všetko o poľovných psoch

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47557 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Kudla papo nemdráždi Jednu bosou Kobrou:D Šak je to jednou historicky lovecké plemeno tak proč by když má PP nemohl jít na zkoušky, spíš si myslím že u vás je to sto let za opicema:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47560 od papo
Odpoveď od papo na tému všetko o poľovných psoch
jendo, ja nehodnotím, skôr je to na zamyslenie.... a aké sú pravidlá hry, to je na každom samostane.... a čo teda povieš keď na skúšky chodia psi - krížence? a nie sú teda ani v fci? tu je to kozervatívnejšie, ale nie je to na škodu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47563 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
To už bude asi spíš o tom jakým způsobem se hlídá plemenitba. Nerad bych kecal ale u nás bývalo, nevím jestli ještě je u jezevčíků kontrola křížení jedinců hlídána dost důsledně. Neexistovalo tedy že někdo dojel nakrýt ke psovi a doma to překryl svým psem bez PP nebo bez uchovnění.
<br/>Jsem slyšel že na dvoře v madarsku běhalo mraky psů a ani majitel nevěděl kdo je otcem štěňat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50099 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému všetko o poľovných psoch
Dnes mi volal môj otec (je jedno v akej súvislosti) že kolegovi z polovného združenia sa zabehli dva psi jazvečík a farbiarka farbiarka sa našla dnes postrielaná brokovnicou jazvečík sa nenašiel...vzkypela vo mne žlč aké doslova hovädá vlastnia polovnú zbraň ak niekto dokáže vystreliť na dve polovne nezamenitelné plemená čoho sme ešte schopný?Ako každý polovník cítim určitú hrdosť ked sa oblečiem do zeleného dám si flintičku na plece a vykročím aj zo svojimi psami do lesa ale už sa nečudujem že laická verejnosť má na polovníkov taký názor aký má pokial budú v našich radoch takýto a ešte horší nie je načo byť hrdý...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50103 od medard
Odpoveď od medard na tému všetko o poľovných psoch
marculienko, lidi jsou (h)rúzní, povětšinou hovada...:(:[:{ tipoval by som to na človeka, čo o výchove a vlastnení psa nemá ani šajnu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50109 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému všetko o poľovných psoch
to je ta rychlo vykrmna polovnikov. za dva mesiace aj zo zbrojnim. moja skusenost mal som kamaratovho psa daxsla a jeden s pritomnich polovnikov sa ma opytal ci je to farbiar a ci to ma vobec pp ked som mu odpovedal ze ma a dlksi ako on tak ostal zaskoceni:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50114 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému všetko o poľovných psoch
Dnes som videl RTG snímok tej farbiarky cca 40 brokov 4-4,5mm strielané spredu zošikma na vzdialenost asi 30- 35m zrejme ked k tomu ako ho nazvať „strelcovi“ išla tešiac sa že konečne našla človeka typujem že aj vrtela chvostom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50125 od MichalP
Odpoveď od MichalP na tému všetko o poľovných psoch
Takému chrapúňovi by som ........., inač dúfam , že sa z toho dostane

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50126 od MichalP
Odpoveď od MichalP na tému všetko o poľovných psoch
myslel som tú sučku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55972 od Miroslav21
Odpoveď od Miroslav21 na tému všetko o poľovných psoch
Ja neviem čo by som urobil keby som videl že niekto strieľa po nejakom poľovníckom psovy. By som mu asi tú flintu zlomil na hlave. To musel byť ozaj blázon a človek bez citu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58099 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému všetko o poľovných psoch
možno to nepatrí práve sem,ale mám taku otázku....nakolko si navykne starší pes -plemeno Akita Inu na nového pána a bude sa mu moct dvoverovat...??Bol tulavý a pri pohladení vrčí,pri podávaní potravy je kludný... je pustený navolno na dvore... .má niekto skusenost s agresívnostou pri tomto druhu psa...?? dakujem za komentáre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58102 od LEON
Odpoveď od LEON na tému všetko o poľovných psoch
