Bavorský farbiar

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17131 od jager
Odpoveď od jager na tému Bavorský farbiar
Michal, už od teraz tvoje príspevky budú mať punc vlastníka plemena o ktorom máš právo podávať informácie z prvej ruky. Gratulujem a vitaj medzi nami.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17641 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
Lov a adrenalín
<br/>DUŠAN SLIVKA
<br/>
<br/>V čase, keď som písal jednotlivé kapitoly knihy o výcviku farbiara na pachové práce, som dostal nápad. Zaumienil som si preskúmať fyzickú a psychickú záťaž, ktorej musí psovod farbiara čeliť. Zaujímal som sa o dej a čas od momentu, keď sa dozvie, že je potrebná pomoc jeho a psa pri dohľadaní postrieľanej zveri. Na prvý pohľad - bežný pre poľovníka - nie je tento dej ničím výnimočný. Dnes môžem povedať, že naozaj len na prvý pohľad. Hneď na začiatku som zistil, že táto úloha nebude patriť medzi jednoduché.
<br/>
<br/>Už sa teším na tento článok.
<br/>
<br/>Dufam že pomôže veľa ľuďom aby sa vedeli správať pri postrelenej zveri.
<br/>Samozrejme bol by som rád aby sme hodili potom diskusiu.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18063 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
hmhmhm...,čudnuô...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18069 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
hej čudnô, tiež som si myslel že to bude o niečom inom, ale aj tu sa pekne ukázalo že ak je labilny človek pri dohľadavke môže to preniesť aj na psa. Čiže teoria že dobra dohľadavka je na vodičovi a psovi. Nielen na psovi. Ak je neskuseny vodič tak ta dohľadavka môže skončiť neuspešne. Len sa to potvdzuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18093 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
to beriem,zohraný tím je zohraný tím,a ked si neporozumejú a jeden z nich urobí kix v tej najnevhodnejšej chvíli môže to dopadnúť zle,alebo v tom lepšom prípade sa to môže ľahko sťažiť... asi viem o čom tam je reč,zažívam to sám stále intenzívnejšie a pritom by to malo byť opačne,s vekom a skúsenosťami by to mal človek robiť lavou zadnou a nie to tak naplno prežívať..,to je v mojom prípade čudnuô...;/8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18188 od kozmann
Odpoveď od kozmann na tému Bavorský farbiar
Ahojte!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18189 od kozmann
Odpoveď od kozmann na tému Bavorský farbiar
Neviete my pomoct,ci pf skúška platý len na dohladávanie jelenej zvery,alebo aj na diviačiu zver?diky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18190 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Bavorský farbiar
jeleň, daniel, muflon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18406 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Bavorský farbiar
Na všetku raticovú zver a môžeš do hľadávať aj škodnú. Prvé čo by si mal do hľadať je vysoká.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18410 od janker
Odpoveď od janker na tému Bavorský farbiar
Neviem čito pravda,ale,ževraj aj na dohladávanie diviačej zveri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18419 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Bavorský farbiar
Hajnik, janker: čo to tu píšete za bludy!!! Keď niečo zverejním, tak si to najprv preverím. Prepáčte za ostrejší tón, ale ináč mi to nedalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18431 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Bavorský farbiar
• Za psov s kvalifikáciou na dohľadávanie srnčej zveri sa považujú všetky plemená psov, ktoré úspešne absolvovali farbiarske skúšky na dohľadávanie srnčej zveri, lesné skúšky, všestranné skúšky a individuálne hlavné skúšky farbiarov (IHF).
<br/>• Za psov s kvalifikáciou na dohľadávanie diviačej zveri sa považujú psy, ktoré úspešne absolvovali farbiarske skúšky na dohľadávanie diviačej zveri (FD), skúšky duričov (SD) a individuálne hlavné skúšky farbiarov (IHF).
<br/>• Za psov na dohľadávanie jelenej, danielej a muflónej zveri sa považujú psy, ktoré úspešne absolvovali minimálne predbežné skúšky farbiarov (PF) alebo individuálne hlavné skúšky farbiarov (IHF).
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Chlapi...obcas treba aj postudovat... :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18473 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Bavorský farbiar
cimbalik nechcelo sa mi to rozpisovať tak ako to napísal CASTOR ale ak si si to prečítal tak bi ti to malo stačiť. Ono je fakt že si stačí pozrieť kynologické predpisy SPZ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18549 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Bavorský farbiar
Sorry Hajnik, ale zda sa, ze okrem toho, ze nevies pisat, nevies ani citat. Precitaj si to cele este raz a mozno pochopis. Mozno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18556 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Bavorský farbiar
nebudem sa tu naťahovať zo slovíčkami, je fakt že som prehliadol to PF. Čiže ak si urobil iba PF-skúšky tie kvalifikujú psa ako poľovne upotrebiteľného na dohľadávanie jelenej, danielej a muflónej zveri. Pytliak nerob chytrého každý sa kopne alebo ty si výnimka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18576 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Bavorský farbiar
Ha ha ha, najchytrejsi urcite nie, to prenecham inym, ale aspon citam pozorne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18769 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
No včera som si v novom čísle prečítal článok od D.Slivku a ostal som sklamaný z jeho vyjadrenia. Pokiaľ ste si ho niekto čítal rad by som o tom prehodil zopar písmenok.
<br/>
<br/>Viktor Chromý - zalesak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18771 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Bavorský farbiar
no akurat som si ten clanok precital, no musim povedat, ze to bolo velmi vseobecne a cakal by som viac objektivity. Ale inak je to napisane dost alibisticky, v zasade neodsudzuje ziadne plemeno ale tvrdi ze farbiar je najlepsi, nic ine lepsie na dohladavku nie je a ani nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18772 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
Sibo moja reč, a sokonca napísať že hrubosrsty jazvečikovity durič no zbohom. SOm bol s toho článku trocha rozčarovaný mi to skôr pripadá, ako reklama farbiarom lebo maju slabý odbyt šteniec. Očakával som od toho článku viac konkretnosti. Su v ňom aj dobre veci napísane, ale polovica je taka fakt čudná. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18773 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Bavorský farbiar
totho hrubostrsteho jazvecikoveho (ani nie jazvecikoviteho) durica som si vsimol aj ja. stane sa aj majster tesar sa sekne. Mne osobne vadi to, ze tvrdi ze len farbiar dokaze vypracovat studenu stopu a len farbiara nezmetie tepla stopa. Nemam rad take vyjadrenia, ze len a len. Mam doma AJD a co to o tom plemene viem, u nas moze robit PF ale tusim ze to niektorim farbiaristom nevonia. farbiar je urcite dobry pes ale nikdy by som netvrdil, ze je generalne najlepsi na vysoku ci ciernu... podla mna je to dost individualne. Napr. AJD v krajine povodu pouzivaju len ako farbiara.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 361 návštevníkov a jeden člen on-line