všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14093 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Iste, napr pri farbiaroch, ale pri mnohých plemenách v tom vidím dvojkoľajnosť, pretože na výcviku, ani na schopnostiach psa to nič nezmení

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14094 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, jedným z riešení, by mohlo byť viacero klubov pre dané plemeno. V súčasnosti to na Slovensku nie je možné. Ak by to možné bolo hoci aj za podmienky rovnakých nutných povinností pre zaradenie do chovu, nič by nebránilo partii našencom v tom svojom klube pritvrdiť v skúškach. Možno by ich bolo na začiatok iba 10% z terajších, ale nik by ich nemohol preválcovať a umlčať väčšinovým zrušením skúšok, lebo oni by boli v tom svojom klube väčšina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14095 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, v galérii si môžeš všimnúť čo mi pletie popod nohy a občas mi jazykom pregľančí ksicht. Ak by si mal zvyšnú líšku, mŕtvu, ale ešte súcu na aport, príp. kunu a nevedel čo s ňou, ja by som ju ešte zužitkoval. Potom niekde pri pive, by sme si mohli určité veci lepšie prebrať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14096 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Skusky vloh su dobra vec, ale iba teoreticky. Ani si nepametam, kedy som na skuskach vloh prisiel k zveri. Clovekovi daju limitnu znamku 3 a zivot ide dalej. A k tomu, musim za to este zaplatit dost peknu sumu. Tak isto, je to aj s JSS, kde sa casto stava, ze stavac nema moznost vystavovat zver a ani discipliny s tym spojene. Takisto dostane 3 a ma skusky v prvej cene a moze byt chovny. Kluby by nemali uznavat taketo skusky, na ktorych ani neviete co za rozhodcu to pusudzovalo. Niektore to robia tak, ze si usporiadavaju vlastne chovne skusky, na ktorych posudzuju clenovia klubu co sa problematike v chove rozumeju a skusaju vlohy psov ako napr. nos, hladanie, vystavovanie a pod. Iba tieto skusky platia potom pre chovnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14099 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Viac klubov? nasleduje nejednotnosť, kríženie navzájom a výsledok - ako dnes, mačka vo vreci. Poľovné plemeno pod jedným klubom a priamo pod palcom SPZ. Nemusíš mať potom strach. A časom budú psi aj medzinárodne veľmi uznávané, výrazne stúpne ich úžková hodnota. A aj chovatelia si potom prídu na svoje, klesne predaj šteniat a stúpne záujem o psov so započatým, alebo ukončeným výcvikom. Ale to je len sladké snenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14103 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
"Poľovné plemeno pod jedným klubom a priamo pod palcom SPZ" Ale veď teraz je to tak. A aký je stav? Povinné skúšky a na nich nezriedka prižmúrené až zažmúrené oči a meranie nejednotným metrom. Do vedení klubov sa derú ľudia, ktorým ide viac o peniaze a vlastný imidž ako na psoch. Ja si myslím, že je najvyšší čas ponúknuť ľuďom aj alternatívu v podobe "nadšencov", ktorým ide viac o psov, ktorí sa hlavne vyžívajú v psej práci a nie v psom kšefte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14106 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
hovoríme o tom istom výsledku. Ale: Kluby pod SKJ sú samostatné subjekty a robia si, čo im vyhovuje. Bez možnosti zásahu SPZ! To je ten stav, ktorý treba zvrátiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14107 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
No co sa tyka skusok musime uznat ze honotenie je velmi subjektivna zalezitost , tesi sa ten co ma znamky v I.cene a sklamany je ten co skonci v III.cene . Ale ako tu raz Matulkoh spominal je 100 a 1 urobit skusky a mat v praxi vyuzivaneho psa . Mame tu kluby ktore zdruzuju to ci ono plemeno , ale aj tak je to vzdy na jednotlivcovi aby si toho svojho chlpaca vypiplal lebo malokto poda pomocnu ruku . Pokial bude chov psov len biznis tak sa to nezlepsi . Najdu sa nadsenci ktori sa snazia hlavne chovat psy a sucasne pozerat na to aby boli vyrovnane vlastnosti psa a aj exterier lebo podla mna su to dve suvisiace veci .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14108 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
papo viem kam mieris . ma to vsak jeden hacik a to su prachy . pokial bude vela ludi vidiet za chovom psa len zarobok na kryti alebo predaji steniat tak to pojde len dole vodou . uvediem plemeno ktore sa snazili u nas pretlacit aby bolo polovne z moznostou absolvovat skusky . jedna sa o rodezkeho ridzbeka . za poslednych 5r sa stalo toto plemeno najzastupenejsie na vystavach . na najblizsej vystave v brne bude 102 jedincov tohoto plemena . zrazu uz nik netlaci na to aby plemeno malo moznost byt polovne upotrebitelne . kazdy vidi len prachy . kam sa pozres RR . ale ked ich zacnes porovnavat tak je kazdy iny z ochovom to nema uz nic spolocne hoci kazdy tvrdi ze RR chova . makovy prd . RR zacal byt v mode kazdy videl prachy a to 25 000sk z kazdeho standartneho stenata . teraz je suma urcite daleko nizsia a vela ludi uz asi lutuje ze ho vlastni . do chovu sa dostali jedince ktore su agresivne voci psom hoci to bol a je v krajine povodu pes zijuci vo svorkach a nema tendenciu sa bit . takto by som mohol pokracovat ale vlastne podstata vsetkeho je len ubohy zarobok . a takto to vyzera aj z mnohymi polovnymi plemenami .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14109 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, pozri sa na to takto: ak si plemeno odsúhlasíme ako poľovné, potom musí spľňať kritérie tak exteriéru, ale aj prináležiacej poľovnej upotrebiteľnosti. A ak na tom nebudeme trvať, tak v krátkej budúcnosti sa môžeme rozlúčiť s viacerými plemenami. A to len pod tlakom ziskuchtivcov. Tiež treba pozreť na súčasné zaradenie plemien, myslíš že yorkšír je ešte poľovný? Prichádzajú aj nové poľovné plemená, čo z nich bude za pár rokov v súčasných pomeroch?
