Quo Vadis KCHPS

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46578 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
Na čom budeme chovať wss? bohuzial musime povedat, ze dnes pri chovnej zakladni musime vyberat uz len medzi zahranicnymi psami. Aspon ceskymi. Ani cesi uz nie su, to vo byvali, ale u nas je to desna bieda. A niekto pekne tu dole v diskusii rozpisal tie nove chovne podmienky. Preco ma mat fena len 4 x do zivota steniatka, ked je chovna 7 rokov? Ked je to zdrava kvalitna fena, tak nevidim dovod, to tak redukovat. Ved tych psikov je tak zalostne malo a este to tak orezat. A chovne podmienky sa menili z dovodu toho, ze treba rozsirit chovnu zakladnu. Pritom treba obetovat tolko casu a penazi, pokial sa ten psik uchovni, ze az. PReto chcem vidiet noveho zacinajuceho chovatela, ktory si toto precita, aby zacal chovat..no urcite...to ich radsej bude mnozit bez PP.zaujem je, takze podporime iba handliarov. A nesuhlasim ani s tym, preco sa menia podmienky len u tohto plemena a tak uplne debilne..ved aj nemeckych prepeliciarov a americkych vodnych spanielov je ako safranu a tam netreba podporovat? Co sa tyka mojho navrhu na chovne podmienky, tak by som bol prisnejsi u wss s DBK- zdravie je na prvom mieste. URcite by som dal testovat aj oci. Wss dnes trpia dost casto na sedy zakal. Urcite by som nechal aspon jednu skusku...lesne skusky, alebo farbiarky..alebo obe.urcite by som nechal bonitaciu. A vystava by mala byt klubova a jedna medzinarodka. nic viac. Aj VD psik ohodnoteny z vystavy moze byt kvalitnym psikom. Dnes je to rozhodovanie velmi subjektivne a ta politika medzi rozhodcami a urcitymi chovatelmi je taka divna, ze niekedy obycajny polovnik ak dojde na vystavu so svojim neznamym wss je za 5 minut odpalkovany. A pritom ten psik mozno je len slabsie upraveny, alebo nie je zvyknuty na vystavy. Dobry polovnik nemusi oblubovat vystavy a teperit psa na kazdu vystavu na svete. Pre polovnika je dolezite ze ten wss v lese krasne pracuje pomaha mu pri love. Trosku si myslim, ze aj vo svete sa zabuda na to, ze wss je hlavne POLOVNY SLIEDIC...ja len tolko za seba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46588 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
Neviem od koho maš chovný material ale prešlo mi cez ruky už viac ako dosť W SS ALE TOTO čOTy tu uvadzaš snad nieje ani pravda keby si povedal cocker spaniel tak ano, a Farbiarky nie su adekvatne preto že odvaha a hlasitost sa na nich neskuša.Na fsmp ak sa skuša hlas je to skor nahoda že pes natrafi na srstnatu.Ak nieje rozhodca trocha nakloneny vodičom tak psov uhoní alebo skonči čas sliedenia a hotovo alebo ešte je kamoš s rozhodcom a ten mu to napíše a vodič pošle tabulky poradcovi a žiada o uchovnenie takto na vyšších skuškách to už nieje také jednoduché a vermi že to čo tu píšem som zažil na vlastnej koži že chceli vodiči odomna taku službu ale bol som take hovado a neurobil som to a preto nie som oblubeny medzi vodičmi keby som to mal urobit asi by som sa do myšej dieri strčil ako toto žiadať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46591 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Podľa mňa o genetickom základe najviac povie bonitácia a skúšky vlôh - toto by som v podmienkach uchovnenia určite neobchádzal (vlohovky s obmedzením veku) + DBK a prípadne klubová výstava (V, VD). Pri uchovňovaní v staršom veku + LSMP alebo JSMP s preukazaním odvahy, hlasitosti a sliedenia (známka min 2).
