slovenský kopov

pred 15 rokmi 1 týždňom #48300 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Od kedy platí táto novinka? Asi som to na našej stránke prehliadol. Ináč s tým plne súhlasím. Hodnotenie exterieru na chovnom zvode je dôkladnejšie ako na výstave. Naviac by sa malo robiť komisionálne, za účasti minimálne 4 členov chov. rady. Teraz neviem ,či sa zmenila aj táto podmienka, lebo v Dvoriankach na zvode hodnotil len hlavný poradca chovu. Ďalší poradca ten písal a tretí učtoval. Tým nechcem na nikoho útočiť, MvDr. Petro posúdzoval dôkladne a objektívne. Poradcovia pre stred a východ by mu mali byť viacej nápomocný a zároveň sa učíť, na písanie a učtovanie tam mal sedieť niekto iný. Inač výstava prebehla na dobrej úrovní aj vďaka objektívnemu a profesionálnemu posudzovaniu Ing. Pitoňáka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48314 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Je to z klubovej stránky - ,,podmienky chovnosti". Je tam ešte aj táto novinka - perla!!!!
<br/>
<br/>do chovu môže byť pustená aj suka zo známkou na výstave VD , výborných pracovných kvalít a po prvom skúšobnom vrhu je kontrola vrhu , najskôr po 9 mesiaci veku šteniat a to hromadne na KV Slovenských kopovov , chovateľ pred kontrolou vrhu nesmie ani jedného jedinca vyviezť do zahraničia a po pozitívnom posúdení vrhu môže zostnať suka naďalej v chove ak posúdenie bude negatívne suka po skúšobnom párení sa vyraďuje z chovu.
<br/>(kopírované aj s gramatickými chybami)
<br/>
<br/>Ktorému chovateľovi sa na klubovú výstavu podarí dostať celý vrh? asi, len tomu, ktorý ho do veku 9 mesiacov bude chovať sám. Ak sa suka dostane do chovu ako špičková pracantka tak, by sa mal hodnotiť jej prínos v pracovnej oblasti.
<br/> Uchovňovať takúto suku kvôli jednému vrhu asi nebude nikto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48331 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Tak to je naozaj perla. Ináč túto perlu zoštylizoval a napísal do zápisníce terajší poradca chovu pre východ. Táto podmienka prijatia do chovu aj s odcenením &quot; VD &quot; bola prejednávaná na výbore v Poltári, ale v inom znení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48332 od flora
Odpoveď od flora na tému slovenský kopov
Vážení páni, ale toto nie sú žiadne novinky! (tieto podmienky chovnosti schválil ešte &quot;starý výbor&quot;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48339 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Má to tam nadpis ,,Novinka&quot;, dôležitý je obsah.
<br/> Písal som pred časom o chybnej bonitačnej tabuľke a doteraz na to nikto dostatočne neodpovedal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48375 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
tak toto si ma prekvapil... Konečne si napisal aj nieco pozitivne co sa udialo. Doteraz len sama kritika. Horidoooooo Hadam si len neuzatvoril nejaku dohodu o vine a treste? Alebo zeby si bol niekde na pivku s terajsim vyborom. Inak nebolo by mozno na skodu veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48376 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
No a tu uz opat kritika. Dlho ti to netrvalo. A to potom co ste tam boli za banda hostaplerov. Hadam ste mali najakych co overovali tie zapisnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48378 od ferinko
Odpoveď od ferinko na tému slovenský kopov
Plne máš pravdu, teraz som bol na výstave v Dvoriankach, aj keď máme schválenú výnimku vstupu do chovu u súk VD pri vysoko výkonnej suke, zachvílu asi pustíme do chovu všetky VD suky, lebo v Dvoriankach exterier nič moc, bolo tam pár výborných suk z takého počtu. Tie veľkopočetné vrhy sa mám tu ukazujú a bude v budúcnosti veľa roboty, kým sa to dá do takého stavu , ako bol pred 4 rokmi. Farbiaristi ponechávajú najviac 7 šteniat, ale akí majú exterier. Porovnajte si na výstave stav farbiarov a slovenských kopov ? Výsledok uvidíte ! O práci je to podobné , nikomu v klube na tom nezáleží , či členom, či výboru. Ja sa pýtam niektorých vodičov, načo sú nám také kopovy ? Kopov sa vždy prezentoval ako pracovné plemeno, robila mu slávu a propagácia jeho robota, výsledky z poľovačiek a dohľadávok div.zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48383 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Veru odozva z Dvorianok nie je najlepšia, ale čo sme čakali od chlapčekov z výboru, ktorí namiesto toho,aby sa učili robia zapisovateľov. Porovnávať s farbiarmi to by bolo viac menej prehnané!.. tam riadia vysoko kvalifikovaní kynológovia;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48397 od Grizzly999
