Quo Vadis KCHPS

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39433 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Presne tak. Nie som dlhoročným členom, ale z činnosti klubu pred "prevratom" som mal veľmi dobrý pocit. Od výstav cey skúšky si myslím, že to bolo veľmi kvalitne pripravené a človek sa cítil ako medzi svojimi. To bol aj dôvod, prečo sme sa rozhodli ísť na skúšky do Nitry (Pane). Ale keď potom niekto vyhlasuje, že: ten Košičan to mal všetko vybavené tak mi je prinajmenšom smutno.
<br/>Úroveň klubu padla veľmi hlboko, dúfam, že si to členovia všimnmú.
<br/>Jediné čo ma zaráža je, že sa niektorí rozumí ľudia pustili do takejto spolupráce, lebo, možno o tom ešte nevedia, ale pohybujú sa po veľmi tenkom ľade!
<br/>Takže milko (p.Folťan) a Mgr. Cigáňová veľa štastia a zdravého rozumu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39434 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
No veď teraz je nové vedenie spokojné. Urobilo &quot;prevrat&quot;, všetko si prispôsobili na seba a skoro každé skúšky má pani J. v prvej cene. A predsa nemôže robiť skúšky na východe, veď klubová výstava v Dvoriankach a to jej veľké fiasko stačilo na to, aby sa na východ nevrátila. Ani neviem, čo by som robil, keby mi na druhý deň po skúškach vzali titul a dali ho fene, ktorá sa bojí vyjsť z pelechu..asi by ma to naštvalo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39435 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Ľudová múdrosť vraví, že všetko zlé je na niečo dobré. Začínam veriť, že vďaka takto zdegenerovaným klubom, ktoré zradili základnú chovateľskú ideu, bude v dohľadnej dobe možné aj na Slovensku mať viacero klubov pre to isté plemeno :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39436 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Ale keď sa nad tým zamyslím celé to je trápne a smiešne. Len nerozumiem ako sa tomuto môže prizerať. Alebo stačí funkcia za každú cenu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39437 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Pardón. Do druhej vety vsúvam slovo &quot;niekto&quot;;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39453 od vycvikar
Odpoveď od vycvikar na tému Quo Vadis KCHPS
Pekný deň prajem,
<br/>
<br/>ani neviem, kde mám začať. Doteraz som sa len prizerala, ale začalo sa tu objavovať moje meno, tak ticho už nebudem. Milý pán sliedič, reagujem na Váš príspevok k správe výcvikárky. Klubové jesenné skúšky sa konali v PZ Paňa (okres Nitra) a nie niekde pri Šamoríne, ako to uvádzate. Ani jeden zo štartujúcich neni nikomu rodina, alebo máte informácie o našich rodinných rodokmeňoch??? Prihlásených bolo 5 psov. Úroveň predvádzaných psíkov bola na vysokej úrovni o čom svedčia aj dosiahnuté výsledky 2 x CACT a 1. R. CACT. Kľudne ste mohly prísť a radi by sme Vás privítali, tak ako všetkých štartujúcich a účasť na skúškach by bola vyššia. Potom tu hovoríte, niečo o tom, že pani Janekovej skončila suka skoro na každých skúškach v I.cene. Tento rok má absolvované 3 klubové skúšky a to SVMP I.c, KFS - III. a KLS - III. c. Tak to je skoro na každých skúškach v I. cene. Najskôr si naštudujte informácie a potom píšte. Potom sa tu spomína, že bývalé vedienie klubu organizovalo 1 skúšky na západe a 1 na východe. Áno, 1 vlohovky na západe, kde sa titul CACT nedá získať a 3 skúšok na východe, kde sa tituly CACT získať dajú. Pýtam sa, prečo sa ani jedny skúšky, na ktorých sa dal získať titul CACT nekonali niekde na západe??? Výnimka bola minulý rok, kedy sa konali jesienky v PZ Paňa. Ale napríklad, ja ako riadny člen klubu, som sa dozvedela o konaní Klubových vlohových skúškach v roku 2007, ktoré sa tiež konali v Pani až 2 dni pred ich začiatkom a to mi povedali až ľudia z Čiech. Prečo mne, ako riadnemu členovi klubu, nebolo oznámené, že tento druh skúšok sa koná, pričom som sa na tieto skúšky informovala bývalého vedenia???? Vy spomínate, že ste z Východu a trepať do Nitry sa Vám na skúšky nechcelo. A čo mám hovoriť ja. Ja som zo Západu, tiež som chcela chodiť na klubové skúšky ale trepať sa do Košíc sa mi určite nechcelo. Som zvedavá, či prídete na klubové skúšky v roku 2009, ktoré sa nebudú konať na západe ani na východe ale na severe Slovenska????