<br/>Určitou alternatívou by boli aj skúšky chovnosti sliedičov. Pri kvalitných jedincoch povoliť predåženie reprodukčného veku.
<br/>Časom, po rozšírení chovnej základne, by sa mohli nároky na uchovnenie sprísniť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46607 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Ak má niekto suku aj na niečo iné, tak mu 4 vrhy od nej bohate stačia. Počet vrhov by však mal byť výsostne záležitosťou chovateľa, pretože silne pochybujem, že nejaký súčasný slovenský klub dokáže lepšie posúdiť v akej kondícii má suku. Niektorej sú aj 2 vrhy veľa, iná v pohode aj 5.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46610 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
S týmto s tebou súhlasím. Rovnako to je aj s počtom šteniat vo vrhu. Chovateľ by mal vedieť na čo suka stačí a čo už je priveľa.
<br/>O obmezení počtu vrhov som písal preto, že podľa môjho názoru takýto krok priamo odporuje argumentu, že podmienky chovnosti boli zmiernené preto aby sme rozšírili počet jedincov v chove....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46612 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Ono záleží ako sa na to pozrieš a ako k tomu pristúpia chovatelia. Obmedzenie počtu vrhov by mohlo mať vplyv na ich kvalitu, tzn. síce menší počet šteniat, ale kvalitnejších a tým pádom viac jedincov spåňajúcich náročnejšie chovné kritériá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46628 od Hanes
Odpoveď od Hanes na tému Quo Vadis KCHPS
o kvalite šteniat rozhoduje genetika a dedičnosť vlastností a ........výcvik .....aaaaaaaa..... to či tvojho psíka posudzuju korektne .......či už ...na..výstavách alebo na skuškach......(bonitáciach)...... nie len počet vrhov a počet šteniat .... kolko Wss a Ass je hlasitých na stope......... a od koho zdedia tieto vlastnosti ......od šampionov krásy.......?????!!!!!! alebo od jedincov z všestrankami...A dnešný mladý nemaju čas na cvičenie a chovatelske starosti,,,,,Radšej si kupuju hotových polovne upotrebitelných jedincov.....!!!!!ak maju od koho!!!!!......a či maju na to.. ..naštastie je tu ešte pár poctivcov ..rozhodcov i chovatelov...ktorým ide v prvom rade o kynologiu a nie len o zisk...a tým všetkým prajem pevné nervy , chuť do práce a zdravie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46630 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
&quot;Dnešní mladí&quot; mali častokrát povinosť vlastniť psa, ak chceli do PZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46636 od Hanes
Odpoveď od Hanes na tému Quo Vadis KCHPS
... predpokladal som že si z toho vyberieš len tých mladých......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46638 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Ako ovplyvníš kvalitu (genetickú) šteniat obmedzením počtu vrhov chovných súk?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46645 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Samotné obmedzenie počtu vrhov nestačí a je nezmysel, aby bolo nariadené zhora, ale musí sa odohrávať v súčinnosti s inými vecami v hlave chovateľa v zmysle niekedy menej znamená viac. Inými slovami kvantita nenahradí kvalitu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46667 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
CHlapci prosím kolko ste vrhov odchovali jasi myslim že to musí vedieť chovatel načo stačí suka a on sam aby si netrhol ostudu ak je s ostudou kamarat ako vačšina tych čo posudzuju na výstavach česť vynimkám čím vačší chovatel tym vatšia potvora.:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46676 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Pollo, v čom by, podľa teba, klub mal a v čom nemal zasahovať do chovu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47188 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
zloženie záujemcov o členstvo v KCHPSP www.kchpsp.estranky.sk/stranka/clenovia-kchpsp-a[/]k 10.5.09

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47393 od Majja
Odpoveď od Majja na tému Quo Vadis KCHPS
Musím poslat přihlášku a v termínu schůze máme MZPR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47889 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.148 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 467 návštevníkov a žiadni členovia on-line