8x57 JS

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50286 od karasek
Odpoveď od karasek na tému 8x57 JS
Ahoj Akela, ohľadom toho hanoveráka mi prosím pošli mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., o jednom viem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50287 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Ďakujem za ponuku, mám doma stavača a viem, že na psíka treba nielen kvalitné krmivo a všetko čo k tomu patrí ale hlavne čas a dvoch psov by som nezvládol. Ak sa pominie môj stavač, budem veľmi premýšľať. Farbiara by som potreboval, aj keď kamarát výborne dohľadáva, zatiaľ. Farbiar je jeden elegantný a rozumný pes, žiadny blázon čo sa povahy týka a to sa mi páči. Videl som ich pri práci, je to skvelý zážitok, keď to psovi a aj vodičovi ide.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50288 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému 8x57 JS
AKELA MAS PREHLAD PORAD TIE SAKA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50290 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Ja som voľakedy kupoval Sako Hammerhead do 308win u p. Fedora vo Zvolene pod hradom pri tej veľkej križovatke, ale myslím, že to je už zatvorené. Ja by som si to objednal v Detexe v Česku na dobierku, myslím, že sa to dá. Ak nie, treba sa obrátiť na obchodníkov. Ten Hammerhead bol aj v 308win výborný najmä na spoločné. Skús tu:
<br/>www.detex.cz/naboje-sako/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50291 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Konzultoval som to aj v Lesone v BB a povedali mi že to momentálne nikto nedováža ani výhradný dovozca pre SR, tak neviem, ja by som riešil cez CZ aj mi to doporučili. Inak neviem, prečo to nik nedováža je to jedno výborné strelivo na úrovni Norma aj čo sa ceny týka. Fakt to nechápem, iba ak by mali také dodacie lehoty ako na Tikka a Sako zbrane, tak potom sa to dá pochopiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50292 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Syn si objednával náboje kal. 450 Marlin z Čiech a boli max ochotní aj cena bola veľmi slušná, ak si ešte pamätá firmu a adresu iste ju sem hodí. Ale aj ten Detex komunikuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50299 od Glen
Odpoveď od Glen na tému 8x57 JS
V piatok som Sako do .308 Win. kupoval v Zelenči
<br/>a viem,že ho majú aj v iných kal.
<br/>8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50303 od kurt
Odpoveď od kurt na tému 8x57 JS
Písal som o tom v júli. Potom pribudlo ešte jedno prasiatko, tak cca. 10 kg vyvrhnuté. To isté, chrbtica rozbitá, ale mäso okolo strelného kanálu pekné ružové, žiadne krvavé, stačilo vyrezať rozbitú časť. Jedna nenápadná výhoda :D nesú mi rovnako ako strižná hrana od SB, takže stačí nastreliť lacnejším strelivom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50304 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Ja som s Vulkanmi spokojný veľmi. Čo sa týka ranivého účinku na zver, môj dojem je že táto strela je veľmi šetrná k divine, minimálne podliatiny a poškodenie. Srnčiu prestreľuje, na blízko aj väčšiu vzduialenosť (napr. srnec vzdialenosť cca. 200 m, vysoká komora, priestrel, vstrel dierka veľkosti cca. 1,5 cm, výstrel 3-4 cm. podliatiny minimálne, výrez len minimálne okolo strelného kanála, srnec odbehol asi 15 m od nástrelu). Lanštiak, prasa väčšinou priestrely, mám jednu strelu vybranú z krčnej chrbtice asi 50 kg lanštiaka, katalógový hríbik, opäť veľmi šetrná k divine. Oproti Oryxu je mäkšia a podľa mňa práve preto vhodnejšia na subtílnejšie kusy, kde odovzdá viacej energie ako tvrdší oryx.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50306 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
S tým súhlasím, lenže subtílny kus Ti ostane po &quot;hocijakej&quot; strele, jedná sa mi o silného diviaka a silného jeleňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50309 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Tak to nemohu sloužiť páč nevím ...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50377 od MieN
Odpoveď od MieN na tému 8x57 JS
Ak by si skúsil ten H-mantel, asi by si tiež neoľutoval, desaťročiami overená kvalita a dobrý účinok najmä u väčšej zveri (primárne určenie), priestrel býva takmer vždy aj cez kosti, výstrel u väčšej zveri môže byť niekedy trochu menší ( pre tuhšiu uzamknutú zadnú časť), to býva aj dôvodom, že si poniektorí myslia, že je tvrdý, nie je to tak celkom pravda, ranivosť je dobrá pre fragmentujúcu prednú časť ( zdroj info je kamoš, strieľal ho viac rokov a asi sa k nemu vráti po KJG, má strelených s tým viac aj väčších kusov (jeleň, diviak)), u srnčej niekedy môžu prestreliť aj fragmenty ( videl som foto, sám som neskúsil), vtedy to nemusí byť veľmi pekný pohľad, osobne na srnčiu by som ho veľmi nepoužíval. Presnosť dobrá ( v mojej ZKK 8x57 JS cca 3cm na 100 m zo stolice a to som si nejak extra nedal záležať, asi by bola ešte o niečo lepšia), streľba o niečo príjemnejšia ako S&amp;B 12,7g. Zatiaľ skúseností osobne nemám, H mantel mám cca