slovenský kopov

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49992 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
prečo durič je duričom?? Vhodná otázka na posudzovanie exteriéru. Pito, vysvetli nam, sak nech to uz vieme. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49997 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Napríklad príklad . SK Peri versus SK Dan : Peri voľné lakte už na nie jednej výstave vytknuté, voľná gamba,nekorektná chrbtová línia, zbiehavý postoj predných končatín (čiže vytočené von) , lalok ... Dan celkovo kompaktný pes vytkol by som mu možno bližšie päty. A pán rozhodca rozhodol, že Peri je víťaz triedy lebo má krajšie oko . No čo je dôlžitejšie pri Sk a duričovi krajšie oko , alebo končatiny a chrbát ? Pre pohyb a opotrebovatelnosť psa jednoznačne končatiny a chrbát. Bez toho sa duriť nedá.
<br/>Automaticky musí byť pohyb psa s korektnými končatinami a chrbtom ušlachtilejší ako u psa s chybami. Iba ak by si to pán rozhodca nevšimol. A mimochodom zo svetlejším okom sa behať dá no z poškodenými kåbami a chrbtom to nejde. Všimni si koľko sa utráca farbiarov s problémom chrbtov a koľko kopovov. U farbiaristou je bežné , že pes z &quot;X&quot; nohami je v chove a pári. To je aj u ludí problém z chôdzou následne problém z chrbticou. Ak neveríš navštív ortopéda a pýtaj sa.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50040 od ferinko
Odpoveď od ferinko na tému slovenský kopov
Pito, máš úplnú pravdu, čo sa týka Periho, keď si pozrieš jeho chyby, tak si to úplne vystihol, treba si pozrieť fotografie Periho, už od malého šteniatka na www._hilkov chov,
<br/>kde Nám je to Všetkým jasné. Niekedy na výstave posudzuje iný rozhodca, ktorý ho nepozná, tak dostane ocenenie veľmi dobrý. Neviem , kto ho bonitoval na chovnosť, ale tento pes je úplne na hranici chovnosti bonitácie, bude otázne v budúcnosti, čo po tomto psovi v plemenitbe zo stránky z exterierovej a pracovnej sa prenesie na štence. Veľa chovateľov sa díva len na tituly, aby mohli šteniatka výhodne a draho predať.
<br/> Ja si myslím , že v chove máme 80 % kvalitnejších chovných psov čo sa týka hlavne práce a niektoré chovné psy majú len jednu známku z výstavy výbornú , ale sú bonitované na 170 bodov, čo je vždy lepšie na kvalitu odchovaných šteniat, ako páriť s veľkými šampiónmi a výsledky šteniat sú oveľa slabšie ako u vyrovnaných jedincov.!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50042 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Nebudem sa tu priecit. Ale asi preto je chov slovenskeho farbiara tam kde je a chov kopova tiez tam kde je./Staci si precitat toto forum a pozriet zopar kruhov na vystavach a skutocne, mali by ste sa uz prestat delit a zacat makat/ Staci si pozriet vysledky vystav a aj napr PF skusok farbiarov a kopovov. Napr. v BB bol problem vidiet dvojkoveho farbiara, no u kopov to bola bezna znamka a kde si prisiel na tie X nohy to neviem /a este ze je to bezne? ;/ /, pochodil som toho dost, viem, ze majitel chovnej suky by s takym psom, aj keby sa nejako dostal do chovu, urcite neparil, ale uved konkr. priklad. Ja viem jedno. Ludo Pitonak patri medzi spicku chovatelov a praktickych rozhodcov. Hlavne on ma zasluhu na tom, ze farbiar je tam kde je. Chvalabohu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50081 od EPSON
Odpoveď od EPSON na tému slovenský kopov
Veľmi nezavádzaj, čo hanoverský farbiar a Devana, kravský postoj zadných nôh a žeby mal zásluhu Pitoňák na farbiaroch, nedaj sa vysmiať prosím Ťa. A Pito má pravdu akých potomkov zanecháva Bury Minčol, Vatrová? Len si začni všímať tie predné hohy:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50082 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Konkretne Epson, mam suku po Burym. Fotky noh z Bony si mozes pozriet napr tu www.lovuzdar.sk/fotografia-24134/bona , aj ked ani tu nestoji najidealnejsie. Zatiaľ som mal iba 5 vrhov a 32 steniat, z toho zatial iba jeden mal zle nohy z prveho vrhu. Vediem si presnu kroniku od druheho vrhu a zatial genetika nepusti. Napr. Bes 6xCAC, 4xCACIB, 2xBOB, ostatne vsetky ktore boli na vystavach v I.cene. Cino, klubovy vitaz CR, Cino, klubovy vitaz SR, Car V3 a proste, nechcem tu vyzerat ako chvalekar, mozno skutocne nie je vhodny na