všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14304 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
papo viem kam narazas poznam konkretneho cloveka , akoby si pisal o nom , trafil si veru do cierneho .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14309 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Ono je to aj zbytočné písať, že ryba smrdí od hlavy, ale ešte je tu jeden fenomén, nad ktorým by sme sa mali zamyslieť: daj pokoj - máš pokoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14346 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, s tým tvojimi preukazmi mi to pripadá čúdné. Na tvojom mieste by som sa vo vašom klube informoval, kam pujuje členské vašich kolektívnych členov SPZ. Mám za to, že kolektívnym členom SPZ potrebuješ byť v prípade, ak chceš by členom chovateľského klubu pod SPZ a nie si individuálnym členom SPZ. Individuálny člen SPZ (poľovník) je členom niektorej RgO alebo OkO SPZ a členské v SPZ (50 Sk) si platí a členské známky fasuje cez túto RgO alebo OkO. Člen chovateľského klubu pod SPZ si okrem členského v SPZ platí aj členské v klube. Aj pre tzv. kolektívneho člena sú to 2 členské poplatky v 2 organizáciách (klub a SPZ) hoci sa zvyčajne platia naraz do klubovej pokladne, klub je potom povinný odviesť členské svojich kolektívnych členov SPZ na SPZ, kde za to vyfasuje pre nich známky potvrdzujúce členstvo v SPZ pre daný rok. Papo, skús opáčiť, či u vás nie je bordel niekde ide, niekde nižšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14347 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
DKo, myslím, že som práve zožal veľký úspech.
<br/> Ty si sa konečne začal diviť!:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14351 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, niekdy niekde pri pive sa ti možno pochválim aké úspechy žnem ja v našom klube a prečo som tak dobre v obraze napr. ohľadom členského 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14352 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Z organizacneho poriadku SKJ:
<br/>1. Členská organizácia SKJ, alebo SKJ môže prijať klub, ak vznikol podľa § 6 zákona č. 83/90 Zb., združuje minimálne 20 členov, z toho 2/3 sú majiteľmi chovných jedincov príslušného plemena alebo skupiny plemien a v rámci SKJ nepôsobí iný klub, ktorý by združoval rovnaké plemeno či plemená.[r] [/r]
<br/>DKo, mozes si zalozit klub polovnych retrivrov, ale len ako zaujmovy klub, ako je napr Kynologicky klub Nitracanis, alebo Kynologicky klub pri horskom parku, pripadne uz Jarom spominany Klub poľovníckej kynológie a Agility, Košice. Mozes organizovat rozne podujatia. Urcite vsak nie chovatelsky klub zaoberajuci sa chovom a zapisovanim cistokrvnych psov plemien retrivrov. Mozes zalozit napr Golden retriver klub, kedze goldeni samostatny klub nemaju, samozrejme po splneni podmienok na jeho zalozenie. Aj to vsak vidim dost problematicke, kedze toto plemeno je zdruzene v uz existujucom klube. Do uvahy prichadza odtrhnutie sa od existujuceho klubu. Tie clanky zo stanov co si spominal tiez jasne hovoria, ze pre jedno plemeno nemoze byt viac klubov.
<br/>Ohladom &quot;mocenskeho boja&quot; sa tu skutocne nechcem verejne vyjadrovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14354 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pytiak, dohodnime sa, že to či môže alebo nemôže byť viac klubov pre jedno plemeno v jednej krajine a či to nejako obmedzuje FCI, je vecou názoru a my dvaja na to nemusíme mať názor rovnaký.
