všetko o poľovných psoch

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36027 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Chlapi kto z Vas sa zucastni seminara v Sielnici ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36430 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
pre zaujimavost plemeno Plotthund www.plotthund.se/bilder.htm [/]KLIK TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36432 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému všetko o poľovných psoch
to je nieco ako tie coonhoundy,ktorych je viacero plemien,ak sa nemylim?V USA vraj dost popularna skupina psov.zaujimalo by ma ci sa to chova aj v Europe,alebo nebodaj v SR?ja som pocul o redbonecoonhound niekde pri Kosiciach,ak dobre pametam,inak nic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36433 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
coonhound je pouzivany na medvediky cistotne ale toto je plemeno cisto na selmy respektive na medvede hlavne , su jedince chovane vo svedsku co viem .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36434 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému všetko o poľovných psoch
potom si to plemeno asi svoju robotu musi robit velmi dobre ,ked sa dokazalo v Skandinavii presadit popri domacej skupine psov i v praci na medveda.alebo je to len 1 lastovicka ktora leto nerobi.v kazdom pripade velmi sympaticky psik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36435 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
ale je to druh coonhounda;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36436 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Plott Coonhound - Out of the 6 breeds of U.K.C. registered coonhounds, just the Plott Hound does not draw its lineage to the foxhound; and of all breeds, one can be most certain of the Plott’s legacy and the people accountable for its development. Ancestors of today’s Plott have been used for hunting boar in Germany some years ago. Jonathon Plott left his native German lands and came to the U.S. in 1750. He took a few boar hounds with him. These hounds had been bred for generations for their endurance, courage and gameness.
<br/>
<br/> www.coonhuntinginfo.com/plott-coonhound [/]tu je nieco o plemene

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36620 od stanopariza

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36621 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému všetko o poľovných psoch
Nazdar Jardo! Dufam, ze nevadi, ked som to tu dal? Chcem len vediet, aka diskusia sa rozbehne. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36622 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Nevadi mi to , ja som ocakaval reakcie na ten clanok a aj ocakavam ;)ci uz pozitivne alebo negativne .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36626 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
najprv som len hodil rukou, ale toto vzájomné poťapkávanie a reakcie niektorých mojich priateľov, a nielen z PIDu, ma priviedli k vysloveniu názoru. veľmi si vážim, a to -veľmi- nepreháňam dobrú prácu každého psíčkara. no ale k článku: výška psa, tak ako množstvo iných kritérií, je vecou dohody, z ktorej sa stane norma, ktorá je záväzná. diskutovať o nej je tiež v poriadku, taktiež v nej robiť zmeny. každá norma je ,,šitá na mieru,, , teda na konkrétne podmienky. česi majú 55 cm, inde nemajú limit. teda majú inú dohodu, normu. niekde majú koruny, inde rubeľ, grajciare, a všetko je v poriadku. no tu si myslím, že niekto má psa, ktorý nezapadá do dohody, a snaží sa dohodu zmeniť. že vás to, chlapci, nenapadlo predtým, ako ste si takého psa obstarali a neboli aktívni vtedy. a zvláštny argument: priemerná výška psov využívaných v Európe na durenie zveri: 54,47 cm, pričom táto je počítaná len z duričov ako kategórie. a kde sú ostatní psi používaní na durenie? nezapadajú do argumentácie, lebo by znížili priemer? a takých argumentácií je viac.
<br/> zacitujem: ,,Mám priateľov a aj ja som majiteľom vysokonohého duriča a nikdy som sa na spoločnej poľovačke nestretol s negatívnou reakciou na výšku môjho psa alebo so zákazom zúčastniť sa poľovačky s využitím môjho psa na durenie. ,,
<br/> no tu už možno hovoriť o bezočivosti, neúcte k poľovníctvu....ani to nejdem rozoberať.
<br/>a celé je to podporené videom z oplotku, jedného či druhého. neviem prečo ma napadli motorkári, ktorí si kúpili motorku a chcú sa voziť po revíri, pričom im nič nie je sväté.
