Bavorský farbiar

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19159 od papo
Odpoveď od papo na tému Bavorský farbiar
robitusin, nie som odborník na kynológiu, tak ak sa mýlim, oprav ma.
<br/>--nikdy som nezatracoval žiadne plemeno a ani nikdy to moje nevyvyšoval,ved každé bolo na niečo vytvorené a na určitú prácu či spôsob poľovania vyšľachtené --
<br/>nebol napr AJD vyšľachtený aj na prácu na stope?
<br/> Ak rozvoj každého plemena je postavený na rozvoji jeho schopností a ak by mal platiť rigorózny prístup toto je na to, a tamto na niečo iné, nedožili by sme sa ani bavoského farbiara.... Mám z toho pocit, že problém je v názve plemena, ináč mu neumožníme rozvíjať a potvrdzovať svoje schopnosti.
<br/>--ak to ostatným klubom nevadí,tak nám áno,pretože poväčšine iné plemená nám kazia výsledky skúšok a v percentuálnej miere kazia primer výsledkov pripravenosti plemena doma,klube či nebodaj vo svete! --
<br/>Tak toto je argument hodný k zamysleniu sa vo farbiarskom kube. A ak to myslíš vážne, tak vidím východisko: jednoducho, administratívne, zmeniť spôsob hodnotenia skúšok.
<br/> A že sa nezúčastňujete iných skúšok? Mnohé parametre sú nastavené po dohode, niektoré sú jednoducho dané - ako sa chceš zúčastniť napr. brlohárskych skúšok s farbiarom?
<br/>Možno je toho treba prehodnotiť oveľa viac v jednotlivých kluboch, ale musí byť vzájomná ústretovosť.
<br/>S duchom tvojho príspevku poväčšinou súhlasím, s argumentami nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19161 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Bavorský farbiar
pěkný článek,ale oprAVDU SI V NĚM HODNĚ PROTIŘEČÍŠ A PLETEŠ HRUŠKY S JABLKAMA:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19163 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Bavorský farbiar
jedine comu ani ja nerozumiem ako moze napr priemerny vysledok AJD na PF pokazit priemer plemenu BF? ved vo vysledkoch sa uvadza ze skusky absolvoval AJD alebo BF a nie ze ich absolvovalo 10 psov. alebo sa mylim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19182 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
bohužial ani ja nie som naj odborník,ved človek sa učí celý život,a tak aj ja sa opýtam,lebo hlúposťou by bolo ostať v nevedomosti: spomenul si AJD,a ja sa pýtam pre akú prácu a na akej stope bol vyšlachtený?8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19183 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
mýliš...8-L
<br/>ale nechajte to tak,polujte spolu so svojimi psíkmi a robte si navzájom radosť aneberte kynologiu a polovačku tak tragicky vážne,ved je to o oddychu a radosti ako každý iný koníček...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19191 od papo
Odpoveď od papo na tému Bavorský farbiar
V roku 1932 bola rasa kynologickým spolkom v Rakúsku uznaná ako tretia rasa farbiarov pod názvom alpsko-krušnohorský durič. V roku 1975 bol názov zmenený na alpský jazvečíkovitý durič a FCI uznala krajinu pôvodu Rakúsko. V roku 1991 bol tento pľovnícky pes zaradený FCI do sekcie farbiarov.
<br/> Krátka odpoveď zo štandartu, ale spomenul som ho len ako príklad, iný príklad môže byť RR, ale i ďaľšie psy.
<br/> Ale to odbočujeme, vyjadri sa skôr k argumentom, prečo by mali limitovaní psi, ktorí na to majú a sú schopní farbiarske skúšky vykonať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19200 od panhorar
Odpoveď od panhorar na tému Bavorský farbiar
Robitusin má pravdu nechajte toho naťahovania sa,snažme sa aby nam psíky robili radosť svojim vykonom.Stranka by mala slúžiť na vzájomné predávanie si informácií a rád.Poradte -ako často zakladáte psíkovi stopu pred PF?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19205 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Ja teraz pripravujem farbiarku stopu robim 2 az 3x tyzdenne . S tym ze asi 14 dni pre skuskami bude urobena posledny x . a potom az na skuskach .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19226 od panhorar
Odpoveď od panhorar na tému Bavorský farbiar
ked stopu robím častejšie farbiar nemá o ňu až taký záujem ako ked ju ťahám päť-šesťkrat mesačne.Na konci nechávam len ratice.Oznamuje ukážkovo,len ten záujem na stope nie je vždy 100%.Asi sa to zmení,keby som mal na konci stopy streleny kus,alebo aspoň deku z vysokej.Farbiarik má jeden a pol roka,je to kľudný pes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19229 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému Bavorský farbiar
zdraviim je tu niekto kto mi poradi kto ma uz nejake skusenosti s Bf aj s odchovom steniat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19230 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému Bavorský farbiar
nemusi byt len s odchovom steniat pri suke ale vychova stenata od mala od tych 7tyzdnov do dospelosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19240 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
ked mas zapracovaneho psa uz na stope nemas co riesit . ja s fenou zacinam takze ta intenzita zakladania stôp . ale ak chces motivovat psa na stope na jej konci musi byt nejaka odmena ja pouzivam tri spôsoby : bud na konci necham kožu , pri duricovi pouzivam pokrmovu metodu tym ze pod kožu davam misku zo zradlom a dostane ju az potom ako zacne hlasit , alebo nechavam pri koži alebo raticiach oblubenu psikovu hracku . z tychto troch metod vzdy mne urcite jedna zaberie aby sa psik tesil na dohladavku a vedel co ho na konci caka aka odmena . tot moje skromne skusenosti . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19262 od panhorar
Odpoveď od panhorar na tému Bavorský farbiar
Jaro dakujem,je to môj druhý farbiar ale je uplne odlišný ako prvý.Ten prvý bol na stope ako divoch,každá stopa ho zaujala,co sa o tomto nedá povedať.Pri práci na stope na psovi niekedy nevidím či ide správne po stope-pohyb chvosta,nasávanie pachu-nos má pri zemi,ale keby som nevedel smer stopy asi ho stiahnem.Stopy robím 12-18 hod,používam ratice z vysokej,ktore mám v chladničke a pribijam ich na stopovačku ktorú prezentoval vícvikar.Ako to robíte vy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19272 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému Bavorský farbiar
ludia prosim vas pomozte mi chcem sa opytat s akou stravou mam zacat u stenata ked si ho beriem od suky ma teraz 7 tyzdnov co by bolo najvhodnejsie??prosim odpovedzte mi niekto je to cenna rada

