všetko o poľovných psoch

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29189 od body25
Odpoveď od body25 na tému všetko o poľovných psoch
zdravim hladam stena BF psika

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30375 od buksi
Odpoveď od buksi na tému všetko o poľovných psoch
zdravim chlapi,potreboval by som radu,su u weimarakov pripustne biele skvrny na hrudniku8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30380 od LEON
Odpoveď od LEON na tému všetko o poľovných psoch
vylučující vady
<br/>&amp;#9658; Jiná barva než šedá. Rozsáhlé hnědé pálení. Bílé znaky na jiných částech těla než na hrudi a tlapách.
<br/>
<br/>stačí se podívat do standartu;)a to je asi velký problém8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30455 od nugy
Odpoveď od nugy na tému všetko o poľovných psoch
Hanbi sa. Koho je ten pes? Čo slováčisko? Ako robí? Radšej sa venuj tomu a nezačínaj iného. Keď si nedokončil prvého, nezačínaj druhého. A počul som že chcete zasa NKS? Veď stavača máte a dobrého. Radšej si doneste nejakeho teriéra. Veď naokolo vás sa na diviaky poľuje. :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30533 od buksi
Odpoveď od buksi na tému všetko o poľovných psoch
ja sa mam hanbit,a zaco..?kamarat ma poprosil ci mu snou nepomozem..ja nks nemam v plane kupovat,ale uz sa obzeram po volajakom foxikovi,ale ked chce otec,tak nech si kludne donesie...slovacisko,?uz iba tu vodu docvicit cez leto,to dam asi otcovi,nech je to uz 100prcentne..ale inak je to krasa ako robi,...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30546 od nugy
Odpoveď od nugy na tému všetko o poľovných psoch
Máš net? Pošli mi tvoju mailovú adresu na telefón.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30760 od MichalP
Odpoveď od MichalP na tému všetko o poľovných psoch
Nazdar vsetkym. potreboval by som poradit od niekoho kto ma skusenosti s nemeckym prepeliciarom, ci sa hodí do polneho reviru, ako sa anim pracuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30776 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
predsa je to sliedic tak je predurceny na pracu v poli . hlasity na stope , vyborny aporter ako kazdy sliedic , ostry na skodnu , vyborny na pracu vo vode , dobre ovladatelny , nevyhoda starostlivost o srst .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30799 od petob
Odpoveď od petob na tému všetko o poľovných psoch
Je použiteľný aj na diviakov. Dospieva neskôr ako stavače. Chovné stanice máš na Orave a Košiciach. Ja som môjho priniesol z Moravy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30843 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému všetko o poľovných psoch
křepelák je jedna z nejlepších voleb, pokud potřebuješ všestraného psa, sice nevystavuje, ale jinak nahradí práci ohařů, ne úplně doslova, u nás měl jeden chlapík psa a ten aportoval lišky, jediná nevýhoda že nemůže norovat, ale to je asi všecko, do polního revíru, super výběr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30872 od MichalP
Odpoveď od MichalP na tému všetko o poľovných psoch
Dakujem vam za radu, k internetu som sa dostal az dnes, s cím som si nebol isty, bolo to pole, llebo v literature pisu, ze je hlavne pre pracu v lese, preto som potreboval nazor niekoho, kto s nim ma skusenosti.este raz dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30883 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Radek... nexistuje univerzalne plemeno....Stavac je stavac a terier stale ostane terierom. Moj border ma VSMP v I.c. a ked idem na bazanty, tak si radsej beriem stavaca, lebo je jednoducho lepsi na nosenie zveri z tazkych krovin. Chcel som tym povedat len tolko, ze kazde plemeno ma svoju specifikaciu a ziadne ine plemeno ho nenahradi, cest vynimkam. Ano, krepelak mi bude stekat na diviaka, ale nedokaze byt nanho taky ostry ako kopov alebo ajd...cize ine durice.... ved boli na svoju specifikaciu slachtene po geberacie....nemozem cakat, ze sliedic odvedie rovnaku pracu aj ked sa ho budem snazit na to cvicit.... Geny nezmenis...svojim vycvikom sa mozes k tomu priblizit, ale nikdy to nebude ono, cest vynimkam ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30884 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému všetko o poľovných psoch
Úplne s Tebou súhlasím. Je to fakt, ktorý mnoho ľudí si neuvedomuje, alebo nechce si uvedomiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30901 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému všetko o poľovných psoch
A ty vidíš že v mojem příspěvku píšu že znám univerzání plemeno? To jsem si nikdy nemyslel a ani myslet nebudu. Nezatracuju ani ohařa ani teriéra ani slídiče ani honiče. Neprošel mi rukama jeden nebo dva psi a docením téměř každé plemeno. A pokud čteš mé příspěvky častěji, tak by jsi to mohl poznat. Asi narážíš na to jak píšu že křepelák nahradí práci ohařů, ale je tam dovětek ne úplně doslova. Má jagdteriéry a taky jsou to všestraní psi, kačenu mi z vody nebo rákosí přinese, ale když jdu na kačky, psa mám uvázaného, protože vím, že nemá tolik sil jako ohař a mohl by se utopit, protože nebere v potaz nebezpečí hluboké vody, tak samo ho neberu na 12 hodin starý dosled, protože máme v honitbě barvářa, on by asi ten dosled zvládl, ale možná by nesledoval nepobarvenou stopu i 8 kilometrů a podobně. Taky jsem měl retrívra, který se odvážil na diviaky, ale nebral jsem ho na ně, protože by jim neutek a mohli by ho zranit a proč bych ho tam měl brat, když máme honiče.
