všetko o poľovných psoch

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28037 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
marceliusko ti dobre radi , vezmi psa na stand je to dobra skola pre neho ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28046 od yegi
Odpoveď od yegi na tému všetko o poľovných psoch
Neponáhľaj s tým psíkom na poľovačky, ani do revíru, ani na kontakt so zverou.Najprv utvrď poslušnosť, najmä privolanie.Najlepšie pretrénvať poslušnosť niekde vonku,kde psík nemá šancu naraziť na zver.Jagoš je moc samostatný a tvrdohlavý, ked si zvykne na privolávanie 100%-né, tak až potom ho ber do revíru, kde môže prísť do kontaktu so zverou,ale aj tak doporučujem najprv mať ho na dlhej šnúre.Ked sa náhoudou dostane mimo Tvojho vplyvu, môžeš mu šnúru pristúpiť a stopnúť ho a privolať trhnutím.Až potom by som ho bral na poľovačky.Na posed ísť môže aj teraz aspoň si na Teba lepšie zvykne a môžeš sledovať po ceste na posed ako reaguje na rôzne stopy, ktoré Vám budú križovať cestu.Ak natrafíš na srnčiu stopu ktorá je pre psíka veľmi intenzívna, skús ho tlmiť, aby si ju nevšímal, neskôr sa to zíde, viem o čom hovorím.Jagom zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28057 od abba
Odpoveď od abba na tému všetko o poľovných psoch
Pre saris. Mám iný názor ako Jaro, marceliusko, yegi. Ak chceš mať psa použiteľného ako duriča diviakov a škodlivej zveri je najvyšší čas chodiť s ním do revíru a trénovať: hľadanie, orientáciu, sledovanie stopy, hlasitosť na stope /už, by si mal vedieť, či je hlasitý/, socializáciu s inými psami /pri jagdteriérovi zvlášť dôležité/. Základy poslušnosti, už by mal ovládať, hlavne privolanie, 100% privolanie pri duričovi a brlohárovi neexistuje! Naštuduj si skúšobné poriadky a podľa toho trénuj, durič má robiť diviaka, škodlivú a zajaca, žiadne dohľadávky srnčej, muflóna, daniela /ako sa chváli podkarikasom o dohľadávke a stavaní daniela v téme "slovenský kopov" - pre kopova malina a potom sa divíme, prečo pes durí všetko/. Ak nebol pri diviakovi, treba skúsiť najskôr oplotok s "dobrým" diviakom, nie takým, ktorý kaličí psy, lebo je na to dobre vyškolený. Ak si trúfneš na poľovačku /treba mať zvládnutú orientáciu/ tak do pohonu a nie na štand, kde by si ho musel "dusiť", aby nevyrušoval a aj tak, by Ťa poslali do ...,na začiatok menšiu poľovačku s domácimi poľovníkmi, ktorí budú mať pochopenie pre prípadné komplikácie.
<br/> Ak máš ešte nejaké otázky rád poradím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28061 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému všetko o poľovných psoch
Pokud má 5,5 měsíca, tak by jsem ho nebral ani na štont ani do pohonu, nechej psíkovy čas, cvič si poslušnost a orientaci a stopu vůdce. Pokud s ním začneš honit moc brzo, už ho nezvládneš, psík musí lovit s tebou, a ne na vlastní pěst. Brat 5,5 měsíční štěně do pohonu si myslím že je brzo.
