100m max. Inak boli kusy, ktoré vôbec neboli podliate a boli také čo vyzerali ako po granáte. Podliate fakt strašne, väčšinou pri zásahu hrubej kosti. Je tiež pravda, že výstrel nebol vždy dostatočne veľký, preto zver slabšie farbí, ale ostáva nie ďaleko od nástrelu, preto som nemal s dohľadávkou problém. Túto strelu som ocenil aj v 7x57, a napokon aj v 308win kde som spoľahlivo prestrelil aj vysokú aj čiernu nad 100m. Chystám sa na H-Mantel a som veľmi zvedavý ako to zafunguje v osmičke. Kamoš si ho veľmi chváli. Dávam priestrelu prednosť pred 100% odovzdaním energie, ale následne neprestrelením kusa. Radšej nech časť /samozrejme čo najmenšiu/ strela odnesie, ale nech prestrelí. Potom sa aj v prípade núdze farbiar lepšie chytí na stope. Hm, mal by som si kúpiť farbiara, veľmi sa mi páči Hannoverák.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50229 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Akela ten H-Mantel je dobry len na velke a tažké kusy.používam ho len na spoločne polovačky.Inač je to strasne tvrde a správa sa to ako celoplášt.vyskusaj Lapua Naturalis teraz to testujem v 8x57 až na tu strašnu cenu mam zatial velmi pozitívne skusenosti...ale na bežný lov mam SAKO HammerHead a stým som max spokojny...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50268 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému 8x57 JS
chlapi potrebujem súrne poradit,kde kúpim naboje sako raž 8x57 js.som z dolneho kubína.dosli my.najlepsi v žilinskom kraji.frano a jedlicka peter su daleko.dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50271 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému 8x57 JS
Dohodni sa s Fraňom na množstve a cene a jeho dealer ti ich donesie na predajňu, kde zaplatíš a náboje zoberieš. Mne to tak fungovalo v Námestove.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50274 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Zavolaj Jedličkovi pošle ti ich na dobierku.SAKO je najlepšia volba do 8x57...apropo v cechach su omnoho lacnejsie stoja 38 českých kus...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50278 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Používa niekto aktuálne do osmičky Normu Vulcan? Ak áno, ako ste s tým spokojní!?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50285 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému 8x57 JS
FRANO NEMA A ANI p JEDLICKA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 335 návštevníkov a žiadni členovia on-line