všetko o poľovných psoch

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14542 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, územie hociktorého nášho NP patrí vo všeobecnosti pod 3.stupeň ochrany. V rámci tohto územia sú samozrejme aj oblasti so 4. a 5. stupňom. Ja osobne nevidím dôvod, prečo by v 3. nemohla byť výstava psov, ale tiež nevidím dôvod prečo zbytočne dráždiť tanapákovm kedže viem, že nie všetci sme dostatočne disciplinovaní, aby sme dokázali vidieť nielen svojho psa, ale aj problémy organizátorov takejto akcie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14545 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Dko ked si precitas ich clanok tak tam dokonca napisali ze :citujem " avšak v rámci každého výletu sme vždy našli priestor aj pre ich voľný pohyb a vyšantenie. ":I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14547 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Jaro, ak to budú robiť kdesi v Starej Lesnej alebo v niektorom kempe poniže Lomnice, tak sa dá aj vyšantiť na voľno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15248 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15249 od macek
Odpoveď od macek na tému všetko o poľovných psoch
Diky moc Viktore......... ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15627 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému všetko o poľovných psoch
Našiel som kalendár kynologických podujatí skúšok poľovných psov na rok 2007 ale potreboval by som poradiť kde nájdem termíny do kedy sa dá prihlásiť na konkrétne skúšky a kde by som zohnal prihlášku kam ju poslať koľko je poplatok a podobné veci. Keď sú to klubové akcie tak neni problém kluby na svojich stránkach tieto informácie majú ale ide my o skúšky usporiadavané SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15638 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Hornet napis svoj mail pokusim sa ti na vsetko odpovedat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15650 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Presné termíny a detaily neklubových skúšok cez príslušné RgO a OkO SPZ. Adresár na www.polovnictvo.sk/kontakty.php?site=4 .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15651 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15669 od nugy
Odpoveď od nugy na tému všetko o poľovných psoch
Neviete dakto ci sa všestranné skúšky stavačov budú konat aj inde ako v Michalovciach a v Krtíši? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15670 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému všetko o poľovných psoch
moj email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ale asi aj tak budem musieť skočiť na miestne OkO SPZ a tam sa informovať na konkrétne skúšky a veci stým spojené

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15673 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Este sa organizuju memorialy, na ktorych sa skusa podla VSS. Netreba sa toho zlaknut, pokial si cvicil svedomito, nie je sa coho bat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15677 od yegi
Odpoveď od yegi na tému všetko o poľovných psoch
TheCat, skúšky sú vec jedna a memoriály, to je zase o niečom inom.Nepleť Hornetovi hlavu.Opisovať rozdiel je na dlhšiu debatu.Základným rozdielom je, že na skúšky ide pes ukázať,čo ho vodič naučil a získa poľovnú upotrebiteľnosť, memoriál je súťaž jednotlivých chovateľských klubov na ktorej sa zúčestnujú najlepší jedinci plemien.(v skratke)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15678 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Stačí, aby podmienkou účasti na memoriáli bola poľovná upotrebiteľnosť, tzn. pes bez prechádzajúcej skúšky sa môže prísť nanajvíš pozrieť. Ak tam takáto podmienka nie je, tak v podstate je to bežná skúška poľovnej upotrebiteľnosti :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15679 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
To mas odkial? Chces mi povedat, ze na memorialy deleguju psov kluby? Alebo, ze tam nesmie ist niekto, kto nema clenstvo v klube? Alebo na memorialy nechodia vodici predviest, co psa naucili a je nemozne tam ziskat polovnu upotrebitelnost? Zakladny rozdiel je v tom, kto sa na jednotlivych druhoch skusok zucastnuje. Ci su to ludia, co k tomu pristupuju viac menej sportovo, a su radi ak svoju namahu,usilie, cas a peniaze vynalozene na vycvik mozu prezentovat na vysej urovni aj ked vo forme sutazenia ( je to ako odmena za dobre vykonanu pracu), ako na nejakych okernych skuskach, kde si vo vacsine pripadov clenovia so psotou plnia svoju povinost voci svojmu PZ, aby mohli byt jeho clenmi alebo..... Kazdy, kto to mysli s kynologiou vazne, zucastnuje sa kadejakych poharov, medzinarodnych skusok, klubovych akcii alebo memorialov. Je rozdiel, ak sa na nejake vysie skusky hlasi viacej psov, ako to dovoluje statut. Vtedy sa robi vyber psov vo vacsine pripadov podla dosiahnutych vysledkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15680 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
DKo, aj takto sa to dalo povedat. Nechal som sa uniest, sorry.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15681 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
CAT uvediem priklad : na memorial kolomana slimaka sa moze prihlasit 20 stavacov z toho 10 zo slovenska . ale slovensky psy musia mat absolvovane vsestranne skusky stavacov . uprednostnene su vsak psy ktore absolvovali pred tym memorial jozefa kadleca alebo jedince ktore absolvovali medzinarodne skusky stavacov v I.cene. .
<br/>
<br/>a napriklad pre kopovy na memorial andreja rencu statut vravi :Na memoriál možno prihlásiť slovenské kopovy, ktoré sú zapísané v plemenných knihách FCI a dosiahli najneskôr v deň konania memoriálu vek tri roky. Štartovať môže maximálne osem kopovov, z toho maximálne štyri zo zahraničia. Kopovy zo Slovenska musia mať absolvované skúšky duričov najmenej v II. cene. Psy zahraničných účastníkov musia mať absolvované skúšky z výkonu platné v krajine, ktorú zastupujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15683 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Nehadam sam, ale MJK a MKS su vrcholove podujatia a MKS ma dokonca pozmeneny skusobny poriadok. Ja som mal na mysli skor Zemkov alebo Krasnanskeho memorial. Napriklad VSS v Michalovciach sa nazyvaju Pohar Zemplina, pricom statut plati ako na VSS, cize podmienkou ucaste je ostrost min.2, LSS alebo JSS. Uz som spominal, pokial sa hlasi viac psov nez sa moze preskusat, je pochopitelne, ak sa robi vyber podla dosiahnutych vysledkov. Ved to aj pozdvihne uroven skusok. Dokonca sa minuleho roku robili VSS, ktore neboli naplanovane. Jednoducho sa poziadalo o vynimku. Cize o nedostatku skusok sa neda hovorit, jednoducho to treba sledovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15684 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
No ono je to individualne , takze co memorial to je konkretny statut a preto sa to neda hodit do jedneho vreca . potom budu mat z toho niektori gulas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15838 od vik
Odpoveď od vik na tému všetko o poľovných psoch
Vážení, v téme jazvečík na dohľadávku jelenej zveri bola dosť plodná diskusia...Mám otázku z iného súdka, preto to dávam sem... Som hlavne zvedavý na odpovede farbiaristov, no aj na odpovede jágrov s inými plemenami. Takže: Koľko dohľadávok robíte so svojími psíkmi do roka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.338 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 250 návštevníkov a žiadni členovia on-line