<br/>Čo sa týka klubovej výstavy, boli ste niekedy v tom areáli, kde sa výstava konala??? Ak nie, tak sa tam chodte pozrieť a potom kritizujte. A to, že bola výstava v piatok??? Každý jeden prihlásený človek si tú dovolenku vedel vybaviť a neboli to len ľudia zo Slovenska, ale aj z Fínska, Poľska, Maďarska, Čiech a Anglicka a konala sa pred dvojdňovou medzinárodnou výstavou, ktorá sa konala v Bratislave.
<br/>Teraz niečo k stránke. Tú stránku robím ja. Ja sa priznám, nie som odborník na tvorbu web. stránok, viem, že má aj svoje nedostatky, ale snažím sa ju robiť tak, aby tam boli všetky informácie. Neviem, či ste niekedy robili web. stránku a ak áno, potom vieťe, koľko je s tým práce. Ja to robím vo svojom voľnom čase, ktorého veľa nemám. Čo sa týka chvoných jedincov, teraz sa Vás niečo opýtam: To Vám nevadilo, keď celý vlaňajší rok(2007) a koniec predchádzajúceho roku (2006) na starej klubovej stránke nefungovali chovný jedinci, ktorých bezdôvodne odtiaľ dalo preč vtedajšie vedenie klubu???? Prečo vtedajšie vedenie klubu, nechce odovzdať novým poradcom klubu zoznamy chovných jedincov???? Pýtam sa PREČO???? Na klubovej stránke chcete mať klubové informácie, a ja sa pýtam: A aké informácie sú na tej web. stránke???? Neni sú to náhodou klubové??? Pretože podľa mňa by ľudia mali vedieť kto je vo výbore, čo sa preberalo na výbore, potom aké sú údaje klubu, rôzne prihlášky, poriadky na stiahnutie, zoznam členov, inzercia - ktorá je podotýkam bezplatná, rubrika SOS, odkazy na rôzne stránky klubov a chov. staníc, sponzori klubu, plemená, ktoré klub zastrešuje, výsledky výstav a skúšok, toto sú neni klubové informácie ??? Kľudne navrhnite, čo chcete mať na klubovej stránke !!!! Ja som prístupná každému dobrému nápadu!!!! Prispejte aj Vy niečím a nie len kritikou !!!!!
<br/>
<br/>S pozdravom Mgr. Ivana Cigáňová, výcvikár KCHPS a tvorca klubovej stránky KCHPS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39454 od vycvikar
Odpoveď od vycvikar na tému Quo Vadis KCHPS
Dobrý deň pán Pedro, len sa Vás chcem opýtať: Boli ste tento rok na niektorých klubových skúškach????
<br/>
<br/>Mgr. Ivana Cigáňová, výcvikár KCHPS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39456 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
Pani Ciganova,
<br/>pan pedro Vam na klubove skusky uz asi tak skoro nepride, lebo na poslednych skuskach, ktore vyhral mu na druhy den jeho titul odobrali, lebo sa stazovala pani Vierka a tak nakoniec si vydupala ona a jej fena. Takze, velmi pochybujem, ze sa niekedy s nim na skuskach stretnete.
<br/>Co sa tyka stranky, na starej stranke, boli chovni jedinci, ale pred skoncenim posobnosti stareho vedenia sa niektori stazovali, ze ich psy tam nemaju niektore BOBy, alebo CACe, takze sa nakoniec schvalilo, ze sa to cele rusi. Avsak, z dobrych zdrojov viem, ze ak nove vedenie rusilo stranku, malo by mat aj pristup k informaciam o chovnych jedincoch, ak sa neurobila razantny krok a nemazalo sa vsetko len preto, ze vsetko stare je zle........takze skuste pohladat. A neviem, preco sa musel rusit cely system stranky, podla mna informacie tam boli skvele, preco sa to vsetko zrusilo? boli tam bonitacne tabulky, boli tam informacie o zaciatkoch klubu...proste to bola plna stranka...preco sa to vsetko deletlo...teraz to vyzera, ako keby klub, ktory ma nejaku tradiciu, vznikol na pociatku noveho vedenia...to mi tiez vadi...doma aj v zahranici sme boli vnimani ako skvely klub...ako keby ste teraz pracu pana Luknara a pana Novaka hodili do kosa a este ich ociernili...
