všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14141 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému všetko o poľovných psoch
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14142 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému všetko o poľovných psoch
si tu br-radko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #14143 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
"chamtivosť po náročnosti" Ak máš na mysli chamtivosť po náročnosti v prospech psí, tak som za. Ak v prospech ľudský, tak som proti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14151 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Osobne si myslím, že veľmi veľa záleží na klube toho ktorého plemena. A samozrejme ich členov...Ak klub chce, aby sa plemeno stále a stále zdokonaľovalo, treba ich systémom zvyšovania "kvalifikácie", a nie jej znižovaním! Majitelia daxlov mi dajú určite zapravdu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14168 od lado
Odpoveď od lado na tému všetko o poľovných psoch
CHcel by som sa opytyt ma niekto skusenosti z zapadosibirskou lajkou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14182 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému všetko o poľovných psoch
Ja som mal velmi dobre skusenosti.Rad ti pomozem.Co potrebujes vediet??? Mal som sucku aj psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14196 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Vselico ste popisali, aj mudro, aj inak. Ono to chce hlbsie zamyslenie a hlavne analyzu stavu vo vsetkych suvislostiach. Vseobecne je trend upustat od skusok u polovnych plemien. Ano, je to aj o prachoch, no nastastie su aj taki, co im nejde o peniaze. Robit dva a viac klubov pre kazde plemeno je nemyslitelne a hlavne nemozne uz podla stanov FCI. Niektori to vymysleli tak, ze zalozili novy klub pre plemeno a zeregistrovali ho v inej medzinarodnej organizacii.
<br/>Co sa tyka posudzovania na skuskach o tom sa tu toho uz nakecalo dost. Kazde rozhodovanie je subjektivna zalezitost a zavisi len na odbornosti a moralnych vlastnostiach toho ktoreho rozhodcu.
<br/>Zakladat kluby, alebo&quot;podkluby&quot;, kde by boli tvrdsie podmienky na uchovnenie, ako dobra myslienka, len neviem na co. Ved kto chce, moze si podmienky pritvrdit sam. Poznam viac kolegov, ktori kym psa uchovnia, pripadne pouziju v chove, absolvuju namiesto dvoch povinnych skusok 5-6, suky paria iba so psami ktori maju viac skusok, pripadne nejake vrcholove alebo medzinarodne skusky. Je na kazdom ktoru cestu si vyberie a ako vysoko si postavi latku. Moj nazor je, ze polovne plemeno musi mat absolvovanie skusok polovnej upotrebitelnosti na zaradenie do chovu povinne.
<br/>No a na zaver, pokial mam informacie, tento rok sa este podarilo odvratit hroziacu katastrofu pre polovne plemena v podobe zakazu kontaktu psov so zivou zverou pri skuskach, navrh pravnej upravy vraj bol az tak nezmyselne postaveny, ze bolo dokonca ohrozene aj samotne polovanie sposobom, pri ktorom by doslo do kontaktu psa so zivou zverou. Som si vsak isty, ze tlaku &quot;ochrancov&quot; zvierat a roznych &quot;ekoteroristickych&quot; mimovladok nakoniec neodolame a skoncime s diviacimi oplotkami, brlohovanim i s ostrostou na macku.Zial.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14197 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, vo vacsine sa s tebou zhodnem, ale musis uznat, ze tych par nadsencov neudrzi plemeno na kvalitnej urovni. Bohuzial tych, co to robia pre prachy je viac ako tych co to robia z &quot;fanatizmu&quot; a tym vyhovuju lahsie kriteria na uchovnenie.Ved im ide iba o prachy. Preto je na kluboch, aby sa spametali a nastavili rovnaku latku pre vsetkych, ktory chcu mat docinenia s polovnymi plemenami, ci je to uz nepolovnik alebo polovnik. Nebranim nikomu, aby vlastnil polovne plemeno, ked sa mu paci, tak to je jeho vec. Ale musi akceptovat to, ze ak ho chce nebodaj uchovnit, musi na skuskach preukazat jeho pracovne schopnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14199 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, dovolím si tvrdiť, že jeden klub pre jedno plemeno je naša slovenská špecialita, ktorá nie je daná žiadnym nariadením FCI. Netvrdím, že táto špecialita je vyslovene zlá, keby... Osobne túto špecialitu chápem ako prežitok z čias, keď sa u nás dali veci riadiť zhora. Naše chovateľské klubu sú poväčšinou chápané ako nutné zlo. Prečo? Prečo slovenskí chovatelia (poväčšinou) nie sú hrdí na členstvo v chovateľskom klube?