8x57 JS

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50498 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
Myslíš to ako, rád sa nechám poučiť..samozrejme, že som nenamietal voči 308W ako náboju, každý má svoj názor, od toho sú diskusie. Netvrdím, že je to zlý náboj, pretože výber striel je neskutočný, oveľa vyšší ako 8x57 JS. 8x57JS je "len" európsky kaliber. Napriek tomu, si myslím, že priemer 8.2 mm oproti 7,62 v 308W je výhodnejší..No a ako doktor, ten Vit C je dôležitý na hojenie rán, hoci nie je na prvom mieste:)) Diskusia je 8x57JS vs 308W, uprednostním 8x57JS. Ale nehádam sa, je to môj názor.. :);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50499 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
No samozrejme, .223 bol konštruovaný náboj pre nato, keďže sa vychádzalo z toho, že vojak odnesie viac munície s .223 ako 30.06 napríklad. Len to nevyšlo, vďaka stretu s 7.62x39. Čo ja viem, 308 išla vývojovo zo Springfielda, kvôli samonabíjacím zbraniam..ako napr, ruský 7,62x54R, čo je puškový a guľometný náboj smerom ku náboju Kalašnikov, teda na stredné balistické hodnoty. Nič, moja reakcia bola na príspevok 8x57JS alebo 308W smerom ku kúpe zbrane, ako môj názor k príspevku ohľadom kúpy guľovnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50501 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému 8x57 JS
spríjemnenie dnešného upršaného dňa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50505 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 8x57 JS
mdok1 - I keď sa vraví ,že dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky Tebe sa to dnes podarilo!
<br/>
<br/> Na umožnenie odesenia väčšieho objemu munície ako aj zníženia hmotnosti zbraní (z pôvodnej 30-06 Spr.) sa zaviedol kaliber 308 Win.!!! a nie 223 Rem.:-o
<br/>
<br/> Čo sa porovnania7,62x39 a 223Rem. týka záleží na prostredí ich použitia čiže ,,les versus roľa&quot; ! Toto platí vo vojne aj pri love !8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50506 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 8x57 JS
mateeh171 - Keďže si napísal,že :,,Teraz už len rozmýšåam čo si na akú akciu zoberiem von :P&quot; dilemu určite vyriešenú nemáš !!!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50507 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
.223, tak som písal, že čo ja tak viem,priznám sa, nesledujem 30.06, ani 308W, ani .223, skôr pozerám 7x57, 8x57, 9,3x74R, ktoré mám, resp. som mal. Preto som v prvom príspevku písal hlavne o 8x57 JS, tie info o 308W mám skôr z počutia, fóra.. diskusií, tie ostatné vlastním, resp. vlastnil som..takže ak chyba sa stala, som rád, aspoň sa mi opravili informácie:)) tak fajn, aký máš ty názor na 8x57JS?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50508 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 8x57 JS
mdok1 - 8x57 JS je stará spoľahlivá i keď k uživateľovi ,,nie najjemnejšia &quot;klasika,preto sa mi viac pozdáva jeho ,,R&quot; verzia :;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50509 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
Vieš, to s tým kopancom, strieľal som s 8x57 JS, na skúšku, z dobrej zbrane, na objednávku robenej, pažba urobená na puškohľad, nie na mieridlá, montáž nízka, pažba sadla dobre, pretože dotyčný má zhruba moju výšku a dåžku rúk, kopla menej, než 7x57, ktorá mala dobrú, upravenú pažbu, ale nie na puškohľad,ale na mieridlá, mala vyššiu montáž.. a kopla viac. Rovnako ako kamarátova 7x64. Obidva náboje boli SPCE, SB. Farbenie bolo u 8x57 lepšie, poškodenie diviny zhruba rovnaké, stop efekt lepší u 8x57JS..preto som písal, ak zvážiš účinok v cieli a efekt na strelca, môžeme hovoriť o optime..aj keď asi všetci vieme, že je to aj v pažbe, montáži, dosadnutia záveru.. kaliber univerzálny, od srnčej, cez diviačiu, jeleniu..otázka výberu streliva, myslím, že stačí aj SB, skúsil som aj RWS, vrátil som sa k SB,ale nie kvôli cene..Igmany a Prvi partizan som neskúšal,ale čo by som rád otestoval, tak to je KJG, pozrel som ich balistiku, veľmi zaujímavé. Už len skúsiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50518 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
Nemam energiu a asi ani chut stoprvykrat vypisovat tie iste litanie.....podstatna je konstrukcia strely,jej hmotnost a dopadova rychlost. Ci ma hilzna 51mm alebo 57mm je jedno. Takisto ci ma strela 7mm alebo 8,22mm. Je to o vhodnom strelive,nie kalibri,pokial vynechame extremy .22&quot; vs. .416&quot;. Ludia si to radi zamienaju a potom rozne polo/ a ne/pravdy vydavaju za univerzalne mudro. Mimochodom 308W ma priemer strely 7,85mm. Ale,ze by tie desatiny milimetra boli take strasne vyhodne....to asi nie,vsak. Ked naladujem do .308W napr. Nosler Accubond 13,0g a do 8x57JS ten isty 13,0g Accubond len s prislusnym priemerom pre osmicku a s takmer rovnakou rychlostou - myslis,ze v praxi zbadas nejaky zavazny rozdiel medzi tymi dvomi kalibrami pri aspon priblizne rovnakom zasahu....??? Alebo ked si zoberiem bezne dostupnu fabricku municiu: pre 308W Sako Hammerhead 13,0g a pre 8x57JS Norma Oryx 12,7g - bude hrat nejaku zasadnu rolu v prospech osmicky tie dobre tri desatiny milimetra v priemere strely a o dvadsat metrov vyssia rychlost strely (ktora v reale aj tak bude nizsia...)...??? Len podotknem,ze obe strely maju takmer identicku konstrukciu.
