všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14036 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
No po niekoľkých rokoch sa už len bude písať v historií daného plemena...............
<br/>
<br/>NIEKEDY DÁVNO PRADÁVNO SA TOTO PLEMENO POUŽÍVALO NA POĽOVNÉ ÚČELY....
<br/>
<br/>Ale podľa mňa by si to mal ustrážiť klub.......... ale keď v klube sú aj nepoľovníci tak to je niekedy ťažké...........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14037 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
sorry bez toho niekedy........... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14043 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
kluboví činovníci si príliš často strážia príjmy z chovných staníc, stačí si spárovať mená s chovat stanicami, to bude prekvapko pre mnohých veriacich v čestnosť a nezištnosť. Viac ma však zaujíma, ako by sme mohli mať vplyv na takéto rozhodovanie v kluboch cez náš zväz, pretože SKJ je našim kolektívnym členom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14045 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
no vsetko je to o vacsine a mensine . zacne byt medzi nepolovnikmi zaujem o plemeno vid vyzla , weimar . urcitu dobu je klud . potom dakto rypne a preco aj my musime mat skusky aj ked nie sme polovnici . zrazu je ich viac ako polujucivh clenov v klube prehlasuju co sa da a uz je to s prepacenim v riti . To viete weimar , vyzla vyzeraju pekne . Ked sa to tak vezme krasa plemena tusim zacina skodit tymto psikom . takeho jagosa , ci daxla alebo stajeraka a ine &quot; pekne &quot; si malokto vsimne v atlase psov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14047 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Ono v budúcnosti by to mohlo vyzerať takto:
<br/>[r] ak označíme plemeno za poľovné, tak vlastník má byť poľovník a pes musí mať skúšky do chovnosti. A nič na tom nebude môcť zmeniť žiadny klub.[/r]
<br/>A má byť pes spoločenský, atď, tak má mať iné kritéria.
<br/>Veď je do plaču, keď na vlastné oči vidíte klasického draka - foxa, ako sa ide hrať s cudzou mačkou, bez akýchkoľvek známok ostrosti.
<br/>A takíto sú chovní, pretože majú aký-taký exteriér. Ani pánboh potom nevie, či sa vám nezamiešal niekedy v minulosti do línie. Takže podľa mňa ziskuchtivcov przniacich chovy poľovných psov zastaví len nekompromisné rozhodnutie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14048 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Presne tak......
<br/>
<br/>
<br/>Akurát pozerám, že bigel ide na dračku........a ešte k tomu pomohla reklama ORANGE preneste si ich..... :D ...... všimnite si cenu šteniatok bez PP
<br/>
<br/> www.vyhladavanie.hyperinzercia.sk/bigl/[/]bígel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14049 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
a ešte jeden postreh
<br/>keď z poľovného psa spravíte spoločenského, úplne stratí ducha. treba si len porovnať bígla zo starého, poľovného chovu a súčasný štandard na ulici. Veď sú to nešťastníci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14051 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Keby len ducha...........:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14057 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
papo pekne pises a mas 100% pravdu . takto mozeme vymenovat vela plemien asi z kazdej skupiny polovnych psov , ktore presli urcitou transformaciou na zaklade tlaku nepolovnikov . nech aj nepolovnik ma lovecke plemeno ale nech sa prisposobi narokom plemena a nie prerabat plemeno na svoj obraz a svojej mohucnosti alebo nemohucnosti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14058 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
V klube by to mali ustrážiť......... a keď to neustrážia v klube tak to plemeno stojí za nič... a keď poľovníci nemajú o to plemeno záujem tak to neustrážia........ ale s tým mi nič nenarobíme.....
<br/>
<br/>Nestihol som si ešte kúpiť NAŠE POĽOVNICTVO tam píše zajac o skvelom duričovi.......
<br/>
<br/>KTORÝ SA STAL OBEŤOU..... :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14059 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Bígel XXL v akcii :D
<br/>
<br/>
<br/>[img]www.polovnik.com/stopino/foto/398.jpg[/img]
<br/>
<br/>
<br/>skúška

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14071 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
ti dam bigla ty vtak neurazaj mojho psa . :D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14074 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
By si měli vysocí činovníci klubů uvědomit (a členové, zejména polovničtí, by na ně měli v tom smyslu tlačit) do jaké skupiny FCI naši havíci patří a k jakému účelu jsou a byli určeni, vyšlechtěni.... Jednou byli určeni k lovu....tak ať se vlohy, geny podporujou cíleným výběrem psů a fen, kteří jsou vhodni k páření a povinnost složit zkoušky upotřebitelnosti by měli být vyšší , čím víc je jedinců od plemene. Podle mě je pro uchovnění(tedy u ohařů) složení jarních zkoušek vloh a podzimních zkoušek málo. Lesní nebo speciální vodní k tomu a je to OK ;) A výstavy, jo tak ty pes k uchovnění musí mít a nejradši abych jich měl aspoň 5 :[ (to přeháním ;)) a pak je vidět, jaký krpáči jdou do chovu :(
<br/>Opět sice nerážíme na univerzálnost plemen......ale i nepolovníci by se psy aspoň něco dělali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14082 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Viniť za to len nepoľovníkov je príliš jednoduché.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14083 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Jendo, ak chceme podporovať vlohy a do chovu vyberať psov podľa vlôh k práci, mali by nám k tomu slúžiť hlavne skúšky vlôh a nie skúšky práce samotnej. Prečo u nás zakrpateli ba až zakapali zvody mladých a skúšky vlôh? I toto majú na svedomí nepoľovníci?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14084 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
dusan ale predsa skusky vloh ci uz pre male plemena alebo stavace su kazdorocne poriadnane a kazdorocne sa tam zucastnuje mnozstvo psov . hoci nie kazdy sa ich zucastni . skuseny kynolog vidi co ma v psovi nepotrebuje si to overovat ide priamo na skusky z vykonu tot moja skusenost . jedine plemena ktore nemaju na seba usite skusky vloh su durice co je na skodu podla mna .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14085 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
myslím, že duričská skúška je dosť náročná a preverí psa poriadne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14089 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Naročna je to píšeš dobre. Ale mali by sa robiť aspoň vycvikove dni ako to maju v klube AJD pretože veľa majiteľov duričov nema ani paru o tom ako vlastne takého psíka viesť. A je to dobrá príprava na duričske skúšky a nielen na tie ale aj na farbiarske.
<br/>Podľa mňa by k tomu mali zodpovednejšie pristupovať všetky kluby a hlavne majitelia chovných fen by mali byť zodpovedný a novému majiteľovi ktorému predavajú štence trocha prehovoriť do duše.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14090 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Hovoríš mi z duše
<br/>A kynologické kluby - na jednej strane nadšenci poriadajú klubové skúšky, na druhej strane vrcholoví funkcionári(chovatelia) navrhujú pre váčší rozkvet plemena zrušenie poľov skúšok. Viď terier klub. Preto sa vraciam k myšlienke: ak má čo do toho povedať SPZ, ktorých sú členmi, tak nech rýchlo koná. Nech mi tu niekto skúsi vymenovať plemeno, ktoré sa poľove zlepšuje a nemá tendenciu upadať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14092 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, skúška vlôh by mohla byť štartétom, odrazovým mostíkom k vyšším skúškam a zároveň užitočným zdrojom informácií. Skúška vlôb by nemala by bazírovať na precíznosti, mala by odhaliť skutočné vlohy k práci a nie nacvičenú pracovitosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 390 návštevníkov a žiadni členovia on-line