všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14233 od lado
Odpoveď od lado na tému všetko o poľovných psoch
ako robia farbu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14247 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému všetko o poľovných psoch
Na farbu su tiez celkom dobre.Maju velmi dobry cuch a hlavne sluch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14250 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Neviem ake mas informacie ty, ale ja viem, ze ked sa u nas "lamala" kynologia po rozdeleni Ceskoslovenska (boje medzi SKJ, ZSK, SKZ...), tak okrem inych mala FCI podmienku, ze vsetku kynologiu bude v SR zastresovat jedina organizacia (tou sa stala SKJ) a ze pre kazde plemeno bude len jeden chovatelsky klub. Ale mozem sa aj mylit.
<br/>S tou ostrostou je to tazke a aj bude, v CR uz ten problem maju. Ved preto je na nasich medzinarodnych alebo klubovych brloharkach viac ceskych psov ako nasich. A viem, ze ti, ktorym ide o skutocne zachovanie pracovnych vlastnosti brloharov si robia sukromne skusky nazyvane treningy a dokonca sutaze, organizovane brlohuju v prirode na umelo vybudovynych brlohoch a potom na plemenitbu vyuzivaju len takto otestovane jedince. Vsetko sa deje za vysokymi plotmi na sukromnych pozemkoch a vsetci im mozu...
<br/>No a k otazke strazenia si pracovnej stranky klubmi, to je dost tazke, nakolko funkcionari klubov su vo vacsine &quot;stare struktury&quot;, ktori nepustia novych mladych ludi k nicomu, viac ich zaujima vlastny prospech a realizacia, drzia sa tam 70 a viac rocni paprdovia, tak to sa tazko nieco presadzuje. Sediny si vazim, ale treba vediet kedy odist z funkcii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14252 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, SKJ bola založená SPZ, ZSK a SKZ. Pri založení vznikli stanovy. Porovnaj tieto stanovy so súčasným organizačným poriadkom a možno prídeš na niečo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14253 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
K povodnym stanovam neviem ako sa dopracovat, ale ta informacia, ze SKJ zalozili SPZ, SKZ a ZSK nie je uplna a ani spravna. Vstko to boli tvrde mocenske boje, zakulisne intrigy, ale tu by som to nerad rozoberal do detailov. Ak sa chces o tom bavit, cislo na mna mas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14257 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14261 od jand
Odpoveď od jand na tému všetko o poľovných psoch
Zdravím.Lajky chovám už 8 rokov ,mám psa 8 roč. a sučku 6 ročnú.Mám s nimi veľmi dobré skúsenosti.Podľa mňa je to univerzálny pes.Zo sučkou mám spravené FSMP v 2 cene,100 bodov.Sú povahovo odlišné,pes je ostrejší na diviaky ale keď su spolu pri diviakovi tak je to pekný cirkus.Hlásia na kontakt.sú vytrvalé.Ak máš záujem a dáš kontakt môžeme poprípade hodiť reč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14268 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému všetko o poľovných psoch
Ja mam velmi rad tie psy.Ale ked mi uhynuli tak som presiel na Slovenskeho kopova.Ale aj tak by som chcel este lajku.Chcel by som sa skor spytat na ich vycvik lebo ak porovnam kopova a lajku tak je ovela viac ucenlivejsi kopov.Najviac ma stvalo to ze mali velmi casto ,,tulave boty&quot; ,ale ak sa vybehali tak uz boli poslusne.Ako je to u vas?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14270 od lado
Odpoveď od lado na tému všetko o poľovných psoch
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. napiš svoj mail

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14284 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Tieto su z roku 1996, tie jasne ze mam, ja som myslel povodne stanovy z roku 1993.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14288 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Ako narezáš na bod 6 čl.5 v súvislosti s bodom 5 čl.8 ? Podľa mňa je to o zabránení &quot;liezť si navzájom do kapusty&quot; tzn. ak je už nejaké plemeno zastrešené pod SPZ má to zabrániť súčasnému zastrešeniu priamo pod SKJ. Odhadujem, že je to urobené hlavne skrz zabráneniu evidencie jedného plemena vo viacerých plemenných knihách. Toto však nebráni, aby napr. v SPZ nemohli existovať 2 kluby pre 1 plemeno, napr. okrem klubu jazvečíkov aj klub poľovných jazvečíkov alebo okrem klubu retrívrov aj klub poľovných retrívrov. Tie druhé kluby by mohli združovať &quot;nadšencov&quot; vyžívajúcich sa v poctivej práci zameranej na poľovnú upotrebiteľnosť psa. Cieľom ľudí združených v týchto kluboch by neboli ani výstavy ani skúšky, tie by boli iba prostriedkom na dosiahnutie cieľa poľovnej upotrebiteľnosti = psa na skutočnú prácu a nie iba na machrovanie.
