slovenský kopov

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49285 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
tema je slovensky kopov páni a dáma !!!!!!!!!!!:x:x:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49290 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Viktor, ďakujem, ešte že v tej ďalekej teplej krajine niekto pamätá aj tému. Ako sa Ti tam bez psíkov vodí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49291 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Abba, neprekrúcaj. Reagoval som na tvoj príspevok, hlavne na otázku: kto by určoval podmienky chovnosti. V súčasnosti ich určuje hlasujúca väčšina, častokrát pozostávajúca z laikov, ktorí sa chcú páčiť vedeniu. Vedenie to vie a vie ich si ich nakloniť na svoju stranu.
<br/>Ja si viem predstaviť, že by podmienky chovnosti určoval niekto iný. Nietko kto by bol pod širšou verejnou kontrolou nielen domácou, ale aj medzinárodnou a záležalo by mu na vklastnej odbornosti. Nemal som na mysli súčasnú KR SPZ a to ako funguje, ale viem si predstaviť, že by v Kynologickej rade novovznikajúcej poľovníckej komory boli ľudia, ktorým by viac záležalo na plemene ako celku a jeho budúcnosti a nevideli by iba psov, ktorých majú práve dvore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49292 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
Štefan memaš zač, no bez psíkov, je ťažke si priviknuť že nemaš pri sebe verneho priateľa, maju tuna diviaky ako na slovensku akurat že, nieje pre nich toľko veľa obživy a tak najväčšie kusy dosiahnu vahu tak do 100 kg strieľaju to jednotnou strelou, myslím si že aj v tejto krajine by sa vedel presadiť slovensky kopov, alebo ine duriče ktore používame my. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49294 od Grizzly999
Odpoveď od Grizzly999 na tému slovenský kopov
Samozrejme sú laici pre Vás prekážkou s tým súhlasím aj ja. Ale ja s prepáčením vlastníka titulu MVDr. nepovažujem za laika. Je pekné ak niekto vie vymenovať generácie chovných jedincov, ale mám dojem, že pri tom ten pán aj skončil. Kde je tá vedomosť genetiky, o ktorej sa tu píše. Je zaujímavé, že všetko bolo v poriadku do vyhlásenia výsledkov mimoriadnej konferencie. Dnes je samozrejme situácia iná. Akonáhle istý členovia výboru zistili, že sú odstavení, tak založili OZ a chcú pokračovať vo svojej &quot;plodnej&quot; činnosti naďalej. Zrejme nedokážu prežiť to, že ich &quot;plodná&quot;kopoviarska kariéra skončila. Dnes je ich prioritou zmeniť legislatívu účinnú od 1.9.2009 na stav, ktorý im bude vyhovovať, aby ako tak fungovali ako OZ, lebo pravda je taká, že tie skutočnosti, ktoré prezentoval p. Renčo na predchádzajúcej stránke sú len zbožným prianim predstaviteľov OZ. Na skutočnosti reálnych možností riadenia chovu pri dodržiavaní právných noriem FCI, SKJ a SPZ týto &quot;odborníci&quot; na ich slávu bohužiaľ prišli až neskôr a to až po založení OZ. Ja sa pýtam, kde boli doteraz v minulosti zo svojimi odbornými názormi, ktoré sú tu v poslednom období prezentované. Aj pán Hl. poradca bol doteraz spokojný s podmienkami potrebnými na zaradenie jedinca do chovu. Po ich úprave a doplnení o viacero možností získania chovnosi je to paradoxne zle!!! Prečo? Lebo už nerozhoduje LENON ale viacerí, ktorí majú dôveru vedenia klubu. A to je zlé? Jasné, lebo SK utrpí na kvalite, lebo LENON rozhodoval o tom, ktorí jedinec bude chovný! Je zrejmé, že &quot;odstavení&quot; funkcinári sa pokúšajú aj cez mŕtvoly dnes ovplyvňovať ako verejnú mienku tak akože aj smerovanie plemena SK ako takého. Vy si myslíte, že OZ a jeho predstaviteľom ide o plemeno SK?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49295 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Áno, ale myslím si, že o SK ide aj tým, ktorí ich prevacovali. Inak nepoznám žiadnu normu FCI, ktorá by zakazovala chovateľom, majiteľom a držiteľom psov združovať sa vo viacerých kluboch v danej krajine. Skôr sa mi zdá, že FCI je za to, aby národné kynologické zväzy tomu nebránili, nemali by brániť, aby zodpovednosť bola na samotných chovateľoch a tí nech sa družujú na základe ich priorít. Vytvorenie zdravého konkurenčného prostredia nemôže byť na škodu ani chovu psov a dalo by chovateľom možnosť vybrať si, ku ktorej &quot;bande&quot; sa pridať. O norme SKJ resp. SPZ, ktorá nedovoľuje združovať sa chovateľom daného plemena vo viacerých kluboch si myslím, že odporuje Ústave SR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49296 od Grizzly999
