Bavorský farbiar

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43203 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Bavorský farbiar
culo29 - Tu by mohla ako posledná možnosť pomôcť moderná technika vo forme jemného el,šoku od vodiča omotaného na ,,hľadanej koži" ,aplikovaného v momente keď začne zahrabávať,je to síce v štýle hop ,alebo trop ale je to lepšie ako to neskúsiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43204 od eros
Odpoveď od eros na tému Bavorský farbiar
mozno sa niektori zasmejete, ale moj farbiar zahrabaval vyvrh - bol to iba okamih a uz bol zahrabany! Urcite si viete predstavit tie skodoradostne poznamky kolegov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43210 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Nedam ti zarucenu radu ale ak chces vyskusaj. Po vypracovani stopy asi fenu vypustas z lezoviska ku kozi. Neviem na aku vzdialenost to robis ale musis docielit aby sa k tebe fena po overeni vratila. Tj. musi mat dovod sa k tebe vratit a oznamit ti ze nasla kus. Teda ak ju nemienis viest ako hlasica. Skus to najprv na uplne kratu vzdialenost s tym ze suku k sebe privolas a velmi vychvalis a opatovne ju vysles ku kusu a budes ju nasledovat. Tam ju nechaj kozu opat overit , odnes ju kusok od koze a odloz. Trpezlivost a pojde to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43211 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský farbiar
Priatelu, aka stara je ta koza? A este podotazka, pripadne rada. Ty robis vlecku a este kozou? No neviem neviem ci postupujes spravne. Skus si zaobstarat CD od Liptaka Vycvik farbiara. Ak nemas, skusim ho najst a napalim ti ho. Ale kazde zaciatky su tazke. Drzim palce. Ale namiesto koze skus ratice. A hlave musia byt cerstve!!! T.z. tohto casu z mrazaku. Najpr jej sprav hoci vlecku, max 1-2h staru. Nevypustaj ju, ale chod na remeni az k raticiam, tam ju trosku pohecuj a odmen ju. Hlavne si musi zapametat, ze nehlada zradlo, ani hracku pre seba, ale ze robi pre teba a musi to robit rada. Ako spravna baba;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43212 od culo29
Odpoveď od culo29 na tému Bavorský farbiar
ja robim vlecku s raticami na drevakoch ked nebol sneh.na koniec vlecky dam kozu a to CERSTVU maximalne par dni staru.z lezoviska je to ku kozi asi 20m.ona je taka stastna ze to nasla ze sa az trasie a mna ignoruje vypracuje aj 24hod.stopu.18.3.2009bude mat 1rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43213 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Jednu suku som mal pri vycviku taku, ze dlabala na majitela aj ked overila kus , sla potom hladat dalej ine zive kusy. Tak sme stopy vypracuvali na remeni a suku vypustali z remenom na par m tj naprv len na dlzku remena 10m. Prisla ku kusu overila a potom som ju pomaly zacal pritahovat k sebe a chvalil s pripadnou odmenou. Po par razoch pochopila ze ked pride bude odmenena a zacalo to fungovat. V dnesnej dobe nie je problem ju vypustit overi kus a pekne sa vrati oznamit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43216 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský farbiar
Tak potom skus nedavat kozu, ale mne sa osvedcilo zavesit ratice s ktorymi som robil stopu asi 10-20cm nad zem /tak aby potom pees nemal tendenciu pozerat sa na konci stopy po stromoch/ na nejaky krik. 1.nema ich moznost odvliect 2. pri miernom pohybe raticami zacina pes hlasit. A inac, sucka je este vo vyvoji. Ale skus ju nevypustat z remena, aby si nemohla na konci stopy robit co chce. Mozno to zaberie. Mne to zatial zabralo vzdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43217 od culo29
Odpoveď od culo29 na tému Bavorský farbiar
dakujem budem sa snazit ju to daako oducit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43218 od culo29
Odpoveď od culo29 na tému Bavorský farbiar
dakujem budem sa snazit ju to daako oduci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43315 od marek469
Odpoveď od marek469 na tému Bavorský farbiar
ahoj lubo 1 dalo by sa napalit to cd dik za odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43394 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský farbiar
Ahoj. Posli SMS na c.0903958701 - Martin Liptak. Cena je 4, alebo 5Eur. Urcite to nie je vela a cast penazi ide na Spisky pohar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43728 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Bavorský farbiar
Ahoj. Nemáte náhodou někdo Skúšobný poriadok pre skúšky farbiarov PF a IHF v elektronické podobě ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45175 od jager
Odpoveď od jager na tému Bavorský farbiar
Pre vodičov Farbiarov z okresov, Považská Bystrica, Púchov a Ilava.
<br/>Dňa 27.3.2009 o 17 00h
<br/>bude
<br/>v Lúkach pod Makytou, z Púchova cca 10 km smer Vsetín.