<br/>A vadi mi aj nove logo....ja ako clen klubu sa nemam pravo vyjadrit k tomu, ci chcem nove logo, alebo nie? vsetko sa robilo o nas bez nas...Pani CIganova, co hovorite aj na to, ze sa prvy vybor stretol neuznasania schopny, ale po sfalsovani podpisu pana Luknara uz sa stal uznasania schopnym...existuje list potvrdeny u notara panom Luknarom, ze sa na tom vybore nezucastnil....toto Vam vobec nevadi, ze nove vedenie vzniklo takto?
<br/>Ospravedlnujem sa za to, ak som Vas niecim urazil, mozno som zvelicil niektore veci, ale pisal som to s velmi vysokym adrenalinom. Viete, fungoval som v klube uz vtedy, ked ste neboli vo vybore a osobne Vas nepoznam, ale vidim, ze sa snazite a robite vsetko pre klub....aj ja by som pre klub pracoval velmi rad, ale kvoli niekorym veciam, ktore som uz opisal, mi to proste svedomie nedovoli...
<br/>Čo sa týka trepania do Nitry a na Vychod. Pozrite sa, kolko kynologickych akcii sa robi na Vychode a kolko na Zapade? My cestujeme stale...a poviem Vam, pokial bude takato konstalacia aj buduci rok, nepridem ani na sever...urcite.
<br/>Viete, mrzi ma, ze sa klub dostal do takej situacie, ze sa ludia musia sudit, klub je v sudnom spore a klub nesie zodpovednost za konanie jedincov. a pokial sa toto nevyriesi, obavam sa ze klub neporastie, pojde to s nim len dole vodou... a je mi fakt luto, ze to takto skoncilo, este aj kokrari odisli..a vsetko len pre ludsku zavist a jesitnost. Ak si myslite, ze sa Vam podari zmenit ludi v klube, alebo ste sa zmierili so vsetkym co sa stalo, tak Vam drzim prsty...a ak o tom este neviete, co sa stalo, tak si precitajte cele toto forum pekne od zaciatku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39467 od vycvikar
Odpoveď od vycvikar na tému Quo Vadis KCHPS
Dobrý deň p. Sliedič,
<br/>veľmi rada by som Vás spoznala osobne, ja s tým problém nemám, ak sa Vy chcete zoznámiť so mňou tak ma nájdete na skoro každej výstave, či klubových alebo iných pracovných skúškach, kde vždy vediem nejakého psa, či už jazvečíka alebo anglického špringra. Prípadne mi kľudne zavolajte a dohodneme si stretnutie. A možno sa poznáme a ani o tom nevieme :-)))
<br/>Čo sa týka starej klubovej stránky, vôbec neni zmazaná, ja ju mám celú tak ako som ju prebrala celú odloženú bezo zmeny a môžem Vás ubezpečiť, že informácie o chvoných jedincoch sú tam žiadne neni, pretože keby tam boli, tak už dávno sú uverejnené na novej stránke. dovolím si povedať, že momentálne mám najlepšiu chovnú suku ASS na Slovensku ako jediná má 17 x výborná, 4 x CAJC, 10 x CAC, 2 x R.CAC, 3 x CACIB, 2 x R.CACIB, 2 x BOB, BIG-III , Víťaz Slovenska 2007, tituly JCH, CH, GrCH, má 5 pracovných skúšok z toho 2 x CACT. Tieto informácie nikdy neboli uverejnené ani na starej stránke ani v žiadnom predchádzajúcom spravodaji. Kludne si to môžte overiť v predchádzajúcich spravodajoch. Vola sa FREYA z Chotára. Pýtam sa PREČO??? X krát som posielala tieto informácie či už vtedajšiemu poradcovi chovu alebo predsedovi klubu p. Novákovi, pýtala som sa prečo, žiadala som o opravu v spravodaji a do dnešného dňa nemám žiadnu odpoveď, tak neviem, čo si mám o tom myslieť . A pýtam sa: Kým bolo schválené a kedy, že sa zruší, celá sekcia chovných jedincov, komu to nevyhovovalo a hlavne, kde to bolo oznámené, nám členom a majiteľom chovný jedincov, že sa to ruší !!!!! Niektoré informácie, ktoré sú na novej stránke sú čerpané zo starej stránky. Ale mne osobne sa stará stránka vôbec nepáčila, pretože tam chýbali informácie, ktoré sú podľa mňa dosť dôležité ako napr. plemená, ktoré sú teraz uvedené na novej stránke o nich na starej stránke nebola ani zmienka. Niektoré plemená sa ešte nedajú vôbec otvoriť, áno priznávam, pretože históriu a štandard týchto plemien čerpán z ich krajín pôvodu a tie články treba prekladať čo samozrejme nejaký ten čas trvá. Ja na internete strávim asi každý deň 5 hodím len hľadaním týchto informácií. Len aby ste mali takú malú predsavu. Stará stránka nebola za vľanajší rok vôbec aktualizovaná okrem nejakých informácií, ako ponuka zájazdov a pod. Chýbali tam výsledky skúšok, výstav a pod. Čo sa týka bonitačných kariet, tak Vám poviem len toľko, že sa pripravujú nové, ktoré majú na starosti poradcovia chovov, pretože tie staré boli nekomplenté a chýbalo tam strašne veľa vecí, ktoré sa budú teraz dopåňať. A keď sme už pri tých bonitačných kartách. Teraz sa optýtam: Prečo bol zmenený štandard a hlavne kým u ASS???? pretože v jednom roku na bonitačných kartách bola iná výška u psa a suky a na druhý rok bola výška úplne zmenená, viem to, pretože som bonitovala dve suky a každá má inú bonitačnú kartu, s inou výškou. Pýtam sa PREČO??? keď nikde nebolo oznámené a hlavne nikým schválená zmena štandardu plemena ASS????