<br/>Ohľadom tebou spomínaných &quot;starých páprdov&quot; len malá poznámka: učiť sa treba od každého, ak pre nič iné, tak skrz vyhnutie sa jeho chybám. Vzájomne sa obviňovať a nasierať je bohovsky jednoduché, dokázať sa dohodnúť je umenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14289 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Leigislativa sice nie je moja silna stranka ale Dko celkom dobre podotkol , preco by sme nemohli mat ako on uvadza Klub polovnych retrivrov - oddelilo by sa zrno od pliev . Vlado ty si zbehlejsi - da sa to alebo nie ? Urcite by sa naslo kopu nadsencov aby sa taketo nieco uskutocnilo . Tusim v kosiciach si zalozili klub polovnej kynologie pokail dobre viem . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14290 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
§ 36 stanov SPZ
<br/>Kynologická rada SPZ
<br/>Kynologická rada SPZ je vrcholným orgánom kynológov združených v SPZ. Riadi chov, výcvik, skúšky poľovných psov v celom rozsahu, riadi činnosť chovateľských a záujmových kynologických klubov. Plní funkcie vyplývajúce z kompetencií udelených MP SR v zmysle zákona o poľovníctve pre SPZ v oblasti kynológie. Zastupuje kynológov združených v SPZ vo vrcholnej kynologickej organizácii SR
<br/> Toľko stanovy SPZ. Prirátajme si poznatky od DKo, pytliaka, kolektívne členstvo SKJ v SPZ, a máme vcelku dosť korenenú prípravu na psí guľáš, ktorý už teraz nikomu nechutí. Alebo niektorým snáď áno?
<br/> Týmto dávam podnet nášmu časopisu na spracovanie hodnotenia súčasnej situácie a praxe v chove poľovných psov. Nemali by vynechať ani situácie typu: &quot;Ja nemôžem prísť na konferenciu, ale dopredu súhlasím s návrhmi predsedu&quot; - ako povedal v tom čase(2006) poradca chovu v Teriérklube a ...zrušili poľov. skúšky do chovnosti pri welšoch.
<br/> A postavenie SPZ pri &quot;zvyšovaní kvality chovu&quot; jasne vyplýva zo stanov SKJ.
<br/>Už som predtým spomenul dvojkoľajnosť - tu je v plnej nahote!
<br/>Stanovy SPZ:
<br/> &quot;Riadi chov, výcvik, skúšky poľovných psov v celom rozsahu, riadi činnosť chovateľských a záujmových kynologických klubov&quot;
<br/>Stanovy SKJ:
<br/>...sa tieto zväzy stali, ako zmluvné strany, riadnymi členmi SKJ a uznali
<br/>jej prioritné právo rozhodovať o kynologickej činnosti v SR...
<br/>
<br/>Mať slabšie nervy, neviem, neviem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14293 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, ja si to vysvetľujem tak, že SKJ musela vzniknúť, ak sme chceli patriť pod FCI. Preto sa aj SPZ, ZŠK a SKZ museli dohodnúť na jej vzniku a postúpiť SKJ svoje právomoci. Tipujem, že Pytliakom spomínaný mocenský boj bol práve na túto tému. Predpokladám, že FCI &quot;doporučila&quot; našim kynologickým šéfstvam: ak chcete patriť pod FCI, dohodnite sa a vytvorte jednu zastrešujúcu organizáciu FCI pre SR = SKJ. SPZ bol jedným zo zakladajúcich členov SKJ a teda SPZ nebol a nie je podriadený niekomu cudziemu, lebo ak je podriadený SKJ, tak je podriadený sám sebe.
