slovenský kopov

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49210 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
uz som pochopil, teda ak nebudem v tom spravnom klube tak nebudem moct mat uchovneneho psa, vlastne musim byt aj clenom, lebo nebudem mat uchovneneho psa. o. zdr. hovorilo nieco o bontaciach a uchovnovani?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49211 od heskey
Odpoveď od heskey na tému slovenský kopov
Vážení priatelia, nenechajte sa prosím znovu obalamutiť touto bandou, ktorá už ukázala raz
<br/>čoho je schopná (podpisová akcia), pre dosiahnutie SVOJÍCH ZAUJMOV.Sú to stále tí istí ľudia. Ako občianské združenie nemajú právo viesť chov.Iba vás obalamútia sladkými rečami,klamstvami a doplatíte nato sami. Porozmýšlajte, načo je vám členstvo v takom klube. Ďakujem za pozornosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49212 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Heskey, skús vysvetliť čo podľa teba znamená právo viesť chov :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49214 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Nie som od kopovov, ale pravo zalozit si obcianske zdruzenie- trebars aj za ucelom chovu psov ma kazdy z Vas!!! A tiez bude na kazdom z Vas, v ktorom obcianskom zdruzeni clenmi budete ci nebudete, s kym spolupracovat budete, s kym nie...Akych a koho akcii sa zucastnovat, ci nezucastnovat...Je to kazdeho z Vas osobna vec, mate na vyber!!! Tiez si nemyslim, ze pravo zaoberat sa chovom ma mat len jeden vyvoleny klub. Akym pravom? Lebo bol prvy??? V CR maju 3 kluby chovatelov kratkosrstych stavacov, 2 anglickych. Co podstatne sa tam zmenilo? Dokonca v istych veciach bez problemov spolupracuju. Zanikli chovy? Alebo prislo k znizeniu urovne plemien? To sa veru neda povedat. Pochopte uz konecne, ze kvalita nami chovanych plemien, nie je ani tak o centralnom planovani, ako o serioznom pristupe kazdeho z nas- a to sa tyka rovnako chovatelov, ako i cvicitelov, ci vodicov psov- v chove, vo vystavnom kruhu, na sutaziach a rovnako aj v praxi. Osobne vitam rutenie sa monopolov! Pred 20 rokmi sa to stalo aj v politike...a dobre sa stalo!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49215 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Počuvaj &quot;heskey&quot; ,neviem kto si a určite nemaš odvahu sa podpísať pod svoj príspevok. Žiješ asi ešte v dobe hlbokého komunizmu, kde nám vodcovia podobní tým dnešným v naších &quot;nadriadených orgánoch&quot; diktovali čo môžeme a čo nie. Nový klub je slobodné občianské združenie, ktorého činosťou je podieľať sa na chove a zveľaďovaní nášho národného plemena. POkiaľ je možne, že v Českej republike sa venuje chovu viacero rozdelených klubov, nevídim v tom problém, aby to fungovalo aj u nás. Stačí len chcieť a to hlavne zhora, aby sa trochu upravili stanovy a smernice SKJ, ktoré boli schválené ešte v totalitnom režime.