<br/> preto si dovolím vysloviť názor, že propagovanie porušovania predpisov na tejto stránke nemá miesto a myslím, že by sa mal vymazať. a autori by sa mali za takú bezočivosť ospravedlniť. takáto úroveň právneho vedomia rozhodne nie je vlastná väčšine poľovnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36629 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Jedno je fakt, vseobecne zavazna norma je proste norma a treba ju dodrzovat a nie propagovat jej porusovanie. Pokusat sa zmenit normu, ano , preco nie ak je to potrebne a prospesne. Otazka vsak je ci to je skutocne prospesne. Ciastocne sa da suhlasit aj s myslienkou, ze si treba veci uvedomit pred kupou psa, aj ked viem, ze kupa je u mnohych predovsetkym vec vkusu a &quot;pacenia sa&quot; toho ktoreho plemena a az na koniec rozhoduju technicke parametre. Tomu rozumiem, lebo ak by prisla norma, ze durit mozu napr. len psi s kohutikovou vyskou viac ako 40 cm (priklad!!!) tak by som si zas len vybral jazvecika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36630 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému všetko o poľovných psoch
Páni myslím si že tento článok nebol napísany preto, aby sa niečo porušovalo, ale preto že od pradavna sa na durenie používali aj vyššie duriče a prax veľa krat ukáže že su to hodnotný psi, a hlavne su to duriče ktorých práca je uplne iná ako iných plemien, preto si myslím že stojí za uváženie či by sa ta kohutiková vyška nemala zmeniť aspoň pre plemena duričov, aby sa mohli zúčastňovať v naších podmienkách SD skúšok aj vyšie duriče ako 50cm v kohútiku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36631 od johny
Odpoveď od johny na tému všetko o poľovných psoch
Takže ak niekto navrhne zmenu podloženú argumentami a vlastnými, opakujem vlastnými skúsenosťami nabáda k porušovaniu predpisov. No to snáď nie. Niekedy mám dojem že píšeš len preto aby si písal. Klobúk dolu pred tvojim právnym vedomím ale túto reakciu pokladám za scestnú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36633 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Papo, píšeš o dohode a vieš kto sa s kým dohodol ? Nebola to náhodou dohoda typu &quot;bude to takto, basta a punktum&quot; ? Nekto tých, ktorí sa takto dohodli kedže boli pri koryte a ostatným to nanútili, lebo si to nanútiť nechali, označuje slušnejším výrazom &quot;lobby&quot; alebo neslušnejším &quot;mafia&quot; a o opovážil by sa niekto argumentovať proti kedže náš kopov už bol stlačený pod 50 cm.
<br/>Spomínavých 50 cm definuje, že vraj nižšie psy nedokážu zver strhnúť a vyššie by ju vraj strhávali. Podľa mňa by sklony k strhávaniu mali overiť SD a nie colštok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36634 od abba
Odpoveď od abba na tému všetko o poľovných psoch
Niekto to vymyslel a a vymyslel to v danej dobe dobre, durilo sa so všetkým možným od stavača po jazvečíka dokonca aj erdel teriér. Predstav si takúto svorku vytrénovaných psov v zime pri 30 cm snehu, lovilo sa od septembra, všetko od zajaca po diviaka. Pri takomto hospodárení boli prázdne revíry. Na Slovensku boli položené základy dnešného kultúrneho poľovníctva a poľovanie s duriacimi psami bolo odsudzované a aj dnes sú PZ, ktoré diviaky nelovia na spoločných poľovačkách, ale len individuálne, prevládol u nich názor, že duriče všetko z revíru vyženú a sú také, kde nechcú vidieť ani kopova, aj keď spoločné poľovačky organizujú. Durenie so psami s výškou do 50 cm bol kompromis a aj preto je výška kopova do 50 cm. Nebola to teda dohoda typu &quot;bude to takto, basta a punktum&quot; a o korytách už vôbec nie.
<br/> Ak by sa to uvoľnilo, čo by sa stalo? Nemám nič proti plnokrvným duričom, ktoré aj keď zver zastavia málokedy ju strhnú, ale dobrodruhovia, by sa určite vyskytli a pokusy s argentínskou dogou a podobnými zabijakmi tu už boli. Ako zabezpečiť, že sa bude duriť, len s duričmi, keď teraz môžu všetky plemená do 50 cm, odstavíme jazvečíky, teriéry a sliediče? Na DS sa sklon k strhávaniu, nepodarí odhaliť u každého psa a čo ak chorý kus strhne jazvečík, zákážeme mu účasť na spol. poľovačkách, pretože má sklon k strhávaniu? Brloháre tento sklon majú, boli a sú na to šľachtené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36640 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
janko, za tvojím príspevkom cítim skôr emócie, tvoje priateľstvo s jarom, a nie racionálny prístup.
<br/> ,,Mám priateľov a aj ja som majiteľom vysokonohého duriča a nikdy som sa na spoločnej poľovačke nestretol s negatívnou reakciou na výšku môjho psa alebo so zákazom zúčastniť sa poľovačky s využitím môjho psa na durenie. ,,
<br/> toto je podľa teba argument? a kde sa takto pristupuje k poľovaniu, ani sa nejdem radšej zamýšľať, aby som nebodaj nedal podnet príslušnému lesnému úradu, v lepšom prípade oko spz. naozaj ideš obhajovať takýto článok na úvodnej stránke PIDu, kde sa argumentuje hrubým porušovaním predpisov? a zavádzajúcimi údajmi? nemyslím, že toto je ten správny spôsob, ako usilovať o zmenu! mám za to, že v poľovníckej kynológii je treba spraviť poriadok, a aj som to v inej téme prezentoval. ale toto nie je spôsob, ako zmien dosiahnuť. myslím, že ma dosť poznáš na to, aby si vedel, že nie som neprístupný zmenám, alebo dobrým nápadom, ale takto rozhodne nie! a pokiaľ som napísal niečo scestné, poprosím ťa, napíš sem, že čo.
