slovenský kopov

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49344 od ferinko
Odpoveď od ferinko na tému slovenský kopov
Ano, Heskej je člen KCHSK 3 roky , odchoval možno tento rok už aj 2 vrh pritom je veľký znalec v oblasti chovu slovenského kopova, tieto frázy mu nadiktoval nový výbor KCHSK, neviem ako by sa pozrel do očí napr. p. Renčovi, ktorý je od neho o 50 rokov starší a pre kopova spravil dosť. 8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49446 od azon
Odpoveď od azon na tému slovenský kopov
Vážení kopoviari, zatiaľ som si prečítal len osočovanie človeka proti človeku a kde je kopov?
<br/>Veď klub sa zakladal na báze priateľstva a lásky k slovenskému kopovovi a čo sme z neho urobili? Honbu za peniazmi za odchované jedince. Pretekáme sa kto viac predá šteniec do zahraničia.Kopov sa nechová pre potrebu a radosť poľovníka ale začína z toho byť biznis. To sme dosiahli!! To sme chceli dosiahnuť??? Pýtam sa kde je kopov?Kde sa stratilo priateľstvo medzi chovateľmi psov? Ak majú byť dva kluby, tak nech sú pre dobro veci .Čas ukáže, ktoré vedenie klubu malo pravdu.Uvidíme kde bude kvalita kopova vyššia.
<br/>
<br/>KOPOVOVI ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49447 od azon
Odpoveď od azon na tému slovenský kopov
Milý Grizzly999 ,
<br/>mať vedomosti o genetike je fajn vec je to na prospech chovu ale vedieť o príbuzenskej plemenitbe a o krvných líniách, ktoré tu boli vytvorené je pre chovateľov SK veľmi dôležité. Dovolím si tvrdiť, že mladučký poradca chovu o tom nemá ani paru. Na tomto základe si myslím, že chov ako taký už nebude riadený a zanikne všetko na čom sa roky pracovalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49448 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Kde si ako chovateľ môžem niečo preštudovať o krvných líniách. V klubovom spravodaji a na klubových stránkach je, len zoznam chovných psov a súk. Mladučkému poradcovi treba pomôcť a nie hádzať mu takéto hnilé polienka pod nohy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49449 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
azon, o krvných líniách by mal vedieť každý chovateľ (ak to nie je iba producent šteniec), poradca isto, preto je poradcom.... na zakladanie chovu na krvných líniách musí byť predovšetkým široký potenciál materiálu, podľa mňa sa u nás táto vec trošku preceňuje ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49450 od azon
Odpoveď od azon na tému slovenský kopov
Abba ja vôbec nehádžem polienka mladému poradcovi pod nohy.vyslovil som tým len nedôveru pretože poradca chovu musí byť osoba v chove SK skúsená a mať veľký prehľad o minulosti SK.veď poradca chovu je ta najdôležitejšia funkcia pre zveľaďovanie tohoto plemena. a čo sa týka oboznámenia sa s líniami ktoré &quot;dnes tu sú &quot; musíš si zohnať spravodaje zo 70- tych rokov až podnes aby si zistila a pochopila o čom hovorím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49451 od azon
Odpoveď od azon na tému slovenský kopov
Medard, keby každý chovateľ to vedel, tak by sme sa nedostali tam kde sme. a čo sa týka línií, tak tie sa vytvárali keď bolo omnoho menej jedincov ako je dnes a musím dodať, že línie sa dnes vytrácajú a len skúsený chovateľ kopovov si ako tak udrží svoju líniu, v ktorej boli zaradené jeho jedince a ktorú zveľaďoval a vedel mu v tom poradiť len NAOZAJ SKÚSENÝ chovateľ a poradca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49453 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Azon ja si myslím že mladý chlapci sami prídu nato, čo spravili.Potrebovali ich iba do počtu.Vo výbore nemôžu ani ceknúť .Chceli sme zmenu, tak ho tu máme!Dali sme moc do jednej ruky a to sa bude veľmi ťažko naprávať, hlavne, keď bude mať aj naďalej podporu od vedúcich predstaviteľov SKJ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49459 od EPSON
Odpoveď od EPSON na tému slovenský kopov
Každý dobrý chovateľ sleduje krvné línie, ked je dobrý chovateľ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale ten poradca chovu by to mal ovládať ako otčenáš! Pán Chabada je mladý ambiciózny , ale na osobu hlavného poradcu chovu slovenských kopovov velmi ale velmi slabučký. Ale je fakt to sme chceli. Ale pretože dnes je už demokracia a kluby slovenských kopovov sú dva, tak nie je čo riešiť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
<br/> PS: Píšete tu len o ..................... a skutek utek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49461 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Dajte mi jeden - dva tipy na zakladateľov krvných línií a koľko ich vôbec je, keď sa o tom nikde nedá nič nájsť. Čo s tým materiálom urobili poradcovia od tých spomenutých 70 - tych rokov? Bol, alebo je to ich súkromný majetok? Kde sú ich fundovaní nástupcovia, ktorých si mali vychovať? Jedným z nich mohol byť aj EPSON-om spomínaný Chabada. Ak nejaký materiál o krvných líniách existuje je povinnosťou bývalých poradcov, tento materiál odovzdať a zverejniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49462 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
abba, na čo by im bol ten materiál, keď jeden skutek je taký, že môžu robiť len to, čo im pán predseda povolí!!!!!!/opätovne zdôrazñujem, oni sú len do počtu/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49463 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Ako chovateľ, by som sa v tom trochu chcel zorientovať, osobne si myslím, že žiadny líniový chov slov. kopova nie je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49471 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Máš na to odborníkov . Pre východ p. Ševc , pre západ a stred p. Chabada a celé riadenie chovu zastrešuje p. Petro . Tak sa ich spýtaj.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49474 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Áno pito, toto je súčasná realita! V otázkach chovu sa musíme spoliehať na týchto &quot;odborníkov&quot;. ;):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49477 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
O krvných líniách mi žiadne info nedajú ani noví, ani starí, pretože krvné línie sa u kopova zatiaľ nesledujú, alebo sa mýlim?
