Quo Vadis KCHPS

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32846 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Papo súhlasím. Taktiež mám pocit, že niektoré kluby sú pod SPZ len preto aby dvíhali za niekoho ruku. Keď pred časom zrušili skúšku z výkonu pre welšteriérov teraz chcú to isté urobi s kokrami a možno angličan dopadne ako američan - maximálny výkon bude urobiť s paničkou tri kolečká v kruhu.
<br/>Pytliak: každý chce mať svoj klub, ale povedz mi ako chcú robiť skúšky a výstavy s 36 člennou členskou základňou (toľko bolo kokráristov v rámci KCHPS) Na klubových skúškach boli tak 2 - 3 kokre. To sa budú musieť kvôli organizácii skúšok spojiť - a s kým asi, len zasa s KCHPS, tak načo sa deliť. Nemal som dojem, že v starom klube za starého vedenia boli kokre nejako diskriminované - ani nemohli veď bývalý prezident je kokrár. Myslím si že za bývalého vedenia KCHPS nebolo diskriminované žiadne plemeno len bola viac preferovaná pracovná stránka a to sa zrejme niekomu nepáčilo. Lebo ináč si to neviem vysvetliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32848 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Quo Vadis KCHPS
Pedro s tym spajanim plemien kvoli pracovnym skuskam nevidim problem , v cesku takto funguje klub basetov a svajciarskych duricov - robia si spolocne FD ako aj SD . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32850 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Ja s tým vôbec nemám problém! Tiež si viem predstaviť napr. JSMP, VSMP alebo akékoľvek iné skúšky s spolupráci s iným klubom napr. s retrívristami a pod. alebo LSMP, SD, FSMP prípadne SD v spolupráci s teriéristami. Spolupráci sa medze nekladú, ja le píšem o tom, že za tým odštiepením nie je fakt, že kokre boli diskriminované a takto to bude lepšie, ale fakt, že niekto sa chce hrať na vlastnom piesočku, mať vlastné malé cisárstvo a v konečnom dôsledku to psom vôbec neprospeje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32851 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Quo Vadis KCHPS
Pedro tusim to tu DKo pisal je na kazdom z nas aby sme dali psovi to najlepsie co moze dostat . Nejaky klub to urcite nebude ci uz taky alebo onaky . Kriteria chovu su myslim na kazdom za nas . Mam kamarata co vlastni daxla miesto toho aby ho tlacil silou mocou do chovu aby bol chovny jedinec sam uznal ten pes na to nema a tym to pre neho haslo . Kolko takych chovatelov si to uzna ze ten pes na to jednoducho nema . Takemuto cloveku vravim chovatel . Pes je polovne upotrenitelny . Co tym chcem povedat , kriteria si urcujeme my . Ja som v klube duricov , jedine co z toho mam je ze raz rocne dostavam spravodaj . NIc viac nic menej . Byt ci nebyt v takom klube ? Takze venujem sa plemenu na vlastnu päst a som spokojny nikto mi do toho kafrat nemoze , a kriteria chovnosti ... su na mne ake si urcim . psik je polovne upotrebitelny a robi mi radost a myslim si ze v kluboch sa zabuda na co mame psy , ze to vo vacsine pripadov chovatelov nie su len stroje na vyrobu penazi .
<br/>
<br/>Pedro inak drzim palce aby sa to vyriesilo v prospech psikov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32852 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Quo Vadis KCHPS
oprava - ze to vo vacsine pripadov chovatelov su len stroje na vyrobu penazi . :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32854 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Ešte k tomu oddeleniu kokrov - najhoršie na tom je, že o tom vôbec nerozhodli chovatelia a majitelia kokrov!!!
<br/>Správa matrikárky odoslaná 14.1.2008: k 31.12.07 je stav držiteľov a chovateľov plemena Anglický kokeršpaniel 36 členov;
<br/>Z pozvánky na zakladajúcu schôdzu engl. cockersp. klubu: k 16.1.2008 je v KCHPS 66 členov - chovateľov a majiteľov plemena angl kokešpaniel; čiže + 30 členov; v refenrende hlasovalo za odštiepenie 52 členov, keď odpočítame tých 30, ktorí sa tam nejakým spôsobom vyskytli, za hlasovalo 22; na oddelenie treba súhlas 2/3 čo je 24 členov.
<br/>A to už nehovorím o tom, že hlasovací lístok nebol poslaný všetkým chovateľom!!!