<br/> Je mi jedno, či mi odporučanie na parenie vydá p.Chabada alebo Homola. Ale skôr si ho vyžiadam u Homolu, ktorý o chove SK niečo vie, ako u mladého študenta , ktorý nezvladol ani svoj prvý vrh od svojej suky a predával šteňata bez PP. Suke je tiež jedno ktorý chovný pes ju napári, doležitý je výsledok párenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49221 od heskey
Odpoveď od heskey na tému slovenský kopov
Vážení priatelia, nenechajte sa prosím znovu obalamutiť touto bandou, ktorá už ukázala raz
<br/>čoho je schopná (podpisová akcia), pre dosiahnutie SVOJÍCH ZAUJMOV.Sú to stále tí istí ľudia. Ako občianské združenie nemajú právo viesť chov.Iba vás obalamútia sladkými rečami,klamstvami a doplatíte nato sami. Porozmýšlajte, načo je vám členstvo v takom klube.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49222 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Typicky styl ludi heskey- ho typu- pluvat a okydat! Veru, presne takychto sa vyvarujte, takychto ako je heskey!!! Miesto toho, aby poukazal na kvalitu a dokazoval to dobre v radoch svojich, radsej pookyda tych druhych...Najjednoduchsie, ale moc plytke!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49225 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
možno heskey podceňuje čitateľov tohto fóra a možno vy, ktorí na neho reagujete podceňujete jeho :x mne tie jeho príspevky pripadajú ako skryté nadháňanie sympazitantov spomínanej bande 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49226 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Poviem za seba a nejde konkrétne o len kopova, ale o celkové ponímanie kynológie u nás. Prečo tu Ľudia majú takú potrebu sa pchať stále do nejakých klubov a spolkov a pod.? Tí ľudia mi pripadajú jak stádo. Prečo by som ja v dnešnej dobe nemohol slobodne chovať, bez toho, aby som bol členom nejakého klubu? Treba si uvedomiť, ako už písala predo mnou Zuzanka, že chovatelia samotní robia plemeno a nie klub! Nie som proti klubom ako takým, ale som za to, aby kluby zohrávali inú funkciu ako je to u nás. Aby zodpovednosť a záležitosti chovu boli na chovateľovi veď on si bude chovať na svoje triko a ako to bude robiť bude na ňom a tak ho potom budú vnímať aj ostatní. A keď mu skrátka nevyhovuje to čo mu nanúti klub tak tam proste nebude, ale to ešte neznamená že nemôže chovať! V Anglicku je chov ponechaný na chovateľa a v mnohých plemenách idú celému svetu vzorom, prečo asi? Klub má zhromažďovať a poskytovať chovateľovi informácie, organizovať podujatia, upozorňovať na nedostatky v plemene, robiť osvetu, ale nie nútiť ľudí do rôznych nezmyslov a hádzať im špalíky pod nohy.Osobne som za slobodu v chove, ale zároveň za to aby si chovateľ niesol zodpovednosť na svojich ramenách sám (jeho psy mu budú vizitkou). Aby každý začínal od seba a nie od klubu, alebo jeho funkcionárov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49228 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Co Ti na to povedat? Nuz len jedine, MAS PRAVDU!!! Ale zial, su tu podmienky este stale nastavene inak, zial...Chces mat psa v chove? Musis byt clenom klubu! Chces chovat? Takisto musis byt clenom klubu! Liniovu plemenitbu presadil a uplatnil v chove v nasich podmienkach ako prvy Dr. Steinitz v chove kratasov. Vedel, co robi a vedel, co chce! Ale to bol odbornik a pan genetik!!! Verim tomu, ze vela z nasich dnesnych panov poradcov chovu neovlada anilen zaklady genetiky. Skor riadia chovy podla svojich osobnych zaujmov a predstav, casto mylnych. Ake odborne predpoklady musi splnat poradca chovu? Zo zasadnych asi len byt clenom klubu a byt na tomto poste potvrdeny hlasovanim clenskej schodze. Kvalitne chovy sa presadia, a aj udrzia vzdy! A preco? Lebo su a budu v rezii ludi, ktori to vedia...a vsetko pre to robia. Nie preto, ze poradcom chovu bude Jozko Pucik alebo Ferko Mrkvicka! Poradca chovu by mal vediet chovatelom poradit, nie rozhodovat alebo diktovat. Lebo v konecnom dosledku si zodpovednost za svoj chov nenesie nikto iny ako sam chovatel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49229 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Tiež sa občas pýtam, či klub fungujúci na rozhodnutiach väčšiny je dostatočnou zárukou pre kvalitný chov. U nás sa častokrát kvantitatívne prametre vydávajú za kvalitatívne. Napr. máme kvalitné vysoké školstvo, pretože máme toľko a toľko vysokých škôl, ktoré generujú toľko a toľko absolventov. Ale pozrite sa na ich úroveň. Podobne máme toľko a toľko chovateľov, ktorí produkujú toľko a toľko šteniat. Pozrite sa na úroveň tých šteniat. Kluby spravujú chov, tak ako to vyhovuje väčšine chovateľov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49230 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Presne tak Dko ide o tú