slovenský kopov

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49047 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Dobrý deň, prosím vás chcel by som sa spýtať , ak by mi vedel niekto poradiť. Som členom klubu KCHSK a potreboval by som spraviť DBK u psa som z okolia Zvolena dostal som spravodaj a tam je adresa na Dr.Lietavovú a na webovej stránke je Dr. Siládi . Ku komu mám ísť robiť DBK , aby to bolo platné a nebol v tom problém?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49102 od kodiak
Odpoveď od kodiak na tému slovenský kopov
Čítal som posledné vydanie spravodaja KCHSK. Tento klub sa považuje za starý klub SK, ale na základe toho, že sa členstvo výboru skoro úplne vymenil, nazval by som ho skôr novým klubom. Listoval som teda spravodaj menovaného klubu, a priznám sa, nie som nadšený, nedostalo ma to nijak. Čakal som niečo presvedčivé, niečo sľubné, aby som mohol veriť, že sme s podporovaním zmeny postupovali kladne, a že tieto zmeny boli v záujme zdokonaľovania plemena.
<br/>Našiel som len výčitky a obvinenia na osoby predošlých členov výboru, a prázdne, prosté slová predsedu, ktoré majú byť plány na najbližšie funkčné obdobie.
<br/>Mám pocit, že tento novozaložený „starý“ klub si obul detské topánky, a mám obavy, že začneme kráčať dozadu, miesto napredovania. Obávam sa, že sme pri upratovaní a rekonštruovaní zmietli na lopatu aj cennosti...
<br/>Členovia nového výboru sú síce sympatickí, vzdelaní ľudia, no priznám sa,
<br/>s výnimkou 1 - 2 osôb by som sa nespoliehal s istotou ani na jedného z nich vo veci chovu a výcviku plemena. Koho z nich si môžem s veľkou istotou vážiť ako odborníka, keď sa rozhodnem naďalej chovať plemeno SK?
<br/>Bolo rozumné zneúctiť, a zbaviť sa z funkcie takých ľudí, ktorí mali všetko okolo SK v malíčku? Kto sa opováži pochybovať v odbornej spôsobilosti človeka, kto nepotrebuje dokumentáciu k tomu, aby vedel vymenovať predkov jednotlivých chovných staníc až na 5-6 generácií dozadu. Meno niektorých z nich je zapísané v dejinách slovenského kopova. Mali sme morálne právo na to, aby sme ich bez poďakovania, bez jediného dobrého slova za to, že po toľkých rokoch zachovali dobré meno slovenského kopova nechali vystriedať???
<br/>Ostane záhadou, či sme naše vzácnosti nezverili do neistých rúk...
<br/>Niekto sa tu zmienil o založení nového klubu. Keby sa to naozaj zrealizovalo s vhodnými podmienkami a pod vedením schopných odborníkov, bez uvažovania by som prestúpil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49108 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Kodiak, nevešaj hlavu. Rozhodla väčšina, zmanipulovaná väčšina s posvätením z miest najvyšších. Bola to skúška, v ktorej sa prejavil charakter jednotlivých účastníkov a ich priority. Všetko zlé je aj na niečo dobré. Poznáme výsledky onej skúšky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49125 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
napiš mi na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49134 od Grizzly999
Odpoveď od Grizzly999 na tému slovenský kopov
Som Vám povďačný za kritiku, ktorá odznela z Vašich dúfam nezaujatých úst. Ak by Ste však klubový spravodaj naozaj čítali tak ako uvádzate, tak predpokladám, že Vaša reakcia by objektívne bola trochu iná. Ak neviete čítať to čo je napísané v texte, isto nepochopíte to čo je napísané medzi riadkami. Je mi ľúto, že uvažujete o odchode do novovzniknutého Občianského združenia, ktoré založili bývalí členovia výboru obutí v Tej správnej obuvi. Dúfam, že Vás ta obuv nebude v najbližšom období tlačiť. Nechajte sa prekvapiť čo tie Vaše CENNOSTI počas svojho 20 ročného vládnutia v klube dokázali. Ja len dúfam, že podlžnosti, ktoré má väčšina z týchto &quot;klubových cenností&quot;, budú vrátené na klubový účet spolu s ostatným majetkom klubu. Sú to prostriedky a majetok nás všetkých, ale niektoré &quot;cennosti&quot; to pochopili ako sponzoring vlastnej osoby. To Vy bohužiaľ nevidíte. Je pekné ak niekto vie vymenovať toľko generácií dozadu, ale nie je to podstatné. Podstatné sú iné veci a verím, že po vysporiadaní všetkých vecí medzi bývalími členmi výboru- &quot;Vašími cennosťami&quot; a Novým výborom sa kopoviarskej verejnosti konečne