<br/>Takýto príliv mŕtvych duší do klubu potvrdil aj dr. Janek na VČS v Bratislave: &quot; dnes je stav členov nad 150&quot;; pritom matrikárka uvádza stav k 31.12.2007 108 členov (tzn. + min.42 ľudí) !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32866 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
A myslis, ze co chce terajsie vedenie klubu urobit? Viem naisto, ze chcu, aby sa zrusili polovne skusky a snazia sa o tom presvedcit kazdeho. Novak by nikdy nepripustil, aby sa sliedice len motali po vystavnych kruhoch a vymetali gauce...Ked je to raz klub POLOVNYCH sliedicov, tak si neviem predstavit, ze tie psy sa budu bat macky. A par krat som od rodinky J. pocul, ze skusky treba zrusit, ved to uz dnes nemaju ani zahranicne kluby...proste chcu, aby sa pes uchovnoval co najjednoduchsie a aby tie psy robili stenata ako na pase...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32867 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
a to oddeľovanie kokraristov je tiez dobra hovadina. Nech ma tiez neseru, lebo viem, ze s Novakom vychadzali v pohode(ved aj on chova kokre). Ohradzali sa, ze nechcu viac v klube Janekovych...tak toto je dovod odclenit sa? A nepoviem, kebyze sme krajina s 20 mil. obvatelmi, kde je 1000 sliedicov, tak si clovek povie, tak dobre, ale v klube je 100 psov a 50 je minimum na zalozenie klubu. Tak uz neviem, co za vola, to potreboval delit...Akokeby sa uz nedalo dohodnut ..najhorsie ze to oddelenie urobili za chrbtom Novaka a ked to pocul, ako keby po papuli dostal..KCHPS malo skvelé výsledky, aj tradíciu, teraz je skupinka bratislavskych &quot;nadhier&quot;, ktore tomu klubu uz extra meno nedaju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32883 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Papo, kto podľa teba dokáže nanovo vybudovať chov poľovných plemien včetetne reorganizácie najvyšších orgánov. Dovolím si tvrdiť, že KR SPZ ako celok totálne nezlyhala, podobne ako totálne nezlyhal ani SPZ ako celok za to, že sú v jeho radoch nenažranci, ktorí idú za svojim výnosným korytom aj cez mŕtvoly a uzurpujú si moc. SPZ nesie no svojom názve prívlastok slovenský a sú v ňom združení občania Slovenska, ktorí sú denno-denne masírovaní modlením sa k dolárovému bohu a honbou za úspechom za každú cenu a nie je dôležité akým spôsobom sa ten úspech dosiahne a kto všetko ho odserie. Chcete reorganizovať najvyššie orgány slovenskej poľovnej kynológie mysliac si, že to zachráni slovenské poľovné psy? Neverim. Psom by viac pomohlo, aby by boli potrebné a využívané na to, kvoli čomu boli vyšľachtené = ak by boli využívané v poľovnej praxi, tzn. psom skôr pomôžu radoví poľovníci a nie ich najvyššie orgány.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32888 od wachtel
Odpoveď od wachtel na tému Quo Vadis KCHPS
Už vo viacerých prípadoch som sa presvedčil, že Slováč je Slováč. Pozri te si www stránku KCHLS českých chovateľov poľovných sliedičov. Je síce pravda je ich troška viach ako nás, ale koľko tých skúšok robia neskutočne. A práve v tom to je majú jeden klub, sú však delený na sekcie a je to v pohode. Ak si zoberiem podmienky uchovnenia ešte pred desiatimi rokmi keď som uchovňoval svojho prvého psa podmienka na zaradenie do chovu bola hlasitosť min. 3 a ostrosť 3. Niekto tu poznamenal, že nechceme aby sa naši psy báli mačky. Jasné ja svojích vediem tak aby sa nebáli ale čo chcú takí čo psov chovajú pre krásu presný opak. Ak si pozriete teraz podmienky na zaradenie do chovu skúška z výkonu aj skúška vlôh v III. cene s hlasitosťou min. 1. Tak já si už neviem predstaviť čo z toho ten poľovník má ak mu ten jeho sliedič na poľovačke by ani nebafol. Veď práve v tom je krása poľovačky, že ten psík hlási že niečo našiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32891 od papo
Odpoveď od papo na tému Quo Vadis KCHPS
hovoríme predsa o tom istom, s tým istým záujmom o vec, a jej racionálne riešenie. aká je spoločenská objednávka? chovať poľovné psy dvomi navzájom sa vylučujúcimi sa spôsobmi! teda ako pracovné a ako spoločenské(príp. iné). moja myšlienka je vyjsť tomuto v ústrety a tieto chovy oddeliť. na drobné: pri jednom plemene budú dve vetvy, alebo aj samostatné prestrešujúce organizácie. z toho vyplynú mnohé zmeny aj vo vyšších štruktúrach, ktoré nerešpektujú realitu, a vo všeobecnosti možno povedať, že poľovnícky kynologický orgán súhlsí so znižovaním požiadavkov na polľovné plemené vychádzajúc tak v ústrety nepoľovnému využitiu poľovných psov, teda je kontraproduktívny! oddelenie týchto záujmov a ich legalizácia vyčistí dvor, a umožní obom skupinám rozvíjať sa!
<br/> pravdu povediac mám v tom zmätok, ako vlastne je kompetenciami poprepletaná KR SPZ a SKJ, stačí si kuknúť štatúty.