<br/>v reštaurácií NIVA
<br/>spádová schôdza KCHF
<br/>na ktorú pozývame vás všetkých, ktorí sa chcete aktívne zapojiť do činnosti Klubu.
<br/>
<br/>Aktivista KCHF
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46715 od tibor112
Odpoveď od tibor112 na tému Bavorský farbiar
Chcel by som vedieť vaš nazor,hlavne jagera,lubo1 a iných,na to,či pri umelej stope robenej mnou bude môj farbiar cítiť aj môj pach.Je to 10mes.pes,trávim s ním cca 10-12 hod. denne.A ešte jedna prosba,môžem stopu z jelen.ratic pofarbiť trebars srnčou,príp.diviačou krvou(zabudol som si ju odložiť) to aby potom naostro nebol z toho trocha mimo.Inak včera som na tejto stránke presedel celé dopoludnie(som PN),prečítal všetkých 19 stránok v tejto téme,a už mám aj obiednané to CD(dúfam,že je to DVD) od p.Liptáka.Mam aj požičanú knihu Vodič farbiara no tam som sa o tom nedočítal.Lovu a farbiarom zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46721 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Bavorský farbiar
Tvůj pes určitě něco z tebe ucítí , ale měl by pro něho být dominantní pach spárků , které použiješ. Jestliže budeš zakládat stopu pomocí holí , nebo kolečka je to jednoduché. Vezmi si nějakého pomocníka a ten ať přijde kolmo ke stopě kterou zakládáš předej mu stopovačku a odejdi kolmo od stopy na druhou stranu.Pomocník ať pokračuje ve směru stopy. Určitě jsi to viděl v nějaké knížce. Při práci na stopě pak uvidíš jestli pes půjde rovně , to by znamenalo že sleduje stopu spárků , a nebo jestli začne hledat až narazí na Tvé stopy a odbočí po tvých stopách. Pak by si musel nechat někoho jiného zakládat stopy než by si pes zvykl na to že sleduje pach spárků a né tvůj..
<br/>Barva (krev) není zpočátku potřeba. Nejdříve se přesvědč , že pes sleduje stopu a že o ní má zájem. Barva se používá pro psy , kteří nemají zájem o stopování. Může se také použít rozříznutí spárků a pro úplné pitomce :-) , tažení celého kusu.
<br/>V žádném případě nepoužívej barvu z jiného druhu spárkaté zvěře. Držím Ti palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46723 od tibor112
Odpoveď od tibor112 na tému Bavorský farbiar
Vďaka marekkraus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46743 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Bavorský farbiar
Urcite nemiesaj pachy stopy s pachom krvi inej zveri. Bola by to asi tvja prva a posledna chyba. Uz si sa stretol s tym, aby z jelenice sla srncia, alebo diviacia krv? Ze tam bude ludsky pach, to by nemalo psovi vadit. Stopa zveri by mala byt prenho prioritna. Ak sa to vydari, este vela krat pojde po stope poranenej zveri prekrytej pachom neuspesnych dohladavacov a psov, ktore si s tym nevedeli dat rady. Ale k zakladaniu stopy. Ja to robim tak, ze najprv ratice trosku narezem, a spravim obycajnu vlrcku, aby bol pach intenzivny. Psa nasadzujem prvykrat uz po styroch hodinach. Podla toho, ako ju vypracuje volim takpovediac obtiaznost vycviku. Ale este jedna dolezita rada, aspon z mojho pohladu. Neuc sucasne stopu a vodenie na remeni. Budes mat problem s vypustanim. Vodenie na remeni ma farbiar v krvi, aspom pri vsetkych, ktorych som cvicil a zatial aj uspesne vyycvicil to bolo bez problemov. Az ti bude robit vypustanie na 90%, potom ho zacni drilovat. Inac bude super poslusny, ale dohladavat bude chciet le na remeni. A este raz, stopu nikdy nepodfarbuj. Mas farbiara.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46986 od tibor112
Odpoveď od tibor112 na tému Bavorský farbiar
Ďakujem za radu,zajtra budem mať aj video od p.Liptáka, tak to aj s vašimi radami sklbim a dúfam,že môj farbiarik to pochopí a bude mi robiť radosť. Lovu a farbiarom zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47024 od tibor112
Odpoveď od tibor112 na tému Bavorský farbiar
Zdravím,Jaro,čítal som zopár tvojich príspevkov,a viem že máš niečo o farbiaroch v PC,tak ak budeš mať trocha času a chuť tak mi to pošli prosím na tibor112@centrum.sk.Zháňam všetko dostupné.Vopred ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47025 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Jasne musim sa pohrabat kde to je a poslem ti. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 190 návštevníkov a žiadni členovia on-line