slovenský kopov

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49510 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
O tomto pokuse urobiť krvné línie som nevedel, podľa tých troch (zatiaľ) skupín, by mal byť urobený zoznam chovných psov a nie východ, stred + západ. Rád si to preštudujem ak to sem dáš. Niektoré kluby majú klubové spravodaje na svojich stránkach, bolo by dobré, aby ich mal aj KCHSK.
<br/> Zmena štandardu nie je, len taká jednoduchá: máme v chove vyššie psy, tak zmeníme štandard. Štandard je medzinárodne záväzný a na zmenu treba trochu viac ako dohodu v klube. Ja som na túto chybu v bonitačnej tabuľke upozornil, cbybu neodstránili, ale ju zakryli ďaľšou, ešte väčšou. O pár rokov budeme žiadať zmenu zákona o poľovníctve ak kopovy presiahnu 50 cm? Mali, by sme urobiť ďaľšiu zmenu: váhu, 25 kilová suka na klub. výstave dostala Res. CAC!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49512 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Ak sa mi bude dať tak zajtra to pripnem. Čo sa týka výšky a štandardu nemyslím , že je to vec medzinárodne záväzná a má do toho čo hovoriť iná krajina . Slovenský kopov je preto slovenský , lebo krajina pôvodu je slovensko a tým pádom domovská a zodpovedná za štandart a napredovanie plemena. Ani pri iných plemenách sa nás nikto nepýta či súhlasíme s výškou a pod. Myslím iných krajín napr. BF, HF, Gonči a pod. Je to vec domovskej krajiny a ostatné by mali štandart rešpektovať či je taký či iný. Samozrejme pohľad na 25 kg SK fenu je zajímavosťou. To je vec kam vedie klub a výbor smer plemena. Či chceme chovať kulturistov , alebo bežcov. Všetci bežci na dlhé traťe sú chudý a aj gepard je dlhšej stavby tela a štíhli.V tomto názore plne súhlasím ja má rád pôvodný štandart SK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49513 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Na zmenu treba dodržať aj nejaké postupy cez SKJ až po FCI, pretože v súčasnosti na SK chováme niečo iné ako je uznané.
<br/> Tá suka nebola kulturistka, skôr sladké psíča.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49516 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Odteraz musíme byť obozretní, kde ideme páriť, a kde si zaobstaráme šteňa. Za krátky čas sa uchovnilo veľa takých jedincov, čo mali doteraz problém so zaradením do chovu. Tým pádom kvalita kopova stráca hodnotu. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49582 od ferinko
Odpoveď od ferinko na tému slovenský kopov
Ja som v klube od jeho zrodu, či už v klube duričov a potom v novom klube slovenských kopovov. Čo sa týka krvných línií, máte pravdu, že bola vyhodnotená analýza krvnej základne v uvedenom spravodaji. Ak by sa mali dodržať krvné línie v terajšej plemenitbe, museli byť spracované všetky chové jedince, záradení v krvných líniách a museli byť spájaní v krvných líniách zaradení v tej istej krvnej línii, aby bola zachovaná krvná línia. Ja si držím krvnú líniu po Cézarovi Bacúch SPKP 1465/74 a suke
<br/>Bojka z Predajnej SPKP 745/71, postupne som prešiel po potomkovi Ajda Gregy SPKP 4928/88 až do terajších krvných línií, kde mám slúšné exterierové a pracovné výsledky, a chcem si ich v budúcnosti aj udržať. Čakal som , že sa Vám niekto z nového výboru ozve, ale kto napr. p.Jevčák člen od roku 1999, p. Hílek člen od r.2007, p.Chabada člen od r.2008, p. Babej člen od r.2008,p Pilát člen od r.1997, p Majerský člen od r. 1990, kde títo ludia majú prehľad v krvných líniách v slovenskom kopovovi, a či v budúcnosti ho vôbec budú mať. Slovenský kopov sa šľachtil na Slovensku veľmi dlho , ale budúcnosť by som nestaval na tomto novom výbore KCHSK, nikomu z nich nejde o zušľachtenie slovenského kopova , ale o inú stránku, napr. pozrime si internetovú stránku KCHSK, kto inzeruje predaj šteniat a všetým je nám to jasné !!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49641 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
pozrite si tento odkaz a zaplačete takto maju robiť kopovy?:x:x:x:x zobudte sa a čím skôr lebo to plemeno pôjde uplne do zabudnutia, taka salbota že až,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49642 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Aco? Nemozu byt kamarati