<br/>Inak vždy je tu možnosť byť členom klubu bez skúšok, ale ísť svojou vlastnou cestou = ohľadom skúšok pritvrdiť sám na sebe. A nech len niekto sprobuje prikázať mi kašľať na skúšky a napr. páriť psom bez skúšok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14376 od jand
Odpoveď od jand na tému všetko o poľovných psoch
Neviem porovnať výcvik kopova a lajky ,nakoåko kopova som nemal.Čo sa týka lajok tie mám obodve od štenitka .S výcvikom som začal od cca 2mes.veku ,najprv poslušnosť a potom ostatné disciplýny ktoré sa skúšaju na FSMP.Pred lajkami som mal 11 r.nemeckého ovčiaka a v podstate odmalička som vyrastal so psami nakoľko starý otec mal chovnú stanicu nem.ovčiaka,takže som mal už skúsenosti s výcvikom,aj ked ten polovnícky má svoje špecifiká.Musím povedať že lajky sú veľmi učenlivé a inteligentné psy.Problém som mal stým že ich mám dve a nedajbože jedného nechať doma,na druhej strane tie psy sú naučené robiŤ spolu v pohone .Stalo sa mi aj to že mi ušli z dvora a neboli doma 3 dni ,ale napokon sa vrátili.Teraz ked idem na prechádzku tak ich radšej puštam len po jednom.Na druhej strane ked idem len s jedným nemusím sa bát že by niekde odbehol.Sme srnčí revír takže zo začiatku som mal obavu aby zbytočne nedurili srnčie ale úspešne som ich to odučil takže robia hlavne na diviaky.Ja som s nimi veåmi spokojný a pokiaľ budem mať dalšieho psa určite to bude lajka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14381 od marian-so
Odpoveď od marian-so na tému všetko o poľovných psoch
Ja som mal tiez obidvoch od stenata,ale postupne.ked mi uhynula sucka(uhynula mi pri vrhu)takze som kupil o 2dni psa lebo som to nemohol vydrzat.Pes bohuzial aj tak skoncil ze utekal utekal ,niekedy sa nevratil 2 dni a raz tak utiekol a uz sa nevratil.Mal akurat 3roky kedy uz zacinal byt poslusnejsi a kludnejsi.Teraz som si kupil kopova lebo moj svokor ich chova asi 20rokov a su to vyborne psi.Ale na lajku nedam dopustit paci sa mi nanich proste vsetko hlavne vyzor a samozrejme praca.Tuho rozmylsam ze si aj ja zadovazim lajku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14383 od jand
Odpoveď od jand na tému všetko o poľovných psoch
Nemám problé s tým že by mi utekali,ten jeden krát to nechal syn otvorenú bránku a oni to využili.Raz sa mi stalo že na polovačke pes išiel za diviakom ,nevrátil sa ani 3 hod po skončení polovačky ale nadruhý den ráno som ho našiel tam kde sme kládli oheň,a to som tam nenechal žiadny predmet,samozrejme radost bola obojstranná.Ale inak doma ich mám zatvorené v kotercoch,samozrejme pokial niekto z rodiny je na dvore tak ich púšťa von.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14385 od jand
Odpoveď od jand na tému všetko o poľovných psoch
Poslal som ti mail.adresu aj tel.kontakt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14419 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Ano, nazory mozu byt rozne, ale zistis ktory je spravny len vtedy ked to skusis. Tak skus a uvidis.
<br/>V tej druhej casti sa da len suhlasit, ak si spatne precitas moje prispevky tak toto som pisal hned na zaciatku. Zalezi na kazdom ako vysoko si nastavi latku a na akej urovni chce chovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14422 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, múdri ľudia vravia, že je lepšie učiť sa z chýb iných, než zo svojich. Dosť dobre nerozumiem čo mám podľa teba skúsiť? Ak ísť svojou vlastnou cestou a bočiť od havmačmenov, ktorým sú prvoradejšie strieboriaky ako psy, tak po takejto pirti už kráčam a občasné zhovädenie zo strany ctihodných a blahoslavených mi dodáva elán do kroku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14423 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Myslel som skusit zalozit druhy klub k jednemu plemenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14425 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, nepod..toto, bo ti doporučím to isté. Inak zakladať nový klub na základe vzdoru alebo nastarosti jednotlivca sa mi zdá hlúpe a zbytočné. Ak nový klub, tak len v partii &quot;nadšencov&quot;, ktorí dokážu byť k sebe vzájomne dostatočne tvrdí a priami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14426 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Dusan nieco ako klub polovnych retrivrov by asi nebol na skodu len neviem ci by to malo odozvu a dostatok nadsencov ale tu si ty doma takze asi mas prehlad ci by sa to uchytilo.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14429 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, v tomto smere sa mi zdá schodnejšie a jednoduchšie byť okrem v SRK aj v bratrskom KCHLS. Netvrdím, že u bratov Čechov je všetko ideálne, to nie je nikde, ale mne osobne zdá, že to tam v tomto smere robia poctivejšie a férovejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14435 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Vlastne si si odpovedal sam vetou: Ak nový klub, tak len v partii &quot;nadšencov&quot;, ktorí dokážu byť k sebe vzájomne dostatočne tvrdí a priami. A to by mohol byt dalsi problem. Ja osobne robim s mojimi psami tolko skusok, kolko sa mi da, cim viac tym lepsie a ked ma z nejakych vyhodia skusim znovu aj 2x. Skutocne je to o pristupe kazdeho jednotlivca.
<br/>S tym ceskym klubom som to tiez realizoval, uz aspon 6 rokov som clenom a mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze aj tam su rozne zaujmy, ale tam ta aspon nechaju &quot;zit&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14437 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pytliak, veďže nebuď taký pesimista, veď aj u nás ťa nechajú žiť a nie vždy s nimi musíš vyť alebo im lízať riť 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14525 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
dufam ze sa Taki neurazi ale chcem vas upozornit na prispevok na mojej stranke www.polovnik.com/diskusia/phpBB2/viewtopic.php?p=929#929 [/]klubova vystava psov vo vysokych tatrach klub rodezskych ridzbekov sa chysta robit klubovu vystavu na uzemi TANAPU , pise tam prispievatelka ktora je zvedava na Vas nazor .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.328 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line