Bavorský farbiar

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2350 od Michal003
Bavorský farbiar bolo vytvorené Michal003
Zdravím vsedkých polovníkov,lesníkov a priatelov prírody. Ako sa vraví každý dobrý poľovníka má mať psíka. Co vy na to poviete? Ja som sa priklonil k tomu, že áno a mám Bavorského farbiara. Vsedky tie potulky v prírode sa mi este spestrili. Vďaka nemu som každý deň v lese. A co vy mate psíka a akého? Rád by som bol keby ste písali hlavne Tí , ktorí majú farbiere ale uvítam vsedky príbehy s vasimi "vernými priatelmi" , ktorý Vás nikdy nesklamú.
<br/>LOVU ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2362 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Bavorský farbiar
Veľmi dobre si to vystihol, že vychádzka do lesa bez psíka je len polovičným zážitkom. Kto má možnosť, nemal by poľovať bez psa. Osobne by som však nikdy nenútil nikoho chovať psa, aby bol prijatý do PZ, či PS. Venujem sa poľovníckej kynológii už bezmála štaridsať rokov a nikdy ma do toho nikto nemusel nútiť. Verte mi, niet nič žalostnejšieho, ako vidieť na zvode PUP zúboženého psíka, ktorý bol pridelený členovi spoločnosti a ten ho chová z povinnosti. Ale to už je iná téma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2444 od cabrad
Odpoveď od cabrad na tému Bavorský farbiar
Zdravim Vas , neviete mi povedat ako dopadla vystava psov v Nitre teraz v sobotu som v zahranici takze som ju nemohol absolvovat .Hlavne ma zaujimaju triedy otvorena a pracovna psy.dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2447 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Bavorský farbiar
Ja Ti neviem povedat ale ak niekto bude vediet urcite Ti napise;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2456 od pali
Odpoveď od pali na tému Bavorský farbiar
Ja som si pred pár mesiacmi poriadil psíka bavorského farbiara. Teraz má 5 mesiacov. Venujem mu toľko času, koľľo mi to dovolí moja práca, no je to žalostne málo. Začal som ho vodiť do revíru na remeni. Tak dva krát do týždňa na dve hodinky. Predsa mu však chýba ešte trochu disciplíny a aj vzhľadom k veku je ešte dosť temperamentný. Pred časom v hubertlove bežal seriál o farbiaroch a mám aj dosť literatúry, no predsa len sa mi ho nedarí naučiť disciplne, tak ako by sa žiadalo. Chcem sa opýtať, či nemeáte nejaký osvedčený postup na vycvičenie psíka v disciplíne &quot;odloženie.&quot; Vďaka za rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2457 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
Mal by si najprv psa naučiť aby vedel sadnuť a ľahnúť a až potom odloženie. Na odloženie by si ho mal cvičiť vtedy ked je dobre vybehaný aby bol kľudný. Sa mi zdá skorocvičiť 5 mesačne šteňa na odkladanie.
<br/>Ešte jedna vec nechaj mu vak alebo bundu nech ma pri sebe tvojh pach.
<br/>Ale je to vec každeho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2458 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
pali ak mozem tak tu je moj postup pri odkladacke : psika posadis alebo das do lahu a das povel ZOSTAN . pred tym ako to vsak urobis uslap miesto kde ho budes odkladat a nechaj tam bud ruksak alebo kabat . ked uz psika ODLOZIS tak od neho odstup asi tak na 2 kroky . viac nie na 1x . psika nechaj odlozeneho len chvilu a hlavne sa mu neprihovaraj moc . max. ho ukludnuj a opakuj zostan . tento cvik sa neda urychlit chce to trpezlivost . dalsi krat urobis vacsiu vzdialenost . takto budes postupovat zo zvacsovanim vzdialenosti a predlzovanim casu ale psik ta stale vidi . casom ked si budes isty ze psik je kludny a ostava ti . tak sa mu schovas . nie na dlho max. tak naratas do pat . prides k nemu a velmi pochvalis . hned na to vzdy nasleduje povel volno hlavne pri malom stenati .cas budes opat predlzovat az na 20 min. ked uz psik v pohode zostava a ty si ukryty tak uz len predlzujes cas .
<br/>ale je to o trpezlivosti su psy co sa to ucia aj tri mesiace . ale potom to stoji za to .
<br/>ale je dost skoro ked uz chces odkladacku ucit v piatom mesiaci . ak uz ozaj chces tak sa hlavne neponahlaj . chce to klud . psik nie je stroj .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2459 od pali
Odpoveď od pali na tému Bavorský farbiar
Jaro a Zalesak vdaka za rady. Dám mu ešte trochu času.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2461 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Bavorský farbiar
Chlapi a ako ho naucit lahnut lebo tento moj drobec volako sa mu nechce no ja neviem co mi poradíte?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2462 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Bavorský farbiar
Michal zvladá už perfekně povel sedni ? jesli ano tak ho posaď do ruky si vem něco dobrýho dej mu to před mordu a pomalu davej ruku k zemi a zaroveň dávej povel lehni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2463 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Bavorský farbiar
A netreba mu potiahut nohy abo co?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2464 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Bavorský farbiar
Tak som to skusal ale bucha mi po ruke labkou a nechce si lahnut

