Bavorský farbiar

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49821 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Bavorský farbiar
Dle mého názoru nejsou hlásiči , protože spousta psů není docvičených na chování u kusu. Nikdo si netroufne vypustit psa na hledání a nemůže si být jistý že pes nezačne načínat. V tom je jeden problém. Druhý vidím v tom , že psy , kteří jsou chováni ve vesnicích a ne na samotách , když mají uvolněnou hlasitost , tak jí majitel potlačuje tím že nechce aby pes hlásil u domova na dvoře , kde dostává nejvíce výcvikových hodin , aby nerušil sousedy. Pes pak přijde do honitby a nehlásí , protože z domova je naučen že to je něco špatného.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49867 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Bavorský farbiar
Cele je to tak trochu alchymia....samozrejme, ze velku ulohu tam hra predispozicia no vela zalezi aj od vycviku...nehovoriac o tom, ze PFky robia vacsinou mlade psy....kedze farbiare dospievaju /pracovne/ neskor, tato schopnost sa u nich este moze prejavit ak maju dostatok prac. prilezitosti. Aspon u mojho to tak bolo. Ale je to velmi individualne...co plati u jedneho psa, u druheho to tak nemusi byt....Na druhej strane, neviem preco tak vsetci tuzia po hlasicoch...Ved ak je psik spolahlivy vodic-oznamovac je to v pohode a pri stavani zvery a poranenu zver hlasia takmer vsetky psy prirodzene...Je pravda, ze ak je teren nedostupny, hlasic by sa zisiel. Moj skromny nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50171 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Ked sa vam tu nic nedeje tak kratka ukazka www.polovnik.com/hlasenie.avi [/]6 mesacny psik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50477 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Bavorský farbiar
Prosím, nemá niekto DVD Barváři, alebo Výcvik stopára????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50520 od MarekKraus
Odpoveď od MarekKraus na tému Bavorský farbiar
Výcvik stopára si můžeš koupit u Martina Liptáka tel:0903 958 701 přispěješ tím alespoň na další ročník Spišského poháru. DVD barváři si můžeš objednat u předsedy klubu ČMKCHB pana Soukupa tel: +420 605 206 780

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50547 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Bavorský farbiar
dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50955 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Bavorský farbiar
Prosím skúsenejších, vyberam psa a stale neviem či farbiar alebo durič(kopov,jazvečik alebo bavorak)???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50956 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
Peťo podľa toho čo chceš s tým psom hlavne robiť a druha vec ak si to napísal sem určite to bude farbiar či nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50963 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Bavorský farbiar
Som začiatočnik, je to môj prvy pes no a na nejake skušky či sutaže sa zatial necitim, chcel by som ho bravat maximalne na spol. polovačky, jedny mi hovoria, aby som si zaobstaral bavorského farbiara vraj budem mat intaligentneho a pekneho psa, iny zase radia nejakeho duriča, NEVIEM. čo odporučate vy ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50965 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Bavorský farbiar
No na spoločne poľovačky určite duriča s farbiarom to nerob škoda ho pokaziť, pes je taky aky je jeho pan čo sa týka inteligencie. To čo ho naučíš to bude vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50967 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Bavorský farbiar
Tak nejaký terier? chcem začat s niečim poriadnym aby som nadobudol skusenosti a potom v tom pokračoval profesionalnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50969 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Bavorský farbiar
nič v zlom,ale kúp si tamagoči a vec vybavená:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50971 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Bavorský farbiar
Spytam sa ta inak, co mas nastudovane o farbiaroch a duricoch alebo mas v okoli niekoho kto by ti predal nejake prakticke skusenosti ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50981 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Bavorský farbiar
v akej oblasti poľuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50987 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Bavorský farbiar
Velmi malo len tak z rozpravania, aj to len od takych, ktory maju jazvečika, alebo nemaju žiadneho psa. Preto som tu hladam rady!!!:{:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50988 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Bavorský farbiar
Ešte nepolujem ak boh dá tak snád budem.(17rokov);/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50989 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Bavorský farbiar
Pomohli ste mi, dakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #51020 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Bavorský farbiar
Peťo, já mám 2 jagy, před tím jsem měl velšteriéry. Teď mám aji bavorku, mladou fenku. Zde je charakter revíru a odstřely a můj způsob lovení. Moc nechodím na spoločné na drobnou, radšej se podívám na naháňku na černou a vysokou = ne ohaře ani slídiče, a když přece jen jdu, pro mou potřebu postačí práce jagů. Na společné na černou předvádí nezaplatitelnou práci a pokud se v lednu po skončení naháňek rozhodnu jít norovat = jagoš, popřípadě jezevčík. Jezevčíky nemám, protože se u nás stává, že je hodně sněhu, jezevčík by se bořil.
<br/>Máme relativně vysoké odstřely ostatní spárkaté zvěře, hlavně dančí a taky černé na individuálním lovu, dochází k postřelům a barvář, kterého měl kolega už zestárl = vzal jsem si barváře já. Na individuál jagoše neberu a jinou zvěř než černou a škodnou jim neukazuju. Barvář mě doprovází na individuálu, nebo čeká v klidu doma, až mu někdo na naháňce něco vyrobí.
<br/>Poučení pro Tebe: Vem si barváře, pokud budeš na naháňkách na černou a vysokou a budeš stát na štontech. pokud Tě bude bavit chodit v tlaku, vem si honiče. Pokud víš že se na naháňku dostaneš jen občas a budeš chodit i na drobnou vem si teriéra nebo jezevčíka. Tak se na to dívám já. A ať si vybereš jakéhokoliv psíka, přeju Ti ať Ti dělá jen radost Radek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #51023 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Bavorský farbiar
Velká vdaka, to som si tu chcel nájsť.:):):):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #51032 od crosfire
Odpoveď od crosfire na tému Bavorský farbiar
Jaro zdravim ta.Vidim ze sa rozumies a preto ta chcem poziadat ci by si aj mne nemohol poslat nejaku literaturu pre vycvik bavorskeho farbiara.Na jar by som mal mat psika a chcel by som co najviac nastudovat je to moj prvy psik a nechcem urobit ziadnu chybu pri vycviku.Vopred ti Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 227 návštevníkov a žiadni členovia on-line