<br/> Písal som o chybnej bonitačnej tabuľke (ideálna výška 46 je hodnotená nižšie ako 47,48) a stalo sa, že si niekto dovolil zmeniť ideálnu výšku v štandarde na klubových stránkach na 47,48. Ak bol zmenený štandard, mali by sme to vedieť, ale zase o tom nikde ani čiarka. Každý, čo niečo robí, robí aj chyby, ak ich bude u nového poradcu neúnosne veľa môžeme ho odvolať, ale zatiaľ poukazujete aj so smejkom, len na mladosť a neskúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49480 od renco
Odpoveď od renco na tému slovenský kopov
Vážení kopoviari,dnes som dostal smutnú správu,že rodina a priatelia odprevadsili na poslednú cestu nášho priateľa pána Alojza Rišku.Patril medzi horlivých propagátorov slovenského kopova v oblasti Kysúc a pričinil sa o rozvoj tohoto nášho plemena.Všetci,ktorí ste ho poznali,venujte mu krátku spomienku.
<br/>Ľubomír Renčo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49487 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
česť jeho pamiatke, úprimnú sústrasť rodine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49489 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Pozor kamarát . Nepleť tu hrach s kukuricou. Ja tu nepoukazujem na mladosť a neskúsenosť. Pokiaľ viem tak pán Petro je dlhodobo poradca chovu a staronovo hlavný poradca chovu , pán Ševc je dlhoročný chovateľ Slovenského kopova a jediný nový je pán Chabada. Ja som ti len odpovedal , že keď chceš niečo vedieť o krvných líniách tak sa pýtaj poradcov chovu tí sú fundovaný. Tak sa mi zdá ,že ten kto tu poukazuje na neskúsenosť si ty. Tak som to nechcel ukončiť , ale musím sa prikloniť k názoru , že v poslednej dobe sa na tomto fóre nie radí , ale len osočuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49493 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
A ešte jednu vec . Podľa toho ako píšeš asi nie si dlho v klube KCHSK , alebo vôbec nie si v KCHSK , lebo by si mal ,alebo čítal Spravodaj KCHSK 2004 č.2 a tam Analýzu chovnej základne a navrhované úpravy plemenitby v chove Slovenského kopova na ďalšie obdobie. Podpísaný MVDr. Marián Petro hlavný poradca chovu KCHSK
<br/> Na základe rozboru predkov súčasnej chovnej základne v roku 2004 Slovenského kopova na území Slovenska, boli jednotlivé chovné jedince rozdelené do troch skupín podľa príbuznosti. Skupina Blesk-Kam , Skupina Evar a Skupina Ajax - Bruno. Je tu toho viac ak zoženiem skener tak to sem pripnem ,lebo celé sa mi to nechce prepisovať.
<br/>Čo sa týka výšky a zmeny ,kto si to dovolil zmeniť? Trpíš schyzou ? Sám píšeš ,že kto robí robí aj chyby a kritizuješ .Však trend ukazuje ,že jedince sú vyššie. Ak pozrieš chovných psov tak budeš vidieť , že sú tam z výškou 46 cm asi dva. Tak a ten niekto kto to mení ak ešte nevieš, nie je jedinec , ale KCHSK a výbor KCHSK , ktorý sme si zvolili a má našu dôveru.
<br/>Píš a čítaj ďalej keď budem vedieť rád odpoviem.
<br/>S tým odvolávaním by som bol opatrnejší.
<br/>To tu už bolo.
<br/>
<br/>P.S Prepáč za tón nechcem ťa uraziť a aj za tikanie aj keď ťa nepoznám tak som si dovolil.
<br/> Ľahšie sa povie ty... ako vy ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49501 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Pardón samozrejme že tykať nie i .:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 318 návštevníkov a žiadni členovia on-line