väčšinu práve. Čo ak sa väčšina mýli? Z toho množstva chovateľov je špičkou len pár ľudí. Rozhodne ich nie je väčšina. A pravidlá teda presadí tá skupina ktorá je síce väčšinou ale nie je tak dobrá v kvalite ako tá malá skupinka, ktorá by mohla ostatným ukázať ako sa to má robiť. Je zaujímavé to pozorovať v rôznych kluboch. Tí čo by mohli k veci hovoriť sú radšej bokom a veci diktujú tí bez činov a s veľkou hubou a tak to potom aj vyzerá. Stačí pozrieť koľkí funkcionári v kluboch sú chovateľmi, resp. špičkovými chovateľmi. Veci diktujú ľudia čo majú prd odchované a ak majú doma niečo tak prinajlepšom psa a ani nie suku daného plemena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49231 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Zuzanka a čo sa týka genetiky tak úplne súhlasím. Je zarážajúce koľkí chovatelia a poradcovia chovov nemajú ani elementárne znalosti z genetiky čo je alfou a omegou celého chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49232 od jancim
Odpoveď od jancim na tému slovenský kopov
ahoj neberiem vam vas nazor ale musel som zareagovat na to lebo klub je preto klubom lebo ludia v nom maju jednu cinnost spolocnu. A preco by maly byt chovatelia v jednom spolku a pripustanie suk by mala byt kontrolovana cinnost si zoberte ze kazdy by si nechal pripustat suku ako by sa mu chcelo neviem si prestavit ake skody by boli na nasom plemene spachane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49233 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému slovenský kopov
Keby sa chovateľ zamyslel že je sám sebe reklamou, tak by si podľa toho aj vyberal psa na svoju suku. Vyberal bysi podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a tí čo by tak neurobili by sa prepadli veľmi rýchlo. Oddelilo by sa mäso od pečienky jednoducho. Netreba mať pocit, že keď to iným nepoviem ja, ako to majú robiť tak to bude zlé! Aj iní ľudia vedia robiť veci dobre, len im k tomu treba dať šancu. Nepotrebujem, aby mi niekto vyberal psa na moju suku, to si radšej urobím sám. Odchovávať štence tak, že mi niekto nariadil s kým mám kryť suku nie je ani chovateľstvom v pravom zmysle slova. A keď sme pri tých škodách na plemene doteraz to tak fungovalo ako hovoríte Jancim a podľa mňa škody napáchané na Slovenskom kopovovi sú aj tak strašné (hovorím za seba). Tak potom kde je rozdiel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49235 od silvopastva
Odpoveď od silvopastva na tému slovenský kopov
Poradca chovu by mal vediet chovatelovi poradit a nie ako to je v pripade nasho poradcu pre stredne a zapadne Slovensko. Na vystave v Dolnom Kubine sa neprisiel ani pozriet ku kruhu, v ktorom sa posudzoval slovensky kopov. Ako potom moze nabrat skusenosti, ked sa vyhyba kontaktu s inymi chovatelmi???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49236 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
Jancim: v 16 rokoch vidíš veci o dosť inak, ako ich budeš vidieť o 10 a viac rokov, ak ti ešte vydrží záujem o psov a poľovníctvo vôbec ;) Neviem, či sa mi to iba zdá, ale väčšina ľudí vo funkciách to na SVK (a to nie len v kynológii a poľovníctve) robí z komplexu menejcennosti, pomstychtivosti a prospechársrtva :D Až to pochopia, že je to vlastne služba a pomoc iným, potom sa možno bude dať niečo zmeniť... Ktosi kedysi dávno hovoril o tých prvých a posledných... A ešte ho za to aj na kríž pribili...:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49237 od silvopastva
Odpoveď od silvopastva na tému slovenský kopov
V klubovom spravodaji cislo 2/2009 je uverejneny diskusny prispevok z konferencie pana Pilata starsieho. Citujem: &quot;Dehonestujuce utoky na cinnost rozhodcov posobiacich na vychodnom Slovensku- rozhodovanie pod vplyvom alkoholu, ich predpojatost a nedoveryhodnost. &quot;
<br/>
<br/>Pan Pilat asi necital Klubovy spravodaj farbiarov z roku 2009, strana 127, kde sa pise o skupine zo Spisa. Citujem:&quot; Tu vsak nemozem suhlasit s praktikami vykonavania PF a IHF.Taktiez predaj psov do zahranicia cez Militzera je neunosny. Vrcholom nevhodneho konania tejto skupiny chovatelov farbiara bola ucast na chovnom zvode vo Vratnej doline s privesom na prepravu psov od Militzera, cim bola vyprovokovana zbytocna polemika mezdi predstavitelmi zahranicnych klubov a vyborom KCHF o nelegalnom predaji farbiarov zo Slovenska. &quot;
<br/>
<br/>Dna 11. 7. 2007 som kupil Hannoversku farbiarku od menovaneho pana, ktorej majitel bol jeho syn, teraz hlavny poradca KCHSK. Farbiarka mala urobene skusky PF - II. cena, FSMP - I. cena, FD - II. cena. Vsetky skusky vykonane v Starej Lubovni. Podla predavajuceho pana Pilata farbiarka mala byt vycvicena na dohladavanie vsetkej raticovej zveri. Kvoli tomuto som ju aj za pomernu vysoku cenu kupil. Cenu radej nejdem uvadzat.