<br/>
<br/>Tieto debaty tu uz davno boli, len si treba precitat forum aj o par stran dozadu, je tu kopec info. Nazov kalibru a jeho rozmery si netreba zamienat s jeho ucinkami,ako si to napisal nizsie ty. Ktory naboj mal koho a ako zabit,prestrelit a poranit su dobre tak ku kapurkovemu poldeci,nie na taketo forum. Hlavne ked taketo somariny potom pocujem papagajovat mladych,resp. mladsich kolegov o to pochytili od roznych &quot;expertov&quot; v kurzoch tak mam &quot;dost&quot;. Jeden by neveril ake blbosti su schopni ludia kdekomu natarat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50521 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
Pozri, fórum som si prečítal takmer celé, do diskusie sa zapájajú aj menej skúsení, ktorí sa pýtajú.. čo je dobré, no nie? Možnože som služobne mladší poľovník ako ty, ale to nevadí, aby som nenapísal, čo skom skúsil, prípadne názor. Tak či onak, napísal si čo si napísal, čo si cením.. som o trocha múdrejší. Takže tie Tvoje, ako píšeš, litánie, majú význam :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50522 od pali
Odpoveď od pali na tému 8x57 JS
Vdaka toto bola vcelku komplexna odpoved na to co som potreboval vedieť. Inak toto forum mam celkom dobre precitane ale obcas sa tu zle orientuje a debata v niektorej teme preskoci na uplne inu a tazko sa vyhladavuju informacie. Takze prepac, ze si sa musel opakovat. Popravde nevedel som, ze do win308 sa robi aj 13 g strela. Ked kupim, tak dam vediet. Vdaka aj ostatnym za reakcie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50525 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
To nebolo myslene v zlom,len ako taka brzda, prrr, tudy cesta nevede. Kto ma pozna osobne, tak vie. Napisane slovo moze posobit ostrejsie,ale umysel je pozitivny. Inak sa mi 8x57JS pozdava,ale zial mam tri gulovnice,stvrtu na cestu,piatu si kreslim....kde by som takto skoncil...:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50526 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému 8x57 JS
a do osmicky sa robia aj strely 14,26 alebo aj 14,50gramov a tu mas zasa vacsiu moznost kombinacii,najlahsie sa myslim robia 8gramove.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50527 od man
Odpoveď od man na tému 8x57 JS
Zdravím všetkých.
<br/>
<br/>Toto sú také akdemické debaty, že som chvíľu rozmýšlal, či vôbec napíšem svoj názor.
<br/>Ale asi v kocke predsa. Píšeš, že chceš posedovú zbraň. Pro dobrom strelive a hlavne dobrom strieľaní je úplne jedno,či .308W alebo 8x57JS. Streľba/príjemnejší pocit-balistika/ a poškodenie zveriny je podľa mňa jednoznačne v prospech .308W.
<br/>Poľoval som s obidvomi a môj typ na jednu univerzálnu guľovnicu by bol .308W.
<br/>Všetky kalibre od 6,5 počnúc smerom nahor sú absolútne vhodné na všetku našu zver pri použití vhodného náboja. Predpokladom je presná streľba. Môžeme sa baviť o vhodnosti toho ktorého kalibru pri guľáši, ale poľujem už nejaký piatok a žiadny neúspech nemôžem pripísať kalibru, ale len sebe. Ak by si ale napr. preferoval spoločné poľovačky na diviaky, príp.chodil by si pravidelne do honu, 8-ku ti vrele odporúčam.