<br/>Čo sa týka skúšok, ja som za, ja by som rada robila skúšky aj na východe Slovenska, je to môj plán aj do budúcna robiť 2 skúšky na západe, 2 na východe a Všestranky na strednom Slovensku. Ak mi pomôžete zohnať revír na Východe a pomôžete mi to tam zorganizovať, ja budem len VEĽMI RADA a Vašu pomoc privítam z otvorenou náručou :-)))
<br/>Ja sa k starým veciam vyjadrovať nebudem, pretože ani pri jednej udalosti, ktorá sa stala som nebola a preto sa neviem k tomu vyjadriť.
<br/>
<br/>S pozdravom Cigáňová

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39486 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Dobrý deň
<br/>Na otázku či som bol tento rok na klubových skúškach Vám už účastníci tohto fóra odpovedali skôr ako ja - takže nie nebol som, asi by som cestoval na druhý koniec Slovenska s veľmi zlým pocitom a to mi za to nestojí. Ale budúci víkend ideme na SD tak uvidíme.
<br/>Ja vás nechcem kritizovať za Vašu prácu, lebo určite ju robíte s nadšením a robíte ju dobre. Len mi nejde do hlavy prečo staviate na podvode. Myslím, že hrubú čiaru za minulosťou sa Vám urobiť nepodarí, pretože pokiaľ sa niektoré veci nevyriešia tak ten klub jednoducho fungovať nebude.
<br/>Nový spravodaj som síce nečítal napriek tomu že členské mám riadne zaplatené (asi sa stratil na pošte ako pozvánka na výročnú KCHPS) ale vraj ste na výbore preberali aj žalobu p. Nováka na klub. Len dovoľte aby som doplnil túto neúplnú informáciu: pokiaľ dobre viem tak sú podané celkovo tri žaloby, plus trestné oznámenie. A to je trochu silnejšia káva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39498 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Quo Vadis KCHPS
Nejdem sa Vam starat do klubovych veci, uz len preto, ze nie som jeho clenom. Len ma kusa dozrala veta, najlepsia chovna suka ASS na slovensku. To akoze tie rozne tituli na vystavach Vas presvedcili o tom, ze to mozte tvrdit? To, ze mate cas a peniaze a mozte sa flakat po roznych vystavach a zbierat tituli za krasu este neznamena, ze niekde na Slovensku nie je nejaky lepsi jedinec, ktory ma len tu &quot;smolu&quot;, ze jeho majitel s nim na tieto rozne predstavenia nechodi. Pokial je KCHPS so slovom polovných, tak by sa malo hlavne apelovat na rozvoj polovnych vlastnosti, inak takemu klubu hrozi zanik, resp. zdevastovanie plemena. To je asi to, kam smeruju vyzli na Slovensku. Vam ako vycvikarke a milovnicke polovnych sliedicov by malo na tom obzvlast zalezat. Este, ze mate v klube jedincov ako je Nira zo Sadenca, ktora na vcerajsej polovacke nadherne drzala prasa. To bolo nieco, co som u sliedica este nezazil. Nedalo sa to riesit inak nez podrezanim prasata, nakolko suka z toho prasata nachcela zliest. Takze pokial si to chcete overit, cez vikend sa zucastni SD v Rozhanovciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39499 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Quo Vadis KCHPS
chovna

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39502 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
na pobavenie www.dogsk.sk/kynologia/revue/novak02_06.htm[/]aha ako pekne o ňom písali 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39505 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
