Quo Vadis KCHPS

pred 15 rokmi 2 týždnami #46475 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Chvalabohu, že dnes už nie sme na Slovensku odkázaní iba na slovenské odchovy a párenie slovenskými psami. Aké sú skutočné príčiny slovenskej chovateľskej málopočetnosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46477 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
čo sa mi nepáči?
<br/> 1. Nerozumiem rozdielom medzi tzv. výberovým chovom a základným chovom. Logicky by mal jedinec vo výberovom chove splniť tažšie kritériá ale porovnaj si:
<br/>
<br/>základný chov - 4x výstava (nie je upresné ako musí pes skončiť, podľa toho môže byť aj dobrý !!!) vo výberovom chove len 2x výstava suke stačí VD (nemalo to byť naopak?)
<br/>
<br/>2. totálne nezrovnalosti v DBK
<br/>základný chov: DBK maximálne 3/3, ale jedinec musí byť krytý 0/0 a DYSPLÁZIA JE LEN ODPORUČENÁ (!!!) - neviem ako budú dodržiavať tento bod, tj ako zistia či napr suka s DBK 3/3 nebola nakrytá psom 3/3 keď to je dobrovoľné ???
<br/>
<br/>výberový chov: dysplázia NAJMENEJ 2/2 !!! (autor-ka zrejme myslel-a NAJVIAC - tj maximálny prípustný stupeň dysplázie, ale takto to je zverejnené a takto to bolo odsúhlasené !!!!)
<br/>
<br/>3. skúšky
<br/>ako podmienka do výberového chovu sú uvedené takmer všetky druhy skúšok a nie je vôbec upresné, ktoré a a minimálne s akým výsledkom musí daný jedinec absolvovať, alebo musí absolvovať všetky???
<br/>
<br/>
<br/>4.A ešte bonus:
<br/>suka môže mať za celý reprodukčný život 4x šteniatka. Pri extrémne vydarených jedincoch je možnosť požiadať o výnimku výbor klubu.
<br/>
<br/>Autor-ka týchto podmienok v úvode uvádza, že je málo chovných jedincova chov stagnuje, preto museli pristúpiť k zmierneniu podimienok chovnosti. Tento argument je ale v priamom rozpore s obmedzením štyroch vrhov na reprodukčný život suky !
<br/>E ešte - kto určí ktorý jedinec je extrémne vydarený a dostane výnimku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46478 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
pre porovnanie www.wss.kchls.cz/chov1/chovnepodminky1.htm[/]zmiernenie podmienok do chovu pre WSS u českých bratov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46481 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Pedro, ber to tak, že tie podmienky nikoho tzn. ani teba neobmedzujú byť na seba prísnejší. Fakt, že budeš vychcancom na smiech, Ti nemôže ublížiť a hlavne nemôže ublížiť tvojim odchovom.
<br/>
<br/>Nerozumieš rozdielu medzi základným a výberovým chovom WSS na Slovensku? Ja to vidím v rozdielnom poplatku. Základný je horší a drahší, navýšený o odpustok. Odpustky kritizoval napr. majster J. Hus. Dnes sa už chvalabohu neupaľuje za kritiku vrchnosti skrz kšefty so svedomím, ale stále sa dá parádne vyhorieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46497 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
V mnohych veciach maš pravdu ale žial bol som jediny ktory protestoval proti miernym podmienkam chovnosti po pracovnej stranke pokial bude vladnuť šedý priemer spaneli pojdu dole vodou ako si napisal ešte mame bratov čechov tam niečo najdeme ja radšej idem na skušky ako šaškovať na výstave nie vystavy rozhoduju v revire ale vykony akto sa rozumie psom radšej zobere psa so skuškami vyššími ako psov len gaučakov zCacibmi ja saskušok nebojim hoci akých ved jeto hobby.SPANIELOM ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46502 od Hanes
Odpoveď od Hanes na tému Quo Vadis KCHPS
môže mi niekto vysvetliť kto a na základe čoho rozhodne ktorý jedinci budu zaradený do záklladného a ktorý do výberového chovu.....možno som niečo prehliadol alebo nepochopil....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46505 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Rozhodovať bude klub prostedníctvo svojho výboru a podmienky pre triedenie na základné a výberové jedince sú pomerne jasné.
<br/>
<br/>Inak veľmi rád by som poznal názor čelných zástancov len jedného klubu pre jedno plemeno prečo stále na tom tak bazírujú, keď už v rámci klubu je možné mať 2 rôzne zatriedenia chovných jedincov, inými slovami z pohľadu chovu sú to 2 rôzne prístupy k nemu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46518 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Rozdiely sú jasné??? Tak mi ich prosím vysvetli, lebo asi som ich nepochopil. Vo svojom príspevku som nenarážal na vypustenie skúšok ako podmienku na uchovnenie, ale na totálne chaotické, zmätočné a vzájomne si odporujúce body v týchto podmienkach. Neviem si predstaviť čo by som mal robiť keby som chcel uchovniť WSS podľa toho čo je napísané.
<br/>PS: a ešte mi vysvetli čo je extrémne kvalitný jedinec.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46519 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Veci totálne chaotické ti iste vysvetlia tí, ktorí to odsúhlasili. Ak by tomu ani oni nerozumeli, potom skús štasie u navrhovateľov.