<br/>Ja sám mám na tento účel 9,3x62, ale takmer všetko strieľam s .270W a predtým roky s 7x57, 7x64, .308W, 8x57JS a 6,5x57. Všetko to boli vynikajúce kalibre /s vhodnou strelou/. Už 7x57 je absolutne univerzálny kaliber a práve jeho prednosti by som dokázal oceniť teraz, už po nejakých skúsenostiach.Je mi záhadou, prečo ho teraz nikto nevyrába. 8x57 JS sa vrátila s veľkou slávou, ja si počkám na návrat 7x57.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50529 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
lovec, veď ja viem...pozri, som racionálne uvažujúci človek. Som, myslím, ak zhodnotím svoje výsledky, dobrý v inej veci, napr. povolanie. No a tomuto sa venujem ako relax, koníček, reset starostí.. teda poľovníctvu a strelectvu myslím. No ale, tu som ešte len eleve, takže si cením všetko akaždého kto niečim prispeje. Napíklad som si opravil informácie ohľadom niektorých vecí, o ktorých som si myslel, že sú pravdivé. Nič to, som múdrejší a o to ide.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50530 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
No toto som už začul od staršieho, veľmi skúseného poľovníka. Super kaliber, myslím 7x57, ale pre skúsenejšieho, ktorý vie dobre strieľať, vyzná sa aspoň trocha v anatómii zvierat, má predstavu o balistike danej strely, vzdialenosti. Proste človek, ktorý nestrieľana všetko čo sa pohne. A hlavne u diviačej, ke´d zle trafíš, treba dohľadávať, no a v kríkoch postrelený diviak nie je nič príjemné.. Počul som názor, že najviac sa na Slovensku postrieľalo práve so 7x57, ale aj najviac nedohľadalo. Vraj za socíku TOP kaliber, vraj už vtedy 8x57 bol na vymiznutie. Ale vraj..Konieckoncov veď pozri na vlašimácke náboje, pre 7x57 slušný výber striel, skoro ako 30-06 alebo 308W, napr.Norma Oryx len jedna, SP. Ďalej aj Brennek, slabšia ponuka než Česi.. asi to tu malo tradíciu, ktorá tiež z niečoho pramenila. Takže ako píšeš, možno sa to slávne vráti..naposledy čo viem, robila Zbrojovka opakovačky v tomto kalibri, ČZ ich nerobí..ČZ donedávna nerobila ani 8x57 napríklad. U Manlichera, Sauera ani neviem, musel by som sa pozrieť. tak či onak, jednu z posledných 7x57 model BO 98 mám doma a plánujem ju predať.. práve preto, že ešte nie som ešte tak zručný a racionálny strelec..čo potrebuje tiež svoj čas a tréning. Tu má 8x57 oproti 7x57 väčšiu výhodu, napr.aj pri spoločných na diviaky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50531 od man
Odpoveď od man na tému 8x57 JS
Ja netvrdím, že 8x57 JS/R/, je zlý kaliber. Naopak, je veľmi dobrý a na diviaky zvlášť.
<br/>Ja len hovorím , že rovnako dobré a podľa mňa celkovo univerzálnejšie sú napr .308W, 7x57 či 7x64. Pri každom kalibri musíš trafiť dobre a znalosť anatómie a schopnosť odpustiť si ranu za nepoľovníckych podmienok by malo byť samozrejmosťou. 7x57 nerobí momentálne nikto, ani sauer, steyr, blaser, mauser, ... Je to vec marketingu, celosvetovo sú predávenejšie &quot;nové&quot; kalibre 6,5X65, 7 rem.magnum či 3OO win.magnum a pod. A k tým štatistikám asi toľko, počul som aj ja, ale u 7x64, žiadnu som však nevidel, aj keď som pátral aj v nemeckej a rakúskej literatúre. Ono ale keď si uvedomíme koľko poľovníkov používalo v Európe za posledných 100 rokov 7x57 a 7x64, istotne ich bude viac ako ktoréhokoľvek iného náboja. 8x57 ich bude dobiehať a osobne som rád, že tento kaliber sa vrátil. Ale keď aj s ním trafíš zle, tak jednoducho budeš dohľadávať. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50532 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému 8x57 JS
V minulosti bol náboj 8*57JS ponúkaný aj s 5,45g polo a celoplášťovou strelou ( V25 - 540, E25mkg - 81, kg/cm - 3400 ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50533 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
Veď to netvrdím ani ja, len sa traduje, že osmička je kaliber so silným spätným rázom. Možno to bol len môj subjektívny dojem, ale ako som písal, skušaná a zapožičaná kopla menej než moja 7x57, ale to môže byť pažbou, výškou montáže..ako som uviedol. No nakoniec si asi tú sedmičku nechám, len musím popracovať na pažbe a znížiť montáž, samozrejme výmenou. Ale osmička ma imaginárne priťahuje..neviem prečo. Inak otázka, má niekto skúsenosť so SAKO 8x57JS, myslím tým strelivo? A tebe man, ešte sú, čo ja viem, nejaké, posledné nestrieľané kusy z bývalej Zbrojovky, aj v kal. 7x57,aj 8X57JRS, polo, aj celopažba. Viem kde. Cena je asi 600 Euro. Myslím opakovačky samozrejme, ale aj zlamovačky. Samozrejme,ak tie zbrane uznávaš..myslím tým značku. Neber to ako reklamu, ja tie zbrane nevlastním, ani s tým dotyčným puškárom nič nemám:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50535 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Andrej 123 v Zelenči už ma SAKO v 8x57JS.ale len na osobny odber...nepošle ti ich na dobierku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 454 návštevníkov a žiadni členovia on-line