<br/> Jinak tak jak ti radí abba, neukazuj mu žádnou jinou zvěř, kterou nebudeš potom střílet na naháňce, tak to dělám já už chvílu a vychází mi to, psům ukazuju jen diviky a lišky. Srnčí a dančí vůbec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28062 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
to co pises dobre pises ale saris ma 5apol mes psa . to co si napisal nemaju naucene niekedy ani rocne psy . ja by som tak isto s nim nesiel tento rok na spolocnu polovacku . a do hory treba chodit co najciastejsie a hlavne aby sa pes stretaval so zverou , podotykam na remeni .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28070 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Šariš psíka čo najviac vodiť do reviru, pokiaľ je možnosť vodiť hlavne po diviačich stopách, v lete nechať preduriť nejakeho samotara a nalepšie streliť pri ňom lanšťiačika, to bude idealna škola pre psíka, netreba zbytočne brať psíka do pohonu pretože sa naučí duriť všetko pri ostatných psoch a to nieje dobre, psíka ber veľa do spoločnosti iných psov najlepšie aj cvičák, nech si zvyka na psíkov aby nebol bitkár. Ak si takto zapracuješ psíka da mu to viac ako keby si ho už teraz bral na spoločné poľovačky, a na budúci rok bude hľadať hlavne diviaky ver mi, vla krát spoločne poľovačky psíkom nedaju ani toľko ako individuálna poľovačka, a hlavne ulovok diviaka pri psíkovi, to je najlepšia škola alebo na čakanej streliť na chrbticu obísť ho a vypusťiť psíka k diviakovi keď je ochrnutý to bude najlepšie riešenie. Toť môj názor. Čau a držím ti palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28073 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
chlapi na vsetkom co ste napisali je kus pravdy, predovsetkym sa vsak vychadza z daneho jedinca, ja berem na polovacky svojich psov od kedy su schopny behat s druhymi psami a to je cca 5mes. poslusnost je jedna vec a privolavacka tiez, to trenuj doma, na zahrade, na prechadzke.... vychadzaj z toho, ze stena nebude behat na daleko ani dlho zacne ta hladat, nacvik orientacie.
<br/>cely vrh steniat a to maju teraz len 6mes. uz absolvovalo zopar spolocnych a pracovali celkom pekne.
<br/>
<br/>co sa tyka standu, samozrejme ano, bude to nacvik kludu na stanovisti,
<br/>
<br/>ide o to ci chces mat psa len na spolocne a potom do koterca alebo psa na pirs, posed....
<br/>
<br/>5,5mes je dost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28075 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Matej sam dobre vieš že sme boli na jednej spoločnej a mlada ovečka ti bežala za srnčím a nezaujem aj keď si na ňu hučal, aby sa vrátila ano ukazala vlohy, ale nieje to lichotive, aby prehaňala srnčie myslím si že jeho psíkovi to neublíži ak bude takto postupovať, sam vieš že si držal aj Akelu na krátko aby neprehaňal srnčie a dančie, takže neviem či mu radíš dobre. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28076 od steyr
Odpoveď od steyr na tému všetko o poľovných psoch
No, ak môžem trošku, tak vysoko neodporúčam spoločnú na voľno. Ak je možnosť, tak ozaj najprv poriešiť orientáciu, vracanie sa po vlastnej stope k tebe a správanie sa po výstrele. Ešte len teraz s tým stačí u nej začínať. Pomaličky skúšať vlečku s div.kožou s odmenou po nájdení a vyštekaní. Potom to, o čom písali chlapci predo mnou - obora s lanštiakom, ideálne so starým psom harcovníkom diviačiarom. Ona odkuká všetko a naučí sa sama. Hlavné, aby nemala neg. skúsenosť na začiatku a aby považovala diviaka za prioritu, po ktorej treba neúnavne šlapať. Gény sa ozvú, u jagoša by tom nemal byť problém. Veľmi držím palce, niet krajšej poľovačky, ako keď makajú havkovia pri diviakoch, snáď už len ruja. To sú pesničky!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28078 od saris
Odpoveď od saris na tému všetko o poľovných psoch
Všetkým ďakujem za rady. Do revíru ju už beriem..............no a na spoločné si bude musieť počkať do budúcej sezóny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28085 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
viktor to co radis funguje snad na duricoch ale nie na terrieroch, moj Akela do roka uplne kaslal na srncie aj ked mu vzskocilo spod noh, isiel len po diviakoch, ale to sa zmenilo, terrier ostane vzdy len terrier a jeho chut zabit vsetko zive nezmenis. mas pravdu ked mala dosla na stopu ani obraz ani zvuk, ale za kazdym sa vratila, ako inak chces nacvicit orientaciu? ay ked bude pes dospely a sebavedomy a nebude mat strach, ze sa stratil? bude polovat celz zivot len v jednom reviry? kde bude poznat kazdy strom?
