Bavorský farbiar

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18959 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Bavorský farbiar
" mne je jasne, ze do kopcov to bude kopov, adj a farbiare, na rovinu - polne reviri stavace, jazveciky a teriere. "
<br/>
<br/>vsak to som aj napisal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18960 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Bavorský farbiar
parada, gratulujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18962 od jager
Odpoveď od jager na tému Bavorský farbiar
jaro, píšeš veľmi dobre, čo si myslím, že pramení s tvojých vlastných skúseností a o to sa mi to páči viac. O tom, či štajeráci alebo AJD, alebo kopovi majú mať možnosť byť pripustený k PF, sa teraz nevyjadrým. Je to na dlhé písanie v ktorom nechcem ani vyvracať to čo píšeš, ale ani jednoznačne potvrdiť. Spustil by som ďalšiu vlnu nepochopenia, niektorých mojích postojov k tejto téme a preto si to nechám až na naše prípadné stretnutie.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18965 od jager
Odpoveď od jager na tému Bavorský farbiar
Basky, zo záujmom som si prečítal tvoj príspevok a musím povedať, že tak ako si opísal svoju dohľadávku so svojím psíkom, tak by som to asi ani ja nedokázal. Úplne som si vedel predstaviť celú tú situáciu, ktorá bola veľmi vzrušujúca. Ja ti verým a teším sa s toho, že aj takýto chlapy sú ochotný sa s nami podeliť o tak zaujímavé skúsenosti.
<br/>A verým ti aj to, že tvoj psík bola individualita, hodná uznania. Ano raz za 100 rokov sa objavý psík, ktorému nemusíš venovať až toľko pozornosti a času a svojímy výkonmi posadí na zadok každého kto ich pri praci má možnosť čo len raz vidieť. Basky už možno nikdy nebudeš mať to šťastie, aby si sa druhý krát s takýmto psím kráľom v živote stretol. Ja ti to prejem, aby sa ti to zopakovalo.
<br/>
<br/>Veľmi sa mi páčia reakcie a príspevky chlapov, mutulkoh, jaro, BBrit a ďalších. Toto je tá úroveň, ktorá vzdeláva nie len nás ale aj tých, čo sa chcú ako začínajúci kynológovia niečomu priučiť. Tu rastie kynologická vyspeloť vodičov svojích psích miláčkov a kamošov.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18967 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Bavorský farbiar
teče ti do bot,tak se omlouváš????nepovedlo se ti to!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18972 od jager
Odpoveď od jager na tému Bavorský farbiar
Ty budeš jeden s tých, čo by mali radšej sedieť doma. Veď nemusia všetci vedieť aký si somár.
<br/>Alebo to už všetci vedia, už len mňa chceš o tom presvedčiť????
<br/>Tak dobre, už ti verým! A teraz sa radšej strať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18973 od papo
Odpoveď od papo na tému Bavorský farbiar
doporuč to aj katke-aaa, tá je schopná hrubiňo nadať všetkým za také ,,drísty,,. ktovie od koho sa to naučila?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18974 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Bavorský farbiar
ale ale copak snad jsi se neurazil??ztratit by jsi se měl ty,však si celej chat píše o tom,jakej jsi hulvát a magor......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18984 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Miro ohladom tych PFiek je to len moj skromny nazor .