<br/> teda: článok treba vymazať , pretože skôr škodí. a následne trebárs problematiku naštudovať a článok prepracovať. ak však trváš na tom, že sa mýlim, aj s tým sa vyrovnám, a možno si kúpim motorku;) a budem bojovať podobnými argumentami za to, aby som s ňou mohol behať aj po revíroch.(nie že ma chytíte za slovo:) )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36643 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému všetko o poľovných psoch
Papo souhlasím s tebou!
<br/>U nás můžeme lovit prasata s plemeny do 55cm v kohoutku,ale.....
<br/>na naháňky běžně chodí myslivci s vysokonohejma honičema, kteří mají stejnou výšku jako ohaři a i když jde někdo s ohařem, který dobře maká na prasata tak jsou všichni rádi, že tam toho psa mají a nestává se,že by tě někdo z naháňky vyhodil jen kvůli tomu,že máš psa o 10cm většího....takže asi tak.Jinak jsem slyšel i názory kluků co mají vysokonohé honiče, kteří nadávají na to,že je to jejich plemeno moc velké,zranitelné a mohlo by být měnší..ale na to musí přijít každý sám..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36651 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému všetko o poľovných psoch
vsetko je to o vycviku a vychove ktoru polovnik-kynolog dodrziava alebo nedodrziava.zoberte si 2 modelove priklady.akeho psa by ste radsej vo svojom zdruzeni videli-spravne vedeneho a o to viac platneho vysokonoheho durica,ktoreho ma vodic zvladnuteho a robi svoju robotu skvelo,alebo 30-40cm psa ktory je nezvladnutelny lebo jednoducho nema vycvik.moja skusenost je ta,ze polovnici ,ktori drzia vysokonohe durice uz nieco odpolovali a aj nejakeho toho psa uz odchovali,preto so svojimi psami dosahuju pekne vysledky
<br/>zakon pozna kazdy,aspon by mal,podme sa teda bavit o faktoch ,skusenostiach.moje su take,ze
<br/>-pouzivanie vysokonohych duricov je vo vacsine zdruzeni dnes tolerovane,hlavne je ze psy dosahuju vysledky,a je jedno kolko ma v kohutiku
<br/>-mam kopovy,kamos bernskeho,nie je rychlejsi oko moje kopovy,ak sa tu bavime o rychlosti
<br/>Pre niekoho je sucasna legislativa vyhovujuca,pre ineho iba prezitkom,toto forum je o tom aby sme mali moznost diskutovat.stanopariza chcel diskutovat a vyjadrit svoj nazor,neviem preco a zaco by sa mal ospravedlnovat&lt;papo&gt;!ZIADNE PREDPISY PORUSENE NEBOLI,BOL LEN VYSLOVENY NAZOR,CI BY NETREBALO ROZMYSLAT O ICH ZMENE! a na zaver,pouzivanie vyskonohych duricov nie je iba vystrelok poslednych rokov,ved pouzivanie stajerakov lajok ma u nas svoju tradiciu,tie maju pod 50cm?nehovoriac uz o tych nerozumnych&lt;slaby vyraz&gt;,ktory na diviaka zoberu stavaca.
<br/>PS-TOTO JE MOJ NAZOR,TAK DUFAM ZE SA NIEKOMU ZANHO BUDEM MUSIET OSPRAVEDLNOVAT.KYNOLOGII ZDAR;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36652 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
andy, možno len došlo k nedorozumeniu. ja nie som proti diskusii. ale som proti, aby sa porušoval predpis, v tomto prípade zákon, a ešte sa tým argumentovalo a navyše na poľovníckej stránke!
<br/> skús si pozrieť zatiaľ len:
<br/>§ 28: Užívateľ poľovného revíru je povinný používať pri výkone práva poľovníctva poľovne upotrebiteľného psa.
<br/>a § 30: (1) Poľovať na zver sa smie len spôsobom zodpovedajúcim zásadám riadneho výkonu práva poľovníctva, ochrany zvere a ochrany prírody.
<br/>.......Najmä sa zakazuje:
<br/>h: používať psy, okrem nízkonohých psov, na štvanie zveri
<br/>a zákon platí, pán poľovník, takže mne sa ospravedlňovať nemusíš, len si doplň vedomosti;)
<br/>a len pre info, pozri si aj nový návrh zákona.
<br/>a to, aký stav je v niektorých združeniach svedčí o niečom inom, nie však o tom, že zákon je zlý!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 481 návštevníkov a žiadni členovia on-line