všetko o poľovných psoch

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38725 od LEON
Odpoveď od LEON na tému všetko o poľovných psoch
fakt do počtu byl jsem osmý díky 8-9 kg líšákovi na ohrádce dvakrát oněj zakopla tak ho bafla za hrdlo a přitáhla tak z toho byla 1 na vlečku už dali normálního tak měla 4 4 akorád pole bylo super díky koroptvim tam ukázala těm 40 kg stodolám co je vystavování a postupování :D:D:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38801 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému všetko o poľovných psoch
8 - 9 kg liska je velka ???? :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38804 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
liška hej, ale lišiak by mohol byť 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38807 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému všetko o poľovných psoch
na upresnenie ..................... liska = liska,lisiak:D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38922 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Len tak ma to napadlo a preto sa pytam na prakticke skusenosti. Ma napr. nemecky kratas lepsi nos ako border terier? Ide fakt o velkost nosa a o pocet receptorov??? Pokial ano, tak kratas by mal byt na dohladavkach napr. vysokej uspesnejsi;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38928 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pri dohľadávke nejde ani tak o cilivosť ako o rozlišovaciu schopnosť. Vačším počtom receptorov sa isto dá zachytiť väčšie množstvo pachov, ale ešte ich treba aj rozlíšiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38929 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Co sa tyka mnozstva receptorov urcite je na tom lepsie nemec oproti bordikovi. No pri dohladavke je dolezita aj nerovov sustava psa ( takze bude zalezat ci je pes cholerik,melancholik atd.) Teoreticky by to malo byt tak ako pises. No porovnavat asi budes moct ak budes Borda a aj Nemca pripravovat rovnako na pachove prace a potom ich vyskusas v rovnakych podmienkach, ktory pes je lepsi. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39005 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
A aj ked porovnas dvoch jedincov, vysledok bude zas len o tych dvoch a nie o plemenach ako takych a teda o velkych ci malych nosoch. Na serioznejsie vysledky by bolo potrebne vyskusat podstatne vacsiu vzorku zastupcov oboch plemien.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39006 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Ja som mal na mysli len dvoch psov - 1ks nemec , 1ks bordik. Ak by sa testovalo plemeno no asi by musela byt vzorka aspon 10ks z kazdeho plemena, pri rovnakych podmienkach pripravy a aj skusok. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39192 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Poviem vam, co ma serie. Ak sa zorganizuju skusky, na ktorich psi vobec nerobia a skoncia v prvej cene. JSS- pes neprisiel do styku zo zverou, podla noveho poriadku, pomlcka z vystavovania, kludov a podobn, cize tretia cena. Nie vsak u nas, psi skoncili v prvych cenach. Niektore psi ani neabsolvovali vsetky discipliny. A tie jedince, ktore boli natolko tupe, ze to nespravili, tak pre ne sa zorganizovali dalsie skusky, kde sa im uz akosi zadarilo. Pes na prvych skuskach nahanal sacok na poli, potom sa zameral na srnciu a do konca ho nebolo. Jednoducho pusty stvac. A na dalsich skuskach ho predvadza vodicov sused, ktori prvy krat je so psom vonku a pes skonci v prvej cene!!! No ako ho taky clovek dokaze nasadit na vlecku alebo ubrzdit pred zajacom?! FSD, pride vodic, ktory ani nevie ako sa vola pes, ktoreho ma priviazaneho na voditku!!! ALebo