<br/>
<br/>A co sa tyka skusenosti no snazim sa dacomu priucit od tych nasich chlapacov , knizky su sice super ale co ta dokaze naucit pes tak sa niekedy az cudujem . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18987 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Bavorský farbiar
Járo dobrý nápad s těma PF,u nás může na Pf jakékoliv plemeno a vůdci barvářů proti tomu skoro vůbec neprotestují.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18989 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Ja viem ceresniak preto som to napisal . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18991 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
Mne ide čerešňak hlavne o tom aby sa to uzakonilo aj u nás a tak isto aj s duričskými skúškami. Nech to je tak ako u Vás. Nie že len niektoré plemena môžu robiť tieto skúšky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18992 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Bavorský farbiar
No právě,u nás zase všichni chceme aby jsme měli zase možnost dělat zkoušky na ostro tak jako je to u Vás;) Ale myslím,že u nás je to lepší,každý pes může na jakoukoliv zkoušku,zmám malého můsterlandského ohaře,který má PF a na zkouškách to natřel barvářům,proto vím,že Jagerům názor není správný!JInak jak říkám,když u vás nemohl štajerák a AJD na PF,tak to akorát odrazovalo polovníky od koupě těchto plemen i když se svou prací vyrovnají kopovům a barvářům a konkrétně se vyrovnají i Jagerovo Hanoverce:DLovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19066 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému Bavorský farbiar
Za tu dobu,kdy chodím jako korona po předběžných zkouškách barvářů,jsem viděl 1x Ridgebacka-vypadl, 1x kopov-už nevím, 1x drsnosrstý jezevčík III.cena, ale to bylo v době, kdy byla stopa 4-6hod stará.Samozřejmě nejezdím po zkouškách po celé republice,takže nemůžu mít uplný přehled.Tak jsem si ověřoval u pár rozhodčích z výkonu, kolik psů jiných plemen se zůčastňuje u nás v ČR PFek. Dost těžko lovili ve své paměti:)Tak kde jsou ty zástupy jiných plemen, když můžou dělat předběžky barvářů? Kde jsou Ti,kteří chějí předvést psa na stopách vysoké 18-20 hod starých a ukázat,že na to mají a ještě to natřít ,,slavným&quot; barvářům?:)Čest vyjímkám a smekám klobouk před těmi, kteří to dokázali, ale kolik jich je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19071 od pacho
Odpoveď od pacho na tému Bavorský farbiar
Čaute tieto témy o psoch sú úplne zbytočné a nevedia k ničomu iba k nevraživosti nemajú žiadny zmysel ani nič podobné , čítam to už dosť dlho a naozaj si s toho neviem vybrať , ozajstný kynológ si v týchto fórach nemusí nič ale naozaj nič dokazovať ani nikoho presviedčať , každý z nás mame svojho psa alebo suku o ktorých si myslíme že sú všestranný a najlepší a tak to má byť a tak to má zostať a každý budeme chovať čo chceme a čo si myslíme , že je pre nás to najlepšie kynológii zdar :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19077 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Bavorský farbiar
BBrit to chce klídek mě osobně přijde divný že by se majitelé barvářu měli bát jiných plemen protože těch pár dobrých psů kterým se jejich vůdci věnují tak že z nich dostanou to co má dobrý barvář vrozený nikdy nemůže pozice barvářu ohrozit a k tomu že se unás ůčastní jiná plemena Pb tady je výňatek z řádu pro zkoušky barvářů kde je jasně napsáno kdo se může zkoušek zůčastnit
<br/> I. PŘEDBĚŽNÉ ZKOUŠKY BARVÁŘŮ (Pb)
<br/>Jsou zkouškami, při kterých se ověřují vrozené vlohy barvářů a schopnost dosledovat
<br/>postřelenou a uhynulou zvěř. Předběžných zkoušek se mohou zúčastnit psi i feny všech
<br/>plemen barvářů, kteří v den zkoušek dosáhnou věku alespoň 12 měsíců. Absolvováním Pb,
<br/>získává pes kvalifikaci jako lovecky upotřebitelný k dosledu jelení, daňčí a mufloní zvěře
<br/>tak nevím proč je v řádech pro honiče toto
<br/>Kvalifikaci pro další loveckou upotřebitelnost mohou honiči získat absolvováním zkoušek podle
<br/>zkušebních řádů pro zkoušky teriérů, jezevčíků (PZ, LZ, BZ, VZ) nebo podle zkušebního řádu
<br/>pro zkoušky barvářů - předběžné zkoušky barvářů (Pb).
