všetko o poľovných psoch

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23419 od Lubo22
Odpoveď od Lubo22 na tému všetko o poľovných psoch
Mám fenku jegdterriera so skúškami poľovnej upotrebiteľnosti a chovnosti, ale má momentálne 6ks 2 týždňových šteniatok. Skús si vziať šteniatko a skúky sním absolvovať sám. Ver mi, sú to nezabudnuteľné a nezaplatiteľné zážitky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23428 od yegi
Odpoveď od yegi na tému všetko o poľovných psoch
tiež mám niečo na predaj,zavolaj na 0905 403 708.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23471 od abba
Odpoveď od abba na tému všetko o poľovných psoch
Písali ste tu niekedy o skúšobných poriadkoch, mám niekoľko návrhov na ich zmenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23480 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
sem s nimi Abba , rad si to precitam , kludne ak chces to napis vo forme clanku zverejnim to na PID s pridanim diskusie k clanku . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23481 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
ak sa rozhodnes tu je moj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23500 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému všetko o poľovných psoch
Zmeny skúšobných poriadkov sú toho času neprechodné a ak nebodaj sa týkajú tých najchúlostivejších ako brlohovačky a duričské, tak potom už vonkoncom nie. Škoda mlátenia prázdnej slamy!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23528 od abba
Odpoveď od abba na tému všetko o poľovných psoch
Chcem to dať na diskusiu všetkým, ktorých to zaujíma a vedeli by k tomu poprípade niečo doplniť.
<br/>
<br/> Pri FS,PF,FD,DS,LS a VSS nahlasovanie akým spôsobom vypracuje stopovú dráhu ( vodič, oznamovač, hlásič ) je zbytočné a poškodí psovi a plemenu.
<br/>
<br/> 1/,Stalo sa mi na DS,nahlásil som hlásiča a 100% hlásič mi na skúškach rupol. Na tréningu mi hlásil mesiac starú suchú deku diviaka, ratice toho istého diviaka boli v mrazničke a nimi bola našlapaná stopa. Na skúškach bola našlapaná stopa raticami z jedného diviaka a na konci prenášali iného. Stopa za 4 znížená na 3. Správanie 3 nemal o diviaka záujem, bodaj by mal, keď hľadal iného.
<br/> 2,/ Dve sučky jazvečíka na FS hlasité už na pofarbenej stope, pri zveri koncert, vodiči nenahlásili do tabuľky nezapísané. Mali mať ešte zníženú známku za stopu, pretože ju nevypracovali nahláseným spôsobom?
<br/> Takto sa nám strácajú veľmi cenné jedince, pretože ja osobne a určite aj iní by si radi kúpili šteňa od rodičov hlásičov.
<br/> Na záver ešte perlička nezaslúžili, by si tieto psy titul &quot;hlásič&quot;. Farbiaristi mali, by ste titulované psy a zaslúžene.
<br/>
<br/> FS malých plemien, prečo sa len tu používa hovädzia krv, ktorú pes pri dohľadávke nepotrebuje.Hľadá kravu a nájde srnca. Stačí koliesko s raticami.
<br/>
<br/> LS a VSS &quot;cirkusová&quot; disciplína posliedka. Treba pripustiť možnosť absolvovať aj na remeni s nižším koeficientom.