<br/>Inak ja som v celku rád a asi nie som sám, že tí naši &quot;starí páprdovia&quot; tam hore (v KR SPZ) nie sú povoľní všelijakým novinkám a stále konzervatívne tvrdia, že poľovný pes by nemal zabudnúť , že je poľovný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14294 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
www.skj.sk/new_pages/OPSKJ.pdf [/]SKJ a vznik klubu a podobne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14295 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
DKo, plne akcetpujem tvoj názor, ale bohužiaľ prax ukazuje, že sa proces vymkol SPZ spod nejakej &quot;kontroly&quot; a tvrdo vládne biznis!
<br/>Žeby téma pre HALALI?
<br/>Môj názor pretrváva: v tejto oblasti je dvojkoľajnosť, navzájom si odporujúca legislatíva, u nás tomu vravíme kua to je bordel!, ale psíci o tom nevedia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14296 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, komuže sa to vymklo spod kontroly? SPZ? A to je kto? SPZ to nie sú len tí hore, ale aj tí, ktorí ich volia. Obviňovať z niečoho nejaký anonymný a mnohopočetný SPZ je ľahké a veľa odvahy nevyžaduje. Dovolím tvrdiť, že sebedokonalejšia legislatíva bude vyžadovať len jej neustále zdokonaľovanie, pokliaľ budeme v prvom rade hľadieť len ako ju odžubať a podliezť a nie ako ju dodržiavať.
<br/>Poznám jeden úžasný test ako sa dá pomerne ľahko zistiť, či vám viac záleží na psoch alebo na vlastnom imidži, či kešeni, len to chce kúštik odvahy stať sa členom výboru alebo kontrólnej komisie či dozornej rady chovateľského klubu a potom tam nebyť &quot;do počtu&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14299 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
DKo, v rukách držím &quot;Členský preukaz kolektívneho člena SPZ&quot; vydaný k členskému preukazu klubu v SKJ. Skús si to dať dokopy s predtým uvedeným. To nie je o niekoho členstve v dozornej rade, ale o bohorovnosti a nedotknuteľnosti klubov napriek záväzkom a dohodám. Teda z toho mi vyplýva, že napriek obetavosti mnohých funkcionárov a členov, rozhodcov... je vďaka platnej legislatíve bordel! Všetci zodpovední za niečo a nik za nič! Welš je posledný prípad, predtým to bol napr fox. A ktoré plemeno bude nasledovať?
<br/>A vymklo sa to KR SPZ, pretože bez jeho súhlasu a vedomia sa menia kritéria chovnosti poľov upotr psov! A kto iný má o túto oblasť dbať? Alebo sa mýlim, žeby s ich súhlasom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14301 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
papo KR SPZ ked si vsimnes tak hra mrtveho chrobaka a na poli kynologie sa nic nedeje . vsetci su asi spokojny tym padom netreba nic riesit a vsetko fici ako dobre namazany stroj . mozno sa mylim mne to ale takto pripada . ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14303 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, veď o tom to je. Tí istí, ktorí teto stav zdarne pririviedli, budú tento problém riešiť.
<br/> To bude zas múdrostí a kriku čo zachraňujú pre poľovnícke blaho! Ale... treba sa im pozreť do búdy, prečo to takto robia, bolo by zaujímavé ku menám priradiť chovy.
<br/> A pravdu povediac očakávam, že by sa tu mohol aj niekto z kompetentných vyjadriť.
<br/>Možno majú niečo, o čom nemáme zatiaľ vedieť, a upokoja nás. Vyjdú asi až pred voľbami:D, čakajú, že im zaťapkáme:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 257 návštevníkov a žiadni členovia on-line