jsou to psi jednoho pána tak raději pomalu a trpělivě ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58111 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Myslím že toulaví a opuštění psi brzy zjistí že je u tebe líp a jednou na tobě bude možná i závislý. Jak píše Leon, chce to čas a netlačit na pilu. Hlavně do sebe nenechte kousat, to by byl pak pánem domu a to není dobře.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58112 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Ten pes si pradepodobne vytvoril jednočlennú svorky, v ktorej je šéfom. Zjavne ti neverí. Skúsil by som nasledovné: pri prejavoch agresivity na teba, netrestal, nezahriakoval, iba zavrel, ale tak aby si s ním mohol ostať v kontakte. Nedal žrať. Potom mu skúsil podať jedlo (niečo fajnové) z ruky. Ak si nezoberie, jeho chyba. Ponúkať, posmeľovať. Raz si zoberie. Pri každom zlepšení chváliť. Keď vybadáš, že dôveruje tvojej ruke, pohladiť. Nechať na voľno, až keď bude automaticky prichádazať k tebe a nechá sa hladiť. Trpezlivosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58122 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému všetko o poľovných psoch
Jedlo si berie z ruky ,ale ked je nasýtený a po čase ho chcem pohladit tak vrčí...možno má dáke zlé skusenosti s bývalím majitelom....inak je pustený na volno po dvore,ked ho volám tak si ma akože nevšíma-iba ked vidí že dostane potravu tak pribehne a veselo kruti chvostom...občas by sa chcel akože hrat a naznačuje hryzenie-kvoli tomu neviem nakolko mu doverovat... ;/ mám ho niečo vyše týždna ,tak sa ešte uvidí... inak dakujem za rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58188 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému všetko o poľovných psoch
No už sa stalo....mám ho doma necelých 14 dní,po nakrmení chodil po dvore ako pán....jedlo som mu včera dával po kuskoch z ruky-pekne si bral....až nakoniec ked som sa ho snažil pohladit ma rafol do ruky-ešte že som mal hrubý kabát....;/ je mi ho luto ale nechcem riskovat už kvoli rodine... A dnes ráno mi zasa oblizoval prsty ked som šiel popri nom...aký čas by bolo potrebné ho držat vo voliére aby u neho prestali prejavy agresivity-pomože to vobec...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58197 od LEON
Odpoveď od LEON na tému všetko o poľovných psoch
už jednou jsem ti napsal že musíš pomalu s tím krmení z ruky to je dobrá věc pomalu po kusech a musí si o každý kus požádat pak ho nech být a hlavně nikdy nehlaď psa z vrchu vždy dávej ruku zespodu a jenom když sám přijde hlavně když nevíš co zažil nepospíchej!Počítej s tím že za 14 dnu si nezvykne bude to trvat déle a to že tě rafnul bylo jenom upozornění kdyby chtěl kousnout tak ti je kabát k ničemu Akitu jsem na obleku měl tak vím jaký má skus i přes ringový oblek :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58242 od kurt
Odpoveď od kurt na tému všetko o poľovných psoch
14 dní je zjavne pre tohto psa strašne krátko. Prestaň uvažovať v dňoch a počítaj v týždňoch. Naozaj to chce veľa času a citu. Podľa toho čo píšeš si na dobrej ceste, len spomaľ v očakávaní výsledkov. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58255 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému všetko o poľovných psoch
nazdar...asi to tak dáko bude...cez víkend som ho zobral do revíru-neodbehol odo mna bol som asi 6km od obydlia,na počudovanie ani zver neštval konkrétne srny a zajace....ked som stretol kolegov tak som trpol ako sa pes zachová-lebo vodítko som sa mu neodvážil nasadit na krk...ale iba podišiel ku každému očuchal a lahol si vedla mna -tak zotrval kým sme sa rozprávali a domov šiel poslušne za mnov,respektíve kus predo mnov...iba na žiadne povely nereaguje-maximálne sa dá privolat...poradí niekto ak by mal čip-čo všetko sa dá zneho čítačkou vyčítat..? nemám s tým skusenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58305 od lucik
Odpoveď od lucik na tému všetko o poľovných psoch
z čipu prečítajú všetko, čo veterinár pri čipovaní do databázy nahodí pod číslom čipu. meno psa, majiteľa, bydlisko, kontakt, chovateľa - čo tam dá, to vyčítajú.. ale nie čítačkou, čítačkou prečíta len číslo čipu podľa ktorého potom vyhľadá v databáze údaje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 393 návštevníkov a žiadni členovia on-line