<br/>Poznám aj RR, ktoré si urobili skúšky v ČR, ale vzhľadom na &quot;módnosť&quot; ich možné poľovné upotrebenie je už dnes v háji. Tu nepomôžu nové kluby, ale zmena systému.
<br/>Nezávidím chovateľom zárobok, ale nech je poctivý!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14112 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Papo v tomto suhlasim aj preto som si ja doviezol neosvedcene polovne plemeno ako niektori tvrdia hoci je to jeden z najstarsich duricov na svete . Chcel som nieco nepokazene . Vo svajciarsku a severksch krajinach velmi oblubene plemeno . Aj pre sice vyssiu kohutikovu vysku ako je u nas povolene na durenie teda na absolvovanie SD skusok som ja nadmieru spokojny a nemenil by som .
<br/>
<br/>Co sa tyka terierov ako je jork a podobne kabelkove typy terierov je to veru na uvazenie ako aj drzat dalmatinca a ridzbeka v VI FCI kde su farbiare a durice . hoci je tam este pribuzne plemena . Bud nech sa teda povoli absolvovat vsetkych psom zaradenych v 3,4,5,6,7,8 FCI skusky polovnej upotrebitelnosti alebo nech sa to vycisti .
<br/>
<br/>co sa tyka pritvrdenia tadeto cestu nevidim lebo nas ktori pouzivame psov na robotu je uz akosi pomenej v niektorych kluboch . SPZ neurobi nic co sa tyka polovnych plemien tomu ver .
<br/>Mozno ze budem sam proti sebe , mne sa vidi ako jedina mozna cesta ta ze klub da na vyber ako viest to ci ono jednotlivcovi . Ti co su zastancami pracovnej linie vzdy pojdu a absolvuju skusky . Ti co nechcu nech si toho svojho gaucaka teda vedu ako chcu s tym ze by na nich spadalo nejake obmedzenie ohladom mnozenia a chovu tohoto plemena . Chces chovat musim chovat s tym co k tomu plemenu patri nepaci sa ti budes musiet strpiet nejake obmedzenia . Len toto by nemal urobit len klub ale zastesujuca organizacia pre dobro zachovania polovnych plemien na to na co boli urcene .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14113 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
ja by som mal mať cca v máji tiež netradičné plemeno, bude sranda, ale otca aj matku má neskutočných poľov. dríčov, tiež teriér

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14115 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
tak sa nám pochváľ čo to bude za chlpáča.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14118 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
pozri do fotogalérie matulkoh, to biele čudo:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14120 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, pozri si zoznam www.skj.sk/new_pages/kluby_spz.php[/]klubov pod SPZ tzn. klubov, ktoré ak chcú byť chovateľskámi klubmi u nás, tak musia akceptovať štatút (stanovy) Kynologickej rady SPZ. Tieto kluby si volia resp. by si mali voliť zástupcov do KR SZR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14121 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14123 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14128 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
DKo, díky, myslíš že KR SPZ využíva svoje právo podľa bodu &quot;o&quot;? Kluby teda nemajú pvinnosť dávať si schvaľovať zmeny v chovnosti. Alebo žeby KR SPZ súhlasila u welšteriéra s vypustením poľov skúšky do chovnosti?
<br/>Vracia ma to k už k vyslovenému názoru - situácia je vážna, niksa tým seriózne nezaoberá, poľovné plemená vďaka zmenám zdôvodnených zvýšením záujmu o chov (chamtivosti) upadajú!
<br/>A téma náročnosti rozhodcov pri skúškach je sama osebe.
<br/>Zaujímavý názor som na jeseň zachytil pri skúškach v Martine: psa so skúškami odtiaľto kedykoľvek, tu je to náročné! A vráti nás zas to ku chamtivosti.
<br/>Systém musí byť nastavený tak, aby ani pri skúškach nemohlo fungovať &quot;kamarátsvo&quot;.
<br/>A o tom hovorím - nastoliť zmeny v systéme!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14138 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému všetko o poľovných psoch
ma tu niekto nemeckeho stavaca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14140 od BR-RADKO
Odpoveď od BR-RADKO na tému všetko o poľovných psoch
Už som raz písal , že o jednom viem .Napíš sem mailovu adresu pošlem Ti foto .8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 271 návštevníkov a žiadni členovia on-line