Odpoveď od Grizzly999 na tému slovenský kopov
Zrejme sme sa nerozumeli, nehovorím o zružovaní sa ale riadení chovu a vecami s tým súvisiace

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49297 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Potom si myslím, že riadenie národného plemena by malo byť na národnej úrovni, kedže by sa dalo svojím spôsobom prirovnať národnému pokladu. Ponechať takúto vec len na jednom klube, kde víťaz berie všetko, kde sa kritika rieši odsraňovaním kritikov, v spoločnosti, v ktorej kvitne korupcia, zastrašovanie, intrigy a iné prejavi arogancie moci mi pripadá vrcholne nezodpovedné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49299 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Presne tak. Nech je klubov aj 1000. A kto chce, moze byt v kazdom. Akuratze dnes kto chce chovat, tak v nejakom tom klube byt musi, ci chce alebo nechce, trebars aj,, dobrovolne nasilu&quot; ! A to povazujem za nezdrave, nema na vyber! Pripad, ze by bolo tych band viac, urcite uvitam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49300 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
pozrite sa pani nehadajte sa a uvítajte novy klub a nech predsa ukáže jedna aj druha strana za par rokov kde to pôjde lepšie, niekedy mi to pripada, ako keby ste sa bali konkurencie, ak chcete ukázať aky ste vy super a že ich klub sa neujme tak ich podporte a nech funguju dva kluby nevidim v tom nič zle skôr sa zvýši konkurencia a časom sa ukáže, ktorý klub ide správnou cestou.
<br/>
<br/>Kynologii Zdar!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49301 od kodiak
Odpoveď od kodiak na tému slovenský kopov
Počúval som už odborné stanovisko v súvislosti s kopovom od vlastníka podobného titulu, no v jeho mieste by som radšej skromne utajil túto skutočnosť. Ostatne s titulom vyzývavo máva ten, kto so svojim charakterom nie je schopný presvedčiť svoje okolie o vlastnom vzdelaní.
<br/>Chcel by som byť prítomný pri odbornom rozhovore medzi Tebou a spomenutým pánom, ktorý z vás by skôr, a ako skončil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49302 od DAX
Odpoveď od DAX na tému slovenský kopov
Proč by nemohlo existovat na Slovensku více klubů chovatelů SK? Monopol nikdy nevede k modernizaci, efektivitě apod.. Existence více klubů může plemeni v podobě konkurence jen prospět. Nakonec podmínky chovnosti by byly přeci pro všechny stejné, né?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49303 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Čo sa týka kopoviarskej kariéry odstavených členov výboru, nenechaj sa uniesť ilúziám. Pustým menom sú naveky spojení s kopovom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49304 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Mas uplnu pravdu, je to presne tak, ako pises! Ak by som si chcela kupit stena- trebars aj kopova, tak sa ho budem snazit kupit z chovu, kt. uz dlhodobejsie vykazuje vysledky, pripadne z uz osvedceneho opakovaneho spojenia. A bude mi uplne jedno, ci dany chovatel je clenom toho ci onoho klubu, alebo v buducnosti aj ziadneho- ak aj k takejto alternative pride. Opakujem, zarukou kvality nie je clenstvo v klube, ale serioznost a schopnosti samotneho chovatela! A samozrejme musi mat material, ktory je kvalitny geneticky, potom je to uz len a len na nom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49305 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
vráťme sa ku podstate problému kopova. udiali sa veci, ktoré mali viesť k odstúpeniu ľudí, ktorí sú za stav zodpovení. bezočivé porušenie stanov predsedom klubu, následná podpora bezprávia predsedníctvom SPZ a jeho prezidentom, v súčinnosti s predsedom kynoligickej rady. na tom nezmení nič, žiadne citové výlevy, ani prasknutá žlč. a debata sa paradoxne vyvíja úplne iným smerom, a nie k náprave bezprávia. ale je to pochopiteľné.