Presne to napadlo aj mňa. Aj keby som mal na Slovensku najlepšieho psa (myslím si, že to si myslíme každý o svojom psovi), či už výstavne vedeného, alebo poľovne, nikdy by som netvrdil, že je najlepší. Poznám skvelých poľovníkov, ktorí kašlú na výstavy a na skúšky, ale ich psy na poľovačkách makajú ako naprogramovaní a čo stopa, to nájdená zverina. Títo psy skutočne PRACUJÚ a väčšinou sú to neskutočne šťastné jedince a veľmi oddané svojmu pánovi. Nielen, vyžly, a nielen sliediče, ale aj ostatné poľovnícke psy by najradšej zrušili skúšky a mali len psov na výstavy. Lebo to je to najjednoduchšie. Kúpiť psa so špičkovým rodokmeňom a behať s ním po výstavách. Ale začať ho cvičiť a nájsť si čas s ním aktívne pracovať, to je to, čo už dnes paničky z panelákov (česť výnimkám) nepovažujú za potrebné. A tie vlohy, ktoré má poľovnícky pes podľa mňa nestačí rozvíjať 3 dni pred skúškami, treba sa mu venovať a chodiť s ním poľovať. A poviem vám, že toho psa to oveľa viac teší, ako trepať sa každý týždeň cez pol republiky(nebodaj sveta) na výstavu...a v tom vidím celú pomýlenosť nielen tohto klubu, ale aj poľovníckej kynológie. nesnažíme sa užívať si krásny čas s našími psami, používame ich iba ako prejav svojej prestíže....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39510 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
VÁŽENÁ
<br/>
<br/>Mgr. Ivana Cigáňová, výcvikár KCHPS a tvorca klubovej stránky KCHPS
<br/>
<br/>nepoznám vás ale to čo som čítal je zrejme že vedľa pani Janekovej Vám osobne stúplo IQ maximalne až nie VIAC.
<br/>
<br/>
<br/>Len mám na vás jedenu otázku ste si ista a presvedčena o legitímností toho čo konáte pod vedením manželov Janekovcov????????????????????????
<br/>
<br/>Podľa toho čo tak hrdo píšete pred svoje meno a taktiež aj za meno mam za to že ste osoba ktorá vie čo kona:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x
<br/>
<br/>
<br/>Mgr. Ivana Cigáňová, výcvikár KCHPS a tvorca klubovej stránky KCHPS, prečitajte si toto fórum dôkladne a pokiaľ sa chcete uliať z toho tak si prečítajte dôkladne súkromný spravodaj 8-L8-L8-L8-L8-L
<br/>
<br/>Prajem Vám pekný večer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39511 od marek40
Odpoveď od marek40 na tému Quo Vadis KCHPS
prepačte Mgr. Ivana Cigáňová, výcvikár KCHPS a tvorca klubovej stránky KCHPS
<br/>
<br/>
<br/>dovolím si povedať, že momentálne mám najlepšiu chovnú suku ASS na Slovensku ako jediná má 17 x výborná, 4 x CAJC, 10 x CAC, 2 x R.CAC, 3 x CACIB, 2 x R.CACIB, 2 x BOB, BIG-III , Víťaz Slovenska 2007, tituly JCH, CH, GrCH, má 5 pracovných skúšok z toho 2 x CACT.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>A TO STE NETO DOŠLA SAMA?????????????????????????????bez úražky ale mam pocit že TO VAŠE IQQQQQQQQQQQQQQ PRI PANI JANEKOVAJ FUUUUUUUUUUU RIADNE NARASTLO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39514 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Neviem čo je na tom pravdy ale snáď by mi mohli odpovedať kompetentný z výboru KCHPS ktorí čítajú toto fórum: čo je pravdy na tom, že bude na bonitáciách skúšané odloženie? Nie je to náhodou cesta k zrušeniu skúšok z výkonu ako podmienky na uchovnenie? :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39515 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
No takto som sa už dávno nezasmial. Len nech si poniektorí dajú pozor aby tiež neupadli do nepriazne pani V.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39516 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
ohľadne IQ sa mi zdá, že tu niekto provokuje pomerne primitívnym spôsobom :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39523 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
najlepší pes
<br/>v rámci chovateľských klubov sa zvyklnú vyhodnocovať najlepšie jedince jednotlivých plemien na základe získaných bodov z umiestnenia na výstavách a skúškach. Ich vodičom treba zatlieskať, ale netreba ich glorifikovať (zaváňa to pokrytectvom) ani zatracovať (zaváňa to závisťou), kedže sa nevyhodnocujú najhoršie psy :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 214 návštevníkov a žiadni členovia on-line