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19276 od panhorar
Odpoveď od panhorar na tému Bavorský farbiar
Ombre ked som bral mojich psov od chovateľa zistil som si čím ich krmil on,na čo boli naučené.Stence treba krmiť kvalitnou stravou,ked v čase vývoja nedáš psovi čo potrebuje na stavbu svojho tela po roku to už ťažko dobehneš.Ja by som si vprvom rade kúpil kvalitné granule napr.Eukanubu,tie by som podával namočené-mäsový vývar,kozie mlieko...Pritom treba dávať varené mäso nie mästné a kože-hnačka.To by som miešal s varenou ryžou, krupmi,cestovinami.Doplnil by som to nejakou nastruhanou mrkvou,surovím vajcom,tvarohom...Take male štence treba krmiť 5 krát denne.To je môj názor -farbiarom zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19277 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
ja som zatial s touto fenou este len na 7 hod starej stope . co sa tyka robenie stop pouzivam bud vlecky , stopovaciu palicu alebo specialne topanky . vzdy si vyberiem z tychto troch moznosti ako budem stopu robit . ale vzdy sa nachodim hahahaha

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19293 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Bavorský farbiar
Royal canin Start

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19296 od kyra9
Odpoveď od kyra9 na tému Bavorský farbiar
Ahoj, ja som moju fenku krmila do roku Royal Canin Medium Junior, po roku sme presli na Royal Canin Medium Adult a teraz krmim ARION Premium Lamb and Rice. Fena ma dva roky a vyzera dobre. ;) Do prveho roku je vyziva najdolezitejsia, ked to zanedbas, uz to nedozenies. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19314 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Bavorský farbiar
Všechno popsal kolega, ale jen nesouhlasím s mlékem, ať už kozím nebo jiným. Může přerůst, také má průjmy. Místo mléka určitě tvaroh, pestrou stravu, vařené maso, lněné semínko, ovesné vločky, hrubý šrot. Dá se nahradit kvalitními granulemi, ale pokud nejsi líný, připrav si stravu pro štěně sám, také tě to vajde levněji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19318 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
radek to je individualne . mam doma dvoch psov jeden sa z mliecneho pos...ie az za usami a druhy moze vypit liter mlieka zozrat kilo tvarohu a este sa bude tvarit ze to bolo vsetko a na druhy den mu nic nebude. co sa tyka prerastania plemien treba davat bacha na to aby neboli granule geneticky upravovane . tu nastava najvacsi problem . z vyvazenej stravy by malo byt vsetko OK . pri plemenach ktore su nachylne na prerastanie alebo dysplaziu klbov je vhodne pouzit granule pre obrie plemena . tu sa zamedzi prilis rychlemu rastu . nebudem tu spominat zn. granul lebo asi kazdemu z nas sa osvedcilo nieco ine . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 272 návštevníkov a žiadni členovia on-line