Odpoveď od Grizzly999 na tému slovenský kopov
Ako vidím zase sa na tomto fóre múti dosť už aj tak kalná voda, páni bývalí funkcionári nedokážu prehryznúť porážku, ktorú utrpeli na posledne sa konanej mimoriadnej konferencii kde za účasti p. Kovalčíka a comp. sa snažili rozbiť rodinu Jevčákovcov, ako to všeobecne v médiách dnes už je známe, stačí však zaloviť v starších klubových spravodajoch, keď ešte oní zaslúžilí umelci boli pri koryte a obyčajný človek ako ja sa nestačí čudovať čo sa v tých dobách, keď sa ešte naše národné plemeno uberalo tou správnou cestou dialo, p. Jevčák v tých časoch bol ešte kolegom s veľkým &quot;K&quot; samozrejme pri všetkej počestnosti, za ktorého ušľachtilý čin hodný nasledovania sa postavil aj p. bývalý predseda KCHSK a spol, a to už nehovorím čo by na to dnes povedal pán &quot;chudák&quot; nešťastný, zaujímalo by ma kde a ako ten podarovaný psík skončil, obávam sa o jeho existenciu od výsledku mimoriadnej konferencie, samozrejme sa vtedy písalo o serióznosti a objektívnosti posudzovania rozhodcov pochádzajúcich zo všetkých regiónov SR bez rozdielu, i chudák kopov do uverejnenia výsledku mimoriadnej konferencie napredoval a mal z roka na rok lepšie a lepšie výsledky, stále sa pýtam či ten názov tohto fóra &quot;slovenský kopov&quot; je na mieste, to chudák plemeno za to nemôže čo sa okolo neho deje, pekne Vás prosím chváľte resp. kritizujte plemeno na tejto stránke, uverejňujte svoje praktické skúsenosti nadobudnuté vo Vašej poľovníckej praxi, rozoberajme aj jeho exteriér, ale špinavé funkcionárčenie a politiku si uverejnite pod inou hlavičkou, ak sa tu všetci hráme v prvom rade na tých, ktorých zaujíma plemeno SK tak sa tak aj správajme Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #48398 od Grizzly999
Odpoveď od Grizzly999 na tému slovenský kopov
Vážený pán predseda KCHSK!
<br/>Vážim si Vaše morálne a ludské kvality, ale napriek tomu, neurazte sa....ste ako malé dieťa.
<br/>Kedysi dávno žil cisár, ktorý sa viac staral o parádu ako o celé svoje kráľovstvo. V kráľovskom meste bolo vždy veselo, lebo tam prichádzalo množstvo cudzincov. Raz ho navštívili aj dvaja šibali, čo sa vydávali za tkáčov, ktorí vedia utkať najkrajšiu látku. Bude to látka, ktorej farby a vzory nebude vidieť len veľmi hlúpy človek. Cisár si povedal, že by to boli pre neho znamenité šaty. Spoznal by, kto v jeho ríši je hlúpy a nie je súci na svoj úrad. Hneď vyplatil šibalom celú kopu peňazí, aby sa pustili do práce. Tí postavili krosná tvárili sa, že pracujú - tkajú, strihajú a šijú nádherné šaty. Všetok hodváb a zlato si skryli a nechali si ho pre seba.
<br/>Cisár poslal za šibalmi svojho ministra, aby pozrel, ako pokračujú v práci. Starý dobrý minister nič nevidel a veľmi sa zľakol: „Bože môj, vari som ja hlúpy?“ A nikomu nepovedal, že látku nevidí. Cisárovi opísal, aká je látka nádherná a ako veľmi sa mu páči. Šibali dostali ďalší hodváb a zlato a pokračovali v práci na prázdnych krosnách. Aj ďalší dvoran, ktorý kontroloval šibalov nič nevidel, a opísal cisárovi krásu látky. Potom aj sám cisár chcel vidieť látku, pokým je ešte v krosnách, lebo celé mesto o nej rozprávalo. Chudák cisár pravdaže nič nevidel rovnako ako všetci ostatní, ale aby v hanbe nezostal, tak látku obdivoval a obom šibalom dal rytiersky kríž a titul cisárskeho tkáča. Potom šibali látku vybrali z krosien a šili šaty pre cisára. Keď boli šaty hotové, šibali mu obliekli nové šaty a cisár sa v nich ukázal celému kráľovstvu. Zástupy ľudí obdivovalo šaty, plášť aj vlečku. Nikto nechcel prezradiť, že nič nevidí, lebo všetci sa báli, že ich budú považovať za hlupákov. Len zrazu jedno dieťa zvolalo: „Ale veď je nahý!“ A nakoniec všetok ľud volal to isté. Cisára zamrazilo, lebo vedel, že majú pravdu, ale musel vydržať po celý sprievod kráčať, akoby mal na sebe oblečené tie najkrajšie šaty.