<br/>
<br/>Klubom definovaný extrémne kvalitný jedinec je taký, o ktorom to prehlási klub resp jeho vedenie. Podobne je definovaný aj extémne nekvalitný jedinec. Mne osobne sa extrémne kvalitné jedince nepáčia, ja mám radšej jedince vyrovnane kvalitné :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46523 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
Všetkým 28 účastníkom mimoriadnej konferencie, ktorí zahlasovali za túto zmenu podľa materiálu ktorý im bol predložený poradcom chovu prajem zdravý rozum a nabudúce nech si aspoň prečítajú za čo dvíhajú ruky !!!
<br/>
<br/>(Škoda, že neviem nájsť prezenčku bolo by zaujímavé vedieť kto hlasoval napr. za minimálny stupeň DBK 2/2)
<br/>
<br/>K bodu 5.
<br/>Schválenie chovných podmienok jednotlivých plemien:
<br/>1. Za plemeno WSS návrh zmeny chovných podmienok predniesla Bc. Viera Janeková - poradca chovu, tieto zmeny sú súčasťou tejto zápisnice.
<br/>2. Za plemeno Clumber španiel návrh zmeny chovných podmienok predniesla Bc. Viera Janeková - poradca chovu, tieto zmeny sú súčasťou tejto zápisnice.
<br/>3. Za plemeno Americký vodný španiel návrh zmeny chovných podmienok predniesla Bc. Viera Janeková - poradca chovu, tieto zmeny sú súčasťou tejto zápisnice.
<br/>4. Za plemeno Lagotto Romagnollo návrh zmeny chovných podmienok predniesol p. Fodor - poradca chovu, tieto zmeny sú súčasťou tejto zápisnice.
<br/>5.Za plemeno Nemeckého prepeličiara návrh zmeny chovných podmienok predniesol p. Folťan - poradca chovu, tieto zmeny sú súčasťou tejto zápisnice
<br/>Za predložené návrhy chovných podmienok pre plemená WSS, CS, AVS, LR a NP hlasovali prítomní verejne an blok.
<br/>Za tento návrh hlasovalo28 prítomných
<br/>proti bolo 0 prítomných
<br/>zdržali sa hlasovania 0 prítomných
<br/>Ing. Mesároš konštatoval, že zmeny chovných podmienok za uvedené plemená združené v klube boli schválené jednohlasne.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46528 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
Si proste jednotka,ale oplati sacikať proti vetru ,keby nas bolo aspon viac tak sa dačosi robiť ale taky burani co si myslia že len ony rozumia, tak to dopadne , ono sa to nejak vyvrbí.:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46530 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
:DExtremne vynikajuci jedinec je ten ktory ma zbierku titulov na výstavach adobrý jedinec je ten ktory ma aspon skušky jarné. cha-cha-cha Budem zvedavý kam zaradia tu suku čo vyhrala Kadlecov memorial v MoravskomJáne. ta ma asi všetky skušky a ešte CACIT ktomu ešte dobre robi aj drobnu aj diviaky ale žeje od L uknára vela šanci nebube mať.:D:D pôjde rýchlu jizdu vpizdu cha cha:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46532 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
Prosim pozri sa na klubove stranky alebo na poradcu chovu tento určite kvalifikovane vysvetli nerad by som sa mu miesal do kapusty.spanielom nazdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46537 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
eee, maximalne kvalitný jedinec musí mať DBK minimálne 2/2 aby rýchlo nebehal (aj trtkat bude môcť aspoň do 16 rokov):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46540 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
no este ze bude fíkať ak bude mať čo ked už nebude vladať behať.tak to vodič-ka odbehaju:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46545 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Fajn, zasmiali sme sa 8-) A teraz skúste napísať na akých španieloch by ste vy chovali. Čo by ste pustili do chovu a čo nie :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46550 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Quo Vadis KCHPS
a skúšky budú minimálne trojdňové - Prvý deň bude sliedenie a ostatné disciplíny, druhý deň bude oddychový pre paničky aj pre psíkov a tretí deň sa budú si budú opravovať známky psíci ktorí boli počas prvého dňa unavení. Len organizátor skúšok bude musieť zabezpečiť dostatok gaučov.(pohoviek):D
<br/>DKo prepáč ale nedalo mi.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46551 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
WSS disp.do1-1 vys.VDavyššie hlas od2avyš. odvaha3a4 skus.jsmp lsmp ds vsmp amemorial dôraz na odvahu ahlas toplati pre svatu trojicu WSS SPRINGSP.A KOKER U PREPELIčIARA BY SOM BOL TROCHA OSTREJší ABY TO NEMAL MILAN FOLťAN TAKE ZBABRANE ABY BOLO TOTO PLEMENO LEN PRE PRACU ANIE NA GAUč PRE PANIčKY ALE LEN PRE FAIN šMEKROV KTORY TO OCéNIA. POZDRAVUJEM TA MILAN DUFAM žE SOM NEBOL MAKKY. OSTATNE PODLA SITUACIE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46552 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Quo Vadis KCHPS
MOžE BYť JATO PRI TYCH PANIčKáCH ZVLADNEM ASO PSIKAMA TIEž LEN ABY TO VYDRžALI AJPANIčKY. A opravovať možeme po kratkom oddychu ale nie tabulky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46557 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Quo Vadis KCHPS
Ja viem, veď to bol v podstate aj spúšťač tejto vetvy fóra. Ja len, nech je to fórum aj diskusné a nie iba frfľacie 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.135 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 874 návštevníkov a žiadni členovia on-line