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2465 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Bavorský farbiar
podrž ho za obojek a půjde k zemi sám za dobrotou ale cvič ho před krmenim a hlavně trpělivost a nebo trénuj v obýváku na gauči mě na něm ležej teď všichni tři psi:]:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2466 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Bavorský farbiar
To je dobre a vydim ze si odbornik co tak hlásenie skusil som cokolvek ale nechce sem tam brecha

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2467 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Michal003 napis co si skusal a ako a podla toho ti mozeme poradit ohladom hlasenia . Inak to lahnutie je zalezitost 10 min. a psik bude vediet co sa po nom chce a potom uz budes len drilovat . Moj navod je na lahnutie : vezmes pamlsok ktorym psika odmenujes , das ho k sebe sadnut ( k lavej nohe ) . V pravej ruke drzis pamlsom a psikovi pred nosom pojdes z pamlskom k zemi . Psik bude mat tendenciu sa len naciahnut . S povelom LAHNI alebo DAUN budes psika tlacit k zemi lavou rukou . Vacsina psov vsak da hlavu a predne laby do lahu takze uz len staci stlacit zadok dole a je to . Mne sa to osvedcilo . :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2478 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Bavorský farbiar
Michal003, ja som svojho bordera naučil hlásiť tak, že som ho rozšantil niečím, potom som mu to vzal, držal nad hlavou a zdvihnutým prstom som kýval a vyzýval som ho k hláseniu povelom &quot;hlás!&quot;, keď sa rozštekal, dal som mu hračku a bláznili sme sa ďalej.
<br/>Ako 5 mesačný už hlásil na povel, teraz len kývnem prstom nad hlavou a hlási. Keď to zvládol, začal som ho drilovať pri zhasnutej zveri a teraz hlási takmer každú zdochlinu vytrvalo, kým nedôjdem, alebo ho neodvolám (pri dohľadávke ho nikdy neodvolám, ale pekne s chválením odoberiem v rukách). Nikdy nezabudnem na pochvalu a odmenu! Podobne som to pred rokmi zmákol s bavorákom a tiež sa rozštekával pomaly, trvalo to pár dní. Nie som expert, ale na mojich to zabralo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2479 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Bavorský farbiar
ja som raz kupil(za 1skk)bavoraka 3,5 rocneho ktory uz 2 x vypadol na PF pri odlozeni. Tiez som si nevedel dat rady, ale potom ma napadlo ho pripnut na voditko mojho uz utvrdeneho stavaca, skusil som to asi 5 x po 30 minut a potom som ho dal sameho. Predbezne farbiarske sme o pol roka vyhrali....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2480 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
steyr ako hovoris - osvedcena metoda .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2492 od zilka
Odpoveď od zilka na tému Bavorský farbiar
Ukradli mi bavorského farbiara 3,5ročného dovezeného z Chorvátska.
<br/>Tetovanie má v uchu č.100040. Ak by sa niekto o ňom dopočul, prosím Vás napíšte, alebo mi dajte vedieť na 0905667109. Mám aj hrubosrtstého jazvečíka.
<br/>ĎAKUJEM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2499 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Bavorský farbiar
Uveď svoj, prípadne aj susedné okresy, kde je najväčší predpoklad, že by psík mohol byť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.192 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 671 návštevníkov a žiadni členovia on-line