<br/>
<br/> Absolvovaním PF pes získava upotrebiteľnosť na dohľadanie všetkých druhov raticovej zveri, prečo je tu diskriminácia ostatných plemien, keď na dohľadávanie srnčej zveri potrebujú jednu skúšku a na dohľadávanie diviakov druhú, ostatná zver tabu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23531 od sibo
Odpoveď od sibo na tému všetko o poľovných psoch
abba, pokial viem spravne tak PF nie je o vsetkej raticovej ale o vysokej, muflonej a danielej zvery, diviak a srnec nie. ak sa mylim prosim opravte ma niekto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23536 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Daj na seba kontakt rad by som s tebou pokecal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23537 od pacho
Odpoveď od pacho na tému všetko o poľovných psoch
Absolvovanie PF kvalifikuje psa ako poľovne upotrebiteľného na dohľadávanie jelenej, danielej a muflónej zveri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23602 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Chlapci takze najnovsi poznatok z farbiarskych skusok duricov . Pes nahlaseny ako vodic . Dohladavka diviaka na umelo zalozenej nepofarbenej stope spickova praca az do konca . Na konci stopy psik zacal kus hlasit . Rozhodca prisiel niekolko par sekund po mne pes stale hlasil v uvodzovkach streleny kus . Rozhodca ma odvolal od diviaka aj so psikom niekolko desiatok ktokov a dal mi povel vypustit psa ku diviakovi . Co sa vsak stane u durica vedeneho ako vodic po snati obojku si viete predstavit . Po povele psikovi hladaj diviaka vletel pes do prvej hustiny a siel prehladavat teren . Znamka z chovania sa sa pri zastrelenej zveri 2.
<br/>
<br/>ps : diviaca pouzite pri dohladavke bolo na kost zmrznute . nechcem tu hodnotit nikoho vykon jednoducho sa chcem podelit o novy poznatok .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23603 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
este doplnim ze som sa musel vratit so psom po stope na povel rozhodcu , ktoru pred tym uspesne vypracoval a nanovo ho vyslat ako keby zisiel zo stopy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23606 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému všetko o poľovných psoch
Jarko, prečítaj si dobre skúšobný poriadok. Neviem kto bol rozhodca, ale postupoval správne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23609 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Stefan citat viem neboj sa . ;)
<br/>
<br/>pre zaujimavost citujem : 2.8. Správanie sa pri zastrelenej zveri
<br/>Časový limit: 5 minút
<br/>Ak nemohol byť pes hodnotený zo správania sa pri zastrelenej zveri pri dohľadávke, skúša sa táto disciplína zvlášť. Zastrelený, vyvrhnutý a dobre zašitý diviak sa položí do porastu. Vodič pri dobrom vetre vypustí na pokyn rozhodcu psa asi 50 krokov od diviaka a môže ho k nemu navádzať, ale nesmie sa pritom približovať k diviakovi. Rozhodcovia, ukrytí v dostatočnej vzdialenosti od položenej zveri, pozorujú správanie sa psa pri diviakovi, najmä či ho nenačína.
<br/>Vzrušenie a s tým spojené chytanie diviaka za uši a srsť sa nekvalifikuje ako pokus o načínanie. Olizovanie vytekajúcej krvi tiež nie je chybou. Ak sa pes pokúša diviaka vyhrýzať a prípadne divinu aj žerie, považuje sa to za načínanie a disciplína sa hodnotí známkou 0. Známkou 0 sa hodnotí tiež pes, ktorý v časovom limite zo strachu k diviakovi nepríde.
<br/>Známkou 4 sa hodnotí pes, ktorý diviaka obrecháva alebo sa snaží ako oznamovač priviesť k nemu vodiča
<br/>Známkou 3 sa hodnotí pes, ktorý počas skúšobnej doby zotrvá pri diviakovi aspoň 2 minúty a prejavuje oň záujem
<br/>Ak sa pes zveri bojí, zďaleka ju obchádza alebo sa úprkom vracia späť k vodičovi, možno hodnotiť túto prácu len známkou 2 alebo horšou podľa ďalšieho správania sa psa.
<br/>
<br/>- moj pes zacal halsit ale rozhodca nas od kusu odvolal . :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23610 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
pardon - HLASIT

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23611 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Stefan aby nedoslo k nedorozumeniu ze sa nebodaj stazujem ide mi o konzultaciu posudzovania onej discipliny o nic ine a podelenie sa o skusenost . Su ludia co by si to zle mohli vysvetlit . Nemyslim teba . ;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23623 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému všetko o poľovných psoch
Samozrejme, že to tak beriem, keby som to bral ako sťažnosť, tak na to ani nezareagujem.
