slovenský kopov

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49244 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Nechápem prečo ti prekáža členstvo v klube, všetko vybavujem poštou na členské schôdze nechodím a členský príspevok je bagateľ, oproti ostatným výdavkom. Mám taký pocit, že si toho ešte veľa neodchoval, nikdy som nemal problém pri výbere chovného psa, to čo som navrhol to mi poradca aj schválil (odchovy mám v troch kluboch). Je našou národnou črtou, hľadať problémy. Pozeraj na klub pozitívne, čo všetko robí pre plemeno. Ak by si to chcel robiť na vlastnú päsť musel, by si obehať kopu výstav a skúšok a aj tak, by si nemal tie najobjektívnejšie informácie, pretože tieto akcie sú zbytočne rozdrobené. To je daň za komerciu.
<br/> Môj názor, bez klubov, by to bol hazard.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49247 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Abba, mna sa zdá, že Poacherovi by neprekážalo členstvo v klube, v ktorom by nebol iba pasívnym prispievateľom na niečo s čoho má zimomriavky, v ktorom by nebol iba tupou ovcou v stáde, ktorému bačujú vlci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49249 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Som na 100% presvedceny, ze keby si chovatelia sami riadili svoj chov, tak by to skoncilo dost neslavne. Na Slovensku je malo tak zodpovednych chovatelov, ktori maju navyse aj znalosti z genetiky, biologie a inych pribuznych odborov suvisiacich s chovom cistokrvnych psov, ze chyby za par rokov vyrobene by sa napravali desatrocia alebo vobec. Poznam vela takych, pre ktorych je jedine kriterium na vyber psa vzdialenost kam musi ist parit. Najradsej by parili v susednej dedine a je jedno s kym, ved stenata aj tak predaju. Navyse, kedze sme kazdy iny a kazdy ma inu predstavu o idealnom psovi mohlo by sa stat, ze z kopova za par rokov uz nebude kopov, z jazvecika jazvecik a podobne. A toto je ulohou klubu, udrzat chov tak, aby sa jednotlivym plemenam zachovali vlastnosti im po desiatky rokov budovane a hlavne uznane v jednotlivych standardoch. Za seba mozem povedat, ze co sa tyka fungovania nasho klubu (SKCHJ), nesuhlasim s mnohymi vecami co sa tam deju, ale co sa tyka vyberu psa na parenie som nikdy nemal problem, poradca chovu poradil, ale nikdy neprikazoval striktne s kym parit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49250 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Prave preto, ked sa nabuduce rozhodnete kupit si hotoveho psika, treba si ho nechat najprv predviest- aspon na umelo zalozenej stope( minimalne chut a zaujem o stopu by tam mal byt zjavny) . Takto kupujete macku vo vreci, pretoze papier znesie...Ja Tebe, Ty mne, pre niekoho skusobny poriadok plati, pre niekoho menej a k niekomu je neskutocne benevolentny...Len na skusksch za posledne 2 mesice som zazila 2 pripady, kedy mala byt bez diskusie vyhlasena znamka 0, a nebola! Ak akterov na oboch stranach vymenujem, nic sa nestane...a mozno mi to raz,, spocitaju&quot; . Hold, sme luza klamarska, CEST VYNIMKAM! A taketo vynimky v nasej spolocnosti vacsinou ta benevolentna alebo skazena vacsina prevalcuje. Niekedy az vytlaci a vyluci z komunity...ako nebezpecnych skodcov! A kluby? Nech su, ved su vsade vo svete. Akurat ta chovatelska filozofia byva aj ina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49251 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Dík Dko, vystihol si to. Abba ak si myslíš, že je pre mňa problémom nejaké smiešne členské v klube tak si úplne mimo. Mal by si si radšej lepšie prečítať moje príspevky v tejto diskusii kde okrem iného píšem že nie som proti klubom, ako takým ale mám odlišný názor na ich úlohu a fungovanie. A stojím si za tým, že malo by byť umožnené chovať aj nečlenom klubu! Pretože prečo by som sa mal stať členom nejakej organizácie a tým ju podporiť, keď jej fungovanie nie je v súlade s mojimi názormi a koncepciou? Nejde o vŕtanie ako by sa mohlo zdať, ale snažím sa na to pozrieť z pohľadu dobra pre samotné plemeno. To že niekto nie je členom klubu, ešte neznamená, že nie nemôže byť dobrým chovateľom. Poznám niekoľko ľudí, ktorí v dobrej vôli a záujme pomôcť plemenu sa stali rozhodcami a zistili, potom, že musia tancovať tak ako im iný prikážu a nie tak ako by to bolo najlepšie pre plemeno samotné. A keby bolo našou národnou črtou hľadať problémy tak som si istý, že fungovanie mnohých organizácií hlavne v súvislosti s poľovníctvom a kynológiou by bolo už dávno úplne iné. Stačí sa pozrieť k západným susedom, jak to tam vrie všade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49253 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Mas pravdu. Skutocnost, ze ak chces chovat, ,,musis&quot; byt clenom klubu, je bezpochyby diskriminacnou!!! Napr. Tvoj pes alebo suka splnaju vsetky podmienky chovnosti a aby v chove mohli byt vyuziti, si nuteny vlozit clenske do kasy klubu, pretoze inu moznost jednoducho nemas, inu Ti tento system nedava!!! Raz som debatovala s istym sudruhom zo zvazu. Takisto za ten svet nechcel pripustit, ze by mohol subjekt stojaci mimo zvazu vykonavat pravo polovnictva rovnako dobre, pripadne aj lepsie, ako tie zdruzene v ,,strane&quot; . Ludia takto uvazujuci, uz nebudu