rozhodca dava z discipliny chovanie pri zastrelenej zveri stvorku psom, ktori ju trhaju, cize ziadne hlasenie alebo oznamovanie. A mozem pokracovat dalej, ale to uz vsetci poznate. Ide o to, ze tie skusky stracaju podstatu. Som z nepolovnickej rodiny a len vdaka psom som si ziskal priatelov medzi polovnikmi.Bol som mlady nezaujimavy chlapec a so psami som chodil tam,kde ich nemali a kedze psi pracovali dobre, tak som sa tam vracal pravidelne. Takto vznikali prve kontakty a neskor aj priatelstva. Ak by som zacinal s polovnictvom teraz, tak nikam nechodim. Vsade uz totiz maju papierovych psov, cize vas uz nikam nezavolaju. A nie je podstatne, ci tie psi robia alebo nie, hlavne ze su a ze sa moze polovat. A ani nemusim vraviet, ze umenie vycvicit psa uz davno nie je take vazene ako niekedy. A ceny psov klesaju dole a vsetko ide do....:[ uz sa citim lepsie, ked som to napisal.... som proste nevylieceny idealista

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39194 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému všetko o poľovných psoch
Imro hlavu hore takych nadsencov ako ty polovna kynologia potrebuje ako sol. Rob to co ta bavi a bude to OK. Drzim palce a negativne myslienky hod za hlavu. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39199 od cechurik
Odpoveď od cechurik na tému všetko o poľovných psoch
Ahoj Cat,
<br/>no musim uznat, ze na tom co pises o JSS je nieco pravdy, pochodila som skusok dost, ale nie kazde JSS su take...zavisi to najma od rozhodcov, ktori sa tam zidu....uz som zazila aj JSS s podstatne prisnejsim hodnotenim ako niektore vyssie sutaze.
<br/>Ale moc nesuhlasim s tym tvrdenim, ze ta so psom nikam nezavolaju, lebo maju papierovych psov...teda aspon ja mam len dobre skusenosti...na nete a na skuskach som spoznala vela ludi, s niektorymi sme si vytvorili velmi dobre kamaratske vztahy a s tym suvisia aj pozvania na polovacku....zatial boli s pracou psa vzdy spokojni a na posedeniach po polovacke vzdy vladla prijemna atmosfera. A rovnako vedia ocenit,ked vidia ako pracuje pes v rukach nepolovnika-kolko nasej prace je za tym. Neviem,mozno len nemas stastie na tych spravnych ludi...
<br/>Tie ceny, tak to neviem posudit, mozno je to len marketing....kamarat dokazal predat stena madara okolo 22tis. a cvicitelia maju problem &quot;zbavit sa&quot; ho za 8tis. Lenze cvicitelia su vacsinou starsie rocniky, bez internetu a pod....
<br/>Pekny den a viac optimizmu ;)
<br/>Danka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39205 od DKo
Odpoveď od DKo na tému všetko o poľovných psoch
Pre zachovanie duševnej pohody a zvyšku ideálov je asi najrozumnejšie takéto skúšky ignorovať.
<br/>S podobnou &quot;ľubivou&quot; politikou sa dá stretnúť nielen u stavačiarov, ale aj v iných chovateľských kluboch. Vedeniam týchto klubov sú predvejšie ich korytá a tak sa chcú väčšine členov páčiť. Väčšina je buď zabažená za prachmi alebo za slávou a to, že takúto politiku odserú psy, trápi len pár idealistov :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39208 od LEON
Odpoveď od LEON na tému všetko o poľovných psoch
klídek pohoda a nevzrušovat se nemá to cenu proti větru se mo.............t nedá akorát nechápu tu drzost pořadatelů že uspořádají zkoušky když vědí že tam nemají už kolik let zvěř pak vytáhnou domácí králíky a bažanty co neuměj ani chodit natož létat a chtěj aby na tom ohař který je trénovaný v kvalitně zazvěřený honitbě pracoval

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39235 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