rozsvieti v hlavách. Je jednoduché skritizovať prácu terajšieho výboru, ale ak by ste boli v koži ktorého koľvek z nich mali by ste podstatne iný názor. O problémoch, o ktorých neviete a sú podstatné je zbytočné tu písať. Čas ukáže kde je pravda a potom budete 8o. Prepáčte, ale ak nevidíte, že tu konečne ide o SK a seriózny prístup výboru k členskej základni, nie o osobný prospech bývalích funkcionárov ako to bolo zaužívané, tak ste neskonale krátkozrakí. A koho si môžte vážiť ako odborníka, v prvom rade si dajte dolu z očí tie ružové okuliare, ktoré zjavne dlhší čas už nosíte a potom sa Vám hádam konečne zrak rozjasní. Pokiaľ viem tak poďakovanie bývalím členom výboru bolo prejednávané na výbore s kladným záverom, ale komu chcete dnes ďakovať ak si páni doterajší umelci dodnes neplnili povinnosti odovzdania agendy na jednotlivých úsekoch. Čo chcete dnes hodnotiť ak zodpovední bývalí páni funkcionári majú v papieroch chaos, resp. nemajú čo odovzdať. Ja len dúfam, že vrátia klubu to čo majú vrátiť. To samozrejme, každý z nich vie, za to bojovali, aby im &quot;zlatá baňa&quot; KCHSK naďalej prinášala osobný prospech. Prestúpte a potom sa Vám hádam rozjasní, tu nikto nechce byť sponzorom istej hŕstke &quot;cenností&quot;, ale pre seriózne fungovanie klubu ako takého je potrebné tiež voľačím prispieť, samozrejme nie obohacovaním sa vo svoj prospech.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49135 od Grizzly999
Odpoveď od Grizzly999 na tému slovenský kopov
Apropó, aby sme viacerí nevešali hlavu, vysvetlite akú skúšku ste mali na mysli. Ak by výsledky konferencie boli zmanipulované, tak by sa v prvom rade bolo treba zaoberať čl. 8, druhou vetou stanov KCHSK a nie tu demagogicky omieľať stále to isté.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49143 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Skúšku charakterov, ktorej kritériom pravdivosti je čas a prax.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49148 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Ako sa opovažuješ hádzať všetko do jedného koša?Som si istý,že niektorých,ktorí boli pri zakladaní nášho klubu pred 20 rokmi ani nepoznáš. :-o:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49153 od renco
Odpoveď od renco na tému slovenský kopov
Vážený člen KCHSK,pozrne som si prečítal Váš príspevok do fóra a v podstate s Vašim pohľadom na pomery v KCHSK od poslednej konferencie klubu súhlasím.Bol som jedným z iniciátorov podpisovej akcie zazvolanie mimoriadnej konferencie za účasti všetkých členov klubu.Stále som presvedčený o objektívnosti takéhoto riešenia.Nešlo v podstate o nič iného,ako vniesť do činnosti klubu poriadok.Ako to dopadlo a kto sa o to pričinil je dnes každému známe.Hnacím motorom celého diania bola chorobná ctižiadostivosť,samoľúbosť,a ješitnosť a slovenský kopov sa z toho celého akosi v tichosti vytratil.
<br/> Členom výboru klubu som bol 20 rokov od jeho založenia vo funkcii matrikára klubu.Či bola táto moja činnosť pre klub prínosom musia posúdiť iní,ale o žiadnych podstatných problémoch neviem.Vo výbore sme sa stretával ako priatelia.Riešili sa vecné problémy klubu.Zmena nastala po zvolení nového výboru klubu.Medziľudské vzťahy sa zhoršili natoľko,že časť výboru klubu iniciovala podpisovú akciu za zvolanie mimoriadnej konferencie klubu,kde sa mala situácia vyriešiť.Mimoriadna konferencia klubu v réžii presedu klubu, predstaviteľov SPZ a vyšperkovaná účasťou popredných funkccionárov SPZ nakoniec zvolila nový výbor klubu,ktorý riadi klub dnes,tak ako ho riadi.
<br/> Racionálnou reakciou veľkej časti členov klubu na nové pomery v klube po mimoriadnek konferencii bola ich požiadavka na vznik nového klubu,kde by dostali priestor tí členovia klubu,ktorí svoje kvality preukázali v doterajšej činnosti.
<br/> Výsledkom tejto požiadavky bolo založenie občianskeho združenia s názvom Klub slovenského kopova,ktoré bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra SR dňa 19.6.2009 a jeho zakladajúca schôdza sa konala 19.7.2009
<br/> Občianske združenie Klub slovenského kopova má vo svojom programe výstavnícku činnosť,výcvikovú a súťažnú činnosť ako aj obnovenie medzinárodnej spolupráce s klubmi slovenského kopova v Európe.