schopni rozmyslat inak, a ani nechcu... Ak by im aj prax dokazovala nieco ine, tak vam budu do oci tvrdit, ze to nie je pravda...Po 89- tom ich bolo treba vylucit z verejneho zivota, zial nestalo sa. A preto este teraz na tuto chybu stale doplacame... Je 20 let po revoluci a komunistu je tady jak za totaca, povedal by aj Bohus Stejskal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49254 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Aj ja som sa pristihol, ako si hovorím , že keď Tá stará garnitúra neodíde úplne aj so svojimi švestkami, tak to bude furt rovnaké. Ale ešte väčší problém vidím v tom ako im to niektorí mladí žerú a idú v ich koľajach. Tým sa tie možné lepšie časy ešte viac vzďaľujú nám, ktorí v nich dúfame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49256 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
To vies, vychovavaju si mladych komunistov, svojich nasledovnikov. Ideologia vecne ziva!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49257 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Pomaly mi dochádza čo nás učili v škole. Lenin je večný :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49260 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Kľudne napíš Cézar. Ono je to o moci a tá vo svojej arogancii funguje rovnako bez ohľadu na spoločenské zdriadenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49261 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
JJ pravda bohužiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49264 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Načrtni ako si to predstavuješ - bez klubu.
<br/> Kto, by určil podmienky chovnosti, viedol plemennú knihu, evidenciu chovných jedincov, organizoval súťaže atd? Myslíš si, že bez klubu, by to bolo zadarmo, alebo lacnejšie? Zabŕdli ste aj so Zuzankou do politiky, každá privatizácia, či predaj monopolu znamenali zvýšenie cien a nie o pár percent.
<br/> Možno pár chovateľov, by to aj dokázalo, ale väčšina určite nie. Ak má niekto jednu chovnú suku, či psa a aj to sa mu, len náhodou zadarilo, bez klubu, by nedokázal nič. Možno, by sa dalo aj bez členstva v klube, ale určite, by si mal vyššie poplatky ako člen klubu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49268 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
nenacrtnem nic len nadhodim otazku, ako je mozne, ze na britskych ostrovoc, v rusku,... maju kvalitnejsich psov terrierov na pracu ako v europe a aj na vystavach maju lepsie jedince, vid Cruft.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49270 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Podmienky chovnosti poľovných plemien by mohla mať na starosti Kynologická rada poľovníckej komory (KRPK), podobne ako má na starosti skúšobné poriadky, chovateľský poriadok a iné. Plemennú knihu vedie predsa SPKP, rovnako ako vedie evidenciu chovných jedincov. Súťaže, skúšky, zvody a výstavy môžu robiť občianske združenia resp. servisné organizácie alebo oblastné organizácie PK na základe licencií od Poľovníckej komory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49273 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Crufta by som sem netahal, tam vyhravaju jazveciky co maju 15 - 17 kg hmotnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49274 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Pytliak, a už si bol niekedy na Crufte?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49275 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Abba Tebe asi klapky záprahového koňa na očiach nedovoľujú rozhliadnuť sa dookola. Prečo zase točíš o peniazoch? Z toho je úplne zrejmé Tvoje ponímanie kynológie. A keď sme pri tých poplatkoch, ja si radšej priplatím. No a Ty na oplátku napíš konkrétne čo by chovateľ nedokázal bez klubu? 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49279 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Rusi skúšajú aj na jazveca a je diskutabilné, čo je lepšie, chvat, alebo vyhnanie. Ak sa niekto vidí v škrtičoch a potom potrebuje partiu kopáčov, tak ja mám radšej hlásiča, ktorý po pár minútach hlásenia vyjde z brloha a dá pripútať, do 10 minút je vonku väčšina zvedavých líšok, ulovenie je podstatne ľahšie ako so škrtičom a GPS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49280 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Diskutabilné tu nie je nič, samozrejme že je lepšie vyhnanie v praxi. Ale chvatári sú tiež potrební - do plemenitby na udržanie ostrosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49281 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Čiastočne ti odpovedal DKo a znova, by to bolo o ľuďoch Kyn. rada sútiež ľudia a znova, by si nebol spokojný, pokiaľ, by si nebol v Kyn. rade ty, alebo tvoji ľudia.
<br/> O peniazoch točíš od začiatku ty, ako ťa trápi, že sa niekto nabaľuje z tvojich príspevkov. Netvrdím, že v kluboch je to ideálne, ale ak ti nejde o peniaze tak ti nikto nebráni ísť svojim vlastným chodníčkom v rámci klubu a ak si skutočne dobrý, pridajú sa k tebe aj ďaľší a z chodníčka bude aj pekná rovná cesta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.205 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 309 návštevníkov a žiadni členovia on-line