všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13960 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, ako si vysvetľuješ skutočnosť, že niekto fasuje krmivo, ak sa s nimi producíruje po výstavách. Ja dúfam, že tebou spomínané občerstvovanie krvi nemá zlepšiť exteriér. Ale ak by to malo občerstviť povahu, potom sa pýtam: prečo ju tra občerstviť, resp. kam sa stratila?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13962 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
No genetika nie je moja silna stranka ale : tym ze je malo jedincov a slachtenie zacalo niekedy v 40rokoch minuleho storocia je plemeno velmi mlade . potrebuje sa rozsirit . tym ze je to pes vyslachteny z troch plemien weimarský stavač, český fúzač a nemecký drôtosrstý stavač je povolene u SHS primiesavanie krvy z tychto plemien . mam pocit ze dokonca sa zacala z pridavanim aj pudelpointra . takze aby nedoslo ku krizeniu medzi pribuznymi tak sa pristupilo k tomuto . co sa tyka exterieru tak je myslim si dostatocne vyrovnany ked si pozres jedince ktore su na slovensku . skor tu ide o vylepsenie polovnych vlastnosti . Takze cele obcerstvovanie chovu je o zachovani genetickej roznorodosti aby sa mohlo pokracovat v chove .
<br/>Moj nazor je ze sice nie je SHS vela ale ma to jednu velku vyhodu a tym ze ho nepolovnici nepokazia a vzdy to bude na 99% pracovne plemeno . Bude na tom ovela lepsie ako silna zakladna madarskych vyziel , weimarov ak na to pozerame z hladiska polovnika .
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13968 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Presne si to vystihol............... SHS vôbec nezanika..................... a zabudol si ešte na IRSKEHO SETERA.........;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13970 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
DKo, vies o tom, ze mas pravdu? Je mi luto, ale musim s tebou suhlasit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13972 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Ale tento problém sa netýka len SHS ale všetkých poľovných plemien........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13974 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Ano, mas pravdu, ibaze niektore kluby sa to snazia napravit a niektore zatajit. Lahsia je ta druha alternativa, cize.....;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13975 od Rammira
Odpoveď od Rammira na tému všetko o poľovných psoch
DKo 100 bodov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13976 od Rammira
Odpoveď od Rammira na tému všetko o poľovných psoch
Macek tiež 100 Bodov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13983 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému všetko o poľovných psoch
Rammira,tiež 100 bodov!!!:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13987 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Jardo my sme sa pochopili, že......... ?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13988 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, ako si vysvetľuješ skutočnosť, že niekto fasuje krmivo, ak sa s nimi producíruje po výstavách. Ja dúfam, že tebou spomínané občerstvovanie krvi nemá zlepšiť exteriér. Ale ak by to malo občerstviť povahu, potom sa pýtam: prečo ju tra občerstviť, resp. kam sa stratila?....................................................
<br/>
<br/>No Jardo to mal na mysli, že nemôžeš pariť dceru s matkou resp. babku s vnukom alebo dedka s pravnučkou ....... pravnučku s prapradedkom..... vznika tzv. užší kruh a potrebuješ občerstviť krv........ laicky sa to už nedalo vysvetliť......... ;)
<br/>
<br/>
<br/>A druhá problematika je tá, že v I. cene končia tie psy, ktoré si to nezaslužia....... ale ja poznam teba ty poznaš mna a je to........ no sú aj výnimky........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13989 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Ako to povedať v skratke.............
<br/>
<br/>Keď chce PZ poľovať na diviačiu zver musí mať duriča.......... (stačí papierového)
<br/>
<br/>Každý vie na čo narážam..............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13992 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Dko s tym fasovanim krmiva nemam skusenost nemozem hovorit . Tak isto by sme ale mohli nadavat asi na majitelov vsetkych slovenskych narodnych plemien , ktori maju odpusteny vystavny poplatok na niektorych vystavach .
<br/>
<br/>Slavo my sa pochopime tusim vzdy ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14006 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Kua Jaro, z čoho si nadobudol dojem, že nadávam majiteľom našich národných plemien alebo že im závidím odpustenú časť výstavných poplatkov. Skutočnosť, že dnes treba oživovať alebo zachraňovať (mne je jedno ako to kto nazýva) SHS je dôsledoch čohosi, tzn. má nejakú príčinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14007 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Nenadobudol mozno som zle pochopil . chybicka sa asi vloudila .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14012 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, ak sa mi ešte niekedy pritrafí, že mi potvoru na nejakej skúške bude posudzovať pán Otto Banás st. a po skúške bude čas na nejakú debatu o práci psov, predpokladám že sa dozviem kvalifikovaný názor na veci okolo SHS. Ja som možno zle pochopil článok v KR a zazdalo sa mi, že niekto chce silou mocou urobiť zo SHS psa výstavného.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14015 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
chlapi akurat sa mi donieslo do usi ze v klube weimarov sa ozyvaju ludia co su proti skuskam ostrosti , jasne ze su to hlavne ludia ktorym robi problem ci uz skuska SO ako aj JSS a brani im to v mnozeni weimarakov bez ladu a skladu . no skoda reci vam poviem .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14020 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Som zvedavy, ake maju na to argumenty:x Ja viem aspon tak, ze to je pracovne plemeno, tak ako napr. welsterier, och...pardon, ten pre ziskanie chovnosti uz tiez nemusi absolvovat ziadne polovne skusky. Mas pravdu, skoda reci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14027 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Hej a preto je take domrvené to plemeno mam nervy na dranc kúpil som fenu od poľovníka ale nie je to ono. Nepracuje tak ako by terier mal.
<br/>Je vidieť že to plemeno sa pokazilo prave kôli tomu že nepotrebuje mať skúšky.
<br/>Myslel som welshteriera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14035 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému všetko o poľovných psoch
Ono sa to ešte nepokazilo tým že nemusí mať skúšky ešte sa to tým len pokazí ono to totiž platí ešte len rok alebo dva bohužiaľ. Poľovné plemená sú raz poľovné a ako také by mali mať skúšky a hotovo keď chce chovať poľovné plemeno nepolovník mal by sa prispôsobiť on nám a nie my im a keď sa mu nechce robiť skúšky nech si kúpi yokšira.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 267 návštevníkov a žiadni členovia on-line