<br/>Ještě pořád si o mě myslíš, že znám univerzální plemeno? Tak lovecké kynologii nazdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30912 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Vobec som to nemyslel osobne, prepac ak to tak vyznelo. Len som prezentoval svoj nazor....:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31194 od pedro
Odpoveď od pedro na tému všetko o poľovných psoch
No podľa mňa je prepeličiar dosť energický, preto by sa mal jeho majiteľ, pokiaľ nemá skúsenosti, s niekým poradiť, lebo sa môže stať, že ho nezvládne. čo sa týka využitia, tiež si myslím, že to je všestranný pes, aj keď samozrejme nemôže odviesť rovnakú robotu na diviaky ako kopov a na bažanty ako dobrý stavač, ale podľa mňa sú sliediče do zmiešaných revírov veľmi vhodnou voľbou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31973 od Milan71
Odpoveď od Milan71 na tému všetko o poľovných psoch
Ahoj, psom sa venujem uz peknych par rokov, ale teraz som sa stretol s novym problemom. Dostal sa mi do ruky 2 a pol rocny jagos. Vzal som ho od povodneho majitela z lutosti, lebo tento ho dost zanedbaval. Psik ma BL aj FSMP v prvej cene, ale ocakavania majitela nesplnil, lebo na BL sutaziach je pomalsi, nakolko ma mohutny vzrast.
<br/>
<br/>Za par tyzdnov co ho mam sa mi spickovo osvedcil pri brlohareni, a bol super aj na spolocnych polovackach, az na to ze je tichy na stope a aj do kontaktu ide najskor potichu, a hlasi az vtedy ked ho diviak odrazi.
<br/>
<br/>Pri prechadzkach v lese som si vsak hned od zaciatku vsimol zaujimavu vlastnost- ked vyrusime zver, a ta (mimo dohladu, v hustine) s hlasnym sramotom odbieha, pes na tento hluk VOBEC NEREAGUJE, zareaguje az vtedy, ked narazi na stopu takto zdvihnuteho kusa.
<br/>
<br/>Normalne som v prvom momente myslel ze pes je hluchy. Ale nieje. Reaguje na povely a aj ked odbehne proti vetru a potom ma hlada, staci aby som sa trochu pohol a zasramotil, a pre ide po zvuku rovno ku mne, este predtym nez narazi na moju stopu. Ale sramot sposobeny utekajucou zverou uplne ignoruje.
<br/>Stretli ste sa niekedy s niecim takym?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32020 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému všetko o poľovných psoch
Milan, nemohlo by to být tím, že ten zvuk prostě nezná? Třeba ho bývalý majitel nevzal nikdy ven a on si na všechno teprve zvyká? Na společných polovačkách se vrací a hledá tě? A s tou hlasitostí si myslím, že se třeba ve zvěři popraví?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32025 od Milan71
Odpoveď od Milan71 na tému všetko o poľovných psoch
Neviem, skusam. Ano, na spolocnych polovackach pracuje daleko a vracia sa casto az 10-20min po skonceni kola, orientuje sa dobre a hlada ma systematicky, nieje to len nejake chaoticke pobiehanie. S tym som spokojny. Skusal som s nim predvcerom (bol spln) vybehnut na okraj lesa. Pustil som ho na volno. Ked v dialke stekla liska, vyrazil ako raketa a 20 minut som ho nevidel. Ale potom sa zopakovalo to iste. Na spiatocnej ceste v hustine okolo ktorej sme prechadzali nieco vyskocilo a utekalo (predpokladam srncia) a on nic. Je to pre mna zahada, asi mi zostava len trpezlivost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32027 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
s tým hlasenim, skus dať mačku do klietky a nechaj ho poriadne vyzuriť kým sa nerozšteká, čo sa týka tho kľudu ja by som si s toho veľmi nejka nič nerobil to je len dobre že sa netrhá môžeh ho brať na individualne poľovačky a bude v kåude. Len jedna vec ma zaujíma ako sa správa ke´d navetrí zver, upozorňuje ťa na ňu alebo ak je na remeni tak to pre neho nič neznamená?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.148 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 243 návštevníkov a žiadni členovia on-line