<br/>citát §1 štatút knologickej rady SPZ:,,zabezpečuje dostatočný počet poľovne upotrebiteľných psov v poľovných revíroch, vedie plemennú knihu pre plemená zdruď¿½ené v kynologických kluboch pri SPZ (pre poľovné, spoločenské a pracovné plemená)....,,(chyby v citácii sú len prekopírované:{)
<br/> a že narazíme na nevôľu? ak áno, treba vyhodnotiť koho nevôľu a prečo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32926 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Myslim že KR SPZ je v tomto trochu nevinne, teda aspoň členovia určite. Rozprával som sa s niektorými, mýslí, že kôli nedostatku informácií ani nevedeli o čo ide. Myslím si však, že takéto problémy by sa mali riešiť operatívnejšie, aby podvodníci nemali čas na špekulácie. A možo by bolo predsa najlepšie keby pod SPZ spadali len poľovnícke plemená a zbytok pod SKJ. Potom by o poľovníckych plemenách rozhodovali len poľovnícky kynológovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32936 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Quo Vadis KCHPS
Skusky a vystavy to nie je o pocrte clenov v klube, ved klub jazvecikov ma cca 500 clenov a boli roky, ked museli niektore klubove skusky zrusit pre nedostatok prihlasenych psov a keby nechodili cesi na klubove vystavy tak sa tam stretne 10 psov a je po vystave. To je o vedeni klubu.
<br/>A ako si to predstavujes, ze polovnicku kynologiu budu riadit polovnicki kynologovia? Ved funkcionari su hlavne karieristi baziaci po funkciach a moci a az potom mozno aj kynologovia a chovatelia (cest vynimkam). Polozme si otazku, kolko napriklad taky kynologicky sam pan prezident odchoval steniat, kolko psov vycvicil a previedol na skuskach?? Je to len manazer a karierista, nie kynolog pripadne chovatel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32937 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Quo Vadis KCHPS
no niekto to tu povedal pekne od pluc ako sa patri . mozem len suhlasit , vlastne skusenosti ! :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32942 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Asi som veci neznalý, ale povedz mi, kto drží pána prezidenta v kresle? Nebudú to hlasy od kluby chovateľov nepoľovníckych plemien?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32943 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
od klubov...:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32944 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
a ešte - je smutné, keď členovia tak veľkého klubu kašlú (resp. kašlali) na robotu. Pokiaľ viem u Vás je to teraz už lepšie. Ale čo si myslíš, že keď sa odčlenia kokre od KCHPS začnú všetci čo majú kokeršpanielov trénovať ako blázni na Šterbovej memoriál? Veď už do referenda šli s tým, že ak uspejú nový klub nebude do chovu vyžadovať skúšku z výkonu! Máš pravdu, že to nie je o počte členov ale o chcení, ja som len písal, že na klubových skúškach sa zúčastňovali max 2 - 3 kokre. Ak náhodou prejde oddelenie, tak čo bude robiť tých pár ľudí čo chcú viesť kokre pracovne? Budú chodiť a doprosovať sa - zoberte nás na skúšky lebo traja si ich neurobíme? Nie je jednoduchšie ostať spolu a organizovať takéto podujatia spoločne, prípadne sa spojiť s inými napr. retrívristami? Psy by tým určite neutrpeli, iba ak ješitnosť niektorých ľudí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32947 od sliedic
Odpoveď od sliedic na tému Quo Vadis KCHPS
ja si myslim, ze za Novaka boli aktivity klubu perfektne. Skusky v KE boli super, stale boli na skuskach psiky z klubu, iba niekedy participovali na skuskach chovatelia ineho klubu.Bola perfektna atmosfera a pohoda. A klubove vystavy mali perfektnu uroven. Na poslednej klubovke bol svetoznamy rozhodca z anglicka a malo to smrnc a kvalitu. Pani J. asi najviac sralo, ze sa klubovka urobila bez nej a bola perfektna..a nestala skoro nic...od tejto vystavy sa zacli vsetky tieto problemy, lebo pani J. zistila, ze jej vsetko uteka z ruk...a vsetko sa posralo....som zvedavy na tu dzedzinsku vystavu v Dvoriankach...to bude &quot;TOTAL SUPER WORLD LEADING SHOW&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32958 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Papo, aký by mal podľa teba byť delegát chovateľského klubu v KR SPZ? Podľa mňa by sa mal vedieť nasrať, zaťať a zabudnúť na vlastnú hrdosť (pýchu), ak ide o psov.
<br/>A ohľadom demokracie a autokracie si dovolím otázku: kto viac prosiepava psom? Tvrdý autokrat, ktorý sa neposerie pred bandou ziskuchtivcov a zabažencov za slávou alebo mäkký demokrat, ktorý je jedným z nich.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32959 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Sliedič, aj na dedinskej marakane sa dá zorganicovať slušná psia výstava so zahraničnými rozhodcami a isto sa tam dá zabezpečiť viac miesta okolo kruhov, než napr. pod Sokolicami alebo na Agrokomplexe a nedusiť sa ako napr. v Inchebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 278 návštevníkov a žiadni členovia on-line