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14201 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Vlado tak tusim buduci rok to asi odzvoni ohladom ostrosti u stavacov , diviacimi oplotkami a brloharenim na kontakt . aj mne sa nieco tako dostalo do usi ale som to nemal podlozene vyzeralo to ze jedna babka povedla ale asi su tie tlaky ozaj riadne ked sa idem z tych ochranarov posrat . No nic trenovat sa bude ako kazdy uzna za vhodne a na skuskach budu psici stekat na diviaka v drevenej krabici , liska bude mat postavenu garsonku na konci brloha a bude citat noviny pokial bude cez prepazku na nu vrieskat jagos a pod . a stavace budu mat 4 z ostrosti ked budu macku lizat pocas dlzky stanoveneho casoveho limitu . Bude to velka sranda . Ale co uz taka je doba , ked medved rozdrapi cloveka , ochranarske spolky povedia sak chudak medved mal zlu naladu zozrat ho nechcel lebo medvede zeru len ostruziny . kam to spejeme som zatial nepochopil asi mi to dlhsie trva . ale prajem vsetkym vela zdaru zo psikmi nech je to tak ci onak . je to asi na jednotlivcoch ako sa k danej problematike postavia . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14203 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Co som pocul o ostrosti v Cechah ohladom stavacov, tak je ticha dohoda, ze odporucenie na parenie dostavaju len tie jedince, ktore maju spravenu ostrost. Robi sa to vraj tak, ze nahodou ide vodic so svojim psom, ktory nahodou najde a zneskodni nic netusiacu macku a to vsetko uplnou nahodou uvidi nejaky rozhodca, ktory ma nahodou akreditaciu na posudzovanie ostrosti. Ale to vsetko som len pocul, ani nahodou som to nevidel;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14204 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Cat sak vzdy je to nahoda aj ked ides do reviru , nahodou stretnes macku :P:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14205 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
:D:D:D:D:D:D:D:D:D to je dobre že su aj náhody.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14212 od LEON
Odpoveď od LEON na tému všetko o poľovných psoch
A kde prosim tě na každejch zkouškách je tolik cizejch lidí že by si to žádnej rozhodčí nerisknul tak nešiř fámy nebo nám bude u zkoušek poskakovat banda blbu a hulákat jak týráme psi!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14215 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Vím, že jen žertujete, ale m§j děda s tím měl oplétačky...... Posuzoval ostrost ještě s jedním rozhodčím a přítomen byl jen psovod. Pán uchovnil psa a v inzerátech se objevilo...ZO 4 .To bylo něco pro ochránce a policie už zvonila dědovi na zvonek........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14218 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14219 od kopa
Odpoveď od kopa na tému všetko o poľovných psoch
Chlapi a čo mám robiť ja, keď ten môj ryšavý hulvát vydrhol mačky na celej ulici.
<br/>A nerobil to náhodou, ale úplne systematicky. Nechal ich prísť do dvora a potom úž nemali šancu. Ráno som pred dverami mal výrad. On si sedel spokojne vedľa a ešte sa aj pri tom usmieval. Ozaj, dá sa to klasifikovať ako sebaobrana?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14223 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Kopa to ukecas na to ze macky boli v presile , ze ho napadli chudaka a ze sa len branil . ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14228 od lado
Odpoveď od lado na tému všetko o poľovných psoch
Vieš ona si ma našla na polovačke ,ked sme poľovali na ukrainskej hranici.
<br/>Naspät sa nevratila a ostala so mnou.
<br/>Chcel by som vediet ako sa sprava na diviaču zver a dohľadavke ake ma schopnosti,inak ja mam len skusenosti s jazvečikmi a toto je ina kava

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14231 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému všetko o poľovných psoch
Zhodou okolnosti aj ja zijem pri ukrajinskej hranici.Je zaujimave ze sa nechcela vratit lebo lajky maju vyborny orientacny zmysel.Sucku co som mal som kupil na ukrajine.A na diviacu zver sla na jednotku.Ale lajka ak najde cerstvu stopu tak ju nehlasi ale sleduje potichu.Lajky su väcsinou dost ostre.Ale na diviacu fakt robila perfektne.Vsestrannejsieho psa ako lajku nepoznam.LEn skoda ze su velmi tvrdohlave a kym sa nevybehaju tak vobec nepocuvaju.Proste su zvyknute na velky priestor.Ale inac fakt polovnicky pej je to perfektny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.158 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 256 návštevníkov a žiadni členovia on-line