niektore suky, ale len aby boli ostatni citatelia v obraze, aj ked to patri skvor k farbiarom Bury Micol- Sampion SR, 3xCACIB, R.CACIB, 2xBOB Klub.vitaz, 4xCAC 2xBOG3xR.CAC CWC, vitaz mladych, 2xCAJC. To asi za tie krive nohy. Epson, nevies sa sice ani podpisat pod to co pises, ale nemas celkom pravdu:liar: Skus sa zaradit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50083 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Oprava - CIT klubovy vitaz CR a ospravedlnujem sa citatelom kopoviarom, ze sme tu trosku zabehli k farbiarom, aj ked pracovne maju blizko. Bohuzial, niektori vidia iba ciernobielo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50085 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Počuj ak sú všetky tie tituli tak ako má tá suka čo si s ňou odfotený v galérii s tým prehnutým chrbtom tak sa tomu nečudujem. Aby boli v obraze iný čitatelia . Vec výstav je ako psa predvediem. tu sa stáva to , že pes čo je na tom exteriérovo lepšie ,ale sa nevie predviesť je hodnotený horšie ako ten čo ho majiteľ vie predviesť. A tu sa stávajú chyby. Rozhodca povie je lepší , ale nevie sa predviesť tak horšia známka. Tak preto čo bolo na začiatku týchto viet. Rozhodca Pitoňák ako exterierový rozhodca pri Slovenskom kopovovi nemá čo robiť. Nech vylepšuje farbiarov.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50098 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému slovenský kopov
áá zasa jeden dotknuty a urazeny:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50100 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Ej Pito, si ty ale Pito:]:]:] Posli nieco ty. A skus zobrat Glutaman, lebo sa pravdepodobne nemozes tento nooo.. hm a preslo ti to pravdepodobne cez chrbticu do hlavy. Ci do mozgu to neviem, asi si mal, sudiac podla tvojich vyjadreni, nanavsteve mozgodoba. Ale nezufaj. Drzim ti palce :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50108 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému slovenský kopov
vydel uz niekto dvd slovensky kopov a diviak co ponukaju v polovnictve a rybarstve.?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50113 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
A este dodatok Pitu. Vystava je od slova vystavit. Je len samozrejme, ze ak sa pes nemoze predviest, nemoze skoncit ako prvy. Najzaujimavejsie je, ze zrazu vies aj priezvisko. A tvoj vyrok, ze citujem &quot;Pitoňák ako exterierový rozhodca pri Slovenskom kopovovi nemá čo robiť. Nech vylepšuje farbiarov&quot; je len prejavom tvojej osobnej predpojatosti. Tu asi nejde o posudzovanie, ale asi o meno. Co, vyradil ti nejakeho psika, ktoreho si pravdepodobne domrvil pri predvedeni? A este nieco, pre tvoj uzkoprsy pohlad a pohlad tvojmu podobny ste skoncili tam kde ste. Ja som zatial nepocul, aby nejaky farbiarista znevazoval exter.rozhodcu slov.kopova, ktory posudzoval farbiarov. Ani nikoho, kto by zacal slov.kopova znevazovat na PF, ci je vobec sposobily na tuto pracu. Ak je raz pre tuto skupinu rozhodca sposobily, respektujem jeho nazor a jeho hodnotenie. Lenze taki ako ty, ci Epson si myslia, ze ich psy su naj a potom su nemilo prekvapeni, ked im niekto povie pravdu. A potom sa samozrejme delia, ved ich psa niekto nedohodnotil. A na margo tej suky /myslis tu, s ktorou som ziskal pohar mesta Piotrkova Tribunalskeho, Sampionkou Slovenska/ skutocne ta lutujem. Prijmy prosim moju uprimnu lutost. Lubo Tulak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50115 od DAX
Odpoveď od DAX na tému slovenský kopov
Lubo chápu to dobře, že pes, který je skoro na hranici invalidity, ale v rukách zkušeného vystavovatele a rozhodčího, by měl být lépe hodnocen, než pes špičkového exteriéru, ale v rukách nezkušeného amatéra, který to &quot;mrví&quot;?........určitě jsi to nemyslel vážně! Jinak použiváš hrubé, citově zabarvéné výrazy, tak si respekt ostatních nezískáš. Navíc to vypadá, že to trápí víc tebe než ostatní.:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50116 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Nie, ja tvrdim, ze ak su dva porovnatelne psy, tak urcite ma prednost ten, ktory sa lepsie predvedie. Ako pri sportovcoch. Ak raz nie je v kondicii, a nevie podat v pravy cas pravy vysledok hovoria tomu spravne nacasovan