<br/>
<br/>nic sa nedeje,len to ze s vami nesuhlasim co sa tyka vycviku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28086 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
Akelov problem je ze je rychly ako blesk, pri nom aj pointer vyzera, ze kraca, nechcel som si urobit hambu, ze nieco strhne ale hlavne nemal este vestu a vies ako dopadol minuly rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28087 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému všetko o poľovných psoch
Neviem no môj názor je taký že ani 8r. chlapčatu nedám pušku a poluj aj ten pes potrebuje dospiet a nabrať skúsenosti postupne a ak narazí 5m štena na starého kanca v pohone tak už nebude mať vela času dospieť;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28104 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému všetko o poľovných psoch
5m stena ma pud sebazachovy, a neskoci do stareho kanca, a ten mu nebude ani venovat pozornost ale ako som povedal kazdy ma svoj nazor, metody....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28112 od davidman
Odpoveď od davidman na tému všetko o poľovných psoch
nema niekto na predaj nemeckeho stavaca,munsterlandsky stavaca??a za kolko???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28119 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému všetko o poľovných psoch
Veľa tu spomínate orientáciu ako ju učíte?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28130 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému všetko o poľovných psoch
Aj za šteniatko aj za kanca si nedovolím odpovedať, ale samozrejme je to na každom z nás ako si verí vo vztahu pes - polovačka a vek nebudem sa vyjadrovat k výcviku psa odvolanie, poslušnosť, strelba, kľud pred zverou to by malo byt podla mna u polovného psa ukončené do 6teho mesiaca veku psa, ved je to základ výcviku psíka a dalej to už len utvrďovať a nezabúdať na to, že aj psík má svoje pubertálne obdobie, ked treba prižmúriť oči a počkať. Po 12 mesiaci veku opatrne a postupne všetko, ale zasa ide len o to, ako psíka -tá ktorá práca zaujíma - to je môj názor, ak máte nejaký iný, rád si ho prečítam a poučím sa. Dakujem:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28134 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Matej pozri orientáciu som ja svojho spíka učil kade tade a vždy keď to išlo, a nehovor mi že orientácia sa nedá naučiť aj pri vychádzkach pustíš psíka niekde v poli napr odbehne za zajkom schovaš sa mu a nech si ťa hľada nosom to je dôležíte naučiť psa, aby sa vedel vratiť po vlastnej stope a po stope pána, alebo v pohone podľa hlasu svojho pána, zatiaľ sa mi nestalo, aby mi psík zablúdil a to ozaj chodím po celom slovensku kade tade so psíkom, vieš sam dobre že so psíkom sa treba zohrať musíte byť partneri pri poľovaní, ty vodca svorky a on tvoj pomocník. Vyjadril som si svoj názor, a pokiaľ chceš viesť teriera ako duriča asi by bolo lepšie ho aj tak cvičiť. Tak isto ako keď chceš viesť duriča ako farbiara tak mu musíš robiť farbiarský výcvik. Takže tak, ale ak sa mýlim nevadí každy sa učíme celý život. Nije kynologa ktorý by sa niečo nenaučil pri psíkovi každy chlpáč je individualita a ani jeden nebude robiť tak isto ako ten druhý.
<br/>
<br/>;);););):-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28135 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému všetko o poľovných psoch
Viktor dobře to píšeš, jen jedna malá nemůžeš srovnávat braku s teriérem v orientaci. Jinak s tím že je dobré to učit každého psa, hned od malička, to je pravda. Pro Horneta, já začínám s orientací co nejdříve, nenásilně, prostě se štěněti schovávám každou příležitost, kdy můžu. Stačí aby se někde zapomělo, otočilo nebo chvilka, kdy bude jeho pozornost upoutána jinde a hned se mu schovám. Ono pak musí hledat, vypracuje si návyk, že musí hledat ono tebe a ne naopak. Ale i u psa s perfektní orientací se může stát, že se někde zamotá a ztratí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28244 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému všetko o poľovných psoch
Pekne zdravím všetkých poľovníkov.......
<br/>
<br/>Pred nedávnom sa námnaridili nádherné šteniatka Flat Coated Retrievera, je to zahraničné krytie s vynikajúcim psom. Bohužiaľ Slovensko sa nehlási veľmi k tomuto plemenu a keď už sa hlási tak ide nakupovať do Čiech. Hoci ho to výde drahšie. A na našu cenu sa ani nepýta. A tak nám zostalo 5 šteniatok, ktoré nemajú kam ísť. Hľadám poľovníkov ktorý nutne potrebujú psíka a naozaj ho využijú na poľovnícke účely, poprípade na chov. Šteniatka sú s rodokmeňom, očkované, odčervené. Dobre chované a sú vonku. :) kontakt: 0903682715

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.090 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 238 návštevníkov a žiadni členovia on-line