pol roka a nie som nejaký búchal, na hocičo nevystrelím, viacmenej mi stačí, že môžem, ak chcem (v podstate je mi ľúto, pretože úžitkovej máme pomenej, zato vlkov a v poslenom čase medveďov a najmä rysov do aleluja) a kvôli cene ho nejak veľa nebúcham (ládujem ho len pri individuálnom love jeleň-diviak), na to mám Igmana. Rozdiel v nástrele na 100m je cca 5-6cm nižšie len vo vertikálnej rovine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50381 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Ďakujem za info, vyskúšam ho určite. Kamarát ho používa v 9,3ke a zatiaľ všetko v ohni, veľmi ho chváli, tak uvidím, osobne mám radšej tvrdšie strely ako relatívne mäkšie. Ja veľa nestrieľam a kúpil som ho pred asi rokom, tak som už aj cenu zabudol,na šťastie, ale strelivo je ozaj dôležité.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50460 od pali
Odpoveď od pali na tému 8x57 JS
Prosim radu. Bol som rozhodnuty pre kupu lavackej gulovnice v kal. 8x57. Ten kaliber som chcel preto, aby som mal ťažší kaliber, ktorý by menej znehodnocoval divinu. Teraz maju skladom len v kal. 308win Na 8x57 by som musel pockat pol roka. Je vas tu asi zopar, ktori mali oba kalibre. Podla balistickych tabuliek (NORMA. Sellier) by to nemal byt az tak velky rozdiel, najma ak sa da do win308 tazsie strela . Prax je vsak prax. Co radite pockat na osmicku alebo kupit aj 308. Chcem to ako univerzalnu zbran najma na posed malo srncia, hlavne diviak a vysoka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50466 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Poľoval som aj aj a ostal som pri osmičke. To že podstatne menej znehodnocuje divinu ako 308 v napr. 11,7 gr. by som ani netvrdil. Ale osmička mi lepšie sedí a skrátila sa všeobecne úniková vzdialenosť strelených kusov - osobne nie som priaznivcom dohľadávok, asi preto osmička. Pol roka nie je dlhá doba, z vlastnej skúsenosti viem, že je lepšie počkať ako potom špekulovať, ale, aby si to nemal také ľahké aj 308 bola v pohode. Myslím, že je to aj o osobných sympatiách ku každému kalibru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50475 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 8x57 JS
&quot;ťažší kaliber, ktorý by menej znehodnocoval divinu&quot;.....v porovnaní s akým kalibrom?...ak s 308W tak si myslím že tá 308W bude k divine šetrnejšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50484 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému 8x57 JS
Zdravím ťa, takže ja som tú dilemu už vyriešil.. Konkrétne mám tým na mysli 8x57JS verzus moja 7x57, ktorú chcem predať, aj keď nerád, čo mi môžeš veriť. Takže prečo, no jednoducho preto, že je to dobrý kaliber, myslím 8x57JS z pohľadu účinnosti v cieli a dopadu na strelca ( spätný náraz ). Pri tak veľkej účinnosti v cieli, tým mám na mysli stop efekt a farbenie a zhasnutie zveri bez nejakej adrenalínovej dohľadávky v kríkoch ( napr. diviačia ) a na tú účinnosť pomerne malé kopnutie do pleca ( čo sa dá ovplyvniť pažbou a výškou montáže ) je to super kaliber, podľa mna oveľa výhodnejší než 7x57 alebo 308W. Ten je konštruovaný primárne na streľbu a vyradenie, primárne nie zabitie vojaka z boja.. veď je to súčastný náboj NATO. 8x57, napr. aj 30-06 Spr, aj ruský Mosin 7,62, japonský 7,7, sú staré strely, ktoré mali za cieľ vyradiť vojaka aj na väčšiu vzdialenosť a zabiť ho okamžite, nie vyradiť z boja, teda spôsobiť len čistý hladký priestrel.. Takže ak vychádzam z tohoto+ k tomu silné farbenie po zásahu, čo je myslím žiadúce.. jednak osmička je delo, ktoré rýchlo zabíja, vzhľadom na veľkosť strely, teda 8,2 mm, jednak ak zver farbí, dohľadáš ju skôr, rovnako, pri silnom farbení a odbiehaní dôjde k masívnej strate krvi, čo sa potom odzrkadlí na kvalite mäsa.. ďalej, ak strieľaš cez kroviny, vo vysokej tráve, čo myslíš, ktorá strela skôr uhne, 308W alebo 7x57 alebo 8x57? Osmička je kladivo. Teda je mojím faritom, rovnako ako 9,3x74R.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50490 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 8x57 JS
mdkok1 - čo sa týka 308W si vedľa ako tá jedľa !!!;) Podľa Tvojej poučky :,,(Ten je konštruovaný primárne na streľbu a vyradenie, primárne nie zabitie vojaka z boja.. veď je to súčastný náboj NATO)&quot; bol skonštruovaný náboj 223 Rem.:-p Do 308 W si len treba vedieť vybrať z enormnej šírky ponuky 8-L!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50495 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému 8x57 JS
Páni, ja už mám dimemu 8x57 vers. 308 win. vyriešenú dávno.
<br/>Opakovaciu guľovnicu mám 8x57 a v GB mám 308 win. :]
<br/>Teraz už len rozmýšåam čo si na akú akciu zoberiem von :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50496 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
Doktore.....meles somariny. Trosku si dostuduj obsah temy,vzdelavaj sa. Pretoze cely tvoj prispevok ma hodnotu asi ako keby som ja tvrdil,ze jednou z najlepsich liecebnych metod otvorenej zlomeniny je zvysene uzivanie vitaminu C.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line