forma /napr kulturisti/. Dalej, ako moze rozhodca posudit sebalepsieho psa, ak napr. nechce dobre stat, neotvori pysk, pripadne hryzie, alebo sa neda odmerat? Recicky &quot;ale ved vcera to robil&quot; rozhodcu nemaju co zaujimat. To akoby odisiel z odlozenia. Proste nesplnil podmienku a dalej to neriesim. Dalsia vec je, trosku subjektivity kazdeho rozhodcu. Jednemu sa pacia tensie, inemu plnsie, ale ak urobil skusky rozhodcu z exerieru a drzi sa urcitych kriterii v rozmedzi ako to urcuje standard, je to na jeho posudeni a vystavovatel by to mal respektovat /ak sa samozrejme nejedna o hrube prekrocenie ramca/ Nie je to ziadne prekvapenie, ak spickovy pes nie je na vystavu pripraveny a skonci aj v druhej cene/Je to ako na miss. Lenze Pito tu znevazuje ludi, ktori v kynologii nieco znamenaju, ktorych nazor a postoj ma nejaku vahu a ktori kynologii venuju takmer vsetok svoj cas. Jasne ze ma trapi, ak tu nejaky clovek, ktori sa nevie ani podpisat odpisuje psov, ktorych posudzovalo 10 rozhodcov s rovnakym vysledkom a pise tu veci ktorim ani sam neveri. Skutocne to potom pre nestranneho citatela vyzera tak, ze chovatel, ktrori ma spickoveho psa, dosiahol vysledky iba podvodom, a iba oni maju tych najlepsich, len ich nikomu neukazuju. Vsetci sa tu odbavuju na Perim, ale jeden pes na Slovensku chov nerobi. Tak uz nech to uzavru a idu dalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50120 od DAX
Odpoveď od DAX na tému slovenský kopov
OK, to je rozumné vysvětlení.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50124 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
lubo1, čítam príspevky a nedá mi nezareagovať na pána rozhodcu, ktorého tu spomínate. Pred pár rokmi totiž posudzoval moju suku na klubovej výstave. Suka bola v perfektnej kondícii, získala viacej titulov na tej klubovke, až do konca sme boli na prvom mieste. Naraz pán rozhodca prišiel na kraj kruhu, a začal sa vypytovať na mňa od členov výboru klubu, či ma poznajú. Odpoveď bola, že sa čoraz častejšie objavujem medzi nimi. Na to, zo záhadných okolností mi sučke úplne osvetlilo oko a dostal som ll. cenu. O rok na to na klubovke som dostal ResCAC-a, a pán dotyčný z radu divákov mi prišiel zagratulovať so slovami: &quot;mali ste to vyhrať, vaša suka bola najkrajšia!&quot; lubo1, nemáš zmiešané pocity?
<br/>Čo sa týka Peri-ho, tie chyby čo spomenul PITO, sú tam. Ja nie som rozhodca, ale na DAN-a Šamilovec zďaleka nemá. Inak pes je v dobrých rukách, mladý chovateľ sa snaží porobiť všetky skúšky čo kopov môže absolvovať. Ja tiež tvrdím, že keď sa už robila svetovka, kopovov by mal posudzovať rozhodca kopoviar.Kopovom a farbiarom zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50127 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Počuj a znovu si mimo glutaman sodný sa používa pri varení a na tento noo... sa požíva Guttalax:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50128 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Čo sa týka mena ja som netvrdil , že jeho meno nepoznám. Však je všade pri výsledkoch z výstavy .Čo sa týka posudzovania za tým si stojím , pri Kopovoch nemá čo robiť ,nech posudzuje farbiarov keď je taký nestranný super rozhodca. Ozaj prečo super rozhodca,kynológ a človek čo v kynológii niečo znamená neposudzoval farbiarov?Čo sa týka znevažovanie farbiaristu ,ale naopak práve pán rozhodca znevažoval kopoviarov a ich prácu svojimi rozhodnutiami pri posudzovaní exteriéru psov na výstave.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50129 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Jasne ,že dotknutý. Urazený to ťažko , lebo uraziť ma môže človek ,ktorý na to má niečo viac. Mňa stále naštartuje keď niekto kto nemá niekde čo robiť , tak robí ramená a nemá na to.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50130 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Ešte jedna vec.Ty tu píšeš ,že je niekto nemilo prekvapený ,keď mu niekto povie pravdu. Ja som napísal , že majú farbiare uchovnených psov s &quot;X&quot; nohami a už si prskal. A je to pravda!!! A ten pes aj celkom dosť pári , ale to je vec farbiaristov. Ja len nechcem , aby to bolo aj pri kopovovi. :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 301 návštevníkov a žiadni členovia on-line