trénovaný v kvalitně zazvěřený honitbě pracoval .......... leone kde žiješ?:]:]:]:]:] My chceme mít ohaře (podle zákona i musíme) ale drobné máme pramálo. Hodně se nachodíme aby jsme přišli do zvěře. Ale je fakt že by pořadatelé mohli před zkouškami MINIMÁLNĚ vypustit nějakou &quot;zvěř&quot; do honitby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39236 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému všetko o poľovných psoch
Danuško zkus podívat do zrcadla a podívej se na Cata:D myslím že výběr psovoda na spoločnu je jasný :D;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39261 od medard
Odpoveď od medard na tému všetko o poľovných psoch
je to trošku hanba aj okresných vedení, že do takýchto revírov dávajú vôbec skúšky, ešte smutnejšie na tom je, že niekedy aj opakovane, takúto skúsenosť mám ja osobne so SD :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39270 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému všetko o poľovných psoch
Vidim, ze sme sa zucastnili tych istych skusok FD minulu nedelu. Je to tragedia, ked niektori rozhodcovia posudzuju podla skusobnych poriadkov platnych pred 10 a viac rokmi. Tito stari ,pardon za vyraz, &quot;paprdovia&quot; si ani nahodou nepozru skusobne poriadky a uz vobec netusia ze boli nejake novely. Myslia si, ze ked to robia 40 rokov a bolo to dobre vtedy, tak to bude dobre aj dnes. Nechapem postoj osoby, ktora takychto rozhodcov deleguje na skusky. Pritom tento dotycny posudzuje snad kazdy vikend a este sa stazuje verejne, ze co ho furt deleguju, ze on na to nema cas a ze ho to obtazuje kazdy vikend sa niekde plahocit na skuskach ci vystavach. Je minimalne trapne, ked rozhodcu musi korona upozornovat, ze posudzuje zle a este sa aj bude hadat a nadavat na toho, kto ho upozornil.
<br/>Uz davno som chcel otvorit temu stary rozhodcovia a skusobne poriadky, lebo mam skusenost, ze ich nepoznaju. A to nie len na tomto fore, ale aj u kompetentnych na SPZ Kynologicke oddelenie. Mam uctu k sedinam a neberiem nikomu jeho zasluhy, ale ak takyto dochodca nechce napredovat, sledovat novelyzacie (aj ked svoj podiel na tom ma aj SPZ, malo by rozhodcov informovat ze bola nejaka novela skusobnych poriadkov) a mysli si ze mu vystacia vedomosti spred40 rokov, tak by si mal rozmysliet ci chce dalej posobit ako rozhodca. Len ked niektori dochodcovia z toho maju dalsi bocny prijem na prilepsenie.
<br/>Podla mna by mali rozhodcovia po urcitom veku a urcitych rokoch posudzovania absolvovat preskusanie zo skusobnych poriadkov a tiez zdravotne vysetrenie na zakladne zmysly ako zrak a sluch. Mozno je to tvrdsi nazor, ale ako inak zaviest trochu poriadku. Viem, ze aj mladi rozhodcovia casto nepoznaju skusobne poriadky, alebo ich umyselne obchadzaju, ale zacat niekde treba. A myslim si, ze je na vodicoch, aby taketo skusenosti s nepoctivcami hlasili na kompetentne miesta ale najma aby sa tym kompetentni zaoberali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39273 od medard
Odpoveď od medard na tému všetko o poľovných psoch
úplný súhlas! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39277 od theCat
Odpoveď od theCat na tému všetko o poľovných psoch
Rozmyslal som, ci by nepomohlo, ak by povine musel rozhodca za urcite casove obdobie predviest aspon jedneho psa na skuskach, ktore moze posudzovat. Inak mu zanikne moznost posudzovania a musel by sa zucastnit preskusania. Musel by vediet SP, aby vedel, podla coho pripravit psa, zopakoval by si vycvik psa a mozno by bol pri posudzovani benevoletnejsi a nemal by absurdne naroky na vykony psov. Lenze ono by to fungovalo, ak by dotycni pristupovali k tomu zodpovedne. To sa vsak o rozhodovi, ktory si pred skuskami ani neprecita SP, aby vobec vedel, co ma skusat, povedat neda!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 386 návštevníkov a žiadni členovia on-line