Bavorský farbiar

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2599 od zilka
Odpoveď od zilka na tému Bavorský farbiar
Poľovný revír, ktorý ten psík poznal máme v okrese Veľký Krtíš na hranici s okresom Lučenec. Ale údajne ho ukradli do Maďarska. Žilka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2669 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Bavorský farbiar
Páni, nedá mi, cez víkend som videl na spoločnej mladého BF - krásne hnal!!!!!!!
<br/>Musel som sa ozvať, mladý len mrdol plecom, vraj je ešte mladý! Nechápem!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2673 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
takto sa kazia bavoraky - na spolocnej na diviaky a podme ho nech duri co to da .:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2685 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Bavorský farbiar
Mohol by byť aj v našom revíri - Bušinskom v sobotu máme veľkú hosťovačku, ak sa tam niekde motá, poobzeráme sa ti po ňom ak si z D.Strehovej. Ak náhodou zavolám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9313 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Bavorský farbiar
Zdravím všetkých psíčkarov. Chlapi, už som odchoval aj vycvičil dosť psov, ale takú skúsenosť akú získavam v tomto období, som ešte nemal. Mám ročnú bavoráčku, ktorá sa správa veľmi agresívne a hlasito už na čerstvej ľudskej stope, bez prítomnosti ľudí, a to nehovoriac o práci na studenej jelenej stope, /počas výcviku/ keď sa v blízkosti objaví človek. Nechá stopu stopou a prejavuje záujem len o človeka. Nestretol som sa s tým. Čo s tým? Máte niekto podobné skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9321 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Bavorský farbiar
Otazocka neviete nahodou kto vyraba kvalitne farbiarske remene a obojky ?
<br/>Tie co su bezne v predaji dost hrkotaju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9328 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Bavorský farbiar
skus stanicu Kaicul, na spz ti daju kontakt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9346 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Bavorský farbiar
texwdo-skus www.zubicek.cz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9347 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Bavorský farbiar
texedo-remene-hnede,ploche-8,10m-najlepsie ake poznam,obojky hnede s prekrytou prackou-obratlik musis podlepit.Nehrkave obojky /kvalitne/ len cez Kettner alebo Frankoniu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9354 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Bavorský farbiar
ked chcete fakt absolutnu spicku, ktora vsak aj nieco stoji tak skuste www.hurricanekennels.com/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9604 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Bavorský farbiar
Prosím Vás!
<br/>Poznáte niekoho, kto by vycvičil a pripravil by na skúšky ročnú fenku bav.farbiara. Najlepšie by bolo Stred.Slovensko.
<br/>Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9664 od jager
Odpoveď od jager na tému Bavorský farbiar
rolo, Zavolaj mi na 0905 869 890

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10573 od mano
Odpoveď od mano na tému Bavorský farbiar
15.10 idem na PF so psom, moze mi niekto z vas napisat ako to cele prebieha?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10619 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Bavorský farbiar
AK ťa to ozaj zaujíma, tak mi zavolaj. 0903167453. Keď nie, tak Ti pomôže len skúšobný poriadok pre PF /predbežné skúšky farbiarov/, alebo nejaký skúsený farbiarista, resp. skúsený vodič poľ. upotrebiteľného psa. Takto je to dosť strohé. Pouvažuj. Kynológií zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10810 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Bavorský farbiar
Túto sobotu budú PF aj v Jasenskej doline pri MT, začiatok okolo 9:00. Snáď sa tam nájde v korone niekto neskúpi na slovo a bude vedieť laikovi veci bližšie vysvetliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10860 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Bavorský farbiar
Mano, nedá mi to, ale tak trocha ti môžem priblížiť, čo ťa asi čaká na PF. Ráno prosímťa pridi na miesto zrazu poľovnícky ustrojený s puškou a nábojmi včas, aspoň 1/2 hod. alebo hodinu skôr ako je samotný začiatok skúšok. To kvôli psovi, aby sa po ceste aspoň trochu spamätal /keď nie je zvyknutý na cestu autom/. Nezabudni si ho pred skúškami p o r i a d n e vyvenčiť. Po oficiálnom zahájení skúšok /úvodné slová/ funkcionárov OkO SPZ a PZ bude mať hlavné slovo hlavný rozhodca, ktorého deleguje ústredie SPZ. Ten Vás oboznámi s priebehom skúšok. potom by mala byť kontrola psov /PP, identifikácia psov /tetovacie číslo psa, aby bolo čitateľné -/ vyhoľho klasicky žihletkou/, ako aj splnenie veterinárnych podmienok účasti tvojho psa na skúškach - povinné očkovania. Potom by malo byť rozlosovanie poradia jednotlivých vodičov psov. Maximálne by vas malo byť 16. Pravdepodobne sa rozdelíte do dvoch skupín a pôjdu sa preskušávať jednotlivé disciplíny podľa skúšobného poriadku pre PF. Ten by si mal, ako vodič predvádzajúci poľovného psa na skúškach PF poznať a O V L Á D A Ť!