<br/>Čiže, ak som dobre pochopil priebeh veci. Ty si pred vykonaním dohľadávky oznámil rozhodcovi, že pes bude pracovať ako vodič a týmto spôsobom si aj úspešne vykonal dohľadávku. Ano? Tým si túto disciplínu skončil!!! Psík na konci stopy začal diviaka hlásiť, ale toto sa už nemôže hodnotiť v tejto disciplíne, pretože Ty si ho nahlásil ako vodiča a nie ako hlásiča. K vyhodnoteniu disciplíny Správanie sa pri zastrelenej zveri Ty musíš psa vypustiť zo vzdialenosti tých min. 50 krokov a keď on príde ku zveri, tak Ty s ním nesmieš byť v kontakte a táto podmienka predsa v Tvojom prípade nebola splnená a preto si musel od kusa odísť a znova ho vypustiť.
<br/>Neviem, či som to dosť jasne opísal, ak nie a niečo Ti je nejasné, tak Ti s radosťou odpoviem na prípadné Tvoje, alebo aj hocikoho iného, otázky!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23627 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Stefan pochopil si ma spravne . Iba jedno Ale mam k tomu pokial by diviak bol potiahnuty dalsich 50 krokov a ja by som psa vypustil znova viem ze uspech by bol zaruceny tak to ma pes natrenovane , tak isto ho mozem vypustat aj este pred dokoncenim dohladavky tj onych 50 krokov pred kusom . Len psa uplne domylilo ze uspesne kus dohladal musel sa vratit a nanovo ho vyslat ku kusu s povelom hladaj diviaka . Len tento povel chape ako hladat zive kusy . Ale znamku beriem , len som si to chcel ujasnit . Vdaka Stefan .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23629 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
podľa mňa sa tato situácia da vysvetliť viacimi spôsobmi, ale pokiaľ psík dohľadal diviaka, hlásil ho, tak buď rozhodca nevidel dobre ako sa psík začal správať pri diviakovi, ale podľa mňa to stačilo na to aby sa dalo posudiť správanie, predsa psík bol na dlhom remeni a ak začal hlásiť tak asi načínať nebude, naše skúšobne poriadky su ozaj niekedy postavene na hlavu. A ja to so skušobneho poriadku aj tak chápem, Ak nemohol byť pes hodnotený so správania sa pri zastrelenej zveri pri dohľadavke skúša sa tato disciplína zvlášť.:x:x:x Všetko je, ale na rozhodcoch. Samozrejme a preto su to aj skúšky, ale prax je o 100 % vo veľa prípadoch iná preto to môžme povedať že pes ktorý je na skúškach v I. cene v praxi je veľa krát nepoužiteľny. Natrenovať sa da všetko. Hlavne čo sa týka farbiarských skúšok.
<br/>
<br/>Ale aj tak kynologií Zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23635 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému všetko o poľovných psoch
Abba, ano, je skoda takychto jedincov, ale vecsina - na 95% je to chyba vodicov. A aka? Zopar PF a BL som absolvoval sam, na zopar som bol a tu prehlasujem, ze min. 60% vodicov chape skusku od slova skusat. Sami nevedia ako ten pes bude reagovat, preto ani nevedia rozhodcovi povedat, co vlastne ten ich pes vie. A potom su celi happy, ako ten ich pes pekne hlasi a ko ho ten rozhodca dodrbal. Ale ze maju hlasica, to sa dozvedia az na skuskach. Rad by som sa v tomto mylil, ale poniektori ani stopu nenatiahnu, vytiahnu psa z koterca a uz sa ide. Ved uvidime. Samozrejme, ze sa stane, ze pes celkom inak reaguje pri vycviku a inac na skuske. Ale od toho asi mame radi les, ze je stale iny. Samozrejme, ze sa stane, ze aj najlepsi pes sa moze po vystrele postavit a odist, &quot;kaslat&quot; na stopu celu od krvi, ale to ma byt vynimka, nie pravidlo. Takze kynologii zdar. :):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 159 návštevníkov a žiadni členovia on-line