<br/> Medzi kopoviarmi sa šíria správy o našich údajných zámeroch odtrhnúť sa od chovateľov kopovov na východnom Slovensku a podobné nezmysly.Nič z toho nie je pravda,chceme ísť pokojne svojou cestu a radi medzi nami privítame aj chovateľov kopovov z východného Slovenska.Vieme,že je veľa chovateľov na východe,ktorí situáciu v KCHSK poznajú anestotožňujú sa s ňou
<br/> Založenie nášho nového klubu prichádza v dobe,keď je v oblasti poľovníctva na Slovensku veľmi rušno,ale veríme,že sa nám podarí prekonať počiatočné ťažkosti aj v tejto situácii
<br/> Touto cestou chcem upozorniť prípadných záujemcov o členstvo v našom klube,že podrobnosti nájdu na našej Webovej stránke,ktorá sa pripravuje.
<br/> Tešíme sa na Vašu priazeň a podporu dobrej veci
<br/>
<br/> S pozdravom Ľubomír Renčo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49159 od Grizzly999
Odpoveď od Grizzly999 na tému slovenský kopov
Kde berete tú istotu.Pane, ak by ste pozorne čítali môj príspevok- reakciu na Kodiaka, tak som písal o tých čo 20 rokov vládli a tých nie je tak veľa, respektíve posledne nezvolených klenotoch (pre tých čo im to trochu pomalšie vládnuť = byť členom výboru) Ináč sledujem, že sa tu verejnosť zavádza naďalej. Len tak ďalej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49160 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Grizzly, na čo ten hrubý tón, nikto tu nikoho neurážal, kodiak len pekne napísal svoje myšlienky, /nemusel mať pravdu!/, ale bol zdvorilý ku každému, a Ty vtrhneš, ako zúrivý grizzly.
<br/> Takže nové vedenie klub nazýva zlatou baňou?
<br/>Vieš čo, ružové okuliare sú na tvojom nose, keď si myslíš, že túto baňu budú odteraz napľňať...
<br/>/Keď si tak dobre informovaný, možno nabudúce sa Ťa spýtam na niečo, som zvedavý, či nebudeš zavádzať!!!/
<br/>:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49161 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
len na zaklade tvojho prispevku ti dam radu, teba je skoda v klube, mal by si ist pracovat pre nejaku stranu tam tiez mozes oblbovat ludi a oplati sa ti to viac, ked odchovas zopar psov, predvedies na skuskach a osvedcia sa na polovackach, budu to kopovy co vyzeraju a makaju a davaju take stence tak potom ziskas pravo kritizovat ludi, co nieco pre kopova urobili a robia. k vedeniu klubu sa nebudem vyjadrovat, je to zbytocne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49163 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Viem o situacii( a netykala sa veci okolo kopova) , ked aparatcici z SPZ podrzali luzu, a zakrocili proti slusnym a sikovnym ludom v jednom vykonstruovanom procese. Preto viem, o com pisete...a drzim palce!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49198 od fezoj123
Odpoveď od fezoj123 na tému slovenský kopov
Kde dostanem bližšie informácie o Klube slovenského kopova.
<br/>S pozdravom Jozef Fekiač

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49199 od renco
Odpoveď od renco na tému slovenský kopov
Pán Fekiač,zavolajte mi na tel 0905491244 dám Vám informácie.Zatiaľ webová stránka nie je v čininosti.S pozdravom Renčo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49200 od heskey
Odpoveď od heskey na tému slovenský kopov
Vážení priatelia, nenechajte sa prosím znovu obalamutiť touto bandou, ktorá už ukázala raz
<br/> čoho je schopná (podpisová akcia), pre dosiahnutie svojich záujmov.Sú to stále tí istí ľudia. Ako občianské združenie nemajú právo viesť chov, robiť bonitácie ani uchovňovať psov.Iba vás obalamútia sladkými rečami a doplatíte nato sami. Porozmýšlajte, načo je vám členstvo v takom klube. Ďakujem za pozornosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49205 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
Či to budú 2 kluby SK alebo 3 sliedičov alebo 5 jazvečíkov a kto a ako to bude riadiť je šum a fuk... Podstatné bude, čo budú robiť psy a nie ľudia... Kto má aspoň nejaké poľovnícke a kynologické svedomie a vedomie, ten sa v prvom rade bude riadiť sám sebou, rešpektovať zákony a snažiť sa niečo urobiť pre druhých, pre psov a nie pre seba... Súčasný stav kynlógie je ale dôsledkom toho, že to svedomie a vedomie väčšine ľudí chýba a je to iba o prospechárstve a závisti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49206 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Prečo vyhrážaš, prečo by mal niekto na to doplatiť, že vstúpi do nejakého kynologického klubu. V príspevku pána Renca je jasne napísané, aké služby nový klub ponúka.