<br/>Jednotlivé disciplíny: 1.vodenie psa /na remeni, alebo voľne/,2. odloženie psa tiež na remeni alebo voľne. Pozor pri tejto disciplíne sa strieľa, tak si nezabudni aj náboje. Psík by mal byť aj po výstrele pokojný,3. práca na umelej stope buď jelenej, danielej, alebo muflónnej stope / v MT to bude pravdepodobne jelenia stopa/, ktorá by mala byť minimálne 12 hod. stará, na konci ktorej bude ležať zhasnutá zver.Ak si to netrénoval budú možno problémy. Pred touto disciplínou by si mal rozhodcovi zahlásiť, či ti psík pracuje ako oznamovač, hlásič, prípadne hlasitý oznamovač.Ďalšou disciplínou je správanie sa pri zastrelenej zveri. Dôležité je aby psík prišiel k zveri a nenačínal ju inák schytaš NULU a si &quot;skončil&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10861 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Bavorský farbiar
Nakoniec sa hodnotí celková chuť do práce psíka počas celých skúšok, hlavne však na najdôležitejšej disciplíne a to je samotná dohľadávka. Buď pozorný počas celých skúšok, počúvaj slová a pokyny rozhodcov, lebo aj to sa v celkovom hodnotení ráta.
<br/> Doporučujem Ti, keď si to doteraz neurobil, zožeň si skúšobný poriadok pre PF, preštuduj si ho. Keď si si psíka pripravoval podľa neho, nemal by si mať problém.
<br/>Možno že som na niečo pozabudol, ale určite nie podstatné, tak mi to prepáč. Neviem z ktorej oblasti pochádzaš, ale v MT je veľa dobrých a skúsených farbiaristov. Prajem Ti úspech na skúškach a veľa úspešných dohľadávok s tvojím psíkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10865 od mano
Odpoveď od mano na tému Bavorský farbiar
dakujem ti velmi pekne za cenne rady. skusobny poriadok pre PF mam, ale chcel som vediet aj ako to prebieha v skutocnosti. ja coho sa bojim tak to je spravanie sa pri zhasnutom kuse lebo doteraz robil len tek ze na konci som nechal ratice alebo kožu z jelena a to pracoval ako oznamovac ale naozaj neviem ako sa bude spravat pri kuse. este raz pekne dakuje za rady. ja som z okolia ZA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10866 od papo
Odpoveď od papo na tému Bavorský farbiar
A snáď pre normálneho chovaťeľa blbosť, ale: pozor na neošetrené poranenia, choroby kože a !blchy! - pri pozornejšom rozhodcovi to je spiatočný lístok domov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10871 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Bavorský farbiar
Škoda, že si v tomto období, keď sa intenzívne loví jelenia zver nevyužil nejakú príležitosť zoznámiť si svojho psa so zhasnutou zverou. Keď je ten tvoj psík povahovo silný jedinec možno budeš milo prekvapený, ale ak je opatrný nemusí k zveri ani dôjsť. Už to, že bol aspoň s čerstvou kožou jelenej zveri je nádej na úspešné absolvovanie skúšok. Dnes, zajtra máš ešte možnosť sa s niekym skontaktovať a priviesť psa k čerstvo ulovenej zveri. Snaž sa, určite to psíkovi len a len prospeje.
<br/> Ešte raz, veľa šťastia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 304 návštevníkov a žiadni členovia on-line