<br/>ale jak mi řekl jeden rozhodčí mě zajímá co je v řádu pro ty zkoušky kterou posuzuji a né pro nějakou jiné tak že podle mě to je jenom na benevolenci rozhodčího jestli nechá nastoupit jiné plemeno. slušné kynologii zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19099 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Bavorský farbiar
JE TO PROSTĚ KAŠE JAK Z HAŠE:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19147 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
Prišiel som po desiatich dňoch domov a len gúľam očami aká tuhá debata sa tu rozprúdila,škoda len,že som prišiel po funuse a nemohol sa zapojiť...
<br/>Ale predsa len mi to nedá:
<br/>-ja osobne som choval BF,mal som aj SK,ba chovali sme aj JGT,no ja som ostal verný farbiarom a znovu som si zadovážil sučku BF
<br/>-nikdy som nezatracoval žiadne plemeno a ani nikdy to moje nevyvyšoval,ved každé bolo na niečo vytvorené a na určitú prácu či spôsob poľovania vyšľachtené
<br/>-tak ked nám jagtteriér dohľadal diviaka po 15tich hodinách a pred ním si farbiar ani nepípol,ani na um by mi neprišlo tie plemená porovnávať-proste vtedy to tak dopadlo,JGT bol špičkový jedinec aBF len šedý priemer.V tom prípade si myslím,že BF bol v jednej nevýhode:bol mladý a vo vysokohorskom revíry nezapracovaný na diviakoch.
<br/>ale ani vo sne by som nepovedal jedno:to môžem urobiť všetky far.skúšky s tým JGT a robiť dohľadávky v združení namiesto toho BF:liar:
<br/>ale treba mať na mysli len toľko-jedna lastovička leto nerobí...
<br/>-no a teraz nepriamo zájdem do vášho sporu,vy majitelia plemien duričov,máte svojich kamarátov na pomoc pri hladaní zveri vo vašej blízkosti pracujúcich na teplých stopách,a v jej vydurení na vás,prípadne na dal.strelcov,no a my, majitelia farbiarov ich používame na samostatnú prácu na čo najstaršej stope a tam zver držať do nášho príchodu a nie ju k nám,alebo pred nami duriť
<br/>a preto sa neobjavujeme na duričských skúškach ani na iných,ale iba na tých so slovkom farbiarskych,a tým nerobíme zlé meno ani farbiarom ani plemenám pre ktoré sú tie skúšky organizované!
<br/>o ak to ostatným klubom nevadí,tak nám áno,pretože poväčšine iné plemená nám kazia výsledky skúšok a v percentuálnej miere kazia primer výsledkov pripravenosti plemena doma,klube či nebodaj vo svete!
<br/>a tak prosím budťe ku nám loajálny,ved ani my vám nechceme kaziť vaše chov.úspechy a tlačiť sa niekam,kde nás vy hravo zastúpite...
<br/>P.S. všetkým prajem veľa úspechov a lovu zdar
<br/> a nechajte už tie žabomyšie vojny ! :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19153 od ilem
Odpoveď od ilem na tému Bavorský farbiar
Pekný a poučný príspevok pre viacerých!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19157 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Bavorský farbiar
Ako by Ti mohol prípadný neúspech slov.kopova, AJD, alebo štajerského duriča na PFkách pokaziť citujem :´priemer výsledkov pripravenosti plemena´? Keď to nie je to ´Tvoje´ /čisto farbiarske/ plemeno? Pokazia len priemer ´svojho´ plemena, ktorého gro roboty je o niečom inom, ale to vedia aj inde..
<br/>Nemali by sa klásť prekážku ´individualitám´ - buď na požadovaný výkon pes má, alebo nie. To majú rozhodnúť tie skúšky. Nech rozhodnú spravodlivo. Môj názor.
<br/> /Ale oháňať sa nejakými štatistikami a miešať ´hrušky s jablkami´...:liar:;/ /

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 250 návštevníkov a žiadni členovia on-line