<br/>Podľa mnohých kynológov čas môže ukázať dôležitosť tohto novozaloženého klubu. Je to záruka, aby osud SK ostal aj v budúcnosti aspoň na takej úrovni, ako bolo doteraz.
<br/>
<br/>/obávam sa, že keby bolo možné KCHSK privatizovať, už by to bolo riadené jednou osobou/ ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49207 od ferinko
Odpoveď od ferinko na tému slovenský kopov
Podpisová akcia smerovala k tomu , aby konečne v klube KCHSK nastal poriadok, aby sa plnili uznesenia výboru KCHSK a nie výčiny niektorých členov výboru na čele s jej slávnym samolúbim predsedom. O tej bande pane Heskej by som pomlčal, treba si pozrieť nový výbor KCHSK, kde viacerí členovia výboru niekedy v minulosti mali pozastavenú aj chovateľskú činnosť . Napríklad aj teraz hlavný výcvikár je vylúčený z nášho klubu farbiarov na 2 rroky za poctivú prácu a pracovitosť v KCHF a ostatných by som radšej pomlčal ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49208 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Vážení kopoviari. Nedá mi, aby som nezarearegoval na posledne diskúsne príspevky. Neviem kto to je &quot; heskey &quot; a aký má dôvod nazvať bývaly výbor KCHSK nejakou bandou . Myslím si,že tento starý výbor urobil veľa dobrého pre kopova a klub. Čo sa týka podpísovej akcie , bolo to jediné východisko ako vyriešiť zlú situáciu, ktoká vznikla rozdelením výboru na &quot;východ a západ&quot;. Bolo by to najdemokratickejšie riešenie krízi vo výbore, keby na mimoriadnej konferencii za účastí všetkých členov bol zvolený nový výbor. Avšak celá konferencia bol jeden veľký podvod, ktorý do posledného detailu pripravil pán predseda Ing. Bc. JEVČAK za pomoci niektorých členov predsedníctva Kynologickej rady. Začalo to už pri účelovom stanovení spádových oblastí a spádových schôdzi ich vedení,prijatím 106 nových členou a skončilo to fraškou na konferencii v L. Hrádku.
<br/> Vzhľadom na to ,že s novozvoleným vedením KCHSK nesúhlasí podstatná časť členov, bol založený nový &quot;Klub slovenského kopova&quot;, ktorý sa chce uberať trochu iným
<br/>smerom a chce sa zamerať na kvalitu a výkonosť slovenského kopova.
<br/> Určite ste si prečítali Spravodaj. Nemôžem si pomôcť, ale považujem ho za výplod Jevčakovej dielne. Už na titulnej strane by si mal klub ujednotiť, ake je ich logo. Zase je tam použitá hlava Jevčakovej suky. V úvode pán predseda hrubo uráža a obviňuje bývalých členov výboru z porušovania stanov a manipulácie s verejnou mienkou. Ak tu niekto manipuluje s mienkou členou KCHSK tak je to práve on a to prostredníctvom aj tohto spravodaja. Čo sa týka finančných prostriedkov KCHSK , doteraz sme nevideli finančnú uzavierku za rok 2007 a vysvetlenie finančneho hospodarenia za rok 2008. Ekonómom v tej dobe bol Ing.Pilát a štatutár Bc. Jevčák.
<br/> Vízie KCHSK alebo lepšie povedané , vízie nášho predsedu klubu sú naozaj len vízie a sladké prázdne rečí, ktorým ja veľmi nerozumiem, akým smerom sa klub bude uberať. Není tam nič konkretného.
<br/> Ako bývalého výcvikara klubu má zarazili aj nové podmienky udelenia kandidáta chovu z výkonu.Je tam toľko možnosti získania kandidáta z výkonu, ale ani jedna nie je presne definovaná ani určená. Čo je objektivné posudenie práce s diviačou zverov? Durenie diviaka v akej známke?V akom oplôtku sa bude robiť preskúšanie, čí v každom &quot;chlieviku&quot;? Regionálne SD v prvej cene aj bez diviačej zveri? Takéto podmienky vidím ako nedokonalé, neobjektivné, a nespravodlivé pre tých , ktorí sa nebudú môcť zúčastníť SD kde budú kluboví rozhodcovia a vytvárajú možnosti pre rôzne kamarátske služby.
<br/> Čas ukáže, ktorý klub to lepšie bude robiť predovšetkým v prospech kopova a nie vo svoj . Prajem veľa kopoviarských úspechov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 397 návštevníkov a žiadni členovia on-line