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49643 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
A co? Nemozu byt kamarati_?;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49644 od peterchren
Odpoveď od peterchren na tému slovenský kopov
Pane toto video je len čiastkou z videí čo sme ten deň natočili , nenatočili sme hlásenie teplej stopy keď psy diviaka nevideli ale cítili.Po druhé keď polročná suka ktorá prvý krát vidí diviaka a od neho obozretne uteká alebo z diaľky pozoruje ale hlási ja myslím že nie je zlé (tento týždeň som ju mal v oplôtku vyštartovala po diviakovi a hneď ju nabral .Desať minút nechcela ísť odo mňa ale potom sa znova osmelila a znovu šla.)Ďalší pes mal niečo cez rok.
<br/>A po tretie potomto psi asi hodinu tohto diviaka držali v húštine , sústavné hlásenie dorážanie na diviaka .A vhúštine sa len veľmi ťažko dá spraviť dobré video hlavne keď je tam postriľaný kanec.
<br/>A po piate boli tam potom aj iné psy ktoré diviaka ani len nenašli.
<br/>A ešte niečo kopovy sa majú diviakovi vešať na krk?
<br/>Spozdravom peter chren

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49648 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
videl som tri videa ktore ste tam dal radšej by som ich nedaval, Koľko psov tam beha teda kopovov a len jeden hlásil? Mal ste rovno napísať k tým vídeam že skúšali sme mladu fenku, lebo takto ked si to pozrie nestrany človek ako ja čo tam nebol ta je ta robota na grc, nie nejde o vešanie sa psa na diviaka to nie to je to najhoršie čo ma byť, ale zasa ani tka že tri krat blafnu na diviaka psi ked leži v mláke to tiež nie. Podľa mňa to bolo slabe a myslite si čo chcete. tri psi čo som tam videl mali točiť toho diviaka a nie da na neho pozerať, a hlavne postrieľaneho ktory ledva utekal. To je môj názor a nezmením ho. Praca kopovov je čím ďalej slabšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49651 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Takto to vypadá ak sa k slovu dostanú odborníci , uchovnia všetko čo sa dá nehladiac na následky, ktoré sa budú musieť naprávať roky. Slovenský kopov mal meno, a teraz ho pomaly nikto nechce . Som rád, že sa aspoň založil klub slovenského kopova, aspoň pár jedincov bude kontrolovaných, tak pracovne ako exteriérovo. Prečítajte štatút na vrcholové súťaže.Novému výboru môžem iba gratulovať, keď na túto súťaž stačia aj FD v 2cene!!!Zálesák má pravdu SK volá o pomoc!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49656 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Peter, stiahni to video, nerobíš dobré meno pre svoju chovnú stanicu. Chovný pes poraneného diviaka v žiadnom prípade by nemal opustiť./viem, že teraz začínaš, som presvedčený, že to časom bude oveľa lepšie, potom to môžeš zverejniť/;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49661 od peterchren
Odpoveď od peterchren na tému slovenský kopov
No ale ste mi dali, ja som si myslel že to video bude spestrením medzi tými z oplôtku kde sú diviaky prežraté a dajú sa pohladkať, psov si viac menej nevšímajú.Až teraz som si uvedomil že sa môj pes bol napiť v tom bahnisku , môže to vyzerať aj tak že od diviaka odišiel.Ja som to videl v celku od hlásenia tých predchádzajúcich diviakov cez nájdenie tochto postrieľaného po jeho hlásenie ,diviakove ataky , psova práca ...
<br/>A aspoň ste sa na chvíľu prestali doťahovať .
<br/>Dajte aj vy voliaké video veď keby som videl nejakú 100 % prácu ani by mi nenapadlo to sem dať.Ale nie z oplôtku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49665 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Ja tú prácu môžem hodnotiť len podľa toho, čo mi nechá vidieť video, nikdy by ma nenapadlo Ťa uraziť. Ak sa to predsa stalo, tak prepáč, ja Ti prajem s tvojimi kopovmi iba všetko dobré !!!!!!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49668 od peterchren
Odpoveď od peterchren na tému slovenský kopov
Neurazil som sa , a vlastne podľa toho videa máte aj pravdu .Ja som prácu psa vnímal vcelku.Len škoda že to čo bolo potom nevyšlo no ja som konečne bol pritom .
<br/>Kopovom zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49840 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Bol niekto na svetovke, aká bola konkurencia kopovov????/Dúfam že ch.st. Morské Oko nesklamala očakávania!!!!!!!!!!/:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49877 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Niekde si konkuruje psí exteriér, inde ľudský interiér. www.skj.sk/wds_09/php_vysledky_plemena/z...php?plemenovyber=244[/]slovenské kopovy na SVP

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49888 od flora
Odpoveď od flora na tému slovenský kopov
Výsledky svetovej klubovky v Bratislave zo soboty (10.10.2009) si môžete pozrieť na stránke www.slovensky-kopov.sk/index.php?ID=173 [/] www.slovensky-kopov.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49918 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Ak kopovov posudzoval Ludo, tak verim, resp. som si na 100% isty, ze vysledky zodpovedaju stavu a pripravenosti psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49922 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Ak si myslel pána rozhodcu čo posudzoval v piatok tak to beriem ako žart celkom slušný.
<br/>V sobotu klubovku posudzoval pán rozhodca Piskay to už bol reálnejší pohľad .
<br/>Nič v zlom , ale na piatkovej výstave sme presne dopadli tak ako sme si vybrali rozhodcu , ktorý nevie prečo durič je duričom a čo ktomu potrebuje.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.190 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 306 návštevníkov a žiadni členovia on-line