<br/>Vďaka Vám pán predseda....a prepáčte, že som vám napriek vášmu veku, prirovnal k malému dieťaťu. Prepáčte p. Packa, že som si dovolil, veď vy už viete ...,aj tu čosi podobné riešime

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #48406 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Vážený správca stránky SK, o niektorých novinkách sa hovorí medzi kopoviarmi, nehovorte už o starom výbore, ak dostanete zelenú, informujte nás. členov o aktuálnych témach čo sa týka SK /podmienky chovnosti , výstavy, súťaže /, čo schválil výbor KCHSK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 dňami #48412 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
Veď načo by boli na klubovej stránke rozumné info. Stači si zriadiť svoju internetovú stránku ako má predseda aj s podpredsedom a môže všetko fungovať. Viacej sa predsa dozvieme na kopov.sk alebo hilkovchov.sk Zrejme je to dobra myšlienka na kšeftárčenie so psami. Veď to dnes letí. Treba si to zriadiť a môžme rozbehnúť si každý svoje kšeftíky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 dňami #48435 od pacholik
Odpoveď od pacholik na tému slovenský kopov
Kto ste čítali posledné PaR? Zaujímal by ma váš názor na články o kopovoch. Neviem čo si mám ako začínajúci kopoviar o tom myslieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48447 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Sú tam tri vyjadrenia ,o ktoré sa jedná?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48450 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Pito tvoj názor na články Bábej, Učeñ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48451 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Na článok p.Babeja nič nové toto už čítam a počúvam pár rokov . Asi tak , že : Predpoveď počasia
<br/>cez deň bude teplo, slnečno , prehánky a aj búrky a ochladenie.
<br/>K príspevku p. Učňa vec názoru a komu koľko a akých psov prejde rukami. Podľa mňa jedna vec sú vlohy a druhá ako psa vedieš. Poznám veľa BF duričov a nie farbiarov. Od mala durili tak duria ďalej , kopov od mala stopoval tak stopuje ďalej a popritom aj durí. Použiteľná divina je do koľko hodín? Potom je to už len o trofeji a dohľadávke. Ruku na srdce kto nasadzuje psa viac ako po 12 hodinách.
<br/>Len chlap, ktorý chce mať istotu , že chybil. Aj to pred ním sa tam už vystriedali aspoň dvaja iný psi.
<br/>Mal som jazvečíčku s ňou som noroval , dohľadával srnčiu , duril diviaka a spokojne aj keď sa to nemá dohľadal aj vysokú po viac hodinách . Proste to bola jazvečíčka , ktorá mala v sebe poľovanie a lov. Aj poľovník nie je vždy poľovník a lovec , vodič psa nie vždy vodič a podobne.
<br/>Podľa mňa to musíš ty aj ten pes mať v sebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48452 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Myslím , že najlepšie to vystihol p. Stanovký

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48453 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Vidíš zase sme sa zhodli, počasie rozoberať nemá význam , k príspevku p.Učňa , je to iba vec výcviku aby pes farbiar , durič od malička rozpoznal kým má obojok a je na farbiarskom remeni ako sa má správať, lebo po vypustení,odňatia obojku, majú rovnakú disciplínu durenie ,stavanie .Súhlasím s p.Stanovským áno duriče sú vhodné na dohľadávku raticovej zveri. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48457 od pacholik
Odpoveď od pacholik na tému slovenský kopov
Prečo mu máme zakazovať prejsť na stopu diviaka? Veď je to pes na diviaky. Rozumie ten pes čo vlastne od neho chcem? Čo sa o mňa jedná, Raz to od neho chcem, lebo o nič nejde a druhý raz mu to zakazujem kôli PF kam. Tak sa mi zdá, že to nemá pravidlá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.189 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 388 návštevníkov a žiadni členovia on-line