<br/>
<br/>O dva dni mi vola kamarat, ze strelil srnca, ktory odbehol od nastrelu cca 150 metrov, nech idem vyskusat farbiarku na dohladavanie. Na nastrele a stope bol dostatok farby, aj napriek tomu moja farbiarka nejavila o stopu ziadny zaujem. To sa zopakovalo v priebehu dvoch tyzdnov pri dalsom srncovi a troch lanstiakoch. Doma bola suka bojazliva, vacsinou zalezena v bude. Kamarati mi radili, nech suku vratim. Pri pomysleni do akeho prostredie by sa u pana Pilata vratila - maly koterec, udupana hlina, rozpadajuca sa buda,o ktoru sa delili tri dospele suky Hannoverskeho farbiara a jedna suka Alpskeho jazvecikoviteho durica - som sa rozhodol si ju nechat. K tomu zavazili aj slova mojej dvery, ze tam by ju aj tak znova bili a tyrali. Pre jej vycvik som zohnal mladeho diviacika, postavil oplotok, tyzdenne sme robili az do 10 umelo zalozenych stop. Nakoniec sa mi so sukou podarilo urobit IHF skusky v III. cene pre kratku stopu.
<br/>
<br/>Ak pan Pilat aj so synom predali viacej takychto &quot;vycvicenych&quot; psov viacerym polovnikom, potom nech sa necuduje, ze ho kritizuju a s nim aj rozhodcov, ktori tieto psy posudzovali.
<br/>
<br/>Na jar 2008 som chcel pre seba a kamarata kupit stenata Slovenskeho kopova. Zavolal som na inzerat v Polovnictve a rybarstv, ozval sa mi pan Gdovin z Bardejova. Jeho navrh, ze by nam mohol steniatka poslat autobusom do Ziliny, ako to urobil uz velakrat, sme hned zamietli a dohovorili si s nim stretnutie na 20. 6. 2008. V tento den sme navstivili viacero chovatelov, u ktorych sme pozerali steniatka. Po prichode ku panu Gdovinovi nam manzelka povedala, ze jej muz nie je doma. V tom z garaze vychadza stvornozky ocividne opity chlap a mrmle, ze je medzinarodny rozhodca a nikto mu nebude ocumovat po dvore. Radsej sme hned podakovali a isli sme prec. Na to mi asi po dvoch tyzdnoch vola pan Gdovin, ze ma steniatka na odber. Evidentne si nase stretnutie nepamatal. Samozrejme som zaujem nemal.
<br/>
<br/>Pytam sa, ci tento pan uz nema alkoholicke navyky a ak robi rozhodcu z vykonu ci je jeho rozhodovanie doveryhodne????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49240 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
mam podobné skusenosti ako ty. s oboma menovanými pánmi. do nášho PZ pribudli od oboch šteniatka SK a BF. ani jedno sa nepodarilo uchovniť a to nie len pre bojazlivosť ale hlavne kôli exterieru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49241 od jancim
Odpoveď od jancim na tému slovenský kopov
to su vsade taketo problemy sestra jazdi na cestnom bicykli a je beznou skusenostou ze su opity rozhodcovia a potom su chyby vo vysledkovej listine to je len o ludoch neviem preco to robia ked kaslu na to a tych psikov mi je moc luto kazdy majitel by mal svojmu psovy venovat co najviac casu a ako take pohodlie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.163 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 373 návštevníkov a žiadni členovia on-line