<br/>či klub, alebo nie, to je veeeeľmi dôležitá otázka. pravidlá sú nastavené medzinárodne, že áno. ono totiž neexistujú žiadni japonci Samo a Sato, ktorí by povedali, ako má pes vyzerať a aké veci musí dokázať. a niekto, kto by to kontroloval, či je to tak. a ako to má byť, to sa rozhoduje spoločenskou dohodou práve v klube.... alebo kto to bude rozhodovať? stále to len musí byť skupina ľudí, ktorí sa tomu venujú a rozumejú tomu. a je úplne jedno, ako sa tá skupina nazve. len preboha nechcite, aby to boli ľudia, ktorí profitujú z poriadania výstav. miesto toho, aby sa spravil poriadok s ľuďmi, ktorí za súčasný stav nesú zodpovednosť, ideme o sto rokov späť. ba dokonca týchto ľudí volíme ďalej do funkcií. a platí to tak aj o nezodpovedných rozhodcoch. je problém ukončiť činnosť takýmto ,,rozhodcom,,? nie. ale tí, ktorí sú za to zodpovední, vám povedia, že nemáme náhradu. nuž tak nech idú aj oni pre nezvládnutie svojej funkcie. povedzte mi, upadne chov po odchode takýchto ľudí?
<br/> a či mať dva kluby? na naše pomery dosť neštandatrná sitácia, ale môj názor je že áno. kam vedie chov jevčákov klub? odpovede máte aj tu v tejto téme. tak prečo taká arogancia z ich strany? nad tým sa treba zamyslieť.
<br/> a prečo sa takto riešil problém nečinnosti predsedu, jeho nerešpektovanie petície? žeby súvislosti s komorou? žeby bolo ohrozené delenie stoličiek? a kto z vás mi povie, ako ide byť organizovaná kynológia v komore a kým? kto bude mať oganizačne pod palcom kynológiu? a naozaj chcete, aby tí, ktorí sa pod toto všetko podpísali, fungovali ďalej v nových funkciách? lebo o tomto to je, kopov je len obeťou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49309 od heskey
Odpoveď od heskey na tému slovenský kopov
Vážení priatelia, nenechajte sa prosím znovu obalamutiť touto bandou, ktorá už ukázala raz
<br/>čoho je schopná (podpisová akcia), pre dosiahnutie SVOJÍCH ZAUJMOV.Sú to stále tí istí ľudia. Ako občianské združenie nemajú právo viesť chov.Iba vás obalamútia sladkými rečami,klamstvami a doplatíte nato sami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49311 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Teba platia za ten vybraný prejav? Niečo nové si vymysli, už nás to veľmi nudí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49312 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému slovenský kopov
skus sa identifikovat ,aby sme my nestranny vedeli kdo vlastne može na Slovensku viest chov kopova a či vlastne ty ich hovorca si vobec niečo odchoval a s akym vysledkom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49315 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
predpokladám, že túto vetu ti napísal predseda klubu a ty ju len kopíruješ a posielaš . napiš už niečo iné, ved toto si tu napísal asi 4x a je to už otrepané.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49320 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Je to otrepane. Ale heskey ma urcite pocit, ze,, jak dobreee!!! &quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.190 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 284 návštevníkov a žiadni členovia on-line