Bavorský farbiar

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30861 od kyra9
Odpoveď od kyra9 na tému Bavorský farbiar
Ahoj Radek, tak drzim palce a posli potom fotecky :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30898 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Bavorský farbiar
fotky zatím slíbil chovatel a pak už budu dokumentovat já, za měsíc a půl pro ňu pojedu pokud se nic nestane a pak hned na stopu, ratice jsou nachystané :]:]:]:] ;) Nebojte nechám jí dětství, ale pak půjde do školy, držte mi palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30902 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Radku tak o tu tvoju fenecku vobec nenam strach ze by mala z niecim problem . Pri tvojich moznostiach to bude pani profesorka v dohladavkach urcite casom ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30904 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Bavorský farbiar
to jakože špatně střílím :]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30907 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
VOLE :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35237 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Bavorský farbiar
Nasej Farbiarke sa po bokoch tela objavily miesta kde jej zacala vypadavat srst, a nejeko sa jej znova nechce narast, miestami tam ma az hole miesta....neviete pricinu? ak bude treba pridam aj foto do galerky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35238 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
skoc veterinarovi ten ti najlepsie povie co a ako :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35243 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Bavorský farbiar
to uz som bol....dostala injekciu a stale nic..........:[ este sa u neho budem muset zastavit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35246 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Bavorský farbiar
být tebou tak jedu na kliniku kde mají laborku aby jí udělali kompletní vyšetření dost často to bývá alergie na některé složky potravy ale po netu ti nikdo pořádně neporadí protože to nevidí;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35250 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Bavorský farbiar
pred par rokmi som mal podobny problem,tiez zhodou okolnosti u farbiarky.zacalo to v jari,pravdepodobne pri intenzivnejsom plznuti.mala robene lab. vysetrenia-tie nic nepotvrdili, teda neodhalili pricinu.po pol roku to zmizlo,boky jej pekne zarastli a uz sa to viac neopakovalo.dodnes neviem z coho to mala,starostlivost o srst mala pri tom vybornu,potrava detto. inak bola zdrava,takze podla mna u nej neplatilo co vravel veterinar,ze problemy so srstou su casto iba sprievodnym znakom pri inych problemoch napr s travenim,zubami.mozno pomohli injekcie , na tie chodila tak raz za 3 -4 tyzdne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35575 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Bavorský farbiar
Uz to zarasta...pomaly ale predsa.........;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36050 od kyra9
Odpoveď od kyra9 na tému Bavorský farbiar
Ahojte, neviete nahodou kto bude posudzovat farbiare v Sielnici? Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36053 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
viem o minimalne jednom....Zeltvay...prúser však?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36063 od kyra9
Odpoveď od kyra9 na tému Bavorský farbiar
uuups :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36799 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský farbiar
Idete do Kubina?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36823 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
Ja už iba ak recitovať...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36826 od pali
Odpoveď od pali na tému Bavorský farbiar
Otázočka a prosba o radu : Môj pes 2 ročný má problém s rastom pazúrikov na labkách. Nerovnomerne si ich odiera. Na niektorých vankúšikoch mu vyrastajú veľké pazúriky, ktoré sa mu oddelia vyhnú dohora (potom sa mu zle chodí) a po čase mu to odpadne a je všetko v poriadku. Bol som s ním aj u veterinára, pazúriky sme mu ostrihali ale asi o dva týždne to mal znovu na jednej labke. Ako často mu ich treba strihať a ako hlboko mu to môžem zastrihnúť. Keď to má v tom stave, že sa mu začne pazúrik oddeľovať, má to veľmi citlivé a už zostáva len čakať, kým mu to odpadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36827 od iwik
Odpoveď od iwik na tému Bavorský farbiar
nie som sice expert.. ale podla mna strihaj tak casto, aby boli v poriadku.. ked taz do tyzdna.. tak raz do tyzdna... myslim si ze je to rovnako individualne ako u ludi... ved to nie je taka hrozna vec.. kontrolovat psovi labky 2x do tyzdna.. a ked treba tak nieco osetrit..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36835 od jager
Odpoveď od jager na tému Bavorský farbiar
zdravím pali, z toho čo si napísal sa dá len veľmi ťažko posúdiť čo je hlavnou príčinou prerastania pazúrov u tvojho psíka. Ale i napriek tomu si dovolím na 90% odhadnúť príčinu tvojho problému. Zaujímaš sa o radu ako často strihať pazúry, či stačí raz za týždeň alebo častejšie. Moja rada nebude pre teba moc pozitívna a asi ma nebudeš mať rád.
<br/>Nebude to jeden krát do týždňa, ale naordinujem ti 4x do týždňa povinné vychádzky do lesa min. 2h. 1x do týždňa zakladanie studených stôp s dåžkou aspoň 500 až 1000m po každej na inom podklade z inou raticou (diviak, vysoká, daniel, muflón) a v inom poraste (ihličnatý, trávnatý, listnatý, kamenistý a ak budeš pracovať správne a dosť často tak vrcholom tvojho snaženia bude vypracovanie stopy aj na asfalte. V praxi sa ti stane, že poranený kus ti prejde aj po asfaltke a to môže byť 100 ale aj viac metrov. Preto je dobre raz za čas založiť stopu aj v takýchto podmienkach. Čím menej prekvapení pre psíka na stope tým lepšie.
<br/>pali aj ty si teraz prekvapený, že ti nedávam rady z veterinárnej ordinácie? To je v poriadku. jednoducho povedané ak si si zaobstaral farbiara, alebo už aké koľvek plemeno tak to bolo pravdepodobne preto, že si poľovník a chceš psa využívať, ako druhé uši a druhé oči pri výkone práva poľovníctva. Aby si mal v lese dobrého spoľahlivého spoločníka, tak si ho tak musíš pripraviť. Neviem do akej mieri miluješ hory, kopce, psov a neviem aký si nadšenec pre poľovníctvo. Vychádzajme s toho, že chceš aby ti psík pri potulkách prírodou zvládal základnú disciplínu, privolanie, najzákladnejší povel pre predpoklad, že pes je ovládateľný, vodenie na remeni, neskôr bez remeňa z obojkom, sadni, daun, odloženie a samozrejme aby nerušil pri zočení zveri. Toto dosiahneš vtedy ak budeš so psíkom vonku čo najčastejšie, aby si psíka v dosiahnutých výsledkoch stále utvrdzoval.
<br/>
<br/>pali zameraj sa týmto smerom a nielenže nebudeš musieť strihať pazúry o ktorých tu píšeš, ale bezpodmienečne sa psovi zlepší aj celková kondícia o ktorej tu ani ako o probléme nepíšeš, ale v skutočnosti to problém je a nie menší ako prerastené pazúry. Ďalej, so psíkom vytvoríte priateľstvo, ktoré bude mať cenu zlata, čo neskôr oceníš pri dosahovaní vrcholných výsledkov.
<br/>
<br/>pali, je možné, že tento problém nemáš a znamenalo by to, že budeš musieť vec konzultovať s vet. lekárom.
<br/>Ale to, že je to ten problém o ktorom som ti tu písal na to dám 99%.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36851 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
Robím to dosť podobne,ked už počujem pri mojej sučke cinkot pazúrikov po dlažbe,tak sa do revíru ide pešo ,nie autom,no a nejaké tri-štyri km po asfaltke spravia svoje...,ašetko je potom ok,akurát ja kapem od ´´tvrdej turistiky´´:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 870 návštevníkov a žiadni členovia on-line